???chovatel-obchodnik???????

Zamknutá témata a zbytečné hádky.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Romca
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 63
Registrován: Ne Črv 08, 2008 19:54

???chovatel-obchodnik???????

Příspěvekod Romca » Čt Dub 09, 2009 15:27

Ahojte chci se zeptat jestli je fer chovani nejakeho chovatele kdyz vam proda cincilku ktera neni z jejiho chovu ja sice vedela, ze neni z jejiho chovu ale myslela jsem, ze kdyz je to Pani chovatelka tak ma cincilku od jineho chovatele ze znameho chovu. Muj problem je takovy koupila jsem v prosinci cincilku extra dark ebonku kera MELA BYT DO CHOVU od nejmenovane pani chovatelky ktera vedela, ze se jeste v cincilkach tak moc nevyznam protoze jsem ji to psala a ona mi poslala cincilku s vahou 380g-5mesicu cincilka stale nepribyrala tak jse se zacala zajimat co se deje, ze vaha porad stoji a nezveda se jela jsem s Dajkou k panu doktoru Jeklovi a ten mi rekl, ze ma prerostle zoubky neco se mu na ni nezdalo tak si ji tam nechal a delal ji ruzne vysetreni odber krve, rentgen, Ekg a zjistil, ze Dajka ma selest na srdci. Tohle vsechno vysetreni a leky na srdicko stalo 2750kc ale o to nejde. Jde o to, ze jak jsem to napsala pani chovatelce a ptala se na Dajciny rodice tak mi rekla, ze o nich nic nevi, ze Dajku koupila na inzerat ve Faune od cizi pani na kterou uz nema ani kontakt a to jsem necekala strastne me to zarazilo a nastvalo vedela jsem, ze Dajka neni z jejiho chovu ale vubec jsem necekala, ze DOBRY CHOVATEL dokaze koupit cincilku pres inzerat nic o ni nevedet a prodat ji dal. Napsala mi, ze mi cincilku vymeni ale za prve Dajka by tu cestu v tom stavu v jakem zatim je vubec neprezila je to od nas kolem 400km tak mi pani chovatelka napsala prej az na tom bude lip. A za druje jak muzu vymenit zviratko kvuli kteremu jsem cele noci nespala a naplakala se tolik, ze uz by jsem se ji nedokazala vzdat. Mozna jsem hloupa nebo ja nevim, ze to sem vubec pisu ale strastne me to trapi, ze lide muzou byt takovy, nebo je to normalni, ze chovatel koupi cincilku jen tak pres inzerat o ktere vubec nic nevy a proda ji dal a nebo proste vedel a chtel se ji zbavit a prodal ji clovekovi ktery jeste nema takove zkusenosti. Nevim proste nevim muzete mi napsat nejaky nazor moc dekuji.

Disable adblock

Avatar uživatele
Denča Bártková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 953
Registrován: Čt Říj 19, 2006 20:11
Místo/Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Denča Bártková » Čt Dub 09, 2009 16:39

rozhodně to normální není.. :evil: za kolik ti činčilku prodala..?

Avatar uživatele
Yvetta
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 150
Registrován: Pá Bře 13, 2009 20:26
Místo/Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Yvetta » Čt Dub 09, 2009 16:43

Tohle chování není uplně normální. Nadruhou stranu ti nabídla že ti jí vymění, bohužel možná jen proto aby jí prodala dalšímu nezkušenému člověku. Jestli se o téhle paní chovatelce mluví jako o "dobré" asi bych zveřejnila její jméno aby si na to další potencionální činčiláři mohli dát pozor :roll:

Avatar uživatele
Biffi
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1048
Registrován: Ne Ún 26, 2006 11:51
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Biffi » Čt Dub 09, 2009 16:46

Asi bych po ní chtěla ať mi vrátí alespoň část peněz za kterou si jí koupila. Když teď nebude moct být do chovu, bylo by to pochopitelné.

