dotaz na serioznost chovatelů z farmy Bobina

Zamknutá témata a zbytečné hádky.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Jste spokojeni s koupí z farmy Bobina?

jsem spokojen/a
4
10%
nejsem spokojen/a
18
43%
nemám zkušenost
20
48%
 
Celkový počet hlasů: 42

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tarja666 » Stř Říj 19, 2011 18:12

jasmin a to ses na te cince domlouvala s janou weingartovou nebo s kym?

Disable adblock

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod luciex » Stř Říj 19, 2011 19:06

jak to tak čtu a vidím,že skoro nikdo nemá od činčilek rodokmeny a od bobiny má činčil hodně lidí,tak se tu zanedlouho bude řešit,že nastane situace,že se budou nedopatřením křížit příbuzné činčilky.Přijde mi,že honě lidí má od nich alespoň více činčil a jelikož nikdo nemá skoro rodokmen můžou být činčilky příbuzné i v jednom chovu a chovatel to ani nemusí tušit :(

fifinka
Nový uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: Stř Říj 19, 2011 15:34

Příspěvekod fifinka » Stř Říj 19, 2011 19:06

žanda napsal:
fifinka napsal:Dobrý den,
Byla jsem upozorněna na toto téma týkající se prodeje z farmy bobina.mám od nich činičilku která je úžasná ale protrpěli jsme si své.Když jsem jí zamlouvala,komunikace byla bez problémů,velká ochota jen fotky trvalo dlouho.Hlavní věcí bylo kdy už pošlu zálohu.Sice to chápu,ale z komunikace mi připadalo že jde pouze o to.Nakonec jsem zaplatila na dvakrát smaičku celou a zde již komunikace ustala.Po několikátém mailu jsme si našla číslo a zavolala.Do telefonu ochota,domluvili jsme si předání.Pak mailem odklad,znova jsme se domluvili ap o několikátém telefonátu z mé strany jsme si činičlku odvezli.
Do chovu nás pán nepustil,rodiče neukázal a jednání hrozné.Okolí a ubytování všechmi spíš připadalo jak v hororu.Činčilka byla mastná a vůbec nebyla zvyklá na seno.Granulky do začátku nám odmítl dát.
Když jsme is jí přivezli dostala průjem,který týden neustával a byli jsme i u veterináře.Měla i malou váhu.Teprve až po měsíci se srovnala a začala i přibírat.

Komunikace probíhala s panem Weigarthem,co jsme is řekli do telefonu to pak psal v mailu a opačně.Hodně mě štve že jsem poslala zálohu a pak jí doplatila,mít jí platit na místě nebo po této komunikaci odřeknu určitě.Chtěli jsme činčilku na mazlíka a pak možná pořídit samečka,ale po téhle zkušenosti mám už opravdu strach si někde něco zamluvit a bojím se abych nedopadla stejně :(


Moc děkuji za reakce jak vám tak všem ostatním. Vážím si jich.

Jen bych chtěla přímo vás uklidnit, že tohle chování má asi jen farma Bobina. Já sama za sebe mohu říci, že znám mnoho chovatelů (i kožkaře) kteří se takhle nechovají a za vše ručí, komunikují a jsou spolehlivý. To že se nědy nezdaří udělat hned fotka chápu a to že nevyjde transport taky, ale člověk musí vidět snahu to řešit... Tak to nevzdávejte. :)

Je mi líto že Michal Weigarth tolik let makal na chovu, na svém jménu a nakonec si vše takhle totálně zničí.. :(


Dobrý den,
děkuji za milá slova,ale strach už mám.V blízkosti nemáme moc větších chovatelů a s důvěrou jsme se na Bobinu obrátili,i prot že pán je člen svazu chovatelů.Opravdu nás to velmi mrzí,nechápu jak někdo takto může jednat a nadále prodávat.
Nechci nikomu škodit,ale také nechci aby další lidé naletěli jako my.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Stř Říj 19, 2011 19:24

luciex napsal:jak to tak čtu a vidím,že skoro nikdo nemá od činčilek rodokmeny a od bobiny má činčil hodně lidí,tak se tu zanedlouho bude řešit,že nastane situace,že se budou nedopatřením křížit příbuzné činčilky.Přijde mi,že honě lidí má od nich alespoň více činčil a jelikož nikdo nemá skoro rodokmen můžou být činčilky příbuzné i v jednom chovu a chovatel to ani nemusí tušit :(


To se stát může. Ale většinou když chovatel kupuje z chovu po několikáté, hlídá si příbuzenstvo předem. Alespoň já si to hlídám a dotazuju se na příbuznost. Takže vím, koho tu mám příbuzného, na koho a jak a koho ne.
Rodokmeny sice nemám, ale vím jak jsou či nejsou příbuzné. Jinak bych si činčilu bez těchto údajů nerezervovala. Nemít ale jistotu, do chovu jí dát nemůžu.
A bohužel rodokmen 2 generace zpět a pouze mutace stejně moc nenapoví.

