HOLKA+KLUK KLUK+KLUK ???

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Host

HOLKA+KLUK KLUK+KLUK ???

Příspěvekod Host » Čt Črv 19, 2008 14:05

Ahojí mám takovej problémek :). Máme kluka činčiláka a rádi bychom si koupili dalšího. Jenže - miminka moc nechceme, takže holčina by asi nešla k němu :( ale kluka - to by se asi porvali žejo?Ten můj je hoodně živej, je to raubíř :) tak se bojím, aby mu zas třeba pak něco neudělal, jestli je to třeba jako u psů, že se 2 kluciii nesnesnou. A kdybychom si vzali holku, tak oplodnění asi nejde nějako zamezit že ne :))?A kdybychom jí už měli, jak často by třeba měli majinký??Dík mooc :)

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Čt Črv 19, 2008 14:53

Ahoj,
bohužel to nejde. Činčila je skupinové zvíře, kdy na jednoho samce je třeba osm samiček. Pokud by si k samičce a samečkovi přidala samečka, tak se stane to, že se budou prát na život a na smrt. V přírodě slabší sameček uteče, ale v kleci nemá kam utýct a tak ho ten druhý zabije :-(

Avatar uživatele
lwici
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1462
Registrován: So Črc 29, 2006 16:45
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwici » Čt Črv 19, 2008 15:01

Dva činčilí samečci se snesou bez problémů. Mám několik kluků a když nechci abych holky zabřezly hned po porodu oddělím je. Dám k sobě kluky a holky nechám s miminkama. Jedná se o samce, kteří jsou sexuálně aktivní a přesto se ve společné kleci dlouhodobě snesou velmi dobře. Ale pozor ze začátku se mohou honit nebo si trhat srst! Není to proto, že jsou to samci, ale dělají to všechny činčily.

Nesnášenliví, sexuálně aktivní, samci jsou u morčat.

Martej: ona to myslí jako dva páry: HOLKA + KLUK a KLUK + KLUK :wink:.

Dohromady všichni 4 by být nemohli! Kluci by se o samičku ve společné kleci rvali.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Čt Črv 19, 2008 15:14

lwici napsal:Martej: ona to myslí jako dva páry: HOLKA + KLUK a KLUK + KLUK :wink:.

Dohromady všichni 4 by být nemohli! Kluci by se o samičku ve společné kleci rvali.


Aha, tak to se omlouvam :oops: Tak tim pádem se omlouvám a souhlasim s tebou..dva samci v jedné kleci se shodnou uplně v pohodě ;-)

Disable adblock

Avatar uživatele
Biffi
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1048
Registrován: Ne Ún 26, 2006 11:51
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Biffi » Čt Črv 19, 2008 15:24

No já jsem měla dva kluky a samičku a nikdy nebyl žádný problém, ale dle mého je to jenom náhoda, u ostatních to tak nejspíš fungovat nebude ;) ale jinak dva kluky spolu mám a snášejí se krásně :-)

Jesse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1202
Registrován: Stř Ún 20, 2008 14:36

Příspěvekod Jesse » Čt Črv 19, 2008 16:45

Biffi napsal:No já jsem měla dva kluky a samičku a nikdy nebyl žádný problém, ale dle mého je to jenom náhoda, u ostatních to tak nejspíš fungovat nebude ;) ale jinak dva kluky spolu mám a snášejí se krásně :-)


juuu , tak o tom jsem jeste neslysel :). Treba by je tva samicka zpucovala , kdyby se zacali rvat :D , asi byli vuci ni tolerantni ... :P

Avatar uživatele
Biffi
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1048
Registrován: Ne Ún 26, 2006 11:51
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Biffi » Čt Črv 19, 2008 16:59

:lol: :lol: :lol: to je možné :)))

Host

Příspěvekod Host » Čt Črv 19, 2008 17:41

Hihi dobre dobre :) a kdybych chtela ke svymu klukovi holcicku?Tak by asi oplodneni nejak zamezit neslo ze ne :( nebo popr. kdyby meli mladatka, kolikrat do roka, ci jak?

Jesse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1202
Registrován: Stř Ún 20, 2008 14:36

Příspěvekod Jesse » Čt Črv 19, 2008 17:58

Mladé by měli cca 3x do roka.Ale doporucuje se samecka aspon jednou oddelit , aby si samicka oddychla a dala si pauzu. Dalsim resenim potom muze byt kastrace , ale ta je pry dost rizikova .

Avatar uživatele
m@rky
Nový uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: Stř Srp 06, 2008 22:09
Místo/Bydliště: Úvaly
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod m@rky » Pá Srp 08, 2008 21:44

mám jednoho samečka a chtěla bych druhýho. Nebude vadit, že ten 1. je tam déle a je zabydlený, nebude ho vyhánět? Snesou se lépe, když budou oba mladí (5měsíců), nebo si můžu koupit toho druhého třeba ročního?

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Pá Srp 08, 2008 22:05

rozdhoně to nevadi, ale vyhnánět je může...musíš si rozhodně pořídit a nebo pujčit od někoho menši klec.

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”