Schválení vybavení klece

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

BaM
Nový uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: Čt Črv 21, 2012 18:59

Schválení vybavení klece

Příspěvekod BaM » Pá Črv 22, 2012 10:24

Ahoj, zase otravuju s novým tématem, ale chceme pro naše nové činčilky pokud možno to nejlepší.
http://sup92.rajce.idnes.cz/cincilky
Zařizujeme znovu klec proto ted je ten karton uchycený kolíčky na !!UKÁZKU!! dneska se jede koupit masiv, aby se udělali lepší poličky.
Z čelního pohjledu dole vlevo ještě příjde větev na šplhání. Jakou dát? Ovocný nebo jehličnatý strom? (vím že peckoviny ne)
S pletivem není problém, mšli jsme v ní činčilky poslední roky. Spodní šuplík je vysouvací na podestýlku ted se suší, je po desinfekci a vyplachování.
Koupelnu jim tam dávat nebudu po delší době si z ní dělají záchod, vždy když budou puštěný, tak dostanou koupání venku.
Díky za rady a názory;)

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Schválení vybavení klece

Příspěvekod Wulfina » Pá Črv 22, 2012 10:37

Moc pěkný! :)
Takhle, jak to máte na ukázku tak bych to nechala. Možná bych hodila etě nějakou poličku dolů. A kdybych měla takovou klec, pořídím i 2 hamaky :)
Akorát mi prozraď jednu věc - ty malá dvířka jsou jako celý vlez do klece??? :shock:
Jestli jo, uvažovala bych nad většíma :)
Ale jinak fakt pěkný :) Vždycky jsme chtěla kovou klec... dřevěný jsou fajn, ale to dřevo pracuje pořád, takže každou chvíli je to skřížený jinak :roll:
Tak držím palce, ať se povede :)

Avatar uživatele
katerina.kat
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 232
Registrován: Ne Dub 01, 2012 19:28
Místo/Bydliště: Havlíčkův brod

Re: Schválení vybavení klece

Příspěvekod katerina.kat » Pá Črv 22, 2012 10:39

Pěkná klec, myslím že nebude moc námitek. já mám skříňoklece a neměnila bych. ty dvířka asi budou problém, když bude potřeba činčilku dostat ven.

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Schválení vybavení klece

Příspěvekod Lenca » Pá Črv 22, 2012 10:40

já bych dala větev jabloňovou a určitě hamak :) ty mají rádi, tu jabloňovou vetev oholí od kůry a pak si ji nebudou už tolik všímat a nebo se vyměníí za novou :) a třeba nějakou rouru od koberce přidelat na nějakou stranu k pletivu třeba :) roury milují

Disable adblock

BaM
Nový uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: Čt Črv 21, 2012 18:59

Re: Schválení vybavení klece

Příspěvekod BaM » Pá Črv 22, 2012 10:43

Ono s eto nezdá ale dvířka v pohodě používala i těhotná samička:-D ta velikost klece zanikne v té fotce. S hamkem s epočítá a do levého dolního rohu dáme větev jabloně. Klec komplet svařoval, ohybal atd děda, takže náklady jenom na materiál:-)
Vstup je 17cm široký a 29 vysoký.;)

Avatar uživatele
katerina.kat
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 232
Registrován: Ne Dub 01, 2012 19:28
Místo/Bydliště: Havlíčkův brod

Re: Schválení vybavení klece

Příspěvekod katerina.kat » Pá Črv 22, 2012 11:05

děda je fakt šikovnej :D vypadal ten vchod menší

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Schválení vybavení klece

Příspěvekod Wulfina » Pá Črv 22, 2012 11:09

Aha :) Fakt ty dvířka na tý fotce vypadaj malý, ale rozměry jsou parádní.
Fakt dobrý :)

BaM
Nový uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: Čt Črv 21, 2012 18:59

Re: Schválení vybavení klece

Příspěvekod BaM » Pá Črv 22, 2012 11:11

jj podle fotek jsou malý ale jinak se tam dá v pohodě dostat;-) možná časem se ta klec bude zvětšovat. Aby nebyla dvou činčilákům malá, ikdyž jakmile je člověk doma, tak je má pod sebou puštěný, je to pořád divoký zvířátko, tak ať netrpí nedostatkem pohybu.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Schválení vybavení klece