Disable adblock

chovcincil
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 96
Registrován: Pá Srp 19, 2011 9:28

Příspěvekod chovcincil » Stř Říj 19, 2011 20:49

Mě připadá malinko podivné,že když se chci dotázat na zvíře,musím telefonovat.Přeci ne každý bude obvolávat plno chovatelů když shání činčilu a co ty peníze za telefon.navíc bez foto a údajů si nic nemůžu zamluvit.A to pominu to,že když je problém v mailu mám důkaz,po telefonu ne.
Pokud nemám přístup na internet abych vyřizoval zájemce o zboží nabízené NA INTERNETU,tak nic nenabízím dokud to nebude vyřešeno,ne???? :roll: Ale osobně bych řekl že v otm problém nebude....

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Stř Říj 19, 2011 23:07

Asi to byla jeho pani, v mailu to jmeno jeste je a prijmeni maji stejna.Opravdu to bylo dost hnusne.Pokud nechtela na cincilku prispet, mela to rici hned a ne slibovat podvakrat, nebo snad i trikrat, ze urcite v ten urcity den a urcitou hodinu prijede, tenkrat z Prahy, snad ze ma i cestu pres nas a pak tohle.Nejvic me na tom nastvalo ne, ze jsem zbytecne ztratila dve volna, ale ze ta cincilka mohla mit uz domov a diky tomu, ze jsem verila, ze napodruhe urcite uz prijede, tak jsem dalsiho zajemce odrekla a on si mezitim poridil jinou, takze nechci domyslet, co se stalo s ni pak.Byla tam v zaparenem akvarku skoro 3roky predtim:-(
nepsala bych to sem, ikdyz na tohle neslo zapomenout, kdyby tady ostatni nepsali neco podobneho, co se tyce komunikace, nebrani telefonu, sliby a pak nic.Moc dobre vedela, ze jsem v inzeratu mela, ze cloveku, ktery by si tu cincilku koupil a pomohl ji zachranit na ni prispeju pulkou a pak nakonec, ze by se ji to byvalo nevyplatilo pro ni jet, jedine, kdyz ji koupim ja a ona ji odveze k sobe.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Stř Říj 19, 2011 23:19

Jinak Minlub, to co tady pises je take dost sokujici teda:-(.Zodpovedny a zkuseny chovatel by prece nemel v zadnem pripade vubec pripustit, aby nabizel a prodaval cincilku pod vahou, s prujmem apod.Proc se to resi az ted?

roko20
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 65
Registrován: So Led 30, 2010 20:43
Místo/Bydliště: mlada boleslav

Příspěvekod roko20 » Čt Říj 20, 2011 0:11

Tak tohle už mi nedalo a už jsem musel napsat.Když jsem měl něco proti Michalovi,tak jsem byl jen za rýpala tady i na lanygere.Bylo mi řečeno,že má nejlepší činčily a violeta na violeta může dávat jen on,protože má velká a kvalitní zvířata.A jak tu koukám tak každý má problém s váhou koupených činčil,nemocné a jinak poškozených činčil.A posuzovatel který posuzuje činčily se nemůže zmylit v mutaci činčil když na misto extra darka proda darka ,zaměnoval mutace kvuli vyšimu zisku,každý kdo kupuje činčilu by měl mít možnost nahlídnout do chovu v jakých podmínkách činčily žijou a jak vypadají rodiče.a co na to Jitka jako předseda svazu na toto téma nereaguje?.Na to jak jsou činčily drahé je s nimi dost problémů.

Gasex24
Nový uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: Po Říj 10, 2011 6:54

Příspěvekod Gasex24 » Čt Říj 20, 2011 7:05

Protože mě Moderátorka zamkla téma: http://diskuze.cincila.com/viewtopic.php?t=11770
A odkázala mě sem, tak tedy budu pokračovat zde.

