3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod minlub » Út Zář 17, 2013 8:10

Betty,

v 80 létech se spíše narodili, ne chovali. Také nás na to upozorňovali ti samí chovatelé, když odřekli účast na výstavě z toho důvodu, že jedou Mangelbergerovi. Co vím, tak mají spory a to pak objektivní moc není ani z jedné strany. A od dalších jsem nic takového neslyšela.

Ano, každá výstava má jiné zaměření. Některá na mazlíčky, jiná na kvalitu a zkvalitnění chovů. Vystavuj a pozvi si chovatele dle svého uvážení. Žádnou "malou výstavu v Brně" neřešíme, řešíme tvojí urážku. Věřit jim můžeš, i když nechápu z jakého důvodu, když sama píšeš, že na tebe působili slušně a žádný problém nebyl. Ale nemůžeš tu veřejně urážet jiného chovatele bez důkazů, na základě toho, že někdo něco řekl a tobě se nezdála váha vystavované činčily.

Můj osobní názor je, že cesta ke zkvalitnění chovů není koukat hlavně na vzhled, řešit jaké má fleky, pustit na výstavu jen některé chovatele aby nebyla konkurence a dávat ceny za jakoukoliv kvalitu, nic motivujícího v tom nevidím. To pak těžko chov zkvalitníš a jak píše Magda, na úroveň chovů v zahraničí se tímhle nedostaneme. A hlavně, o cenu přece jít nemá!

A že se výstava v Srchu rozdělila na dvě? Ano, vzhledem k tomu, že není důvod povolit účast jen vybraným chovatelům. Čeští vystavovatelé mají svou výstavu a pak mohou uspět (porovnat kvalitu) i se zahraničními chovateli, kde světe div se, také vyhrávají. Mají možnost vidět i chovy od jinud, popř. si do chovu koupit již ohodnocenou činčilu a tím chov posílit.

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod minlub » Út Zář 17, 2013 8:15

Mona napsal:K vystavování zvířat - dokud nebude na výstavách kolonka "chovatel", tak jak např. u psů, tak se budou chlubit cizím peřím i čeští vystavovatelé.... a děje se to i v Srchu a to dokonce až tak, že zvíře zakoupené těsně před výstavou, se předělá z 1 klece do druhé a vesele se vystavuje jako "moje". Ale proč ne, já souhlasím s tím, si nechat posoudit zvíře, které jsem si koupila, ale ať je vidět jeho původ!

S tím souhlasím. Ale osobně se mi nelíbí, když posuzovatel ví, čí (majitel / chovatel) činčilu posuzuje. Protože zde pak mohou hrát roli sympatie. Řešila bych to třeba tím, že by se následně u předávání cen a zveřejňování výsledků psal majitel i chovatel dané činčil.

Avatar uživatele
Mona
Nový uživatel
Příspěvky: 22
Registrován: Po Kvě 21, 2007 13:10
Místo/Bydliště: Tišnov
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Mona » Út Zář 17, 2013 8:47

Bez výhrad souhlasím! Posuzovatel by neměl vědět, čí je to zvíře! A podpořila bych to i tím, že zapisovatel(ka) nebude mít kompletní seznam (se jmény)!!! ;-)

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Schecke » Út Zář 17, 2013 9:30

Nevím k jakému dotazů byla tato odpověď od mony ale na naší výstavě to fungovalo takto: při přejímce veterinařka napsala jména s váhou. Dobrovolník nám podle jmen napsal na nový papír číslo klece a k tomu váhu. Absolutně jsme nevěděli čí je které zvíře kromě těch co chodí k posuzování vlastního zvířete a celou dobu ho fotí a komentuji. I tak jme se tím nenechali ovlivnit. Zapisovatelka byla dokonce smutná z toho ze jsem obě její zvířata v souboji o lepší místo dala to horší a říkala že ať si ještě někdo řekne že posuzujeme dle chovatele.

