Co si myslíte o tom to??

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
jaji-nka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 574
Registrován: So Dub 04, 2009 21:20

Příspěvekod jaji-nka » Po Bře 01, 2010 20:34

Téma se může zamknout.. :)

Disable adblock

Avatar uživatele
zuzietka a dva činčásci
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 114
Registrován: Pá Srp 29, 2008 17:28
Místo/Bydliště: brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zuzietka a dva činčásci » So Bře 13, 2010 20:56

Taky si myslím, že ta slečna to myslí s činčilkou dobře. Ono je těžké pro začínající činčiláře určit které krmivo je nejhorší, když vidí na obalu činčilku se spoustou vitamínů a zeleniny, tak si myslí, že pro svou činču dělá jen to nejlepší a ono naopak. Zrůdy jsou ti prodejci a výrobci:-(

Avatar uživatele
silva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1353
Registrován: Čt Srp 31, 2006 22:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod silva » Ne Bře 14, 2010 13:58

Základní a nejdůležitější informace získá nový majtel činčily od toho, kdo mu ji prodává. To by neměl být až tak velký problém. Průšvih je, když se kupuje zvíře ve zverimexu, kde jsou směsky dostupné a nabízené. Takže to chce si stáhnout infromační letáček, který mám v galerii, před lety jsem ho vytvořila a zaslala zájemcům a ti jej dávali s vysvětlením do zverimexů. Já takhle obešla několik obchodů v Brně a prosbu, aby leták dali tomu, kdo si kupuje činčilu, vzali v pohodě.
Ještě dotaz - na fotografii jsou granule od Biostanu - ta cena je 15,- Kč? Kde je za tuto cenu mají?
V tuto chvíli si myslím, že stačí poradit a výkřiky, že je to strašné a hrozné a chudinka činčila apod. moc nepomohou. To je "běh na dlouhou trať", dokud se budou směsky prodávat, nic se nenadělá.
Kdo byste chtěl ten letáček poslat e-mailem, pošlete mi meilovou adresu. S.

Avatar uživatele
TIM
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 218
Registrován: Ne Ún 14, 2010 23:53
Místo/Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod TIM » Ne Bře 14, 2010 14:47

Tak to je ukrutne barevne to bych nekoupil ani já kdybych o tom nic nevedel nevypada to zrovna nejlepe no.

Disable adblock

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Po Bře 15, 2010 11:06

silva napsal:Ještě dotaz - na fotografii jsou granule od Biostanu - ta cena je 15,- Kč? Kde je za tuto cenu mají?

To balení bych tipoval na půl kila, pak snad cena sedi.

Avatar uživatele
silva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1353
Registrován: Čt Srp 31, 2006 22:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod silva » Pá Bře 19, 2010 16:58

V Brně platím za půl kila 22,- až 24,- Kč :( .

Avatar uživatele
Vignette
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: So Led 23, 2010 17:17
Místo/Bydliště: Praha- Barrandov

Příspěvekod Vignette » So Bře 20, 2010 10:41

Hmm, já bych jen dodala (už jsem to tu, nebo na jiném fóru, možná někde psala), že když jsem si někdy ve dvanácti nebo třinácti pořizovala činčilu, tak jsem několikrát pročetla rovnou dvě příručky, kde psali, že pro činču jsou vhodné granule a směska, takže jsem kupovala obojí... a činčila mi za sedm měsíců umřela (bohužel ze směsky byla moc zmlsaná, takže granule skoro nejedla). Sice nevím, jak dlouho byla ve zverimexu, ale myslím, že to skoro určitě bylo selhání jater, umřela ze dne na den :(...

A jinak, s tím vodítkem... mě by to ani nenapadlo (hlavně kvůli nemocem, co by mohly činčuchy venku chytit), ale pamatuju si, že když jsem byla malá, tak u nás na sídlišti chodila paní se svým několikaletým činčilákem na vodítku a vypadal strašně spokojeně :). Tak třeba existují výjimky, co se venku procházejí rády :D

Disable adblock


Vrátit se na “Strava”