Děkuji za těch pár odpovědí, které jste stihli napsat, než se téma zamklo. Nejde o to, zda v republice je 5, nebo 6 Posuzovatelů. Ptal jsem se na o to, zda se za Posuzovatele může považovat člověk, který zásadním způsobem porušuje základní pravidla chovu (prodává mláďata s nízkou váhou, ve špatném zdravotním stavu, nekomunikuje se zájemci), ale co více nedokáže ani rozpoznat zda prodává Sapphira či Violeta, nebo prodává dark Ebonyho jako extra dark Ebonyho, nedává žádné informace k prodávaným činčilám….. ale slyšel jsem o ještě horších případech.

A jak píše chovčinčil. I mě by zajímalo, jak se k tomu staví ZO ČSCH. Jak je vidět z příspěvků, tak většina z jeho členů má ve svém chovu právě činčily z farma Bobina. Zdá se mi, že se vše doposud snažili tutlat a dělat jakože se nic neděje, přitom museli už nějakou dobu vědět jak se skutečně věci mají. Zbývá se zeptat proč se tak chovali?

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Čt Říj 20, 2011 12:00

Já osobně jsem z farmou Bobina začala mít problémy až poslední dobou. Do té doby bylo vše bez větších problémů a přijeli mi kvalitní a hezké činčilky, které v chovu mám a jsou bez větších problémů. Takže nevím, jako člen ZO, co jsem měla doposud tutlat. To bych u nich již další nekupovala.

Vše se řeší dle stanov ZO ČSCH. O výsledku určitě budete předsedou informováni. Ale nemůžete čekat, že zde bude vypisovat každý krok, když je to interní věc organizace a jejích členů.
A snad nemyslíte vážně, že když má někdo od chovatele více činčil a je členem stejné organizace, musí nutně vědět jak chová a že jsou nějaké problémy?

Roko, violeta na violeta dává plno chovatelů. Pokud ty violeti kvalitní jsou, tak ti většina všude odpověděla, že v tom nevidí problém. I Jitka, kterou jsi zmiňoval. Takže bych opravdu neviděla problém v tom, že má Michal na sobě 2 violety.

Jasmin, pokud mám s chovatelem problém, řeším ho nejdříve s ním osobně. Až pokud nereaguje, neodpovídá, či mě začne osočovat a nevidím žádné řešení, můžu se obrátit např. na fórum. A upozornit tak na jeho chování. Ono hodně rychle se někomu zkazí pověst kvůli nedorozumění či nechtěné chybě.

Avatar uživatele
petulinovo
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: Stř Led 16, 2008 0:56
Místo/Bydliště: Staré Město pod Landštejnem

Příspěvekod petulinovo » Čt Říj 20, 2011 12:03

Já nevím jestli tady někomu hráblo nebo co se děje,ale když se tu pranýřoval kdokoliv jiný,bylo téma okamžitě zavřené.

Ale tohle není - a víte proč?Ne kvůli tomu aby ostatní nenaletěli,ale proto,že si Michal dovolil napálit slečnu moderátorku.To je jediný důvod,proč se v tom pranýřování pokračuje.
Dokud měli totiž problémy jiní,bylo to milé Minlub všechno jedno,vesele mu obstarávala webovky a k mému zděšení i účet zde na comu.
A všem to připadá normální?

Michalovi a celé Bobině přeju ať brzy vyřeší problémy které mají,vše si dají lidsky i chovatelsky dopořádku a těším se že se snad uvidíme na nějaké z dalších výstav.

Mrzí mě,že chovatelka která má celý chov de fakto postavený na "nekvalitních" jedincích z Bobiny jim ve finále pomůže do hrobu.
Tomu se říká v nouzi poznáš přítele....
Nebo že by to byl jen pouho pouhý konkurenční boj??
Ať si to každý pobere jak umí,jsou věci které se nedělaj a za které bych se styděla,tím nemyslím přístup Michala.

A kdyby měl někdo pocit,že nevím o čem píšu - mám z Bobiny 3 myšky,2 odchov jejich jedna z Polska.Všechny bez dokladů a už ani nebudou a vím proč.Věšet se kvůli tomu nehodlám,myšky pěkné,troufnu si říct i kvalitní.

