Porizeni cincily

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Radečka

Porizeni cincily

Příspěvekod Radečka » Po Říj 10, 2005 7:37

Ahoj, chtela bych si poridit cincilu, ale budu se stehovat do noveho bytu a tak bych chtela vedet, jak moc mi ho "zdemoluje". Slysela jsem, ze fretky si znackuji uzemi a podobne. Nejsem z tech, co kvuli drobecku sili, ale prece jen bych chtela, aby mi novy nabytek nejakou dobu vydrzel :) Na druhou stranu si nechci poridit cincilu (nebo jakekoli jine zvire) a pak ji nechat cely den zavrenou v kleci, to nemusim mit zadne zviratko a ani pro ni by to asi nebylo nejlepsi.

Disable adblock

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Po Říj 10, 2005 8:31

Činčilka ochutnává všechno a vždy. A pokud je to mládě, tak s o to větší vervou. Hodně ale záleží na materiálu. Třeba ty moje vůbec nekoušou do lamina.
Jinak něco jako taška na zemi nebo boty, to u mne neexistuje. Ochutnají prostě všechno, takže co chci uchránit, to nesmí mít na dosah zoubků :wink: :twisted:

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Po Říj 10, 2005 8:40

my moc nábytku nemáme, ale zato máme spoustu afrických masek a gauč se dřevem a kabely, takže naše činčilky jsou zvyklý na koupelnu. Tam maj místa habaděj. Je to hlodavec, takže hlodá. Jediný místo v koupelně, kam nesmí, je za pračku. Jinak jsme se tady ve fóru bavili na téma činčilí lumpárna - je to myslím v Ostatních....

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Po Říj 10, 2005 9:17

Činčily hlodají a ničí, s tím je nutno se smířit. Otázkou je, jestli bys byla schopná a ochotná činčilu při výběhu hlídat. Je to roztomilé zvířátko, dělá samé opičky a je na co se dívat :). Jinak místo drobečků zanechává činča po sobě spíš bobečky. Území si neznačkují, ale není výjimkou, kdy močí na koberec nebo na polštář nebo na gauč, ale to jen proto, že se jim chce, někdy to dělají naschvál, když jsou na páníčka naštvané :lol: .

Disable adblock

k.a.cz.a

Příspěvekod k.a.cz.a » Po Říj 10, 2005 14:47

Jo, jo, činčilí hlodáčky jsou nevyzpytatelný! Stačí chvilka nepozornosti a např. elektrický kabely vezmou okamžitě za svý :roll: ...

Avatar uživatele
Jaul
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 142
Registrován: Ne Črv 19, 2005 17:09
Místo/Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jaul » Po Říj 10, 2005 15:51

Kdyby mel nekdo zajem videt fotky nasi "zdemolovane" chodby... :roll: 8)

Zolty

Příspěvekod Zolty » Po Říj 10, 2005 16:35

to Saša neohlodává vůbec nic.. když ho pustim, tak chvilku běhá a skotačí, pak si zaleze pod postel a podřimuje.. :)

Avatar uživatele
Jaul
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 142
Registrován: Ne Črv 19, 2005 17:09
Místo/Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jaul » Po Říj 10, 2005 16:53

Zolty napsal:to Saša neohlodává vůbec nic.. když ho pustim, tak chvilku běhá a skotačí, pak si zaleze pod postel a podřimuje.. :)


Inteligentni cincila - nechces si je vymenit?? :lol: :lol:

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » Po Říj 10, 2005 17:05

Zolty napsal:to Saša neohlodává vůbec nic.. když ho pustim, tak chvilku běhá a skotačí, pak si zaleze pod postel a podřimuje.. :)

já myslím, že to přijde!!! :lol: :lol:
s Arturem taky nebyly první měsíc žádný problémy, ale teď, co už je pánem pokoje, tak hryže vše co se dá!! :lol:
ale na kabely zatím neůtočí! :lol: ví, že při tom strašně křičím a myslím, že mu to nepříjde ani tak zajímavý! :P

na začátku, když jsem mu dávala větvičky, tak je nechtěl :cry: a teď jsou během pár dnů pryč, ono to hlodání časem přijde asi na každou činčilku!!! :lol: :twisted: :!: :!:

ketka

porizeni cincily

Příspěvekod ketka » Po Říj 10, 2005 18:57

hlavne ty kabeli :cry: :x když sou poradne okousany dokasali bi sabít človeka :!: :!: :!:

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: porizeni cincily

Příspěvekod Janča » Po Říj 10, 2005 20:27

ketka napsal:hlavne ty kabeli :cry: :x když sou poradne okousany dokasali bi sabít človeka :!: :!: :!:


co člověka, člověk neni blbej aby na ně šahal, ale co chudák činčilka :(.. U mě už zlikvidovali jednu šňúru od rádia, dvě nabíječky, tachometr na kole ( :( ) a nakonec rovnou přehryzali ten drát, co mi vede elektriku do pokoje :D

