Výstavy - Standard X Standard

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstavy - Standard X Standard

Příspěvekod genca » Stř Říj 31, 2012 18:28

Já chápu, že jde hodně o kožíšek, vždyť je to na činčile jedna z nejhezčích věcí :wink: osobně jsem to myslela s těma staršíma spíš tak, že by se nezařazovali do "normálních" kategorií, ale byla pro ně nějaká zvláštní, jako je ta třída pet.
Zase budu spamovat s koňma, ale na koňské výstavě taky kobyla který je 25 let vypadá už jinak, než ta, které je 10 let, jsou ve stejný třídě a přesto lidi ty starý vozí, protože chtějí ukázat, že i staré zvíře má pořád svou krásu a kondici, která je výsledkem celoživotní péče o to zvíře. A někdy je to taky proto, aby diváci mohli vidět matku od těch výstavně úspěšných potomků (i nehezká kobyla může dávat hezký potomky, což je určitě u činčil taky tak).
Výstava v Brně se mi zaměřením líbila, ale neměnila bych pravidla pro všechny výstavy, takhle je to aspoň pestřejší a každej může na takovou výstavu, která mu vyhovuje nejvíc :wink: nebo třeba na všechny. Ráda bych se podívala i do Srchu, bohužel se nedostanu, tak se budu těšit aspoň na fotky :D .

Disable adblock

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstavy - Standard X Standard

Příspěvekod ajtik » Stř Říj 31, 2012 20:43

U nás má taková činčila možnost vyhrát cenu diváků.

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Výstavy - Standard X Standard

Příspěvekod Kobylatko » Stř Říj 31, 2012 20:57

No též mi to přijde ujetý hodnotit jen kožich,kožich by byl bez těla v "lese" bo by neměl na čem rust :wink: ,když už tak posoudit zviře jako takové.Nechápu to,to už rovnou mužou vystavovat ušité kožichy z činčil a debatit jak je kvalitní .Chovné koně taky nehodnotí kvuli tomu že má zrovna krásný ocas ale hodnotí ho celého.Kvalita chovu je samozřejmost aby nevznikali nepodaření jedinci ta ty pak náká dobrá duše nemnožila dál,to jo proč ne.Ale hodnotit je kožku je trocha ujetý.Hotové kožichy se daj taky hodnotit jen kvuli kožce :wink: .

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstavy - Standard X Standard

Příspěvekod saskie » Stř Říj 31, 2012 21:10

Wulfina napsal:Ano, vše má svá pravidla, která se dají měnit :wink:

Líbilo se mi třeba posuzování v Brně, nešlo jen o kožku, ale o činčilu, jako takovou :wink:

Souhlas. A Čikymu jsou tři roky a na výstavě rozhodně propadák nebyl. Je to krásný a hlavně úžasný činčilák a na výstavě měl 98 bodů ze sta (a to jeden z těch dvou stržených byl kvůli mé blbosti, které jsem si byla vědoma, a to, že jsem to trochu přeháněla s mrkví a nepatrně se to odrazilo na barvě kožíšku). Že nemá tří letá činčila na výstavě co dělat? Nesouhlasím a jsem ráda, že už existují výstavy, kde si to také nemyslí.

Disable adblock

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstavy - Standard X Standard

Příspěvekod žanda » Čt Lis 01, 2012 16:05

Já mylim, že tu Jitka už řekla že se hodnotí činčila jako celek, ale nejvíce se přihlíží na kožich. Což dokazuje i to, že na výstavu nesmí činčila s ukousnutým uchem či jinak hendikepovaná ať úrazem, nebo vrozenou vadou... Kdyby se tedy posuzovala jen kožešina, tak by přece taková vada nevadila, ne? Zkuste se nad tim zamyslet... ;)

A to že na výstavu nesmí 3 leté zvíře? Já teď beru takového jedince. A již sem viděla zvítězit "starší" jedince. Magra přece vyhrála v Boleslavy s krásným býlím velvetem, jestli si pamatuji dobře, tak byl absolutní vítěz. A mám dojem že mu je dokonce 5 let? Nikdo "starší" činčily nikde nezakázal! Jen se doporučuje věk, protože v této době je činčilý srst nejkrásnější - vyzrálá. Když tedy vyhraje činčila v 5ti letech výstavu, jaký asi měla kožíšek v této době? :)

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”