Avatar uživatele
mefoxinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 219
Registrován: Ne Srp 14, 2011 14:40
Místo/Bydliště: Miletínky,Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mefoxinka » Čt Říj 20, 2011 12:35

Petulinovo nepřijde Vám to už trochu jako hon na čarodějnice? :evil:
pokud sem si všimla tak témata ve kterých je někdo "pranýřován" byla zamčena ve chvíli kdy se změnila v hádky a vzájemné osočování

tady byla na začátku vznesena žádost o podělení se o vlastní zkušenosti,tedy chápu že pokud má někdo zkušenost vyjádří se

nemyslim že by bylo třeba obiňovat někoho ze zaujatosti nebo laxnosti jen proto že je náhodou moderátorka

Pokud má Bobina problémy pak jí třeba toto zrovna pomůže aby se "chytli za nos" a začali na tom pracovat
rozhodně to nikoho neposouvá do hrobu

a nějak sem si nevšimla že by měla minlub nekvaltní jedince :wink:

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Dora » Čt Říj 20, 2011 12:39

minlub napsal:Milá Miriam,
jestli myslíte mě, tak by jste si možná měla zjistit veškeré informace, ne pouze od jedné strany, se kterou mám spory. To pak moc objektivní opravdu není, hlavně když jde o to, aby Vás uklidnil a neřešila jste Váš problém přes právníky. Navíc, když Vás již několikrát podvedl mě dost zaráží ta důvěra, že bude říkat pravdu.
To, že jsem farmě Bobina na požádání udělala, zaplatila a spravovala komplet celé stránky, zařídila mail a vytvořila inzerát na fórum ještě neznamená, že jsem vyřizovala poštu nebo jak to myslíte. Těžko asi budu bez informací popisovat stav cizích zvířat či je dokonce prodávat.

Vůbec jsem se s ohledem na to, kolik mám od nich činčil nechtěla vyjadřovat, ale tohle pomlouvání na zakrytí vlastních chyb je už na mě opravdu moc.
Hodně jsem Bobinu doporučovala, což mělo za následek, že si lidí u nich kupovali. Teď mě to pravdu mrzí.

Mám zde 4 činčily, od kterých již měsíc urguju rodokmeny. Bohužel u samečka, který si vykousává boky a zkracuje ocas, mi bylo řečeno, že neexistuje záznam, tak si nejsem jistá ani rokem narození. Druhý sameček přijel ve 3 měsících s váhou 230g. Bohužel samička s váhou 217g ve 2 měsících mi po převozu zemřela. Naposledny mi místo safírky přijela violeta, která má vodový průjem, léčíme jí a není na tom dobře.
Na mé urgence a dotazy nikdo neodpovídá. Safírka mi přijela na mé náklady, ale violetu jsem odmítla vrátit zpět v takovém stavu za což jsem si vysloužila pár hezkých SMS.

Rozhodně bych čekala jiný přístup, postavit se svým chybám, ne vše hodit na ostatní jen abych byla všude za dobře a lidi mi nenadávali.
A bohužel s např. problémy z váhama z Bobiny nejsem sama : http://diskuze.cincila.com/viewtopic.php?t=11454



Milá Moniko - minlub,
můžu Vás ujistit, že mě nikdo neuklidňoval, abych neřešila něco přes právníky a ani nenaváděl, abych zde něco psala! Píši zcela dobrovolně a svobodně, protože čeho je moc, toho je příliš.Jen mě prostě spoustu věcí zapadlo do sebe jako skládačka a udělala jsem si sama obrázek o celém prodeji a Vaši osobě, jak tam figurovala.
A zapadá mě to neustále, čím dál víc, když čtu příspěvky ostatních!!!
Stale ten samý problém s komunikací...
Nechápu jak myslíte, že jste vytvořila inzerát na fórum a zároveň nic o zvířatech nevěděla a neprodávala??To jde?
A proč jste to dělala pod jménem někoho jiného??? to taky nechápu...
Stejně jako e-maily pod jménem někoho jiného.
A co se týká stránek, proč po Vašem sporu měla Bobina nefunkční stránky?A nereagovala na mejly???Nemá to s tím něco společného?
A jak dopadnou ostatní co si od Vás nechají udělat stránky?Jak Bobina?
A k poslednímu příspěvku kdo chce být s každým za dobře se ani vyjadřovat nebudu.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Čt Říj 20, 2011 12:41

Jestli sis dobře všimla Petro, já tohle téma nezačala a nevyjadřovala se. Pak jsem pouze napsala poslední zkušenost. A pokud dobře čtu, i jsem psala že už hodně myšek od nich mám a kvalitní jsou a jsem spokojená, tak nevím kde bereš že mám chov postavený na "nekvalitních" jedincích. Bohužel posleních pár má problémy ale spíše než o kvalitu se jedná o údaje, váhu a nemoc. Takže nekomentuj něco, o čem nic nevíš.

