Senooo

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Mia

Senooo

Příspěvekod Mia » Ne Říj 30, 2005 10:23

Tak já si radši seno nažnu a usuším.Je to skvělej relax po šíleným dnu a navíc se pak nemusím bát to v tom je jako u kupovanýho.a myslim že činča to taky víc ocení :wink:

Disable adblock

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » Ne Říj 30, 2005 10:30

jo!!!!
to je vždycky nejlepší když máš seno vlastní!!!!!! :P :P :P
ale problém je...že někteří lidé bydlí ve městech nebo nemají možnost mít vlastní seno a tak ho musí kupovat!!!! :wink:
ale každý si prostě to seno v obchodě prohlídne, zkusí vůni, jestli není hnědé nebo plesnivé a podle toho se rozhodne!!!!!! :wink:
každý si musí poradit!!!! :lol: :lol: :lol: :P

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Ne Říj 30, 2005 11:22

já mám sice rodiče na vsi, ale seno kupuji - nejradši mám Vitakraft, je sice drahý, ale perfektní. Ale je dost špatné ho u nás sehnat.

Host

Příspěvekod Host » Ne Říj 30, 2005 12:05

khelis napsal:jo!!!!
to je vždycky nejlepší když máš seno vlastní!!!!!! :P :P :P
ale problém je...že někteří lidé bydlí ve městech nebo nemají možnost mít vlastní seno a tak ho musí kupovat!!!! :wink:
ale každý si prostě to seno v obchodě prohlídne, zkusí vůni, jestli není hnědé nebo plesnivé a podle toho se rozhodne!!!!!! :wink:
každý si musí poradit!!!! :lol: :lol: :lol: :P



Já vim že to není jednoduchý,pokud jsi z města :cry:

Disable adblock

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » Ne Říj 30, 2005 15:03

Anonymous napsal:
khelis napsal:jo!!!!
to je vždycky nejlepší když máš seno vlastní!!!!!! :P :P :P
ale problém je...že někteří lidé bydlí ve městech nebo nemají možnost mít vlastní seno a tak ho musí kupovat!!!! :wink:
ale každý si prostě to seno v obchodě prohlídne, zkusí vůni, jestli není hnědé nebo plesnivé a podle toho se rozhodne!!!!!! :wink:
každý si musí poradit!!!! :lol: :lol: :lol: :P



Já vim že to není jednoduchý,pokud jsi z města :cry:

ale i ve městě jsou zverimexy a obchody!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar uživatele
neprodejny vzorek
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 434
Registrován: Po Srp 13, 2007 8:50
Místo/Bydliště: Lázně Bělohrad nebo Mostek (TU)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod neprodejny vzorek » Út Zář 11, 2007 7:36

Se no kupuju ve zverimexu. To, co jsem měla předtím, Čikitka zbožňovala (Plaček), ale to z vysočiny ji moc nejede. Bohužel Plaček je pro mě hůř k dostání :cry:

Avatar uživatele
Michaelle
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: Út Kvě 15, 2007 13:46
Místo/Bydliště: Havirov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Michaelle » Út Zář 11, 2007 8:48

Ja seno kupovala.Ale ted mam seno od svagrove z chalupy.My sice mame taky chatu a velikou louku ale soused tam pase kravy a oni mi tu travu sezerou.tak mi vozí seno švagrová.

marry-ann22
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 147
Registrován: Čt Kvě 03, 2007 12:48
Místo/Bydliště: Lučenec

Příspěvekod marry-ann22 » Út Zář 11, 2007 9:46

Ja tiez kupuijem..ale velmi im ho nedfavam..asi tak dvakrat do tyzdna iba...inak papju granulky...

Avatar uživatele
yanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 426
Registrován: Út Říj 31, 2006 18:29
Místo/Bydliště: Liberec

Příspěvekod yanka » Út Zář 11, 2007 10:14

já mám ještě pár zásob nažnutých a usušených na moravě, to mají naše myšice nejraději :) ale těžko říct, jak dlouho to vydrží, a pak asi budeme kupovat vitakraft..

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » Út Zář 11, 2007 10:47

marry-ann22 napsal:Ja tiez kupuijem..ale velmi im ho nedfavam..asi tak dvakrat do tyzdna iba...inak papju granulky...


nevím, možná je to jen můj názor, seno je objemové krmivo, granule jsou nahuštěné živiny do pelet... Spíš bych řekla, že granule by nevadily 2x do týdne (ale s tím taky moc nesouhlasím) ale volný přístup k senu by měly mít činče pořád... Protože činče stejně jako osmáci mají sklon k obezitě (když nemají dost pohybu), proto se mi nezdá, že mají seno tak málo...
M.