Disable adblock

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Schecke » Út Zář 17, 2013 9:35

No a proto jsem psala že to zvládne každý odchovat si nekolikatou generaci kvalitnich zvířat z dovozu akorat u větších chovatelů to jde rychleji
No a na naší výstavě právě kolonka chovatel a majitel je :)

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Dora » Út Zář 17, 2013 10:42

Nemyslím si, že by nebyly v ČR stejně kvalitní činčily jako v zahraničí, samozřejmě nepočítám namnožené činčly na vyřazených zvýřatech z jiných chovu....
Ale myslím, že už i u nás jsou chovatelé kteří mají stejně krásná zvířata.

Problém je hlavně v tom, že pokuď tu chovatelé nepochopí o čem je chov a prezentace chovu, tak je to stejně o ničem!
V zahraničí především chovatelé chodí se svými odchovy, protože je to prezentace jejich chovu!!!!
(a nikdo to nikde nepíše, je to samozřejmost)
A těší je, že jejich zvířata jsou kladně ohodnocená, vidí výsledek SVÉ práce!A o tom jsou výstavy.
Dokuď tu bude těšit chovatele pouze to, že koupí činčily a vezmou na výstavu ( někteří i opakovaně stejné) a pak je těší že si dají pohár na stránky a na tom staví chov, tak co chcete takhle zkvalitnit??
Vždyt nikdo vám nezaručí že super zvíře s pohárem co máte na stránkách bude mít stejně užasné potomky!!!
Tak k čemu je to dobré?????????
Až vezmete od toho zvířete odchov a ten získá pohár, tak víte že ten pár vám dává super zvířata a nebo že je to na houby :-)

Asi su hloupá, nebo teď nějak nechápu, ale přece jedna věc je nechat si ohodnotit zvíře do chovu a druhá zhrábnout cenu za jiného chovatele,ne???

Na výstavě u Betty se mi líbilo, že každý si mohl prohlédnout zvířata a viděl též z kterého chovu pochází!!!
(což samozřejmě posuzvatelé neviděli pri posuzování!!!!)
Ale každý kdo přišel si mohl říct .....jééé to je pěkné zvíře..... to odchovává ten a ten...
Už pak na každém jestli prezentuje chov svůj nebo cizí :wink:

K Mangelbergerovým se vyjadřovat moc nechci, jen bohužel musím potvrdit, že jsem to slyšela také i od jiných chovatelů z Rakouska a bohužel i ne jen z Rakouska!! Prostě to že ve světě je "nemusí" je fakt.
A asi mají k tomu nějaký důvod, po kterém mi nic není tak ho nebudu rozebírat.
Tímto se pouze chci zastat Betty a Iris s Monikou, že to není lež a pomluva.
Prostě jak se říká..... na každém šprochu pravdy trochu.....

K soutěžení chovatelů s velkochovately:
nereálné!!!
1) množství zvířat a možnost selekce
2) chovné drátěné vzdušné klece s vestavěnou koupelnou!!!
možnost oddělit každé zvíře do své klece před výstavou a připravit!
3) čas na přípravu, většinou je to živí... nechodí na X hodnin do práce!
4) spoustu let praxe s přípravou zvířat na výstavu, péče o srst...
atd atd.......

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod minlub » Út Zář 17, 2013 12:55

Ano, v ČR jsou stejně kvalitní činčilky. Ale když se jim podívám do rodokmenu mají tam skoro všichni předky (a většinou velmi blízké) ze zahraničí.