Příspěvekod saskie » Pá Črv 22, 2012 11:22

Velká klec :D pěkná práce. K tomu otevírání, úplně jsem nechytla, jak to funguje, protože já osobně bych chtěla otevírací celou nějakou stěnu, aby se to vevnitř dalo pořádně vyčitstit (poličky a tak). Šlo by to určitě spodem, ale zdálo by se mi to zbytečně komplikované. To budou mít činčilky fajn palác :wink: A jak psaly holky, leda bych tam dala ještě různé hračky a prolézačky, nebo klíďo i kolečko. (Tahle klec by určitě udržela i pořádné kolo :D http://cincilka.cz/p/128/kolotoc-15-chin-spin )

BaM
Nový uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: Čt Črv 21, 2012 18:59

Re: Schválení vybavení klece

Příspěvekod BaM » Pá Črv 22, 2012 11:33

jo tohle byl jenom návrh z kartonu a kolíčků na prádlo:D chceme jim ta pověsit aspoň jeden hamak, větev z jabloně. Dole jak je vidě podlaha tak tam má být vysouvací nerezový šuplík, který se suší po desinfekci a vypláchnutí. Celá klec se myla a vybavení se vyházelo myla po předchozí činčile. Ta umřela stářím cca 12-13let a tímhle vedrem:/ dost jsme ji obrečeli tak chceme další, navíc jsme zase chytřejší co udělat líp;)

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Schválení vybavení klece

Příspěvekod Wulfina » Pá Črv 22, 2012 12:01

Ale to je krásnej věk! =D>

BaM
Nový uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: Čt Črv 21, 2012 18:59

Re: Schválení vybavení klece

Příspěvekod BaM » Pá Črv 22, 2012 20:44

Tak jsme po nákupu v baumaxu nebo hausu pořád si je pletu:-D. Koupili jsme dvě prkna 100x12x1,6 cm masivní smrk to budou mít na poličky, samozřejmě všechno nelakovaný, sixce sjou vyhlazený, ale hrany se přejedou pilníkem aby nebyly tak ostré a celé se vezmou jemný šmirglem aby si naši dva kluci nic neudělali. A ještě desku jako základ na domečky 80x30x1,6cm výborně se tam hodí. Až se přítelkyně vzbudí hodím další fotky do alba na rajčeti jak to pomalinku postupuje, zapomněl jsem si u našich půjčit pilu:-D
Samozřejmě všechno dřevo je nelakované ani jinak chemicky ošetřené.

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Schválení vybavení klece

Příspěvekod Lenca » Pá Črv 22, 2012 21:24

tak to se těším na konečný výsledek :) to se chlupáči budou mít :)

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: Schválení vybavení klece

Příspěvekod Reňaaa » So Črv 23, 2012 11:41

Klec je pěkná, přidala bych dolů v levo ještě nějaké poličky, nějaký hamak a bude to super :) Jinak ty dvířka nevidím jako problém, máme taky malé dvířka a nikdy jsme neměli problém je dostat ven, protože o to se nemusím ani pokoušet, oni chcou vždycky vylézt i bez mé pomoci :D

Těším se na foto až bude klec zabydlena :)

BaM
Nový uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: Čt Črv 21, 2012 18:59

Re: Schválení vybavení klece

Příspěvekod BaM » So Črv 23, 2012 12:52

Renaa: díky za chválu, dole vlevo bude jabloňová větev, ještě řeším jest-li s kůrou nebo bez. Asi bez aby na ní nebyly postřiky a podoný s.... (však víte). vpravo pod domečkem bude zavěšený hamak, snad to kluci nevezmou jako záchudek. S dvířky nebyl nidky problém, i ta fotka zkresluje a jak řikáš nám s evždy taky tlačí ven:)
Ještě dotaz zatáčejí vám činčilky u stěny tím, že se odrazí cca 10 cm nad zemí od stěny, skřiňky jako v matrixu?:-D (zatím nám to všechny dělaly)

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Schválení vybavení klece

Příspěvekod minlub » So Črv 23, 2012 13:51

Moc pěkná klec, to se budou kluci mít :D Dávám větve i s kůrou, mají rádi když jí okusují. Stačí sehnat někde ze sadu a hodně dobře odrhnout. Nejčastěji mám jabloňové a z lísky. Do hamaky nám většinou nečůrají, hodně v ní spí a devastují úchyty, tak často měníme. Koupelnu také nenechávám v kleci na trvalo, i když s čůráním do něj nemám problémy, to mi dělali u nekvalitního písku.
Odrážení, běhání a skákání do výšky nám dělají všichni :D