Svůj problém s Bobinou už řešit nehodlám. A narozdíl od tebe, když dávám plno peněz, chci mít v chovu zvířata od kterých mám alespoň základní údaje.

A ano, opravdu v nouzi poznáš přítele, když pomáháš a on se pak otočí zády a ještě tě pomluví. Spíš bych se styděla povídat o něčem o čem nic nevím. A co si budeme povídat, když už napíšeš, reaguješ na můj příspěvek.

Mě spíš zaráží to, že místo pozastavení se nad nízkými váhama činičlek či úmrtím, nemocí, ti jde jen o to si rýpnout.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Říj 20, 2011 12:57

Ja take vse resim nejdrive s kompetentnim clovekem.Byvala bych to sem ani nepsala, je to stara zalezitost nekolik let dozadu.Netykalo se to koupi, ale naopak serioznosti komunikace,domluveni se na zachrane, vykoupeni a odvozu cincilky vzajemne,ktere pak neplatilo, aniz bych byla aspon vcas upozornena, ze si to dotycna rozmyslela, abych tam necekala podvakrat naprosto zbytecne a cincilka uz mohla mit mezitim domov nekde jinde.
Tohle jednani me proste tenkrat strasne vytocilo, nebot jsem s tim najisto pocitala a jeste chtela na tu cincilku prispet vetsim pomerem, nez pani.A nakonec si to nekdo rozmysli a nerekne to hned ferove, ale jeste si ujedna nahradni termin, ze mu to nevyslo a zachova se stejne bez zavolani, omluvy.Pouze do mailu pak, kdyz uz jsem napsala, co si o tom myslim, ze to vi, ze tohle nebylo ferove jednani a ze se domluvime, jak ji k ni dostat a privezt.To uz jsem povazovala za delani si legrace.
At uz se jedna o kohokoliv, tak jsem naprosto alergicka, kdyz nekdo,kdokoliv, neco naslibuje a pak ani nezveda telefony, natoz,aby sam zavolal a omluvil se.
Uz to nechavam spat, kdyby se tady neresilo ostatni.Nejvic je mi lito te cincilky, ktera mohla byt zachranena.

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Dora » Čt Říj 20, 2011 13:04

minlub, narozdíl od Petry dáváš hodně peněz????
Tak to mě taky pobavilo :lol:
Tak proč máš s bobinou ty spory???

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Čt Říj 20, 2011 13:09

Doro,
možná by jste se měla tedy lépe informovat, když jste si poskládala skládačku z několika dedukcí.
To, že jste reklamaci Vašich zvířat z Bobiny konzultovala s právníkem není řešení přes právníky? A vím to, protože ne že bys s Vámi psala, ale byla jsem požádána o konzultaci Vaší reklamace s právníkem a maily jsem četla ....
A pokud někdo neodpovídá na mail, SMS a nezvedá telefony těžko asi s tím budu mít něco společného. Několik lidí Vám zde snad psalo, že nereaguje na nic. Jedině že bych měla jeho telefon u sebe?????

Jak myslíte že se asi dělají stránky? Ten kdo je chce udělat mi dodá texty, informace. Takže když tvořím sekci prodej, asi mi musí dodat foto činčily k prodeji a data, když si to nechce udělat sám majitel. Když chce něco změnit, napíše co a změním. Firmy si za to berou peníze, já to dělala jako pomoc kamarádovi. Tak mi vysvětlete co je na tomhle špatného???? Na editaci stránek a prodeje????

A ne, nevidím důvod proč bych někomu měla blokovat stránky pokud si platí doménu i hosting, protože když nezaplatí, musím to udělat já. Z Bobiny jsme nikdy neobdržela ani korunu, takže je to asi jasné....

Nějak mi ale není jasné co myslíte tím že jsem odpovídala na emaily někoho jiného? Logicky, jak asi? Michal neměl čas, tak jsem mu editovala stránky z informací co mi dodal. Jestli Vás to urazilo, tak myslím, že ot je snad věc majitele stránek a má, že jsem u toho trávila čas.