Disable adblock

Avatar uživatele
abbow
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: Ne Ún 15, 2009 19:09

Příspěvekod abbow » Čt Dub 09, 2009 16:49

vypítal by som so od nej peniaze, tých 2750kč za tie lieky a vyšetrenie atd.... proste prepáčte ale musím to napísať ! JE TO KRAVA ! toto normálny človek nespraví

Romca
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 63
Registrován: Ne Črv 08, 2008 19:54

Příspěvekod Romca » Čt Dub 09, 2009 16:53

Cincilku jsem koupila za 2500Kc a 2750Kc jsem dala za vysetreni a za leky ktere musi brat hodne dlouho a mozna na porad nevim nemam zkusenosti se selesti na srdicku u cincilek. Ano nabydla mi vymenu ale mam strach jak jsi napsala aby Dajka od ni zase neputovala k nekomu kdo o tom nema poneti, vzdyt kdyz me prodala cincilku za takove penize o ktere nic nevedela kterou koupila pres Faunu je mozne, ze by ji prodala zase nekomu dal to si ji radej necham protoze vim, ze ja se o ni dobre postaram a udelam vse aby tady semnou byla co nejdele.

Romca
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 63
Registrován: Ne Črv 08, 2008 19:54

Příspěvekod Romca » Čt Dub 09, 2009 16:56

Kdyz mi napsala, ze mi ji vymeni tak jsem se ji zeptala jestli mi vrati penize co jsem dala do jeji lecby a vysetreni a samozrejme napsala, ze ne. Me nejde o penize udelam pro to zviratko cokoliv i kdyby to melo stat nevim co ale pripada mi, ze ona to bere jako zbozi jako vec a ne jako ziveho tvota. A to me mrzi :cry:

Avatar uživatele
Yvetta
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 150
Registrován: Pá Bře 13, 2009 20:26
Místo/Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Yvetta » Čt Dub 09, 2009 16:56

:shock: Tak to je teda síla, prostě jsi moc hodná že si činčilku necháš ale v tom případě máš opravdu veliký nárok alespoň na část z ceny činčilky, možná to nebude znít hezky, ale obzvlášť když si za ní dala takovou sumu. Bohužel nevím jestli stejného názoru bude i paní chovatelka, a pokud ne, klidně bych jí pohrozila že zveřejním její jméno a co se stalo, takhle se prostě solidní chovatel nechová :(

Avatar uživatele
kikes
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 216
Registrován: So Črv 14, 2008 16:42
Místo/Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kikes » Čt Dub 09, 2009 16:58

taky si myslim ze by ti mela vratit aspon nejake penize nebo za ujiti chovne cincily dat novou tehle se nedela jak ma potom zacatecnik verit chovateli kdyz ho podrazi je to hruza :evil: :evil:

Jesse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1202
Registrován: Stř Ún 20, 2008 14:36

Příspěvekod Jesse » Čt Dub 09, 2009 17:08

A ty se považuješ za dobrou chovatelku , když sis koupila činčilu o ktere nic neviš ? :? Ja bych si činčilu , o jejiž rodičich nic nevim teda nekoupil a pak se nedivil zdravotnim problemum .

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » Čt Dub 09, 2009 17:11

Já napíšu svůj názor. Je fakt, že kontakt na chovatele od koho ji má by měla mít pozanmenaný aby se tohle nestávalo. také je ale pravda, že do zvířátka nevidíš a tak nemůžete za to, co se ji stalo a je mi to moc líto. :( Mohlo se tohle stát mě, nebo komukoli jinému. Prostě to tak je, no....
Každopádně bych se s touto chovatelkou domluvila o vrácení peněz, ale na základě veterinární zprávy. Musíš mít papír, jinak by si taky mohla myslet, že sis to jen vymyslela. Dneska je důvěry strašně málo a po tom co někteří lidé dělaj se nemůžeme divit. :roll:

Já osobně bych se k tobě zachovala tak, že bych se ti omluvila a vrátila ti celou částku peněz. Teď s ní budeš asi mít pravidelé výdaje. A asi ne malé. Nehledě na péči. Zcela chápu, že ji nechceš dát z ruky. Máte už silné pouto.

