s PP nebo bez?

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Jaké chováte činčily?

s PP
5
36%
bez PP,ale znám předky
9
64%
 
Celkový počet hlasů: 14

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

s PP nebo bez?

Příspěvekod luciex » Pá Črc 29, 2011 7:41

Chtěla bych se zeptat na vaše názory jaké kupujete činčily.Koupíte činčilu u které je zaručené,že je z nepříbuzných činčil ale nemá pp?

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Pá Črc 29, 2011 7:55

Nevím co si pod PP představuješ, není to jako např. u psů. PP ti vystaví kdokoliv jakýkoliv a je pouze na seriónosti chovatele že ti uvede správné informace. A že má PP neznamená že je vhodná do chovu či kvalitní.
PP má každý chovatel jiný, vyplňuje ho jinak. Někdo má třeba jen tabulku ve wordu :wink:
V PP můžou být informace do xx generace, ale také tam můžou být jen rodiče, víc nic. Můžeš se z něj hodně dozvědět, ale také třeba vůbec nic když ti chovatel uvede pouze názvy mutací, nic jiného.

Nevím jak je to, ale slyšela jsem, že v zahraničí je třeba občas problém dostat rodokmen.

Pokud máš činčilku bez rodokmenu, můžeš jí nechat zaevidovat a rodokmen se jí vystaví http://www.evidence.wu.cz/
a už ti někdo může říci, že má PP. Takže na tom bych koupi rozhodně nestavěla.
Hlavní je jak činčilka vypadá, jakou má váhu, povahu, kvalitu.... a základní informace, minimálně o rodičích ať už jen v mailu by měli být samozřejmostí.

já chovám činčilky s PP i bez PP. Miminkům PP vystavuju, dodala bych tam tuhle třetí možnost :wink:

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod luciex » Pá Črc 29, 2011 8:01

třetí možnost jsem chtěla dát,ale nedala jsem tam přidat odpověd.
já právě nevím k čemu je to vlastbě dobré.k čemu mi je pp,když rodiče mužou být stejně nekvalitní a lepší jsou už ti bez pp teda.evidence činčil je zavřená,neco tam urovnávají,ale už je to celkem dlouho.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Pá Črc 29, 2011 8:13

Evidence činčil je již dávno fukční, bylo to tu několikrát zmiňováno. Od února funguje normálně, pouze má nové stránky na které jsem dávala odkaz.

Třetí možnost ti přidám,jestli chce, stačí napsat jakou.

S PP máš větší šanci na to, že činčilka bude kvalitní. Čím více je v rodokmenu napsáno, tím lépe. PP ti vydávají většinou chovatelé kteří mají chov a mají činčilky od dalších chovatelů. Kdo kupuje pro chov, radši si vybere od osvědčeného chovatele s PP, než z neznámé inzerce.

Nikde jsem neřekla že bez PP jsou kvalitnější, ale že mezi nimi lze najít kvalitní. Ale nezatracovala bych činčilku jen proto že nemá PP, je potřeba jí vidět a posoudit.
Některé větší či malé chovy ti např. PP nevydají a kvalitní činčilky mají.

Disable adblock

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » Pá Črc 29, 2011 8:49

hlavně hromadu kvalitních činčil najdeme u kožkařů, co si budeme povídat.. a ti PP nevystavují. Ale třeba já doma už miminkám po této činčilce rodokmen vystavim. Od kožkaře vim jen rodiče, občas se poštěstí vědět prarodiče, ale já s tim už mohu pracovat. ty když si pak takovou činčilku koupíš a odchováš po ni, tak už vystavíš rodokmen s další generací a tak to jde dál.. :)

Samozřejmě je důležitá kvalita! Ale PP velice pomáhá dohledat jestli už doma nemáš k té dané činčilce příbuznou jinou.. ČR je malá a musí se to hlídat..