Že je to o ničem si nemyslím. To by byly o ničem a zbytečné všechny výstavy u nás. Nevím, proč by měla být jen jedna správná a povolená cesta- vystavovat pouze své odchovy. Ono pak na té výstavě by toho moc nebylo a žádná výstava by se konat ani nemusela. A pokud ano, byla by věšinou pro větší chovatele, protože ty drobnější a mazlíčkáři vystavují spíše koupené činčilky. Jak začínali výstavy v zahraničí? Pochybuju že tak, že vzali pouze své odchovy a vše měli hned na první do detailu vypilované.
Je dobře, že je možnost vzít na výstavy nejen své odchovy, ale i činčilky z chovu a vědět, jak na tom jsou. Ne každý má tu možnost si od všech odchovy nechávat aby zjistil, jaké jejich rodiče dávají mláďata. Osobně raději vezmu rodiče a pak i mláďata než abych několik vrhů čekala jaké odchovy dávají, s každým jezdila na výstavu (ne každý pozná v jaké kvalitě mládě je) a pak zjistila, že předávají nějakou vadu, kterou vesele několik vrhů prodávám do chovů.
Ano, nikdo nezaručí že super zvíře s pohárem bude dávat super mláďata. Ale je tu velmi velká pravděpodobnost a vím, že ho mohu dát na méně kvalitní zvíře a vyrovnat nějakou vadu. A stejně tak mi nikdo nezaručí, že kdy jeden pár dá pohárové mládě nebude jediné a další budou nekvalitní.
To, že vezmu i cizí odchov je úspěch majitele i chovatele. A souhlasím s tím, že by měli být uveřejněni oba.

Neříkám, že je to lež a pomluva. Ale pokud nejsou žádné důkazy a jen mi někdo něco řekne takovéhle veřejné doměnky a urážky sem nepatří!

lustici
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 285
Registrován: Stř Lis 17, 2010 13:38

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod lustici » Út Zář 17, 2013 13:01

A) ...vůbec se mi nechce reagovat, ale protože je to tu tak trochu "mimo", tak mi to nedá !

B) Podle mého názoru, písemně veřejně někoho nařknout bez "hmatatelných" důkazů hraničí s občanským zákoníkem
§ 184
(1) Kdo o jiném sdělí nepravdivý údaj, který je způsobilý značnou měrou ohrozit jeho vážnost u spoluobčanů, zejména poškodit jej v zaměstnání, narušit jeho rodinné vztahy nebo způsobit mu jinou vážnou újmu, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.
(2) Odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem.

C) -výstavy by měly být pro všechny a ať ukážou co umí

D) -zde je zase vidět, proč by měla být zvířata značkována - není potom pochyb od koho pochází vítěz a od koho "póvl"

E) -opět zabrousím ke králíkům, na výstavách si každý může vystavit co chce, některé formace přímo povolují max. 1 zvíře z cizího chovu, u jednotlivců to nikdo neřeší
-králíci jsou tetovaní a posuzovatel posuzuje bez katalogu a vědomí, komu zvířata patří, i když některá jsou dobře čitelná právě díky tomu, že pochází z kvalitního chovu, který je uznán právě při "určité výstavě s uznávacím řízením", ale za to vše se platí a to celkem dost
-každý by měl mít zájem vystavit především "vlastní" kvalitu a podel toho je ve světě chovatelů uznáván, doporučován atd.
-kvalita nesmí být náhoda! Pokud se mi jednou z 5-ti Cv výstav podaří vahrát, tak to neznamená, že jsem úspěšná, ale pokud se mi jednou z 5-ti výstav vyhrát nepodaří, tak to neznamená "že mám chov v prd..."

F) Co byste řekli člověku, který by vám zavolal a požadoval zvíře, které bude "šampión" a zároveň vám sdělil, že na něm bude chovat, ale také s ním chce u nich v okolí získávat poháry a ještě si nadiktoval, že nesmí mít tohle a tohle - třeba původ z ciziny, ale naopak chce aby měl minimálě takovou a takovou hmotnost?
ANO, tak tohle se mi stává docela často
A POTOM mi chodí ohlasy typu: "tak jsem na toho Vašeho samce vyhrál na 5-ti výstavách "čestnou cenu" či "pohár"
MÁ VÁS TO POTĚŠIT NEBO NAOPAK BYSTE SE ROZHODLI TAKOVÝM LIDEM NEPRODÁVAT ???

