miminka Sněženky

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Út Črc 26, 2011 17:14

nech ji povyrůst a jak budou přibírat, tak zajdi k doktorce, ať jim na ty zoubky koukne.

Disable adblock

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Črc 26, 2011 22:17

Urcite, az se dostanou na vahu aspon 100g a povyrostou, tak za 14dni nejdrive, nez zacnou pomalu sami bastit zajdi k Lietavcove.Ponevadz, pokud tam bude nejaka anomalie, tak kdyz se zkoriguje vcas, nez se zuby rozrostou, je sance, ze se to da nejak aspon zmirnit, mozna i uplne odstranit.
Fakt by ti majitele i v tom zveraku zaslouzili pres prsty a poradne.:-(.Kolik zvirat musi trpet kvuli nezodpovednosti a ziskuchtivosti lidi:-(.Drzim palce, jesteze se dostali k Tobe a mas Lietavcovou v miste

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Út Črc 26, 2011 22:55

To jo, ta doktorka je k nezaplacení. A mimi mě teď šíleně potěšily, přibaly pár gramíčků :D holčina váží cca 37 a klučík 41. Což je zoufale málo. Na sto gramů se dostanou tak ve dvou měsících, ale já mám takovou radost \:D/

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » So Črc 30, 2011 9:08

Tak se ty naše pusinky zasekly na cca 40 gramech. Váží stejně a už několik dní nepřibírají. Ale aktivní jsou, teda ne nějak brutálně, jen že vylezou za maminkou v pohodě na domeček, ale to je úspěch. Holčička je překrásná, má nádherný očička a když ji lapnu, že budeme bumbat, tak sice bumbá, ale toho přesvědčování kolem :roll: . Chlapeček vždycky vyleze z domečku ven, když na něj začnu mluvit, že jdeme papat, stoupá si na zadní a přednímá taknějak máchá před sebou, broučínek. Zkoušla jsem jim do klece dát rodicare s osmizrnou, šedý mimi chlapeček to okoštoval, ale to by to asi muselo být stále teplé, aby to baštil. Nikdo to moc nedlabal. Pak miska skončila u mladejch kluků, kteří ji hned vybílili :)

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » So Črc 30, 2011 10:16

Oni teď ještě žrát nebudou. Jak často je krmíš? Pokud krmíš po dvou hodinách i přes noc, tak zkus udělat tu kaši hustší.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » So Črc 30, 2011 10:52

Ten rodicare s osmizrnou byl hlavně pro Sněženku, ale nechtěla ho. Naštěstí na Bephar Care+ se vždycky hned vrhne, takže baští dost. Zkoušela jsem je krmit i po dvou hodinách, ale holčička nechtěla a brala to vyloženě jako mučení. Tak jsem ládovala jen kluka. Ale pak nechtěl ani on. Tak jsem si říkala, že Sněženka má asi konečně dost mléka pro oba. Tak jsem krmila třeba až po čtyřch pěti hodinách, to klučík papal a holčička trochu. Asi má to mlíčko nějak dost nepraviddlně, nebo mi to nejde do hlavy. Jednou chtěj, jednou ne. Tak už v noci nevstávám po dvou hodinách. Šédíček vyleze, když chce papat a slyší mě, takže jemu dávám i po dvou hodinách, ale většinou nechce. Holčičku lovím aspoň čtyřikrát denně na příkrm.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Ne Črc 31, 2011 22:11

Holčička pomalu přibírá \:D/ pomalilinku..

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Po Srp 01, 2011 9:40

Tak jen tak dál :x

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tarja666 » Po Srp 01, 2011 20:26

dobrá zpráva :D

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Stř Srp 03, 2011 7:15

Včera jsem pusinky vzala za paní doktorkou Lietavcovou. Bohužel jak jsem mluvila o obavách se zoubkama u Šédíčka, byl to velký problém s celou čelistí, se kterým se nedalo nic moc dělat. Sám by nemohl v budoucnu jíst ani tekutou stravu. Paní doktorka říkala, že nemá smysl to prodlužovat :(( Tak jsme ho uspali :cry: :cry: :cry: Bylo to pro mě strašné. Jak říkala Wulfinka, když brala již mrtvou Caballu od maminky, jak se na ní Míča koukala, tak já brala živé mimi Sněžence, abych ho dala zabít :(( cítila to, všechno to věděla. Pak ho musela vyndat doktorka. Já na to neměla. Ještě jsem mu dala pusinku. A teď je v nebíčku. Doufám, že se brzy shledáme. A že mi oba odpustí..