Jesse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1202
Registrován: Stř Ún 20, 2008 14:36

Příspěvekod Jesse » Pá Črc 29, 2011 9:13

Proto chovatel ukáže rodiče,popřípadně pošle fotky,já to vždycky tak dělám,že lidi,co si odemě vezmou myšku omrknout jak rodiče,tak i ostatní činčily. A pokud chceš myšku do chovu,tak vidět rodiče je nutnost ještě před tím,než se rozhodneš činčilku koupit.

chincha
Nový uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: Po Pro 15, 2008 20:22
Místo/Bydliště: Náchod

Příspěvekod chincha » So Črc 30, 2011 16:33

luciex tak jak můžeš po někoch chtít něco, když ani nevíš na co to je?! viz. papíry?

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod luciex » So Črc 30, 2011 17:12

chincha napsal:luciex tak jak můžeš po někoch chtít něco, když ani nevíš na co to je?! viz. papíry?

cože?já vím na co je průkaz původu,je to snad i v názvu.jde mi o to,že i když si koupím pěknou a kvalitní činčilu bez pp,tak jestli o její mládata bude zájem,nebo jestli si raději koupí někdo s pp..
a zase je to vyvolání hádky,proč mi proboha ty poznámky které jsou akorát narážkou nepíšeš do sz???? :roll:

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » So Črc 30, 2011 18:12

Myslím, že tvé jednání od začátku co sháníš dost mate jestli vůbec víš co, k čemu a proč je PP.
Příspěvek od chinchi žádnou hádku nevyvolává, skoro vůbec nepřispívá tak zřejmě nějaký důvod má proč se tě ptá. Můžete si to dořešit přes SZ.

Avatar uživatele
holis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 771
Registrován: Ne Lis 04, 2007 16:42
Místo/Bydliště: Staré Město pod Landštejnem

Příspěvekod holis » So Črc 30, 2011 18:44

Taky si myslím že je úplně jedno jestli činčila má PP nebo ne .A jak psala Žanda ,tak kvalitní a hezké myšky seženeš právě u kožkařů ,taky je mám .A ty opravdu žádné PP nevydávají .A jak píše Jesse ,tak než něco koupím zeptám se na rodiče a tak a podle toho se rozhodnu .V PP nevidím žádnou výhodu . Je to jen napsaný výpis předků na papíře jak psala Minlub ,tak někdo to má vytvořené ve wordu nebo v čemkoli jiném a poslouží ti to stejně jako PP . :wink:

Avatar uživatele
holis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 771
Registrován: Ne Lis 04, 2007 16:42
Místo/Bydliště: Staré Město pod Landštejnem

Příspěvekod holis » So Črc 30, 2011 19:02

A ještě co se týče třeba Wisona tak ten PP má ,ale třeba jeho rodiče jsou oba bez PP . Rodiče vím a víc neřeším . :wink:

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » So Črc 30, 2011 19:16

Ono havně PP co si vydáváme jsou stále a jen o důvěře mezi chovateli. Jelikož nejsme pod žádnou organizací, tak to vlastně PP nejsou ale jen výpis předků. A ruku na srdce, když by někdo chtěl falšovat, tak tam napíše bludy a k čemu by takový papír byl? Já si třeba na rodokmeny potrpim, píšu si vše doma a chci mít přehled kdo ke komu je či neni příbuznej... A používám k tomu Word.. :D Ale klidně si koupim činčilu bez papíru, pokud má super tvar těla a krásnou srst..

lustici
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 285
Registrován: Stř Lis 17, 2010 13:38

..PP...

Příspěvekod lustici » So Črc 30, 2011 20:10

...myslím, že v ČR je úplně jedno jakou činču si koupíte...
Je to jenom o serióznosti chovatele, protže papír snese hodně,
ale záruku nemáte žádnou.
Tu byste měli pouze v případě, že činča bude nezaměnitelně označená
- kovovou náučnicí (jako v Polsku)
- tetovaná v uchu (jako v USA)
- čipovaná
a k ní papír potvrzený razítkem - klubu, svazu, vetem atd.
Věřit můžete "kožkařům" jak vy píšete, protože jsou to zodpovědní chovatelé, kteří si nebudou ve vlastním zájmu "mršit" chov a řeklabych, že se není třeba bát dědičných chorob nebo příbuzenské plemenitby.
Mezi našimi chovateli - množiteli - prodejci činčil znám 100% seriózní, ale zároveň i pěkné vykuky a "zlatokopy", kterým se věřit nedá...
Co dodat závěrem, PP či jiný papír není zárukou zdraví ani kvality.

