seznamování

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
chovatel1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 139
Registrován: So Ún 20, 2010 21:06
Místo/Bydliště: Okolí Českých Budějovic
Kontaktovat uživatele:

seznamování

Příspěvekod chovatel1 » So Bře 26, 2011 18:25

Ahoj. Potřebuji pomoct. Mám dvě činčilky (holky). Menší klec je schválně před tou větší, aby na sebe viděli a cítily se. Takto to ještě ujde, ale dohromady běhat nemůžou, jinak se honí, perou se. A i když běhá každá zvlášť tak se snaží k té druhé dostat. Ta jedna to dneska i přes klec schytala (druhá činčilka jí kousla do prstu a potom jí tekla z něho trochu krev). Potřebuji prosím poradit, jak je seznámit. Oboje jsou tvrdohlavé a umíněné. Už se znají 1 a půl týdne a pořád je to stejný. Žádné zlepšení. Potřebuji radu. Moc prosím.

Disable adblock

Avatar uživatele
chovatel1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 139
Registrován: So Ún 20, 2010 21:06
Místo/Bydliště: Okolí Českých Budějovic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod chovatel1 » So Bře 26, 2011 18:43

té činčilce už delší dobu (cca 5 minut a déle) Ta krev nepřestává téct. nevím co s ní. Nemohl bych jí nějak pomoct?? K veterináři už s ní teďkom nemůžu. jenom jestli nemůžu nějak pomoc k tomu aby se to rychleji uzdravilo a přestalo to téct.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » So Bře 26, 2011 18:55

Vydesinfikuj ji to betadinem a nesmi se ted koupat.
Pokud to ma nejak osklive pokousane a hnisalo by to,nebo neprestavalo tect, tak k veterinari budes muset.
Navod, jak cincily seznamit mas tady na foru, projdi si temata.

Avatar uživatele
chovatel1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 139
Registrován: So Ún 20, 2010 21:06
Místo/Bydliště: Okolí Českých Budějovic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod chovatel1 » So Bře 26, 2011 19:17

téct už to přestalo a asi sem jí to ani nedesinfikoval, protože sebou cukla. Nevím jestli se tam něco dostalo. Už to ale neteče tak je to dobré. Jenom se bojím aby si to nezačala zase lízat (kousat). To by bylo zase v čudu. Snad to bude dobrý. Nemáte někdo nápad jak ty dvě seznámit bez toho aby se nezabily?? :?

Disable adblock

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » So Bře 26, 2011 20:03

No, hlidej to, aby se nezanitila.Kup si v lekarne betadin roztok a potirej vatovou tycinkou naredenym roztokem.Ja nakapala na ty tycinky na cisteni usi par kapek betadinu, predtim jsem ji namocila tu tycinku do vody.
Polkud by to kousala, musel bys k vetovi, ponevadz by hrozilo, ze by si mohla i ukousat prstiky, ale snad ne.
O seznamovani cincil je tady uz napsano hodne.Vzdy musis dodrzet karantenu aspon 3nedele, takze je spolu ani nepoustej zatim a po 3nedelich, nez je das k sobe nechej udelat koprologii bobku na vylouceni parazitu vnitrnich a bakterii.Pak vzdy se dava puvodni cincila do klece k nove, ponevadz kdyz to udelas naopak, bude si ta starsi branit teritorium.Je dobre je dat nejdrive do prepravky obe, kde je budes mit pod dozorem a kdyby na sebe zacaly utocit, tak zatrast prepravkou.Takhle je tam muzes nechat i hodku, dve.Kdyz se budou napadat, tak zatrast.Pak je vratit do svych kleci a zkouset par dni.Kdyz se napadat nebudou, muzes zkusit dat tu co uz mas doma dyl k te nove.Predtim jeste muzes kazdou nechat vykoupat v pisku, kam pridas trosku vanilkoveho pudinku a zamichas, aby mely stejny pach.

Avatar uživatele
chovatel1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 139
Registrován: So Ún 20, 2010 21:06
Místo/Bydliště: Okolí Českých Budějovic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod chovatel1 » So Bře 26, 2011 20:09

3 nedělu jsem dodržel i koprologii. To jak se perou nevím jak vyřešit, protože se do sebe pustí a je jim jedno co se kolem děje. Nechával jsem se s polu běhat a klece mají u sebe aby na sebe viděli a cítily se. Malou přepravku nemám, protože jí zatím nebylo potřeba. Vždy se to vyřešilo nějak jinak. Jak je mám teda dát k sobě??? Vím že už jsi něvo psala, ale když nemám tu přepravku, tak ja na ně.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » So Bře 26, 2011 21:15

Je to tady nekde v tematech ostatni, nebo nekde, najdi si to.
Ta prepravka je nejlepsi, ponevadz jsou v malem prostoru a kdyz by zacaly na sebe utocit, tak s prepravkou zatrepes a okriknes je.

Avatar uživatele
chovatel1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 139
Registrován: So Ún 20, 2010 21:06
Místo/Bydliště: Okolí Českých Budějovic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod chovatel1 » Ne Bře 27, 2011 12:46

Před chvílí byly spolu v přepravce a kupodivu se vůbec nepraly, naopak spolupracovali jak se dostat ven. Ale když spolu mají běhat tak na sebe prskaj div se do sebe nepustí (ale pravda je že je to už trochu lepší).