NNikisek
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 259
Registrován: Ne Lis 15, 2009 19:41
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod NNikisek » Stř Srp 03, 2011 8:00

.... to je mi líto, ale udělala jsi co si mohla a jemu aspoň skončilo trápení. Taky jsme museli kdysi nechtat zabít mimí ještě v Airince, aby ona mohla žít, je to vždycky smutné, ale teď tě potřebuje Sněženka a její holčička a ostatní činčilky. Šedíčkovi už je líp, a ačkoliv je to smutné, pro něj to asi bylo vysvobození ........ a život jde dál

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

Příspěvekod chovamcoumim » Stř Srp 03, 2011 8:43

Člověk jim dá tolik lásky a péče a stejně ani to někdy nepomůže.Já dokrmuji mimi od Barunku,má trojčátka,ale jen dva cecíky,ale už je to lepší malí mají skoro tři týdny tak už nejsolu pořád přisátí tak Maruška může taky už bumbat od mami.Už budu krmit jen co čtyři hodiny,tak by to mělo stačit,snad aspoň ji pomůžu když Angelince jsem už pomoct nemohla.Tak už v tom nebíčku musí krásně řádit a hlavně je nic nebolí.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Stř Srp 03, 2011 10:33

Sásulko, to je nám líto :cry: ale vem to tak, že to bylo pro něj vysvobození...

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Stř Srp 03, 2011 13:26

Ptala jsem se, jestli ho ta tlamička bolí (bolela), prý naštěstí ne. Ale vysvobození do budoucna to pro něj bylo. Ale nechte uspat činčilku, když jí u každého krmení říkáte, jak ji máte rádi a že spolu všechno zvládnete :cry:

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Stř Srp 03, 2011 13:29

Dík za podporu. Je to první činčilka, která u mě zemřela. A to navíc tak, že jsem ji sama poslala na smrt. Ale aspoň tu rychlou a bezbolestnou, aspoň tak mi to bylo řečeno. Doufám, že holčičky budou v pořádku.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Stř Srp 03, 2011 14:09

určitě jo :wink:

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Stř Srp 03, 2011 21:08

Tak to je mi strasne moc lito, mam slzy na krajicku take:-(.Zpropadeni byvali majitele a ty lidi ve zveraku:-(.Ja tam snad znova zajdu a servu je tam do mrte, ikdyz to asi bude houby co platny.Pitoma klec navic, kdyby ji obetovali, to ne,zivot a zdravi zviratek je pro ne na poslednim miste, jinak by to udelali bez mrknuti oka.A co me stve nejvic, jak se prodavac, asi syn majitelky chlubil, jak cincilam rozumi a pani prodavacka, jak zvirata miluje.
Ted se jen obavam, aby se geneticke problemy a vady nevyskytly v budoucnu i u tecj ostatnich mimisku:-(
Moc me to mrzi, ale vem si, jaky by mel zivot a predstav si tu hruzu, kdyby se nedostali vsichni k Tobe, ale rozprodali je i jednotlive, nebo najednou deckam na hrani, nebo jak se o ne zajimal ten chlap, ze chce nejake zvire do postele:-( misto kocky:-(.a ver, ze by mu je prodali:-(

