Kolik chovám činčil

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

kolik mám činčilek

žádnou
0
Žádné hlasy
1
4
8%
2
12
24%
3
3
6%
4
5
10%
5
1
2%
6-10
8
16%
11-15
6
12%
16-20
4
8%
21-30
5
10%
31-50
1
2%
51-100
0
Žádné hlasy
101 a více
2
4%
 
Celkový počet hlasů: 51

Avatar uživatele
katerina.kat
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 232
Registrován: Ne Dub 01, 2012 19:28
Místo/Bydliště: Havlíčkův brod

Kolik chovám činčil

Příspěvekod katerina.kat » So Kvě 12, 2012 16:37

Zajímalo by mě, kolik tak máte činčil a na kolika jste začali. Začala jsem u jedné ale nějak se nám to rozrůstá. Kolik jich máte? Plánujete?

Disable adblock

Avatar uživatele
AnnaVV
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 509
Registrován: Stř Kvě 04, 2011 12:28
Místo/Bydliště: okr. České Budějovice

Re: Kolik chovám činčil

Příspěvekod AnnaVV » So Kvě 12, 2012 16:41

Taky jsme měli jen jednoho samečka Standard ,ale pak se to začlo rozrůstat když jsme uviděli další mutace :D

Avatar uživatele
RENÁTA
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 321
Registrován: Čt Bře 10, 2011 21:21
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: Kolik chovám činčil

Příspěvekod RENÁTA » So Kvě 12, 2012 16:44

já začala jednou a dneska jsme si jeli pro osmou a plánuju tak max. ještě 1 nebo 2 přikoupit

Avatar uživatele
LUCIA
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1517
Registrován: Út Srp 15, 2006 13:16
Místo/Bydliště: Bratislava, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik chovám činčil

Příspěvekod LUCIA » So Kvě 12, 2012 16:44

Myslim, ze tato tema uz niekde je. Mam jedneho cincilaka :wink:

Disable adblock

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik chovám činčil

Příspěvekod tarja666 » So Kvě 12, 2012 16:45

tak my jsme začali na dvou činčilkách. Chtěli jsme s přítelem nějaké zvířátko a zalíbily se nám činčilky. Dočetli jsme se, že jsou to společenská zvířátka, a tak jsme se dohodli rovnou na párečku, abychom mohli mít časem i miminka. Zanedlouho k nám přicestoval sameček black velvet Chlupík z Prahy a za pár dní k němu přibyla standardní samička Šišinka z Brna. Než z nich byl opravdu páreček ještě chvilku trvalo, jelikož byli malí. A mezitím, co jsme čekali, jsem při brouzdání narazila na naši tov white ebonku a pak na ede..... a už to jelo :lol: časem už přítel další nechtěl, ale vždy se mi ho podařilo přemluvit. Dnes máme 8 činčilek, ale rozhodně to není konečný počet :D

Avatar uživatele
Maartyy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: Stř Ún 01, 2012 7:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik chovám činčil

Příspěvekod Maartyy » So Kvě 12, 2012 16:46

Začal jsem s Homo beige Bobem, pak si přítelkyně pořídila standardku Čiky, pak já standardku Abbigail a teď dark ebonku Elisabeth. V plánu je ještě Silver mosaic samička k Homo beigemu, Dark Ebony/Tan k Dark ebonce a kvalitní standard k Abbigail (možná i k Čiky, ale zatím má předpoklady spíše pro mazlíka)

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik chovám činčil

Příspěvekod minlub » So Kvě 12, 2012 17:08

Dlouho jsme měli Standardka než jsem narazila na internetu na mutaci Pink white, do které jsem se zakoukala. Pak nám bohužel Filípek umřel a když jsme jeli pro nového, přivezli jsme si s ním další 3. Pak jsem vždy narazila na nějakou činčilku, která se na mě tak koukala, že musela být naše. Teď se pohybujeme kolem 30 plus miminka :D

