ocasek

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

doktor alban
Nový uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: Pá Srp 26, 2011 10:28

ocasek

Příspěvekod doktor alban » Pá Srp 26, 2011 10:38

Dobrý den,včera jsem čistily činčilce klec a když jsem jí dali do čisté vonavé klece tak zničeho nic najednou sebou jaksi švihla a měla jakési křece.Bylo vidět,že se chce hýbat ale prostě to svoje tělíčko jaksi neovládala.A hrozně jí zrudly ouška.Asi po minutě se z toho otřepala a vše bylo zas dobré.U toho jsem zjistila že má na začátku ocásku takovou lysinku a vapadá to,že ji tam vypadala srst.Nevím co s ní mám dělat.Poradí mi tu někdo??Máme jí už 5 let a zatím vždy bez potíží,jen asi před 3 rokama si zlomila nožičku,tak to jsme byli na veterině.

Disable adblock

Pacinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 365
Registrován: Čt Zář 18, 2008 14:51
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ocasek

Příspěvekod Pacinka » Pá Srp 26, 2011 11:14

doktor alban napsal:Dobrý den,včera jsem čistily činčilce klec a když jsem jí dali do čisté vonavé klece tak zničeho nic najednou sebou jaksi švihla a měla jakési křece.Bylo vidět,že se chce hýbat ale prostě to svoje tělíčko jaksi neovládala.A hrozně jí zrudly ouška.Asi po minutě se z toho otřepala a vše bylo zas dobré.U toho jsem zjistila že má na začátku ocásku takovou lysinku a vapadá to,že ji tam vypadala srst.Nevím co s ní mám dělat.Poradí mi tu někdo??Máme jí už 5 let a zatím vždy bez potíží,jen asi před 3 rokama si zlomila nožičku,tak to jsme byli na veterině.


Může to být přehrátí nebo jí chybí nějaké živiny, takhle dle popisu těžko říct..a lysinka na ocásku? Je to na kořeni ocásku nebo na konci? Kořen ocásku si většinou hryžou činčilky, co jsou nuceny žít v samotě, je to typ sebepoškozování ze smutku a nudy..

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Pá Srp 26, 2011 11:24

Vypadá to na křeče, možná z horka. Pročti si toto: http://diskuze.cincila.com/viewtopic.php?t=11554
Dej jí preventivně B-koplex a kdyby se to opakovalo k veterináři.
Lysinka bude zřejmě plíseň, v tomhle počasí jsou časté. Má tam šupinky? Lokálně tak 10 dní mazat Fungistopem (i ho dát do písku) nebo Canesten krémem.

monka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 177
Registrován: Út Črc 19, 2011 21:35

Příspěvekod monka » Pá Srp 26, 2011 13:26

ahoj,lysinka..jak píše minlu je plíseń...jedna můj činčilák ji taky měl jen na ocasku :wink:

Disable adblock

doktor alban
Nový uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: Pá Srp 26, 2011 10:28

ocasek

Příspěvekod doktor alban » Pá Srp 26, 2011 15:49

lysinka se jí udělala na kořeni,ale nevypadá to,že by to měla vyhryzané.To spíš vypadá,že jí tam prostě vypadala srst.Nejdřív jsem se totiž bála,že si to udělala sama,ale opravdu to na to nevypadá.A můžu se zeptat kde seženu ten fungistop??

Bodlinka-h
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: Ne Kvě 08, 2011 15:36

Příspěvekod Bodlinka-h » Pá Srp 26, 2011 16:10


Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Ne Srp 28, 2011 20:24

Fungistop jen na internetu ve specializovaných eshopech. Bohužel třeba ve zverimexu není šance.

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”