misa.vod
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 98
Registrován: Čt Lis 27, 2008 20:54
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod misa.vod » Po Srp 01, 2011 10:55

luciex napsal:
chincha napsal:luciex tak jak můžeš po někoch chtít něco, když ani nevíš na co to je?! viz. papíry?

cože?já vím na co je průkaz původu,je to snad i v názvu.jde mi o to,že i když si koupím pěknou a kvalitní činčilu bez pp,tak jestli o její mládata bude zájem,nebo jestli si raději koupí někdo s pp..
a zase je to vyvolání hádky,proč mi proboha ty poznámky které jsou akorát narážkou nepíšeš do sz???? :roll:




Máš činčilky pro radost nebo pro chov na vydělávání prachů? Zatím tu vystupuješ jako člověk, co chce na tom pěkně vydělat....

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Po Srp 01, 2011 11:08

Hlavním ukazatelem pro dobrý chov je fakt, že ten člověk ví, jaké měla činčila rodiče. Ten kdo se o chov zajímá a snaží se v chovu něčeho docílit, shání činčily, které mají i dobré předky. Protože když víš, jak vypadají rodiče a prarodiče, můžeš odhadnout, jak asi na tom bude jejich potomek.

Zodpovědný chovatel se v této době pozná docela špatně, protože v dnešní době se tu objevují případy, když se činčile najednou objeví violet gen.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Po Srp 01, 2011 11:15

Martej:

No jo, ale třeba u 60% činčil je to nedohledatelný...
Vem si, Čikyna a Míču jsem dostala, abych s nima něco udělala (dovezl mi je chlap, co dodává zvířata do Pet centera), že je vzal od kožkaře z nějaký kožešinový farmy. Dal mi jen papír, kde jsou jen rodiče činčily a hotovo... Vim, že ta farma je u Klatov a pochybuju o tom, že kožkař si vede nějaký chovný stromy...

Stejné je to u Fantasyho... vím jen první a druhou generaci další bůh ví...

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Po Srp 01, 2011 11:20

To ano, ale, tak ty třeba nemáš za cíl vychovat dobré chovné zvíře, s užasnou srsti, dobrou stavbou těla a dobrou velikostí. Ty je chováš pro radost a jediné co chceš, tak aby měli dobrou povahu. Já se právě snažím, aby k té povaze měli ještě tyhle plus a tak se musím dívat i jak vypadají rodiče a prarodiče :-) Uznávám, že je to těžší najít, ale dá se to:-)

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Po Srp 01, 2011 11:25

No.. je fakt, že mi z nich byla tak špatně, že jsme neměla už nervy na to, se někte pídiť, nebo bych je zabila :twisted:

kkarollkaa
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 286
Registrován: Po Bře 01, 2010 18:47
Kontaktovat uživatele:

Re: ..PP...

Příspěvekod kkarollkaa » Po Srp 01, 2011 13:47

lustici napsal:Věřit můžete "kožkařům" jak vy píšete, protože jsou to zodpovědní chovatelé, kteří si nebudou ve vlastním zájmu "mršit" chov a řeklabych, že se není třeba bát dědičných chorob nebo příbuzenské plemenitby.


Já myslím že u kožkařů se normálně provozuje příbuzenská plenitba a to z důvodů zkvalitnění jedinců. Jim jde o kožky a pokud vím tak činčili se kožkují někdy okolo 8 měsíce, takže u takových jedinců "na kožky" je nezajímají dědičné choroby.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Po Srp 01, 2011 13:53

Kožkaři nedělají příbuzenskou plemenitbu jen u jedinců na kožky, ale i u barev k dalšímu prodeji.

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ajtik » Po Srp 01, 2011 17:45

Já nevím ale byla jsem u dost kožkařů a všichni měli evidenci sepsanou v sešitech kolik roků zpět.

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”