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Kolik chovám činčil

Příspěvekod Lenca » So Kvě 12, 2012 18:25

Dostala jsem nechtěného silverka, dokonce jsem viděla činčilu poprvé v životě :D no zamilovala jsem si ho, byl naprosto dokonalej.A když jsem se dočetla, že jsou štastnejsi ve 2, tak jsem mu pořídila kamarádku violetku, jenže ta nerostla, tak jsem časem pořídila novou samičku, velvetku.Přiznám se, vůbec jsem velvetku nechtěla, chtěla jsem EDE,jenže na ní nebyly finance. Ale nakonec jsem za velvetku strašně ráda,je to zlatíčko a s violetkou jsou kamaradky.Pak už jsem neměla to srdce je od sebe odtrhnout a dat ji k samečkovi. Na podzim jsme jeli s Wulfinou z výstavy a já mluvila o tom,jak je muj sen mít EDE a wulfi,že když se poštěstí,tak že se jí za asi týden narodí a pokud,tak bude moje.A v únoru už jsem ji měla doma :) ta mi byla souzena :D Jenže silverek byl strašně neštastnej sám v kleci, tak ikdyž to bylo težke rozhodnutí, nechali jsme ho vykastrovat,aby mohl byt s holkama, protože ja nemam místo na mimča bohužel a bojím se,že bych je neprodala :( Takže ted tu mam 2 klece, spokojenych a štastnych dvou dvojic. Jenže je to dva dny, co jsem začla hloubat a já bych strašně moc chtěla ty miminka a hlavně je mi líto velvetky, která má užasnou povahu a je veliká,jí nechat na mazlíka a také té EDE,ktera je taky užasna.Takže přemýšlím nad novým samečkem časem, možná tmavého standarta nebo solid violeta.jenže přítel,že až budeme mit vetsi vlastni byt :( a to bude až tak za 5 let a samičky musí poprve rodit max. ve 2 letech. Tak sem toho samečka budu muset nejak propašovat bez souhlasu už dříve než za 5 let :oops: :D Jenže to jsou zase komplikace,že některá zase bude sama a to nechci :( no je to těžky strašně.Vůbec ještě nevím jak to bude :D Asi mě to bude muset přejít ta touha mít mimča :(

lara
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 201
Registrován: Pá Říj 28, 2011 13:25
Místo/Bydliště: středočeský kraj

Re: Kolik chovám činčil

Příspěvekod lara » Ne Kvě 13, 2012 8:59

taky sme začali jedním samečkem standardkem :-) ale zamilovali sme si je natolik že z jedné činčilky máme po pěti letech 10 činčilek ... holt je to láska! Vždycky se na mě nějaká moc roztomile koukala a já neodolala , přítel rezignoval a udělal mi v bytě místnost pouze pro činčilky :D aby měli svůj komfort a pohodlí!

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik chovám činčil

Příspěvekod genca » Ne Kvě 13, 2012 13:46

Já začínala samicí standartkou Sárou a samcem Davidem, od nichž jsem si nechala samečka Sisina.
Dnes máme párečky tři - TOV white Sunny + standart Sisin, hetero beige Eliška + TOV white Tom, violet EC Ginna + silver mosaic Teddy a jednu holčičí dvojici wilson white Agnes + black velvet Máša.
Protože jsme se rozhodli, že na 90% zůstane doma holčička silver mosaic VC Ronya, budu shánět samce k ní a tím navršíme na stálý počet deset činčil (alespoň do konce mých studií).
Můj největší sen je EDE. Tak snad po studiích.

Avatar uživatele
katerina.kat
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 232
Registrován: Ne Dub 01, 2012 19:28
Místo/Bydliště: Havlíčkův brod

Re: Kolik chovám činčil

Příspěvekod katerina.kat » Po Kvě 14, 2012 18:39

Tak to asi ještě nějaké pořídím :D

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: Kolik chovám činčil

Příspěvekod Reňaaa » Po Kvě 14, 2012 19:14

Úplnou náhodou se ke nám před 3 rokama dostal Standard sameček Macík, jelikož neplánuji mladé, tak jsem mu po čase pořídila opět standardního kamaráda Františka. Bohužel nedávno Macík zemřel a František zůstal sám, tak jsem se rozhodla smutek po zesnulém činčilákovi nahradit štěstím a to novým přírustkem Brown velvetem Bártíkem. Kluci si sedli a jsou to lumpové jak se patří :)

Jednou bych chtěla nějakou tmavou mutaci :)

