Chvilková únava u činčilky

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Cmacuba
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 63
Registrován: Út Lis 22, 2011 14:37
Místo/Bydliště: Čeradice

Re: Chvilková únava u činčilky

Příspěvekod Cmacuba » Čt Črc 05, 2012 22:01

No, vážili jsme 560g. Teď mi teprva dochází, že jsem fakt blbá! Šel s váhou hodně dolů, tohle shodil za poslední měsíc. Dokonce měl už 493g. Pokusím se napravit, co jsem zpackala #-o Jsem teď čerstvě zaláskovaná a měla jsem na něj málo času, takže mi ani nedošlo, že by mohlo být něco v nepořádku. Až teď,když jsem ho vážila a zjistila jsem, že granule ani seno vůbec neubývají. Ach jo :oops: :cry: Snad bude brzy dobře [-o<

Právě jsme dokrmili. To byla zase bitka. A kaše všude. Ale dostala jsem do něj 6ml. Zkusím to ještě tak za hodinku znovu a pak mu na noc dám vločky. A kouká na mě tak ukřivděně, jako bych ho snad mučila nebo co. I když v jeho očích to jako mučení asi vypadá, no :)

Disable adblock

vera novotna
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 645
Registrován: Pá Led 28, 2011 22:05
Místo/Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

Q

Příspěvekod vera novotna » Čt Črc 05, 2012 23:08

No jo, chudinka Toby :( ... vůbec mu nezávidím jeho nutné krmení kaší, ale holt musí, aby získal více síly, kterou bude potřebovat při zákroku. Jeho původní váha taky mohla o něco klesnout díky stálým vedrům cca tak o okolo 15g, kdy se cítí unavený a víc pije než žere a ostatní rozdíl se dá připsat přerůstajícím zubům, protože se neobrušovaly pravidelným kousáním stravy, za to nemůže ani Tvoje nová láska, jedině že by neměla v lásce zvířátka, ale to snad ne!!! :wink: U Tobyho může taky jít o genetickou vadu, pokud u něho nastanou pravidelné kontroly zubů na zbroušení. Je vlastně ještě v růstu a po roce až půl by se neměly opakovat tyto časté zubní problémy pokud nejsou dědičné. Zkusila bych místo Rodicare koupit bezmléčnou osmizrnnou Natura nebo taky bezmléčnou pětizrnnou kaši Nomina, která se sežene ve zdravé výživě anebo ji mají i ve velkých supermarketech v odd. zdravé výživy. Není vůbec cítit a líp chutná :wink: i bez boje s činčilkou.

Avatar uživatele
Cmacuba
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 63
Registrován: Út Lis 22, 2011 14:37
Místo/Bydliště: Čeradice

Re: Chvilková únava u činčilky

Příspěvekod Cmacuba » Čt Črc 05, 2012 23:22

Taky jsem to připisovala těm velkým vedrům. A hlavně on vždycky hrozně hapruje s váhou, takže mě to nijak neudivovalo. A navíc jsem nechtěla být hysterická, abych hned běžela na veterinu. No, možná jsem mohla....

Moje nová láska je chlap - člověk, ale Toby stojí na prvním místě. Měla jsem jet na víkend pryč, ale protože Toby potřebuje krmit, tak nikam nejedu. A člověčí miláček to chápe. Tobyho má taky rád. Takže je oba miluju ještě víc. Člověčího miláčka za pochopení a Tobyho za jeho statečnost :-)

Zítra budu muset jet nakoupit, protože to tady zeje prázdnotou, tak se zkusím v lékárně zeptat na tu nemléčnou kaši. Kdyby jí nechtěl, dám si jí já :-)

vera novotna
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 645
Registrován: Pá Led 28, 2011 22:05
Místo/Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

Re: Chvilková únava u činčilky

Příspěvekod vera novotna » Čt Črc 05, 2012 23:41

Tak to není problém, dokonce jsou na krabicích recepty :wink: i pro děti....jedná se vlastně o takovou jakoby ovesnou a obilnou kaši dohromady, na sladko třeba i s mlékem, máslem, skořicovým cukrem a s nějakým kompotem je ideální :D . S tou kompotovou šťávou mimo peckovin a jen samotná kaše by určitě zachutnala i Tobymu. :wink:

Disable adblock

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Chvilková únava u činčilky

Příspěvekod Kobylatko » Pá Črc 06, 2012 11:52

My pouštíme jen občas přes týden hlavně ráno to se u nás ještě dá.Máme je dá se říct v nejchladnějším pokoji v baráku takže tam mají příjemně.Rocky když pustím tak pochvilce je aby ju akorát kleplo,tak přece jenom je to už 5ti letá dáma.Kikuši té to nijak nevadi ta i v kleci v tom pařáku dělá nehorázný bugr :lol: .No rači nepouštíme.Dali sme kachličky a chdím je kontroloval častěji i měním vodu,chadivá přímo ze studny je boží i pro ně :D .

Avatar uživatele
Cmacuba
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 63
Registrován: Út Lis 22, 2011 14:37
Místo/Bydliště: Čeradice

Re: Chvilková únava u činčilky

Příspěvekod Cmacuba » Pá Črc 06, 2012 12:13

Udělali jsme přes noc velký pokrok. Nevím, čím to je, ale papá mrkvový ovator. Ten jediný mi z těch granulí vybírá. Napočítala jsem mu je přesně, abych věděla, jestli něco sní. Možná je měkčí než ty ostatní granule... Nevím. A i teď si je vybírá z velké misky, kterou jsem mu dala k dispozici pod stolem. Ale i tak jdeme krmit kaší. :D

Chci se zeptat, nevíte někdo, jak dlouho se dá ta nesnědená kaše skladovat? Dá se to aspoň 24 hodin v ledničce? Rodicare není úplně nejlevnější a pokaždé ho vyhazovat mi přijde jako blbost...

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Chvilková únava u činčilky

Příspěvekod Terezka » Pá Črc 06, 2012 12:20

Podle mě se ta kaše skladovat nedá. Už za dvě hodiny byla zkvašená. Chce to připravit přesné množství.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Chvilková únava u činčilky

Příspěvekod minlub » Pá Črc 06, 2012 12:26

Pár hodin vydrží, ale pak řídne a není to ono. Připravuju pokaždé malé množství, není to nic těžkého a není potřeba chystat velké množství dopředu.

Avatar uživatele
Cmacuba
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 63
Registrován: Út Lis 22, 2011 14:37
Místo/Bydliště: Čeradice

Re: Chvilková únava u činčilky

Příspěvekod Cmacuba » Pá Črc 06, 2012 13:47

jj, teď jsem to taky trefila. Ptala jsem se proto, že na poprvé se mi povedlo připravit víc. Myslela jsem si, že by Toby mohl papat, když nejedl. Ale to jsem se spletla :D

A taky vážím před jídlem a po jídle. A trošku mě vystrašil, když měl před 495g. Ale po už měl 504g, takže se mi do něj podařilo něco dostat. Radila jsem se se Saskií. Osmizrnou kaši budu střídat s Rodicarem. A zkusím koupit jablečnou BIO přesnídávku pokud možno bez cukru. Protože to jablko, ač je drcené, strouhané a já nevím, co ještě, tak tou stříkačkou jde prostě blbě.

Dneska už spolupracoval trošku víc. Asi měl hlad :-) Sice mi pořád chtěl utíkat, ale jak jsem nastavila stříkačkou s kaší, tak si vzal. Od rána běhal a vymýšlel lumpárny. A teď jsem ho dala spát, aby mi tu kaši zase hned nevyběhal. A momentálně spí jak dudek v domečku :-)

A volala jsem na Hůrku, jsme objednaní v pondělí v 19:20. MVDr. Lietavcová celou složku z Libuše předala na Hůrku, takže tam o nás vše vědí :-) Tenhle přístup se mi líbí =D> Fakt úžasný. Na druhou stranu. Dostávají za to slušně zaplaceno, takže tomu odpovídá i ten přístup k nám.

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”