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Schválení vybavení klece

Příspěvekod Lenca » So Črv 23, 2012 15:30

jo,nám se tu furt odrážejí od stěny. běží naproti ní a odrazí se a běží zas jinam.Jabloňovou větev rádi oholí od té kůry.My to vždy dáme do vany a pořádně kartáčkem a teplou vodou vydrbeme od všech lišejníků a špíny a je to v pohodě, pak ta kůra je i krásně hnědá a voňavá.

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: Schválení vybavení klece

Příspěvekod Reňaaa » So Črv 23, 2012 22:09

Jasné odražení od zdí je super :D Milujou to, i když nevím proč :D :D

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

Re: Schválení vybavení klece

Příspěvekod chovamcoumim » Ne Črv 24, 2012 5:27

Jo odrážení je fakt jejich hoby i odrážení od mých zad a vždy ty činči těžší váhy to jsou pak pecky :lol: :lol: :lol:

BaM
Nový uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: Čt Črv 21, 2012 18:59

Re: Schválení vybavení klece

Příspěvekod BaM » Ne Črv 24, 2012 9:04

Aspoň, že tak my měli po skříních všude jejich stopičky a ještě když jsme měli samečka tak dělal naschvály. Někdo ležel na zemi on běžel a hezky si přidupnul:-D. Doufám, že se dneska pokročí s výrobou klece, bude zásadní věc, pila.

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Schválení vybavení klece

Příspěvekod Lenca » Ne Črv 24, 2012 9:08

my také když ležíme na zemi,tak po nás začnou skákat a lezou nám po hlavě a koušou do řas a víček, ty řasy je nějak fascinují :lol: a cuchají vlasy, no jsou to užasní tvorečkové! :) u vás se bude mít určitě moooc dobře :wink:

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

Re: Schválení vybavení klece

Příspěvekod chovamcoumim » Ne Črv 24, 2012 11:14

Jo to mi zas okusujou naušnice,to je fakt baví :lol:

Avatar uživatele
RENÁTA
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 321
Registrován: Čt Bře 10, 2011 21:21
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: Schválení vybavení klece

Příspěvekod RENÁTA » Ne Črv 24, 2012 11:18

ty řasy znám to je jejich a nejraději mají moje vlasy zrovna když se učešu ,tak mi je srovnávají podle sebe :D náušnice jen jednou ,ale chlopka už kousli do ucha ten ječel :D

Avatar uživatele
Pajafa
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: Ne Ún 08, 2009 11:29

Re: Schválení klece

Příspěvekod Pajafa » Út Črv 26, 2012 14:57

Ahoj nechci zakládat nové téma a tak píši sem. Nemáte někdo zkušenost s touto klecí? Buď pro činčilu nebo potkany? Samozřejmě s dovybavením poliček apod. Nikde na internetu jsem vůbec nic nenašla, měla by to být novinka. Ta cena za tyhle rozměry je docela nízká.
http://klece-hlodavce.heureka.cz/small- ... 54x150-cm/

nebo dělají menší

http://klece-hlodavce.heureka.cz/small- ... x103-5-cm/

Tak kdyby měl někdo jakékoli info, děkuji. Nevadí mi že je nevybavená (nebo nevhodně)

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Schválení klece

Příspěvekod saskie » Út Črv 26, 2012 23:22

Pajafa napsal:Ahoj nechci zakládat nové téma a tak píši sem. Nemáte někdo zkušenost s touto klecí? Buď pro činčilu nebo potkany? Samozřejmě s dovybavením poliček apod. Nikde na internetu jsem vůbec nic nenašla, měla by to být novinka. Ta cena za tyhle rozměry je docela nízká.
http://klece-hlodavce.heureka.cz/small- ... 54x150-cm/

nebo dělají menší

http://klece-hlodavce.heureka.cz/small- ... x103-5-cm/

Tak kdyby měl někdo jakékoli info, děkuji. Nevadí mi že je nevybavená (nebo nevhodně)

Trochu se bojím, že je plastová. Vypadá to, že dno i hrany jsou z plastu, což by bylo dost hloupé.

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”