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik chovám činčil

Příspěvekod žanda » Po Kvě 14, 2012 19:15

Mno, já taky začínala se standardním samečkem - Jonáškem. :) Dnes jich mám doma 19 :)

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik chovám činčil

Příspěvekod minlub » Po Kvě 14, 2012 19:31

žanda napsal:Mno, já taky začínala se standardním samečkem - Jonáškem. :) Dnes jich mám doma 19 :)

A kolik plánuješ ještě :D

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik chovám činčil

Příspěvekod žanda » Po Kvě 14, 2012 19:42

Možnosti malého bytu jsou omezené :( Ale ráda bych si nechala pár odchovů.. :)

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik chovám činčil

Příspěvekod minlub » Po Kvě 14, 2012 19:52

Tak to už na tebe nemusím myslet :lol:

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik chovám činčil

Příspěvekod žanda » Po Kvě 14, 2012 19:56

vopovaž se! :D takové jedno místečko najdu! ;)

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Kolik chovám činčil

Příspěvekod Kobylatko » Út Kvě 15, 2012 23:02

Maartyy Vám se to nějak rozrostlo :D :lol: .My máme 2 činčuli a plánuji ještě 3tí at má Kiki kámošku,akorát udělat ještě jednu klec.

Avatar uživatele
Maartyy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: Stř Ún 01, 2012 7:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik chovám činčil

Příspěvekod Maartyy » Út Kvě 15, 2012 23:08

Kobylatko napsal:Maartyy Vám se to nějak rozrostlo :D :lol: .My máme 2 činčuli a plánuji ještě 3tí at má Kiki kámošku,akorát udělat ještě jednu klec.


Je těžké jim odolat....V pondělí 21.5.2012 jich bude 7....z toho budou jen dva samečci, takže minimálně ještě dva klučíci přibudou :-D

Avatar uživatele
Wolf
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 88
Registrován: So Kvě 12, 2012 20:51

Re: Kolik chovám činčil

Příspěvekod Wolf » Stř Kvě 16, 2012 13:16

LenkaKarlovyVary napsal:Dostala jsem nechtěného silverka, dokonce jsem viděla činčilu poprvé v životě :D no zamilovala jsem si ho, byl naprosto dokonalej.A když jsem se dočetla, že jsou štastnejsi ve 2, tak jsem mu pořídila kamarádku violetku, jenže ta nerostla, tak jsem časem pořídila novou samičku, velvetku.Přiznám se, vůbec jsem velvetku nechtěla, chtěla jsem EDE,jenže na ní nebyly finance. Ale nakonec jsem za velvetku strašně ráda,je to zlatíčko a s violetkou jsou kamaradky.Pak už jsem neměla to srdce je od sebe odtrhnout a dat ji k samečkovi. Na podzim jsme jeli s Wulfinou z výstavy a já mluvila o tom,jak je muj sen mít EDE a wulfi,že když se poštěstí,tak že se jí za asi týden narodí a pokud,tak bude moje.A v únoru už jsem ji měla doma :) ta mi byla souzena :D Jenže silverek byl strašně neštastnej sám v kleci, tak ikdyž to bylo težke rozhodnutí, nechali jsme ho vykastrovat,aby mohl byt s holkama, protože ja nemam místo na mimča bohužel a bojím se,že bych je neprodala :( Takže ted tu mam 2 klece, spokojenych a štastnych dvou dvojic. Jenže je to dva dny, co jsem začla hloubat a já bych strašně moc chtěla ty miminka a hlavně je mi líto velvetky, která má užasnou povahu a je veliká,jí nechat na mazlíka a také té EDE,ktera je taky užasna.Takže přemýšlím nad novým samečkem časem, možná tmavého standarta nebo solid violeta.jenže přítel,že až budeme mit vetsi vlastni byt :( a to bude až tak za 5 let a samičky musí poprve rodit max. ve 2 letech. Tak sem toho samečka budu muset nejak propašovat bez souhlasu už dříve než za 5 let :oops: :D Jenže to jsou zase komplikace,že některá zase bude sama a to nechci :( no je to těžky strašně.Vůbec ještě nevím jak to bude :D Asi mě to bude muset přejít ta touha mít mimča :(