Avatar uživatele
parisse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1483
Registrován: Po Srp 27, 2007 20:23
Místo/Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod parisse » Út Zář 11, 2007 14:05

marry-ann22 napsal:Ja tiez kupuijem..ale velmi im ho nedfavam..asi tak dvakrat do tyzdna iba...inak papju granulky...
Podle mě by tedy činči měli mít seno k dispozici neustále.To je ale pouze můj názor,nikommu ho nenutím

Avatar uživatele
parisse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1483
Registrován: Po Srp 27, 2007 20:23
Místo/Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod parisse » Út Zář 11, 2007 14:07

tuta napsal:
marry-ann22 napsal:Ja tiez kupuijem..ale velmi im ho nedfavam..asi tak dvakrat do tyzdna iba...inak papju granulky...


nevím, možná je to jen můj názor, seno je objemové krmivo, granule jsou nahuštěné živiny do pelet... Spíš bych řekla, že granule by nevadily 2x do týdne (ale s tím taky moc nesouhlasím) ale volný přístup k senu by měly mít činče pořád... Protože činče stejně jako osmáci mají sklon k obezitě (když nemají dost pohybu), proto se mi nezdá, že mají seno tak málo...
M.
Ani jsem si tvého příspěvku nevšimla a napsala to samé.Asi na tom něco bude :lol: :lol: :lol: :lol:

Petra Baková
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: Út Črv 05, 2007 14:38
Místo/Bydliště: Převážně Kolín

Příspěvekod Petra Baková » Út Zář 11, 2007 15:18

Já seno suším, dřív sem musela sušit i pro koně takže ho máme plnou stodolu. a krásně voní :)

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ajtik » Út Zář 11, 2007 16:42

Já kupuji od Vitakraftu musím nemáme louku :wink: Seno maj ale v kleci pořád.

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Stř Zář 12, 2007 13:04

U nás taky jede hlavně Vitakraft. Je to zajímavé, jak ty potvůrky poznají, které je nejdražší :twisted: . A nejvíc mě naštve, když jim dám večer plnou kouli, a ráno je to všechno na dně a pro jistotu počůrané, abych si nezmyslel vrátit jim to do seníčku :twisted: :roll: .

Avatar uživatele
LUCIA
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1517
Registrován: Út Srp 15, 2006 13:16
Místo/Bydliště: Bratislava, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LUCIA » Čt Zář 13, 2007 15:10

mojmu davam tiez vitakraft... :)

Host

Příspěvekod Host » Pá Led 11, 2008 18:29

Ahoj, hele může mi někdo poradit jestli bude vadit chlupáčkovi i sláma nebo se mu může dávat jen seno?

Avatar uživatele
parisse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1483
Registrován: Po Srp 27, 2007 20:23
Místo/Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod parisse » Pá Led 11, 2008 18:35

zolik napsal:Ahoj, hele může mi někdo poradit jestli bude vadit chlupáčkovi i sláma nebo se mu může dávat jen seno?
Sláma se podle mě hodí akorát do chlíva jako podestýlka,takže činčám k jídlu NE!Moje maj nejraději Šumavské luční seno(cena 60 lt 39 Kč)

Host

Příspěvekod Host » Pá Led 11, 2008 18:36

dobrá tak díky, já sem si to položil na klec a on si to hnedka začal stahovat k sobě a začal to žrát, tak mu to seberu.. díky za radu, snad se mu nic nestane :-)

Avatar uživatele
Siska
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 117
Registrován: Ne Pro 02, 2007 18:28
Místo/Bydliště: okolie BB, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Siska » Pá Led 11, 2008 18:36

my mame to stastie, ze nam sused (vdaka mu) seno dava ked potrebujme. je z vlastnej vyroby cize dost kvalitne. dokonca nam da cerstve aj cez zimu.
:?:

Host

Příspěvekod Host » Pá Led 11, 2008 18:40

čerstvé i přes zimu? No to je dobrý.. já mam taky seno, ale nahoře v kůlně a slámu sem měl po ruce.. tak tam zejtra holt vylezu

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Pá Led 11, 2008 18:44

zolik napsal:dobrá tak díky, já sem si to položil na klec a on si to hnedka začal stahovat k sobě a začal to žrát, tak mu to seberu.. díky za radu, snad se mu nic nestane :-)

Se dost divím, že se do toho dal :roll: , možná to jenom rozkousal, ale nejedl. Já když jsem těm mým potvorám nasbíral seno na horské louce (bylo tam více tvrdých stonků), tak ho úplně ignorovali :evil: . Mohl jsem ho vyhodit a pěkně cálovat penízky za Vitakraft :( .

Host

Příspěvekod Host » Pá Led 11, 2008 18:54

:-) no já nevim co s nim je, ale asi mu budu muset koupit nějakou ženskou, vypadá nějak nadrženě :-D a okusuje úplně všecko, občas často i moje nohy a rád se pustí úplně do všeho, málem mi sežral i ztužku ze školy :-) a když jednou utek tak si pochutnal na celym talířku buráků, ale to už je celkem dlouho a zatim mu nic není.. bohudík

Avatar uživatele
Peťulinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 603
Registrován: Út Ún 19, 2008 12:41
Místo/Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Peťulinka » Po Bře 10, 2008 10:29

já kupuju seno značky LIMARA, je tam napsáno že je s podílem sušené máty peprné a taky tak voní ale přijde mi že mi ho činča nechce žrát...buď se do něj pustí jen v noci když ho nevidím ale přes den ho vídám spíš u granulí než že by žvýkal seno, jen strašně po málu :( nemáte někdo s tímto senem zkušenosti? Vitakraft u nás vůbec nemají a sušit seno u nás nelze, tak nevím....

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Po Bře 10, 2008 13:28

:D my sušíme seno a pridávám jim tam mátu a medunku :)

Disable adblock


Vrátit se na “Strava”