Dora napsal:minlub, narozdíl od Petry dáváš hodně peněz????
Tak to mě taky pobavilo :lol:
Tak proč máš s bobinou ty spory???


To je vsuvka jestli Vám to něco říká. Narozdíl od Petry chci mít v chovu činčily s alespoň základními údaji. Když už za ně dávám Bobině plno peněz. Jen dáno do jedné věty :wink:

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Čt Říj 20, 2011 13:22

prosím o trochu klidu. Pokud se tu dál bude házet špína a pranýřovat, budu nucena toto téma zamknout. Každý má právo napsat své zkušenosti a poznatky. Nikdo nemáme náladu číst Vaše soukromé spory. Řešte si prosím své osobní antipatie soukromě. :evil:

chovcincil
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 96
Registrován: Pá Srp 19, 2011 9:28

Příspěvekod chovcincil » Čt Říj 20, 2011 14:00

Připadá mi to jako uměle stržená debata od farmy Bobina jinam. A když to čtu, tak mi to připadá pořád o jednom a tom samém a figurujou stejní lidi. Vůbec nelituju že nemám stránky a nepřispívám.Proč?když vidím jak si chovatelé mezi sebou závidí a pouští se jeden do druhého je mi na zvracení.hlavně do těch co aspoň něco dělají nebo jsou vidět.

V tomhle tématu se chtělo upozornit na velké problémy s chovem v Bobině a hlavně zabránit dalším prodejům malých činčil.Proč?kvůli činčilám snad ne?aby si třeba někdo chytl za nos a zlepšil to dřív než bude pozdě.

A co se dočtu?opět zase útoky na ty,co se nebáli vyjádřit.nejlépe to svést na někoho jiného.

Jedno nechápu.Tohle fórum je o činčilách,chodí sem plno lidí a chtějí rady.Kdo radí?moderátoři a pár těch co ještě nezjistili že víc přispívat znamená být na pranýři.Zajímavé,že nejvíc rýpou ti,co mají minimum příspěvků a chodí jen vířit vody a dělat zle aby se něco dělo.Proč taky něco neporadíte,když vše víte a jste tak chytrý?asi ani nemusím jmenovat,stačí se podívat kdo zde rýpe a jak se vyjadřuje v jiných tématech-NIJAK.

Moderátorům a dalším napadeným v posledních pár zamčených tématech se fakt divím,že mají ještě nervy po tomhle radit či nějak vůbec přispívat.Když se podívám,že 2 ze 4 moderátorů to už vzdali vůbec se jim nedivím.
Navíc,jak koukám, ostatní si chodí vše jen přečíst, místo aby zasáhli že takovéhle spory se jim tu nelíbí a zastali se ostatních členů jak to bývá jinde,tak radši mlčí.Tímhle stylem se to dopracuje tam,že nikdo nebude radit a plno lidí bude zoufalých že se jim nedostalo odpovědi a neví co si počít.

Avatar uživatele
mefoxinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 219
Registrován: Ne Srp 14, 2011 14:40
Místo/Bydliště: Miletínky,Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mefoxinka » Čt Říj 20, 2011 14:12

naprosto souhlasim. naváženim se do lidí kteří se nebojí objektivně řict svůj názor docílime akorát toho že příště budou mlčet.

A netušim kde potom hledat cenné rady či informace o potížích

možná by se rejpalové měli nejdříve zamyslet než něco písnou.

každopádně sem ráda za každého kdo sem napsal svoji zkušenost s Bobinou,pomůže mi to udělat si obrázek až budu kupovat činčilku :)

chovcincil
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 96
Registrován: Pá Srp 19, 2011 9:28

Příspěvekod chovcincil » Čt Říj 20, 2011 14:22

mefoxinka napsal:Petulinovo nepřijde Vám to už trochu jako hon na čarodějnice? :evil:
pokud sem si všimla tak témata ve kterých je někdo "pranýřován" byla zamčena ve chvíli kdy se změnila v hádky a vzájemné osočování

tady byla na začátku vznesena žádost o podělení se o vlastní zkušenosti,tedy chápu že pokud má někdo zkušenost vyjádří se

nemyslim že by bylo třeba obiňovat někoho ze zaujatosti nebo laxnosti jen proto že je náhodou moderátorka

