čůrání

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Host

čůrání

Příspěvekod Host » Ne Lis 29, 2009 21:49

Mám činčilku 3 měsíce a mám sní velkou potíž. To, že čůrá, je normální, ale proč mi to dělá nejraději na polštář, prostěradlo, plyšáka atd? Znám několik chovatelů činčil, ale nikdo takový problém nemá, chodí jím na wc buď do vaničky na koupání (proto ji vyndavám z klece), nebo někam v kleci......Musela jsem z pokoje odstranit i koberec...

Disable adblock

Avatar uživatele
neprodejny vzorek
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 434
Registrován: Po Srp 13, 2007 8:50
Místo/Bydliště: Lázně Bělohrad nebo Mostek (TU)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod neprodejny vzorek » Po Lis 30, 2009 17:52

Chce to čas a pevnou výchovu :lol: Ze začátku to Čikitka dělala pořád. Běhala a najednou se šla vyčůrat ke mně do postele, ale už to nedělá. Přesto mám přes pohovku přehozenou činčilí (pro činčily, ne z činčil) deku. S kobercem zatím problém není. Máme parkety a na malý koberečky čůrat nechoděj.

Avatar uživatele
warranty
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 48
Registrován: Út Zář 15, 2009 6:44
Místo/Bydliště: blízko Hradce Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod warranty » Po Lis 30, 2009 18:11

Můj Matýsek se mi vyčůral jednou na polštář a od tý doby už ne (nedala jsem dobrůtky, šel z5 do klece) a jednou se mi vyčůral těsně vedle koberce - ten měl štěstí :)

Host

Příspěvekod Host » Po Lis 30, 2009 19:31

Dobře, čas a pevnou ruku ve výchově, ale tak co mám dělat, jak jí vychovávat můru jednu nezbednou? Když zakřičím, tak ví, že je zle, ale co pak, zavřít do klece? Když nejhorší je, když se vyčůrá a já to zjistím později, ne přímo při tom, to jí ale pak už nemůžu trestat, nebude vědět za co ne? :-( Já nevím co......

Disable adblock

Avatar uživatele
neprodejny vzorek
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 434
Registrován: Po Srp 13, 2007 8:50
Místo/Bydliště: Lázně Bělohrad nebo Mostek (TU)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod neprodejny vzorek » Po Lis 30, 2009 20:33

Pořád ji sleduj. Poznáš, kdy se přikrčí, že bude čůrat. Hned ji vyžeň a nasměruj na záchod. Ale nesmíš za ní lítat po místnosti. To by se tě pak bála. Když ji vynadáž nebo odeženeš a ona to splní, tak na ni mile promluv a třeba i dej pamlsek, když pochopí, co chceš.

Host

Příspěvekod Host » Po Lis 30, 2009 22:18

Děkuji moc, všem :-)

Avatar uživatele
soarka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 64
Registrován: So Lis 20, 2010 11:05
Místo/Bydliště: Sokolov

Příspěvekod soarka » Čt Srp 11, 2011 15:27

Taky mi to začal činčilák dělat poslední dobou. Ale zřejmě mě jen trestá za to, že jsem byla týden pryč a starala se mi o něj ségra :-D

Avatar uživatele
Terdule
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 121
Registrován: Stř Říj 28, 2009 9:34
Místo/Bydliště: Zdice

Příspěvekod Terdule » Út Srp 16, 2011 17:59

Mě jedna holčina čůrala klidně na dlažbu.., ale jak přešlo dospívání, přestala, takže bych řekla, že časem by se to mělo zklidnit :wink:

Avatar uživatele
Karolína Kapitánová
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 119
Registrován: Út Led 11, 2011 15:01
Místo/Bydliště: Oravský Podzámok, 115/9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Karolína Kapitánová » Út Srp 16, 2011 22:06

No u nás proti curaniu na vankus funguje jedine dokladne strazenie toho miesta...na krik Felix reaguje pobaveným pohladom a este sa aj bude provokatívne prehanat dalej okolo jeho "záchodíka" akože "No a co ma byt? Tak ti treba!"....:D :? :wink:

Avatar uživatele
Arendal
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 43
Registrován: Po Zář 27, 2010 9:50
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Arendal » Pá Zář 02, 2011 14:01

Njn, potvurky. Me taky Cikosek obcas udela louzicku na sedacce.