Avatar uživatele
Yvetta
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 150
Registrován: Pá Bře 13, 2009 20:26
Místo/Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Yvetta » Čt Dub 09, 2009 17:13

No tak Jesse ttohle snad nebylo třeba :roll: Pokud je někdo začátečník (jako třeba i já) a pořizuje si činču hlavně na mazlení takové věci nehrotí. Známé a dobré chovatelce bych asi taky důvěřovala...Máš to jak s pejskem z útulku, když chceš někoho na mazlení a ne na chov, nezajímá tě až tak jeho původ... :roll:

Romca
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 63
Registrován: Ne Črv 08, 2008 19:54

Příspěvekod Romca » Čt Dub 09, 2009 17:19

Ja se prave za dobrou chovatelku nepovazuji a taky jsem to psala a psala jsem to i na zacatku ji , ale cekala jsem, ze kdyz kupuji cincilku od zname a prej dobre chovatelky tak nebudu kupovat zajice v pytly to jsem se dozvedela az po 4mesicich, ze je Dajka koupena pres faunu. Ja vim, ze se nemoc nemusi projevit hned me jen nastvalo, ze kdyz jsem se ji ptala na rodice tak mi napsala, ze o nich nic nevi a ze na pani od ktere ji brala nema zadny kontakt. Upozornuji nejsem dobry chovatel jsem da se rict zacatecnik a doufam, ze ze me jednou dobry chovatel bude. Vzdyt tohle mela byt ma prvni samicka do chovu. Ale bohuzel neni.

Avatar uživatele
kikes
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 216
Registrován: So Črv 14, 2008 16:42
Místo/Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kikes » Čt Dub 09, 2009 17:23

jesse nevim jak ty ale ja sem si nevsimla ze by se romca citovala nebo sepovazovala za dobrou chovatelku ona si myslela ze prodavajici je dobra chovatelka to je myslim rozdil

Jesse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1202
Registrován: Stř Ún 20, 2008 14:36

Příspěvekod Jesse » Čt Dub 09, 2009 17:27

kikes napsal:jesse nevim jak ty ale ja sem si nevsimla ze by se romca citovala nebo sepovazovala za dobrou chovatelku ona si myslela ze prodavajici je dobra chovatelka to je myslim rozdil


No a co ? Jako pokud chce Romca chovat , tak by nemela do chovu poustet zvire o kterem nic nevi ! Nehlede na to od jak dobre nebo spatne chovatelky ho koupila. V tom pripade je i Romca chovatel obchodnik , pokud koupi zvire o kterem nic nevi a da ho do chovu a bude po nem prodavat mlade .

To , ze si Romca myslela , ze je to dobra chovatelka , nemeni nic na tom , ze koupila zvire o kterem nic nevedela .

Avatar uživatele
kikes
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 216
Registrován: So Črv 14, 2008 16:42
Místo/Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kikes » Čt Dub 09, 2009 17:30

jesse takze podle tebe je na vine romca a ne podrazak chovatel tak to klobouky dolu stebou bych rada zasla na pivo asi budes fajn :evil:

Romca
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 63
Registrován: Ne Črv 08, 2008 19:54

Příspěvekod Romca » Čt Dub 09, 2009 17:34

Kdyby jsem byla chovatel-obchodnik tak by mi bylo jedno co s Dajkou bude dal poslala by jsem ji zpet chovatelce a nerila by jsem to. Jessy ty jsi nebyla na zacatku taky uplne idealni chovatel to nemohl byt nikdo a kazdy dela v zivote chyby, chybama se clovek uci ale taky ho to mrzi a me to mrzi. Ale jinak dik za podporu jsi hodna :? :(

Jesse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1202
Registrován: Stř Ún 20, 2008 14:36

Příspěvekod Jesse » Čt Dub 09, 2009 17:38

Romca udelala zasadni chybu ! Koupila zvire , o kterem nic nevedela ! To je jeji blbost , jeji vlastni hloupost ! Za to si muze sama !

Nerikam , ze muze za to , ze je na tom cincila tak jak je . Myslim , ze ani chovatel nevedel , ze je v takovem zdravotnim stavu pokud ano , je to samozrejme podrazak , ale rekni mi , jak ji chovatelka podrazila , pokud nevedela , ze je nemocna ? Tim , ze ji prodala cincilu , o ktere nic nevedela ? O tom ale Romca vedela a na nic se ji pred koupi neptala . Vraceni penez je podle me samozrejmosti .

Nebudu te tady obhajovat , romco, a rikat , jaká je ta chovatelka - cituju " kráva " , kdyz sis koupila neco , o cem si nic nevedela . Takovou kravinu bych ja , pokud chci cincilu do chovu , neudelal .

Avatar uživatele
Biffi
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1048
Registrován: Ne Ún 26, 2006 11:51
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Biffi » Čt Dub 09, 2009 17:42

Jesse si na pivo jeste par let pocka :lol: :lol: .