G) nikdy se chovatel neuvádí, pouze "vystavovatel" což je jasně definovaný výraz, bez důležitosti, kde se dané zvíře narodilo

Avatar uživatele
Annik
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: Út Kvě 22, 2012 12:26
Místo/Bydliště: Mlada Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Annik » Út Zář 17, 2013 13:06

Minlub napsala jsi to přesně. Nikdo neřeší Brněnskou výstavu, ale veřejnou pomluvu, což je v naší zemi dokonce trestné http://www.epravo.cz/top/clanky/pomluva ... .html?mail
Zvláště podlé pak je, když se dotyčný chovatel ani nemůže obhájit (možná kdyby mohl, tak by jste si to ani napsat nedovolila že?) A nejsmutnější na tom je, že nepomlouvá pubertální holka, která má jen vztek a dalo by se to ještě pochopit, ale k takovému chování se tu snižuje osoba, vystupující jako hlavní pořadatelka výstav a předsedkyně činčilího klubu. To je opravdu na pováženou [-X

Dále mě zaráží, že si někdo stále myslí, že kvalitní chov je jen o množení kvalitních nakoupených zvířat. To je velký omyl, každé spárování činčil vyžaduje jistou dávku umu a znalostí (a také trochu štěstí, to nepopírám), aby odchov za něco stál. A je jedno jedná li se o chov s 20-ti zvířaty nebo o velkochov, o chov zvířat s takovým či makovým původem.
Také pokud chcete dosáhnou nějakého úspěchu, musíte nejdříve investovat dost úsilí, času, místa, lásky, zapálení pro věc, v neposlední řadě peněz, a to si myslím platí obecně, ne jen u chovu činčil. Pokud tyto věci obětovat nechci nebo nemůžu, nemůžu ani čekat, že se dostaví úspěch. (i když v Brně to tak asi máte :roll: )

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Schecke » Út Zář 17, 2013 15:50

Tak dost, tato debata právě skončila. Nenechám se tady stále urážet těmi samými lidmi co proti mé osobě něco mají a tak do mne musí neustále rýpat. To co jsem napsala o jejich chovu je pouze to co mi bylo řečeno lidmi co tyto chovatele znají a já to beru jako vážnou věc. Jsem ráda, že jste to Mangelbergrovým stačili vyslepičit aby si fórum přečetli, teď se jim alespoň nemusím omlouvat proč nemůžou jet na příští výstavu.

"Dále mě zaráží, že si někdo stále myslí, že kvalitní chov je jen o množení kvalitních nakoupených zvířat. To je velký omyl, každé spárování činčil vyžaduje jistou dávku umu a znalostí (a také trochu štěstí, to nepopírám), aby odchov za něco stál. A je jedno jedná li se o chov s 20-ti zvířaty nebo o velkochov, o chov zvířat s takovým či makovým původem".

-..jistě, že je to o množení nakoupených kvalitních zvířat. Přestaňte to tu prosím omlouvat nějakými bláboly...

dnemcova
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 30
Registrován: Pá Ún 24, 2012 15:22
Místo/Bydliště: Vysočina - Žďár n. Sáz.

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod dnemcova » Út Zář 17, 2013 16:05

Dobrý den,

dle mě se tady řeší několik věcí. Ale pro mě je asi teď zajímavé a i důležité - výstava Srch. Dle mě informace o chovateli - je zásadová. Nevím jak u králíků - ale chovatel se uvádí - jak v katalogu, tak i na přihlášce. Jestli je chovatel neznámý - tak bych to tak u přihlášek uvedla. Možná je již pro tuto výstavu v Srchu pozdě, ale kdyby tato kolonka mohla být přidána na přihlášku - bude to jen ke zlepšení výstavy.

Děkuji,

D. Němcová

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod minlub » Út Zář 17, 2013 16:23

Na přihláškách i v katalogu se neuvádí chovatel, ale vystavovatel. Takže pokud by byla změna, uváděl by se majitel - vystavovatel, i chovatel (kde se činčila narodila).