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Čt Srp 04, 2011 0:29

To si pamatuju, zvíře do postele, mně z těch lidí hrábne :| Vlastně už možná hráblo. Ale nejvíc stejně hrabe jim.
Holčina je pěkně dravá už od začátku, s váhou je na 48 gramech, ale vydá za dva :) i za brášku.. Ale teď večer mě úplně rozsekala Sněženka. Pořád se zdála, že to zvládá s přehledem, že ona je v poho a nic ji nebolí. Ale teď se vyloženě "válí", to je strašný. Na první pohled to vypadá standardně, jako unavená maminka, ale ona se i tak podivně kroutí a je pasivní. Bříško má takové divné, kdyby měli otevřeno na Hůrce, když jsem to zjistila, hned tam volám. Sice jsme byli včera (vlastně skoro předevčírem) na prohlídce a dobrý, ale tohle začlo až teď. Jako kdyby něco špatného snědla. Ale dostává stále to samé, tak jsem z toho jelen. Že by měla přebytek mléka, o tom dost silně pochybuji, holčičce dávám po několika hodinách mlíčko, jestli bude chtít, a vždycky si trochu dá, ne moc, jen tak trošinku, ale úplně ho neodmítá, takže tímhle to nebude. Dostala fenykl a mátu (ačkoli ta se obávám může stavit laktaci, ale tohle je urgetnější), jenže mi to moc nebaští, teď naleji do napáječky fenyklový čaj. Nic nepšího mě v tuto chvíli nenapadá. Pokud se to nezlepší, jedem holt zase zítra na veterinu. Chudinky moje malý :(

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Pá Srp 05, 2011 11:21

ahoj, byla si s ni na veterině? tohle vypadá na zánět dělohy.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Pá Srp 05, 2011 11:34

Sáso, tak buď na Hůrku nebo na Břevnov... ale jeď co nejdřív :wink:

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Pá Srp 05, 2011 13:38

Naštěstí se to do drruhého dne znatelně zlepšilo, ale pořád je taková divná. Obě doktorky mi odjely. Jsme objednaní na Hůrku k někomu jinému, ale až na šestou dneska :| . Snad to k něčemu bude a Sněžence bude líp.

Jinak abych přinesla do fora nějaké zkušenosti. Když jsme byli za tou Lietavcovou, říkala, že mám dokrmovat už i Rodicarem. Že ho mám prostě namíchat do toho kočičího mlíčka. Tak to tak dělám a holčička pěkně baští.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Pá Srp 05, 2011 22:34

Jezis, to je mi lito, snad to dobre dopadne, to uz bych snad ten zverak dala do novin:-(s jejich pristupem ke zviratum. co udelali.
Hele, na Praze 6 je pry vyborna veterinarka Vozová, klinika Erika myslim, ma i moznost hospitalizace a inhalacku, tak to zkus tam, fakt je pry vyborna tez, jako Lietavcova.Najdi si kontakt ve veterinarich.Pokud tam na Hurce neni Litavcova, tak bych k nikomu jinemu nesla, ale tato je vyborna, vim to od kamosky z Prahy, chodi k ni s cincilama.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » So Srp 06, 2011 2:30

Byla jsem na Hůrce u pana doktora. Prohlédl ji a nic nenašel. Myslí, že by to mohlo být jen vyčerpáním, přecejenom je to holčička a ne zrovna macík. Ono mimčo odrovná (poznamená) i pořádnou ženskou, natož dívenku, hubeňoučkou. Ona baští, nijak se nesvíjí, jen vypadá přepadle, unaveně. Nechce běhat a tak. Ale je fakt, že u doktora vypadala vcelku normálně. Snad jen šetří síly. No budu ji pečlivě sledovat, pokud se to zrorší, letíme na veterinu. Jinak v pondělí půjdeme za Lietavcovou nebo Chylíkovou, pokud by to vypadalo stejně. Žádné pořádné testy nedělal, nechtěl ji ještě stresovat, když prý nevypadá na umření. Jinak s Chlíkovou jsem mluvila alspoň po telefonu.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » So Srp 06, 2011 9:44

A prohmatal jí bříško? Ještě se mrkni, jestli náhodou není ještě otevřená a jestli nemá výtok.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » So Srp 06, 2011 9:56

Kdyby tam nebyl a Lietavcova a Chylikova, tak jedte na tu kliniku Erika za Vozovou, fakt ji mam doporucenou, jako vybornou, jako Lietavcova

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”