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » Po Říj 10, 2005 20:34

tak to máš doma ůplný likvidátory!! :lol:
a jak jste to vyřešili s tím pokojem :?: :?: :?:

Zolty

Příspěvekod Zolty » Po Říj 10, 2005 21:23

no tak to bych chtěla, aby zůstal frajer tak jak je, protože tu mám všude moc kabelů.. od PC, prodlužovačka, nabíječka.. to vše se tu válí a on se toho ještě ani nedotkl, takže to zatim nechávám bez povšimnutí... třeba se jednou budu divit :lol:

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Út Říj 11, 2005 9:09

khelis napsal:tak to máš doma ůplný likvidátory!! :lol:
a jak jste to vyřešili s tím pokojem :?: :?: :?:


No, nijak... světlo funguje, to je zazděný, a jinak to nějak přežívám i bez rádia a mobil si nabíjím v jiným pokoji... a činčilky už u mě nemůže elektrika ohrozit :D

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Út Říj 11, 2005 9:46

Janča napsal:No, nijak... světlo funguje, to je zazděný, a jinak to nějak přežívám i bez rádia a mobil si nabíjím v jiným pokoji... a činčilky už u mě nemůže elektrika ohrozit :D


Mají Tě rádi a dbají na Tvé zdraví, nechtějí abys byla vystavena záření elektrospotřebičů :wink:

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Út Říj 11, 2005 9:57

spíš jim lezlo na nervy to rádio a vyzvánění mobilu - a konečně přišli na to jak se toho zbavit úplně :D

Hanka

Příspěvekod Hanka » Út Říj 11, 2005 10:40

taky jsem děkovala, že ho elektrický kabely nezajímají... Když jsem (bohužel už po jeho smrti) uklízela, našla jsem pod postelí :!: :!: :!: svou dlouho ztraceno nabíječku na telefon. Hrozně jsem se zaradovala, že jsem ji našla a urputně jsem přemýšlela, jak to, že byla pod postelí - tam přece nikdy telefon nenabíjím... Baterka telefonu byla zrovna vybitá, tak jsem milou nabíječku vzala, píchla ji do zástrčky u PC a připojila telefon. Čekám, až se ozve zapípnutí, jako že telefon nabíječku přijal a baterka se nabijí. čekám a čekám a čekám... a ono nic. Znovu zkusím telefon připojit a zase čekám marně. Pak si dám nabíječku pod světlo - neuvěřitelných 28 kousanců na šnůře mi dokazuje, že se opravdu nabíjení konat nebude. Drobek totiž celou nabíječku odtáhnul pod postel a tam ji dokonale rozhlodal... :twisted:

Mimochodem - příští čtvrtek si jedeme pro nového ďábla, tak doufám, že ve zdraví přežijeme společné soužití a že bude trvat déle, než s Chipem... Mimochodem - neporadili byste mi nějaké jméno pro kluka? Mě se líbí jméno Filípek, ale už tu jeden je...

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Út Říj 11, 2005 11:05

Hanko, to je bezva, že už budeš mít nového myšáčka. A držím palečky, ať je všechno v nejlepším pořádku. :lol: :lol:
Filípkovi je podobný třeba Filištínek :wink:

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Út Říj 11, 2005 11:47

Hanka napsal:taky jsem děkovala, že ho elektrický kabely nezajímají... Když jsem (bohužel už po jeho smrti) uklízela, našla jsem pod postelí :!: :!: :!: svou dlouho ztraceno nabíječku na telefon. Hrozně jsem se zaradovala, že jsem ji našla a urputně jsem přemýšlela, jak to, že byla pod postelí - tam přece nikdy telefon nenabíjím... Baterka telefonu byla zrovna vybitá, tak jsem milou nabíječku vzala, píchla ji do zástrčky u PC a připojila telefon. Čekám, až se ozve zapípnutí, jako že telefon nabíječku přijal a baterka se nabijí. čekám a čekám a čekám... a ono nic. Znovu zkusím telefon připojit a zase čekám marně. Pak si dám nabíječku pod světlo - neuvěřitelných 28 kousanců na šnůře mi dokazuje, že se opravdu nabíjení konat nebude. Drobek totiž celou nabíječku odtáhnul pod postel a tam ji dokonale rozhlodal... :twisted:

Mimochodem - příští čtvrtek si jedeme pro nového ďábla, tak doufám, že ve zdraví přežijeme společné soužití a že bude trvat déle, než s Chipem... Mimochodem - neporadili byste mi nějaké jméno pro kluka? Mě se líbí jméno Filípek, ale už tu jeden je...


Ve fóru jsme se bavily o jménech, je jich tam spousta, všechny jsem je dala na mé stránky (viz podpis), já třeba teď tomu samečkovi na prodej dala jméno Cipísek..

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Út Říj 11, 2005 22:08

Pokud ne přímo Filípek, co Filda? To není tak daleko :lol: ,
přeju ti s ním hodně radosti!

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”