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Schecke » Út Zář 17, 2013 16:49

Ps: jak jsem se právě dozvedela tak je omlouvate jen proto že se pan Mangelberger vetrel do posuzování vašich činčil v Srchu a někdo tam pod jeho vedením vyhrál, že Anik :) to bych ho taky bránila. Na mé výstavě byl prý naštvaný pokaždé když jsem měla něco proti jeho cincile při posuzování.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod minlub » Út Zář 17, 2013 17:31

Koukám, že je asi normální něco slyšet, nezjistit informace a dál to šířit jako fakt a napadat ostatní. To by mohl někdo říct také, že jste si posoudili činčily aby vyhráli. Nebo žes vyhrožovala vystavovateli že posoudíš jeho činčily špatně, aby raději nechodil.
Pak Mangelberger je řádným adeptem na posuzovatele. To znamená, že se účastní výstavy, posuzuje a říká svůj názor, ale hlavní slovo a rozhodování je na dvou řádných posuzovatelých.
K tomu cos napsala o Aničky výhře nějak nemám slov.

Avatar uživatele
Annik
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: Út Kvě 22, 2012 12:26
Místo/Bydliště: Mlada Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Annik » Út Zář 17, 2013 18:28

Schecke napsal:Ps: jak jsem se právě dozvedela tak je omlouvate jen proto že se pan Mangelberger vetrel do posuzování vašich činčil v Srchu a někdo tam pod jeho vedením vyhrál, že Anik


Měla by jste se nejspíš do Srchu přijet podívat, pak by Vám možná bylo jasný že:
1. pan Mangelberger byl k posuzování přizván, nikoliv že se vetřel
2. není jediným posuzovatelem, posuzuje také pan Czyz a pan Pytlík, který dle mého pozorování mívá poslední slovo :wink:
3. při posuzování posuzovatelé opravdu neví čí činčilu mají před sebou, kromě svých, které si samozřejmě poznají, ale kvůli objektivitě je nechávají posoudit zbylé dva posuzovatele

Dále nikoho neomlouvám, nemám proč. Jen se mi nelíbí pomlouvání a shazování chovatelů za jejich zády. "Slepičit" nic nehodlám, myslím si totiž, že to co jste tu o Mangelbergrových napsala, by jim nejspíš bylo jen k smíchu.
A nakonec, výhru mé činčilky jsem opravdu nečekala, ani si ji nevynutila, ani nikoho nepodplatila, ani nevyhrožovala, aby získala cenu. Prostě sem se jen snažila a uplatnila podle vás ty mé "bláboly", a to ani nešlo o koupenou činčilu, ani odchov z párování nakoupených činčil, ale o činčilku z mého chovu již 3. generace a z matčiny strany dokonce bez zahraničního původu. O to jsem měla větší radost z výhry, ale také z dalších dobrých hodnocení mých odchovů.

Schecke napsal:Tak dost, tato debata právě skončila. Nenechám se tady stále urážet těmi samými lidmi co proti mé osobě něco mají a tak do mne musí neustále rýpat

Proti Vám nic nemám, jen proti vašemu dětinskému chování...

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod tarja666 » Út Zář 17, 2013 18:39

Nechtěla jsem se do této debaty vůbec plést, ale vyjádřím se k "vetření" pana Mangelbergera k posuzování - nikdo se nevetřel, ale byl k posuzování přizván a vím to moc dobře, jelikož jsem byla ta, kdo ho na žádost pořadatelů k posuzování zval!
Betty, nějak opravdu tvé chování nedokážu pochopit. Sama si akurát podřezáváš větev, na které sedíš. Důvod, že Mangelbergovi pobrali tolik pohárů byl ten, že opravdu měli nejhezčí zvířata. Myslím, že by se spíš měli chovatelé zamyslet nad svými chovy, inspirovat se a ujasnit si, kam chtějí, aby jejich chov směřoval. A tohle celé pomlouvání, ať už tady v tomhle tématu nebo jinde. Nemám slov, opravdu. Bez jakýchkoliv důkazů se neostýcháš prezentovat nějaké věci, které ti někdo nakuká, bez jakýchkolik ověření, jako pravdu a fakt. Opravdu, nestačím se divit.
A to, cos napsala k výhře Aničky, to je opravdu třešnička na dortu...