Stane se, vetsina lidi si koupi prvni cincu ve zveraku, nekdo na netu, vetsina lidi predpoklada, ze na netu je mensi pravdepodobnost "koupit si zajice v pytli". Navic lidi jsou duverivi. Ja kdybych si kupovala cincu napriklad od Zandy nebo Martiny nebo tebe Jesse, taky bych verila, ze mi prodavas kvalitni cincu z tveho chovu..

Ale je to vec nazoru. Nekteri lide jsou bohuzel duverivejsi. Ale jak napsala Romca chybama se clovek uci.

Avatar uživatele
kikes
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 216
Registrován: So Črv 14, 2008 16:42
Místo/Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kikes » Čt Dub 09, 2009 17:44

aha tak to musis byt dokonaly clovek protoze pokud ti nekdo neda rodokmen tak nemuzes verit nicemu

Romca
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 63
Registrován: Ne Črv 08, 2008 19:54

Příspěvekod Romca » Čt Dub 09, 2009 17:48

Ja vim udelala jsem chybu ktera me mrzi ale ta pani chovaelka ktera je povazovana za dobrou chovatelku koupila tu moji cincilku pres Faunu a nic o ni nevi a proda ji dal VOLOVI jako jsem ja, jak se da teda nazvat ona???

Jesse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1202
Registrován: Stř Ún 20, 2008 14:36

Příspěvekod Jesse » Čt Dub 09, 2009 17:50

kikes napsal:aha tak to musis byt dokonaly clovek protoze pokud ti nekdo neda rodokmen tak nemuzes verit nicemu


Ja jsm cely dokonaly :) , to tu o me vsichni vedi , predesim sepp , ktery me jako cloveka i me nazory uznava ( zdravim seppe :D ) . Pokud by mi nekdo nedal rodokmen , tak nebudu hloupy a du od toho ! A pokud do toho jdu, tak ybch se pak nedivil pripadnym nemocem , kdyz o cincile nic nevim ;) .

Biffi , ted si me uplne podkopla autoritu :lol: . Pokud bych ti prodaval cincilu , rekl bych ti o ni vsechno , co vim . Pokud bych ti prodaval cincilu , o ktere nevin vubec nic , prodal bych ji na mazlicka ci na tve vlastni riziko . Souhlasim , chybama se clovek uci , roma udelala tu , ze koupila cincilu s zadnymi informacemi , doufam , ze to uz nikdy neudela , by se vyhla situaci , jaka ted nastala .

Avatar uživatele
Biffi
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1048
Registrován: Ne Ún 26, 2006 11:51
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Biffi » Čt Dub 09, 2009 17:50

A pravda, že ona chovatelka co ji Romce prodala to vědět nemohla, ale když tu činčilu koupila někde na netu, tak ji očividně taky nezajímali rodiče ani nic podobného. Takže jí koupila jen za účelem dalšího prodeje? A tím pádem jí bylo jasné, že s činčilou nemusí být vše v pořádku... Podle mě mohla Romcu jako zacinajiciho chovatele upozornit, ze cincila neni z jejiho chovu. :? ale je to jen muj nazor

Romca
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 63
Registrován: Ne Črv 08, 2008 19:54

Příspěvekod Romca » Čt Dub 09, 2009 17:52

Tohle teda vy super chovatele normalne delate??? Nebo co si mam o tom myslet??? Ona je aspon co si myslim ja, chovatel na stejne urovni jako treba ty Jessy tim te nechci urazit ale jak ma zacatecnik vedet a verit CHOVATELUM :?

Jesse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1202
Registrován: Stř Ún 20, 2008 14:36

Příspěvekod Jesse » Čt Dub 09, 2009 17:54

Romca napsal:Ja vim udelala jsem chybu ktera me mrzi ale ta pani chovaelka ktera je povazovana za dobrou chovatelku koupila tu moji cincilku pres Faunu a nic o ni nevi a proda ji dal VOLOVI jako jsem ja, jak se da teda nazvat ona???


Jako clovek ktery proda cincilu bez informaci tomu , komu to nevadi . Ona nemuze za to , ze ma ta cincila prerostly zuby a selest na srdci , ale doplatila na to , vsichi ji tu zdrbli ;) .

Disable adblock


Vrátit se na “Archiv”