Popálenina

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Sandra

Popálenina

Příspěvekod Sandra » Stř Ún 22, 2006 21:08

ahojte.
mam strasny problem s mojou cincilkou ! ako vzdy mi behala poizbe no niecoho sa zlakla a skocila rovno do gamatky ( plynovy radiator )
asi po 30sekundach odtial vyliezla no mala uplne spalene packy a chvost :cry:
na druhy den bola cela opuchnuta ( packy) a nemohla chodit.
zacala som jej to spricovat s pantenolom ( aloe vera )
no nezda sa mi ze by jej to pomohlo. teraz to ma piaty den a je to stale horsie a horsie :( veterinari mi radili uplne hovadiny ako napr. - obviazde jej nohy facom :evil: asi ani nevie ako cincilka vyzera :cry:
a tak som jej to vcera a dnes natrela takou slabou antibiotickou mastou - no hned si ju zlizala. z jedneho prstu si odkusala celu kozu - ma tam iba kost - bleee :cry: vyzera hrozne je velmi smutna - nevie chodit iba tak podivne lezi naboku :( no krmim ju z ruky a zerie normalne - seno , potravu pre cincili ... aj pije ... no neviem co s nou je to hrozne . prosim poradte mi prosiiim :cry:

Disable adblock

Myška =)

=)

Příspěvekod Myška =) » Stř Ún 22, 2006 22:06

Zkus jí dávat heřmánkové obklady tim vůbec nic nezkazíš ....neboj .. tu mastičku MOŽNÁ jo ale zase to nevim jistě páč ona spíš potřebuje aby jí to nebobtnalo .. sice ta mat je s antibiotiky ale i tak jí to bude bobnat a hl. to líže a myslim, že to není dobré .. když se mi spálil leguán o lampičku (docela hodně) dávala jsem jí na to tu mast ale to měla na jiném místě =/ a také heřmánek a fakt to pomohlo .. ten obvaz je blbost i není .. ten doktor to myslele asi tak aby to měla zakryté a nic se jí tam nedostalo ale nedomyslele to, že činča to buď, sundá a nebo z toho bude hotová .. ale možná bys to mohla nahcvilinku zkusit ale hlídat jí aby to nekousala.. Jinak nevim .. bohužel .. nejsem odbornice na činčilky to jsou tu jiní ale radu jsem dala co jsme už vyzkoušela na jiném zvířátku a myslím, že tim to nezhoršíš!! přeji hodně štěstí ...PS: To že leží je nejspíš tim že nemůže stát na tich nožičkách ..

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Čt Ún 23, 2006 12:11

nevim odkud jsi,podle slohu asi ze Slovenska. Jinak bych Ti poradila hospitalizaci v Brne jeji, kde by Ti ji dali dohromady.Popaleniny nejsou legrace,mozna by to chtelo injekcne i antibiotika, pokud se do toho da zanet, aby jeste neprisla potom o nozicku.Pokud se muzes dostat do toho Brna nejak, bylo by to nejlepsi reseni.Jinak ten hermanek nic nezkazi a jeste by to treba chtelo nejaky pudr, aby to zaschlo, ja kdyz se spalila, tak mi pomohl az septonex pudr.

Avatar uživatele
Jaul
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 142
Registrován: Ne Črv 19, 2005 17:09
Místo/Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jaul » Čt Ún 23, 2006 13:21

Kdysi pred lety nam skocila na rozpalena kamna. Packy mela samozrejme popaleny. Rady po telefonu od veterinare nebyly nic-moc, tak jsme nasadili domaci lecbu. Potirali jsme to olejem, aby ji to netahlo, nepopraskalo a bylo vlacny. Do klece jsem ji instalovala vychlazeny predmety, kdyby se o to chtela chladit. Vypadala v ty dobe jak urousana krysa. Nevim, jestli nase lecba byla ta nejvhodnejsi, ale te nasi cince to asi pomohlo. Byli jsme z toho vyjukani vic, nez ona!
S tou okousanou packou asi neporadim, na to jsem kratka :cry: Preju, at se cinca zacne co nejdrive uzdravovat!

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”