klec pro rodinku...tipy??

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Veru ZZZ.
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 85
Registrován: Stř Kvě 12, 2010 7:39

klec pro rodinku...tipy??

Příspěvekod Veru ZZZ. » Čt Lis 11, 2010 16:37

Ahoj,

včera se mému párečku a Maye a Matouškovi narodil malý klučina. Jsme z něj tak nadšení, že už teď víme, že si ho necháme nastálo.

Maya s Matoušem mají nyní 2 klece sražené k sobě (průchozí), ale pokud si necháme i prcka tak nevím jak vyřešit bydlení. Páreček oddělovat neplánujeme a miminku nejspíš pořídíme (cca za 4měsíce) kamaráda aby nebyl sám.

Jak byste vyřešili bydlení pro 4 činčily?Mě napadlo udělat dvojklec a rozdělit jí napůl.A jaké máte zkušenosti s tak velkým počtem činčil?Plánujeme i dítě a neradi bychom přecenili své síly..

Děkuju za každičkou radu

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Čt Lis 11, 2010 16:46

Můžeš mít dvouklec na půl nebo 2 klece zvlášť.jde o to kolik máš místa a kde klece budou.my máme dělané klece na míru,některé dvou,některé samostatné.
Dítě mám a řekla bych že na činčilky mám víc času než když jsem byla v práci.a to nemám jen 4 jako plánuješ ty :lol:

Veru ZZZ.
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 85
Registrován: Stř Kvě 12, 2010 7:39

Příspěvekod Veru ZZZ. » Čt Lis 11, 2010 16:54

Supeeer, tak to jsi mě potěšila, kolikrát nám dali zabrat ty dvě, než jsme je dostali do klece, tak jsem z toho počtu měla trochu strach :)

Místa na klec, je docela dost.Asi předěláme nějakou starou skříň na dvouklec anebo si necháme vyrobit klec na zakázku...

Pane jo, kolik těch činčil máš?Jak to děláš při "venčení"??My už takhle máme všechno okousané, takže ty 2 činči navíc se ztratí :))

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Čt Lis 11, 2010 17:04

Mysli pak ale na to že nemůžou běhat spolu,protože budou příbuzní.mohlo by se snadno při venčení stát že syn obskočí mamču.takže běhat zvlášť :wink:
někteří běhají spolu,někteří nemůžou tak běhají zase s jinýma.když mám chvilku nechávám někoho běhat.
když jsem byla u 12 říkala jsem že další už ne a stejně se rozrostli a s tím další už ne mi nikdo nevěří :oops: mám je na stránkách :D

Disable adblock

Avatar uživatele
lulka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: Stř Pro 03, 2008 21:21
Místo/Bydliště: Kraslice-Karlovarsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lulka » Pá Lis 12, 2010 10:50

Taky si myslím,že dvě činčilky navíc se dá krásně zvládnout :wink:
Já mám děti tři,zatím 12 činčilek a pak máme králíčky a morčátka,stíhám všechno.Králíčky chodíme s dětma obstarávat přes den a činčilkám se věnuju večer,když už děti spí.
Jinak gratulujem k mimískovi :lol:

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Stř Ún 09, 2011 4:55

Hele fakt, jak stíháte vyvenčit takový kvanta zvířátek?

Avatar uživatele
lulka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: Stř Pro 03, 2008 21:21
Místo/Bydliště: Kraslice-Karlovarsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lulka » Stř Ún 09, 2011 9:21

Králíčky v zimě nevenčím,
jinak přes léto mají výběh na zahadě a činčilky mají svojí místnost a po hodince,
někdy po dvou je měním při výběhu :wink:
Obrázek

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tarja666 » Stř Ún 09, 2011 11:28

já mám ted momentálně 4 činčilky a každá má vyhrazený svůj čas na běhání. Mám časově náročnou práci, ale večer volno mám, takže mi to vychází dobře. Kolem 8 přicházím z práce a pouštím první 2 činčilky a od 10 do 12 další 2. Už jsou na tenhle režim zvyklé a ve svoji hodinku už natěšeně čekají v kleci, až je pustím :)

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

Příspěvekod chovamcoumim » Stř Ún 09, 2011 13:23

No tak to já bych je už nemohla pouštět po dvou hodinách,protože to mám rozděleno na 15krát,aby běhali všichni a každý den tak mají jen po dvaceti m inutách,ale stačí jím to nad hlavu se vždy vylítaj a doma padaj únavou.Já si taky říkala čtyři a dost a kde jsem teď,že.Vono se jim špatně odolává a pochybuji že je to konečné :lol:

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Stř Ún 09, 2011 13:26

jo,to máš pravdu,to já mám taky tak.a pozitivum je že při tom běhání sem tam nic nestíhají kousat,to radši běhají :lol: ale těch bobků potom :cry:

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”