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Schecke » Út Zář 17, 2013 19:02

U koho si podrezavam vetev? U lidí co plivou neustále na mou osobu a na nas klub který se holt nechtěl připojit k ZO a proto je neustale pomlouvan? A ty raděj mlč Jano protože ty sama jsi mě chtěla přesvědčit o tom že nemám strhávat body tvému odchovbanci s bílou podsadou i když sama víš že je to odchylka od mutace a já byla jeste tak hodna ze jsem ho posoudila jako obyčejného blond tana a vyhrál ti 2. Místo. Výhru tobě i Mangelbergrovyn přeji ale chci aby lidí vyhrávali poctive a tak pokud se ke mě dostane taková informace jakože někdo podvadi, tak to chci řešit ale jak vidím tak všechny zajímá jen vlastní prospech.

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod tarja666 » Út Zář 17, 2013 19:22

betty, já jsem to s tebou před výstavou řešila. Sama jsi mi řekla, že ho dáme do standardu. Ještě nedávno jsi mi psala, jak je tan s bílou podsadou vzácnej a že v tom podle tebe hraje roli recesivní béžová a najednou je to hrozně špatně. Já ti u posuzování nenapovídala a ani tě neovlivňovala, tak nechápu, proč zpochybňuješ Gyrionovo ocenění.

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Kobylatko » Út Zář 17, 2013 20:27

Též mi to nedá napsat sem svuj názor.Kromě vystavování velkochovu bych taky udělala něco s tím aby posuzovatel/é nevystavovali svá zvířata,taky bych si uměla ocenit činčilu a dát ji třeba na druhé místo :wink: .

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod minlub » Út Zář 17, 2013 20:40

Betty, můžeš mi prosím říct, kdy a od koho jsi dostala nabídku připojit ČČK k ZO? :shock:
Ohledně "Blond tana"- jako posuzující osoba bys měla vědět, že tento název neexistuje. Blond tan je v překladu Homo beige beige ebony, což je blbost. Jde o mutaci Blond ebony. Není to dlouho, cos mi psala to samé, co Janě. Že jde pomalu o vzácnost a pravděpobodně o recesivní Wellman béžovou. Proč je to najednou vada???
Komu ještě jakou cenu pohaníš?

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Dora » Út Zář 17, 2013 20:44

Kobylatko:
Kdyby posuzovatelé nevystavovali svá zvířata, tak by se zabili dvě mouchy jednou ranou :-D
Protože by tím pádem v Srchu nevystavovali velkochovatelé :-D ( nebo aspoň většina)

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod ajtik » Út Zář 17, 2013 20:47

Jenže v Srchu máme tři posuzovatele aby se nedalo ovlivnit umístění.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod minlub » Út Zář 17, 2013 20:49

Já myslela, že se to otýká všech výstav, nejen Srchu. V Brně také posuzovatelky vystavují ne???
Jediný posuzovatel, který v Srchu vystavuje své zvířata je pan Pytlík. A to jen pár. Navíc posuzují tři lidé, kteří spolu jinak nejsou v kontaktu.... a počet vystavených zvířat je více 150

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Wulfina » Út Zář 17, 2013 20:50

lustici napsal:G) nikdy se chovatel neuvádí, pouze "vystavovatel" což je jasně definovaný výraz, bez důležitosti, kde se dané zvíře narodilo


Chovatele většinou není potřeba uvádět, protože by se zvíře mělo "příjmením" jmenovat podle chovatelské stanice, tím je všem jasné, odkud zvíře pochází.
Např: ze výstav psů:
Když napíši CARAMELA AMBER CARALLSA - je všem na výstavě jasné, že zvíře pochází z CHS Carallsa a když kouknou, okamžitě ví, kdo je chovatel a pokud pes vyhraje jde o prezentaci chovu Carralsa - tudíž poctu chovateli.

Proto ke jménům našich mimí dávám i příjmení.

Nicméně jsem pro, aby u vystavovaných zvířat byla třeba cedule se jménem chovatele a majitele - nebo se udělala do katalogu kolonka s chovatelem/majitelem... :wink:

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Kobylatko » Út Zář 17, 2013 20:52

Právě to mě naštvalo že díky tomu většina neměla šanci na umístění a doce mě to mrzí že to tak je :( .

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”