Takze hlidat, hlidat ... hlidat nebo sehnat hadr :P

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Pá Zář 02, 2011 20:30

Ja jsem mela v zamori pri vybehu v pokojiku krabice mensi, jako domky a dovnitr jsem davala bile bavlnene plinky a pri vybehu mi chodily holciny tam curat:-)

Avatar uživatele
Lída
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 636
Registrován: Út Črc 24, 2007 23:19
Místo/Bydliště: OSTRAVA
Kontaktovat uživatele:

odpověd

Příspěvekod Lída » Ne Zář 04, 2011 7:28

určitě bych ji nepouštěla běhat dlouho. možná když delší dobu běhá a chce se jí, tak to nevydrží. taky může být tak ochočená a chce si tě označit...
s tímto jsem se nikdy nesetkala, ale určitě bych jí nechala tak 15minut z klece a šup.. zpět.
raději ji pouštěj vícekrát za den, ale na kratší dobu.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Ne Zář 04, 2011 10:33

Za den nepoustet Lidus, museji chrnet pres den a byt v klidu, nesmi se jim narusit ten jejich biorytmus:-)
Ja to mam vyresene jeste tak, ze nechavam pri vybehu otevrena dvirka voliery a ona, kdyz potrebuje, tak si tam sama jde.Navic ji tam dam pisek, takze tam chodi pri vybehu se i koupat do pisku.Je zajimave, ze mi neudela ani jeden bobek venku pri vybehu, jen do pisku a chodi bobky delat do klece i pri vybehu:-)

Bodlinka-h
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: Ne Kvě 08, 2011 15:36

Příspěvekod Bodlinka-h » Po Zář 05, 2011 9:05

Tak jsem byla hrdá a šťastná, že naše holky samy od sebe přes výběh nečůrají a když je nejhůř, zajdou se vyčurat do klece... Včera mě po 4 měsících Erinka vyvedla z omylu, přímo přede mnou mi doslova pročurala naše společný oblíbený křeslo :D pevně doufám, že to byla jen "nehoda" a ne testování naší výdrže nebo boj o to, kdo bude mít navrch :D

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Po Zář 05, 2011 10:04

To zkousi, co vydrzis:-)
Ja musim zatukat, ale za tu dobu, co cinci mam me zadna nikdy necurala ani do postele, ani venku nikde, jen tenkrat holky venku na plinku v krabicich, ktere mely po mistnosti, jako domecky.Dokonce ani do pisku ne nikdy zadna.

salomee2
Nový uživatel
Příspěvky: 6
Registrován: Út Kvě 08, 2012 19:00

Re: čůrání

Příspěvekod salomee2 » Čt Zář 06, 2012 9:55

Mám samečka a samičku v jedné kleci. Jeden z nich mi pravidelně totálně "prochčije" granule. Myslím, že Neo to není. Podezřívám Maggie. Nikdy to nedělala jen teď poslední týden. Nevím co s tím. Už jim dávám granule do menší misky, ale stejně se tam mrška trefí. Nějaká rada? [-o<

Avatar uživatele
Cmacuba
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 63
Registrován: Út Lis 22, 2011 14:37
Místo/Bydliště: Čeradice

Re: čůrání

Příspěvekod Cmacuba » Čt Zář 06, 2012 10:28

Toby mi taky čůral do granulí. Od té doby je má úplně nahoře ve skříňokleci vedle domečku a je klid. Ale pro změnu mi čůrá do bylinek, které mu dávám na poličku pod domeček (na fotce není vidět). Včera jsem jí umyla octovou vodou a zkusím mu je dávat jinam.

Obrázek

A jinak Tobynek je s prominutím prase! Včera jsem mu vynadala do "chlupatých prasat", protože už mi došla trpělivost! K dispozici má záchod s ASANem v kleci, kam má nepřetržitý přístup při běhání, na jednom místě noviny, kam taky rád chodí a přesto mi počůrá kdeco. Plyšového medvěda, co má v kuchyni na hraní (spíš škubání), do boty mamce načůral, bráchovi na učebnice, bráchovi na batoh, na igelitový pytel s granulema pro psi, co máme ve verandě, mamce na osmisměrky na stole. A předevčírem dokonce na kráječ na chleba, který je plastový :!:

Hlídám ho jako ostříž, ale občas se stane, že musím odběhnout a on se vyčůrá, když tam nejsem. Ale jak běhá, tak to kolikrát ani nepostřehnu. Nemůžu za ním furt chodit jak generál, to by ho stresovalo. Už jsem z něj trošku zoufalá :(

Avatar uživatele
rezinka07
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 147
Registrován: Po Bře 05, 2012 13:33
Místo/Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: čůrání

Příspěvekod rezinka07 » Ne Zář 09, 2012 19:43

ja mam danou takovou tu plastovou nadobu co jsou jako dna tech kleci ve zmerimexech co maj, je to velke tak v tom je postavene koupaliste takze kdyz vyskoci hodne pisku z nich zustane i ten co vyhranou tam ne v koberci a na druhe strane je mensi miska z podestylkou co maji i v kleci jako zachod a od te doby co to tak delam tak muze litat hodiny venku chodi curat tam.
Granule mame zavesene v takove te mensi nerez misce na tu nemuzou ani sednou... kdyz chteji granule musi pekne na zadni na policce pod miskou a pekne brat po jedne :) takze curat ani bobkovat do misky s granulema nejde.... akorat jsme museli privazat s oblibou delali ze davali hlavu zespoda a tak dlouho strkali az misku vyhodili a vysypali a taky jsme se bala aby se nejak nezasekli pak v tom drzaku.

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”