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Ne Bře 27, 2011 13:18

No tak vidis:-), zkousej to a zkus jim dat jeste ten vanilkovy pudink, prasek do pisku, ale trosinku, aby ztraily pach svuj a mely stejny

Miri
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 54
Registrován: Po Ún 07, 2011 21:59

Příspěvekod Miri » Ne Bře 27, 2011 14:15

Ahoj nám Žanda poradila vydezinfokovat klec a přestavět poličky a větve tak,aby to bylo pro oba nové a necítili tam pachy toho co v kleci byl předtím a pomohlo to výborně.Minulý víkend jsme si od Verýka přivezli Matýska a s tím naším jsou už kámoši.Dokonce když byli spolu v přepravce a nechali jsme je tak asi čtyři hodiny tak když jsme ji otevřeli prskal na nás jakoby malého bránil.Máme už čtvrtou činčilu a jenom tento jeden prská jak kočka,když se mu něco nelíbí,ale takvou intenzitu jsme u něho zažili poprvé.A hned první noc se k sobě tulili.

Avatar uživatele
chovatel1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 139
Registrován: So Ún 20, 2010 21:06
Místo/Bydliště: Okolí Českých Budějovic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod chovatel1 » Ne Bře 27, 2011 20:11

dneska spolu běhali a docela byly ještě opatrný. Bály se asi co ta druhá udělá. Ale několikrát (asi 4x) přišli k sobě a skákaly po sobě a tak jako se drbaly. Vypadalo to divně. Snad to tedy bylo přátelský. Nevím.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Ne Bře 27, 2011 23:33

Tak to uz je lepsi.Urcite budou brzy super kamosky:-)

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Ne Bře 27, 2011 23:34

Jo, akorat jsem zapomnela, ze pokud budes davat nejaky ten vhodny pamlsek pro cincilu, tak musis nejdriv te puvodni, kterou jsi mel nejdrive a az pak vzdy te nove.Oni si tohle hlidaji a pak, cincili jsou strasne zarlive a mohla by to zase schytat.

Avatar uživatele
chovatel1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 139
Registrován: So Ún 20, 2010 21:06
Místo/Bydliště: Okolí Českých Budějovic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod chovatel1 » Po Bře 28, 2011 20:51

jasmin napsal:Jo, akorat jsem zapomnela, ze pokud budes davat nejaky ten vhodny pamlsek pro cincilu, tak musis nejdriv te puvodni, kterou jsi mel nejdrive a az pak vzdy te nove.Oni si tohle hlidaji a pak, cincili jsou strasne zarlive a mohla by to zase schytat.

To už jsem zjistil. Ona mě ta starší vždycky hryzla do nohy (bylo to jemně,ale docela to bolelo) :D .

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Po Bře 28, 2011 20:59

Jo, to je presne ono.A, nebo by Te vzteky pocurala:-)

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod luciex » Ne Črc 17, 2011 11:37

Ahoj,chci sem dát příspěvek o tom jak jsem seznamovala mé činčilky :D
Vila úplně klidná druhá naopak velmi teritoriální - Rachel ( původní obyvatelka klece :D 1,5 roku bydlela sama)
nejdříve jsem jednu velkou klec přepůlila pletivem,tak aby na sebe viděli a zároven mohli utéct do jiného patra.Rachel drásala s pletivem a snažila se k té druhé dostat.,kdykoli s eVila přiblížila,Rachel jí chtěla hned kousat.
Takhle jsem je nechala vedle sebe přes 3 týdny.
PO uplynutí této doby jsem je nejprve dala do části klece nové činčily,Rachel na Vilu stále útočila,Vila se bránila.Obě se postavily na zadní čůraly na sebe :D a skřípaly zubama.Někdy se do sebe pustily,ale z toho jsem je vyrušila nebo Vila utekla.Vždy byli po chvíly úplně klidné a pak to nastalo znovu.Druhý den jsem je dala do přepravky,tam byli klidnější než v kleci.Tak jsem je druhý den dala do klece jiné činčily(to jsem si přečetla že je také dobrý způsob).Rachel se Vila pořád snažila vytrhnout chlupy a když se jí to podařilo tak je snědla.K fouskům jí Vila nepustila.Pak na na ní skákala ze zadu(snad je to jen způsob seznamování a neznamená to,že je Rachel přihřátá :D ).CHvíli se tam praly a pak už ok.Tak jsem je dala jako na začátku do Vily části kleci.A nechala je tam celý den,když jsem přišla leželi u sebe..Vše bylo Ok tak jsem je tam nechala i přes noc.Ráno už spali vedle sebe :) . Takže seznamování sem se dost bála,protože Rachel je celkem zlá,ale stojí to za to.TEn pohled jak jsou k sobě schoulené je úžasný :) Jsem ráda,že se mi to povedlo jen za pár dní.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Ne Črc 17, 2011 11:51

Ahojky, moje nejosvědčenější metoda je klec v kleci :wink:
http://vertu.amor.sweb.cz/poznamky.html#_5.Seznamování_činčil:

http://vertuamor.rajce.idnes.cz/Cincila ... Gregor.jpg
Tady to jde vidět máš velkou klec a do ní prdneš malou klec... :-)
A do týdne je všechno ok :-)

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod luciex » Ne Črc 17, 2011 11:59

já menší klec bohužel nemám,aby se tam vešla.mám tam hodně větvý.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Ne Črc 17, 2011 12:02

hm.. tak to pak etě jedině přisunout klece blíže k sobě :wink:

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”