Spolecny bytecek osmaku a cincil

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Chuck

Spolecny bytecek osmaku a cincil

Příspěvekod Chuck » Čt Srp 10, 2006 11:58

Dnes uz je to jiste. Tohle nepujde. Dokud jsme je meli v prepravni kleci tak spolu byli kamaradi. Ale v momente kdy jsme je dali do voliery kde ma Cipik domecek bylo zle. Prvne byl Cipik v domecku a Vikca chtela jit za nim se kamaradit. Dopadlo to tak ze ji za znatelneho zvukoveho doprovodu vynesl ven v zubech. Potom kdyz si davali senicko to Vikca sla zkusit jeste jednou. Jak Cipik zmerkl ze mu tam vlezla bezel tam a opet ji vyprovodil a pekne ji vynadal. Takze holt si budou moct spolecne hrat jen venku. Ale je na tom pekne videt jak cincilak prilnul za snad tri dny ke svymu domecku a bere ho za svuj nedotknutelnej domov coz nam dela radost. Obrázek

Disable adblock

Avatar uživatele
Biffi
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1048
Registrován: Ne Ún 26, 2006 11:51
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Biffi » Čt Srp 10, 2006 13:36

Oni by spolu ani neměli být.

Chuck

Příspěvekod Chuck » Čt Srp 10, 2006 13:45

To myslis denni rezim? No nemeli by spolu byt minimalne v dobe kdy jeden spi a druhej bdi. Je jeste nejakej dalsi duvod? Jeste mi kdosi rikal o roztocich ale to nejak nevim.

Avatar uživatele
Biffi
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1048
Registrován: Ne Ún 26, 2006 11:51
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Biffi » Čt Srp 10, 2006 13:58

Oni by spolu ani neměli být.

Disable adblock

Chuck

Příspěvekod Chuck » Čt Srp 10, 2006 14:24

Ve strave by problem nebyl urcite. :wink: Nasi osmaci totiz presli na cerstvou zeleninu protoze granule jim skodi a krmeni probiha asi tak ze dostanou kazdej kus zeleniny a tu okamzite sfousujou. Krmeni jim v kleci vubec nezustava.

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

ořechy a osmáci

Příspěvekod tuta » Čt Srp 10, 2006 14:35

no co já vím, největší potěšení mých osmáků byli praořechy a klasický vlašský..... samo se šlupkou, aby měli co hlodat

Chuck

Příspěvekod Chuck » Čt Srp 10, 2006 19:54

No nasi mysaci dostanou vlasak vzdycky kdyz se panicce zdaji jejich zoubky delsi nez by bylo vhodne. Ale posledni dobou maji spoustu dreva tak to nebylo potreba.

Avatar uživatele
Sharona
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 887
Registrován: Čt Kvě 18, 2006 11:46
Místo/Bydliště: Postřižín u Prahy

Příspěvekod Sharona » Čt Srp 10, 2006 22:37

No já mám taky ještě tři osmáky a činči je teda moc nemusej. Osmáci mají klec v obýváku ačinči v jiným pokoji. Ale můj přítel je chtěl z počátku zkamarádit :lol: :cry: . Samozřejmě bez úspěchu, dopadlo to tak, že Šidy vlezl do osmáčí klece, tam seděl , nechtěl ven a vrčel. Osmáci vyhnáni z klece zase pištěli před klecí a báli se dovnitř. Nakonec se tam osmáčí sameček Zik odvážil a vystreslý šidy ho ňafnul do čumáku. A od té doby se radši neviděli :cry: (Zik je totiž osmák mazánek mýho přítele - nebo teď už vlastně manžela :)
Jinak já osobně jsem tyto tendence neměla, činči spinkaj celej den a osmáci zase furt někde šmejděj a jsou takový strašněakční, to jsou činči až tak k večeru. Myslím, že soužití by asi neklapalo. :lol:

kovbojicek

Příspěvekod kovbojicek » Út Srp 15, 2006 7:44

Chuck napsal:Ve strave by problem nebyl urcite. :wink: Nasi osmaci totiz presli na cerstvou zeleninu protoze granule jim skodi a krmeni probiha asi tak ze dostanou kazdej kus zeleniny a tu okamzite sfousujou. Krmeni jim v kleci vubec nezustava.


ahoj, mam taky osmaky muzes mi prosim napsat, proc by jim granule skodily???

