Tak nás bude doma zase o jednoho víc :-)

Diskuze o všem.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Tak nás bude doma zase o jednoho víc :-)

Příspěvekod genca » So Pro 07, 2013 19:30

Už jsem nevydržela být tu v Brně bez zvířátek a ve středu si jdu pro novou berušku. :) Je to bílá laboratorní potkanka, dělali jsme na nich pokusy, teď jdou do adopce, nebo utratit. Už se nemůžu dočkat, až si ji přinesu. :D
Je tu někdo, kdo má taky potkany? Zatím jsem prostudovala, co se dalo, nejvíc mě překvapilo, co všechno můžou jíst (jsem zvyklá na činče, potkanka bude moje první). Jsem z ní hrozně nadšená a to ji tu ještě ani nemám. Tak jsem se musela pochlubit.

A jinak kdo by chtěl adoptovat zvíře - potkani, králíci, jsou ještě k mání a jak jsem psala, co se neadoptuje, jde utratit. Přebírka už tento týden na VFU. Tak kdo by chtěl, pište sem: MVDr. Simona Pejřilová (koz@email.cz)

Disable adblock

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

Re: Tak nás bude doma zase o jednoho víc :-)

Příspěvekod chovamcoumim » Út Pro 10, 2013 9:41

Jé tak to je super,já kdysi chovala podkany,oni fakt sežerou vše co se dá a jsou v poho.Moje první podkaní holka byla Speeduška a ta semnou chodila i na punkový akce,ale pak už jsem jí pořídila kámošku tak byla doma,celkem jsem měla podkanů 14,vlastně klasický barvy,bílé,stříbrné a flekáčky :D .Měli klece s houpačkama,prolézačkama,i výběh měli po celém baráku.Ale povahově mi víc vyhovovali kluci,byli takoví víc přítulní,ale dost trpěli na nádory což mě mrzelo.Taky jsem už uvažovala že si zas podkany pořídím,ale už máme snad všude zvířata tak asi ne.

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak nás bude doma zase o jednoho víc :-)

Příspěvekod Dantha » Út Pro 17, 2013 20:38

Potkyšci jsou super! Určitě doporučuju jako miminko tahat tahat tahat... a do omrzení tahat. Není nic lepšího ež ochočenej potkyš! Jednu potkanici jsem s sebou tahala všude - nosila jsem ji v práci, když jsem venčila psa, v autě jezdila na pásu nebo na volantu... (měla jsem ji od uplnýho prcka), spinkala v šátku, na záchod chodila do přepravky, vždycky si řekla, že potřebuje, jinak spávala spala nebo koukala co se děje okolo. Byla skvěle vymazlená a nikdy neutíkala, jen přebíhala na ostatní lidi :-)
Urřitě doporučuju potkana nekrmit přes mříže (pokud se tohle dodrží, tak se nechá přes mříž krásně mazlit a nebude kousat. Potkani jsou celkem popélnice, zbaští všechno, ale základem by mělo být kvalitní krmení pro potkany (jak píší potkaní fóra) I když, co si budem namlouvat, je to zvíře, které stejně umře za 2 roky většinou kvůli nějakému nádoru, takže asi není extrémně nutné dodržovat přísně zdravou stravu. :-)
Naši potkaníci si rádi pochutnávaj na psích granulkách, čertvém ovoci, zelenině, čertvém masu, různých vločkách a i činčilí granulky si rádi dají.

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak nás bude doma zase o jednoho víc :-)

Příspěvekod genca » Út Pro 17, 2013 22:18

Ona už není miminko :wink: je jí půl roku a vzhledem k tomu, odkud ji mám, tak má zkušenost, že lidská ruka znamená akorát to, že se jí bude dít něco nepříjemnýho. Takže si ani nebere pamlsky z ruky. Je bojácná a když nemá kam utéct, tak i kousne (ne, že by se pověsila, ale varovně)... Takže teď ji z klece netahám, bude potřebovat víc času a zvykat si na mne zatím v kleci. :) Už mi ruku aspoň očuchá, včera dokonce si na ni stoupla předníma packama, tak mám radost...
Pozítří pojedem na Vánoce a zkouškové domů do Lbc, tam se jí budu mít víc času věnovat, akorát cesta ji počítám zase na pár dní vynervuje. Nechat ji tady ale nemůžu.
Potkaní fórum jsem už prostudovala :wink: Bělka bude asi na sladký, maso moc nechce, zato banán a jogurt by evidentně mohla mít denně... :D Potkaní směs taky žere, naštěstí.
Obrázek

Disable adblock


Vrátit se na “Chat”