Jsme ráda, že Sofinka dělá radost :x

Avatar uživatele
Wolf
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 88
Registrován: So Kvě 12, 2012 20:51

Re: Kolik chovám činčil

Příspěvekod Wolf » Stř Kvě 16, 2012 13:32

Moje činčilky
v mé chovatelské stanici jsou činčily, které byli týrány, které nemohli setrvat ve svém domově a které mi přirostli k srdci. Mám standardně 5 párů, ale rozhodla jsme se, že jeden pár ještě přibude.
Ikdyž mám chovatelskou stanici, tak mi nejde o zdokonalování barevných mutací, ale o činčilí povahu. Chci odchovávat mimika, která nebudou agresivní, vystrašená, ale která budou mazlivá, zvyklá na člověka a která budou člověku dělat radost i v těch nejtěžších životních situacích. Chci z nich vychovávat takový parťáky do nepohody.
Já jsem s činčilama začala, už jako děcko (kdy já a mé střeštěné kámošky chodili na chovatelský kroužek a teprv tam jsme se dozvěděly, co že to ta činčila vlastně je), bohužel tomu doba moc nepřála a činčila doma se ještě moc nevyskytovala... jak šel čas, my stárly a přišla střední škola a s celým chovem to šlo k vodě.
V r. 2009, když jsem ještě pracovala v Pet Centeru, mi pán dovezl dvě činčily - Čika a Míču. Oba dva ve strašnym stavu :-(
Že prej je těm lidem, co od nich bere činčily do zveráků je vzal. Ujistil mě, že to nejsou brácha se ségrou a dodal mi k nim i cár papíru, kde byli jejich rodokmeny.
Nemohla jsem říct ne. a tak Čiko a Miko zůstali. dala jsem jim domov, patřičnou péči - a znovu jsem se musela vše naučit - v dnešní době čím se to krmí, jak se to chová, jak je to náročný...
Postupem, času přibyli další...
Jak z chovů - např. od Činčilek z Peček, tak od Činčilek od Landštejna, tal bohužel i činčilka vyrvaná ze spárů malých děcek - doslova trapitelů. Bublina - o jejim smutný minulosti jsem tu již několikrát psala...
Těmto potvůrkám jsem úplně propadla...
Tyto zvířátka mají úžasnou schopnost člověka zklidnit, utěšit, když je nejhůř - jsou to takový malý terapeuti... :)
Více na: http://chsvertuamor.webnode.cz/

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Kolik chovám činčil

Příspěvekod Lenca » Stř Kvě 16, 2012 14:12

Wolf napsal: Chci odchovávat mimika, která nebudou agresivní, vystrašená, ale která budou mazlivá, zvyklá na člověka a která budou člověku dělat radost i v těch nejtěžších životních situacích. Chci z nich vychovávat takový parťáky do nepohody.


To se ti daří, máš fakt užasný přátelský činči a Sofi se vůbec nebojí rukou! Ikdyž je to potvora puberťácká a má období "já sama!" ,tak se nechá pochovat a nikdy se mi nestalo,že by pustila chlupy když ji vemu do rukou, jako se to děje u Zoe a Alfa :( Jen tak dál =D>

Avatar uživatele
Wolf
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 88
Registrován: So Kvě 12, 2012 20:51

Re: Kolik chovám činčil

Příspěvekod Wolf » Stř Kvě 16, 2012 14:13

Jsem ráda, že moje odchovaný potvůrky dělají radost :)

lustici
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 285
Registrován: Stř Lis 17, 2010 13:38

Re: Změny fóra

Příspěvekod lustici » Stř Kvě 16, 2012 22:40

Já jela ke hniličkovým do Řečan pro hetero beige samečka a nakonec přivezla hetero beige samičku 7-itýdeního sirotka Cicolinu... a beige přibývají, už máme 11 činčil a z toho kromě ebony velveta mají v sobě všichni "beige" a ještě asi přibudou :lol:

Avatar uživatele
katerina.kat
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 232
Registrován: Ne Dub 01, 2012 19:28
Místo/Bydliště: Havlíčkův brod

Re: Kolik chovám činčil

Příspěvekod katerina.kat » Čt Kvě 17, 2012 13:23

A jaké jsou všechny možnosti s beige?

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”