Chuck

Příspěvekod Chuck » Út Srp 15, 2006 14:03

To jsem probiral na jinym foru s lidma co nasli nejakou veterinarku odbornici na male hlodavce a hodne orientovanou na osmaky. Tato jasne rekla ze bezne granule jsou to nejvetsi svinstvo. Zacina to tim ze to zanasi stolicky a pokracuje tim ze jim to nici ledviny. Proto oznacila granule jako pamlsek a maximalne tak krmeni v pripade velke nouze nebo casovyho nedostatku. Pokud krmis osmaciska granulema tak je pust chvili po skle at se probehnou a pockej si az se Ti na nej vycuraji. Prohlidni si tu louzicku s tmavym pozadim. Pokud krmis granulema bude temer mlecna. Spravne ma byt zcela cira nezkalena. To je prave to co osmakum nici ledviny. Navic co jsme presli na cerstvou zeleninu jsou veverky mnohem zivejsi a maji lepsi srst.

Haňulka

Příspěvekod Haňulka » Út Srp 15, 2006 14:19

Chuck napsal:To jsem probiral na jinym foru s lidma co nasli nejakou veterinarku odbornici na male hlodavce a hodne orientovanou na osmaky. Tato jasne rekla ze bezne granule jsou to nejvetsi svinstvo. Zacina to tim ze to zanasi stolicky a pokracuje tim ze jim to nici ledviny. Proto oznacila granule jako pamlsek a maximalne tak krmeni v pripade velke nouze nebo casovyho nedostatku. Pokud krmis osmaciska granulema tak je pust chvili po skle at se probehnou a pockej si az se Ti na nej vycuraji. Prohlidni si tu louzicku s tmavym pozadim. Pokud krmis granulema bude temer mlecna. Spravne ma byt zcela cira nezkalena. To je prave to co osmakum nici ledviny. Navic co jsme presli na cerstvou zeleninu jsou veverky mnohem zivejsi a maji lepsi srst.


Tak to jsem netušila, že dávat osmákům granule není dobré. Někde jsem četla, že granule jsou vhodné, tak už vážně nevím čím mám tu svoji potvůrku krmit. Ty jim dáváš jen zeleninu? A jakou?

Chuck

Příspěvekod Chuck » Út Srp 15, 2006 14:47

Jo to my mame taky vsecky knizky ve kterejch je psany granule granule granule. Ja jsem tehda rezolutne oponoval ze to je nesmysl. Ale proti tem argumentum jsem nemel co rict. Obrázek Pritelkyne je krmi tim co ji prijde pod ruku. Samozrejme treba ne velkym mnozstvim mrkve ktera je pomerne sladka a podobne i kdyz ji miluji Obrázek. Perfektni je listova zelenina. Taky se po ni muzou utlouct Obrázek. Mame na okne ctyri kvetinace s kaderavym salatem a postupne ho obirame. Dal jsou to papriky.. ty miluje vikca a okurky. Pokud dostavaji zeleninu tak granule nemaji. Jen pokud jsou ponechany napospas tak ma domaci obsluha dovoleny krmit z poloviny granulema. Jako pamlsky slouzi platecky susene mrkve nebo hraskovy vlocky. To by jim slo Obrázek

Chuck

Příspěvekod Chuck » Út Srp 15, 2006 15:30

Jezis pardon. Na seno jsem uplne zapomel. Samozrejme ze seno je nezbytnost. Teoreticky by si z neho hnizdo udelat mohli ovsem to by ho nesmeli sezrat hned jak se jim da. Pak se v tom kolecku neprobihaji ale kutali. :wink:

Haňulka

Příspěvekod Haňulka » Út Srp 15, 2006 15:33

Seno by mělo tvořit velkou většinu jejich jídelníčku ne?

Chuck

Příspěvekod Chuck » Út Srp 15, 2006 15:37

No ja jsem to bral tak ze seno maji proste k dispozici a diskutujem co dostavaji jinak napapat.

Haňulka

Příspěvekod Haňulka » Út Srp 15, 2006 15:47

Chuck napsal:No ja jsem to bral tak ze seno maji proste k dispozici a diskutujem co dostavaji jinak napapat.


Já taky beru seno jako samozřejmnost. Mají ho k dispozici neustále.

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”