Pokud má Bobina problémy pak jí třeba toto zrovna pomůže aby se "chytli za nos" a začali na tom pracovat
rozhodně to nikoho neposouvá do hrobu

a nějak sem si nevšimla že by měla minlub nekvaltní jedince :wink:


Hezky řečeno :lol: ono když si uděláte čas a podíváte se do starších témat nebo na cincila.eu asi zjistíte proč petulinovo když se vyjádří je to perla a vždy útočně proti někomu

petulinovo to snad ani nemyslíte vážně že rodokmen pro činičlu není důležitý?jak asi mám zjistit že když si koupím mimi od CHS A a mimi od CHS B,že nejsou příbuzný?jestli je víc lidí jak vy,tak se nedivím že chovy u nás jsou pro ostudu v porovnání se zahraničím
navíc snad pokud činičlu platím je rodokmen samozřejmostí!!!a o to víc,když kupuju čničilu z kvalitního chovu od posuzovatele a jednatele svazu chovatelů.

Minlub doporučuju aby se přestala angažovat a snažit se pomáhat,protože díky asi nedostane.snažíte se až moc a lidi závidí.to je jak v politice,jakmile je někdo známější hned šup na něj,ten tohle zpronevěřil a ten musí pryč :P vím že to děláte pro činčilky a chcete poradit ale zbytečně.vždy se budou vyjadřovat jen ti,komu ležíte v žaludku,potože ty vede zášť :wink:
Bylo by úžasný kdyby se takovým lidí spojilo více a něco pro chovy a činčily v ČR udělali.Třeba ujednotit evidenci,zajistit lepší podmínky ve velkochovech,eliminovatpříbuzenské křížení atd.

já mám činčilu z Bobiny jednu jak jsem již psal,mám jí delší dobu problémy s komunikací a že musela být záloha ihned byli už tehdy.tak to mi vysvětlíte jak? :?:
zdůrazňuju to proto aby jste se laskavě drželi tématu a ne řešili osobní spory,které tu nikoho normálního (ne senzasehledajícího) nezajímají

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » Čt Říj 20, 2011 15:56

petulinovo napsal:Já nevím jestli tady někomu hráblo nebo co se děje,ale když se tu pranýřoval kdokoliv jiný,bylo téma okamžitě zavřené.

Ale tohle není - a víte proč?Ne kvůli tomu aby ostatní nenaletěli,ale proto,že si Michal dovolil napálit slečnu moderátorku.To je jediný důvod,proč se v tom pranýřování pokračuje.
Dokud měli totiž problémy jiní,bylo to milé Minlub všechno jedno,vesele mu obstarávala webovky a k mému zděšení i účet zde na comu.
A všem to připadá normální?

Michalovi a celé Bobině přeju ať brzy vyřeší problémy které mají,vše si dají lidsky i chovatelsky dopořádku a těším se že se snad uvidíme na nějaké z dalších výstav.

Mrzí mě,že chovatelka která má celý chov de fakto postavený na "nekvalitních" jedincích z Bobiny jim ve finále pomůže do hrobu.
Tomu se říká v nouzi poznáš přítele....
Nebo že by to byl jen pouho pouhý konkurenční boj??
Ať si to každý pobere jak umí,jsou věci které se nedělaj a za které bych se styděla,tím nemyslím přístup Michala.

A kdyby měl někdo pocit,že nevím o čem píšu - mám z Bobiny 3 myšky,2 odchov jejich jedna z Polska.Všechny bez dokladů a už ani nebudou a vím proč.Věšet se kvůli tomu nehodlám,myšky pěkné,troufnu si říct i kvalitní.

Péťo, tady šlo o farmu Bobina, vidíš že maj velké problémy. Měli by to napravovat oni a ne Minlub, které se to netýká. Jediní co udělala špatně, bylo, že se dlouho Michala zastávala a věřila jeho pohádkám, které uměl dobře vyprávět..
Sama si byla u předání činčil, které neměli správné rodokmeny, neseděla váha a ve finále onemocněli a Michal si za ně vzal hodně peněz a pak nechtěl řešit situaci..

Na tomto tématu je vidět jejich špatná situace a pokud tak půjdou dál, pohřbí se sami! Ne že jim někdo pomáhá, to totiž ani nemusí, jak tak čtu. Michal by se měl zamyslet a buď začít makat a nebo skončit úplně. Páč takhle to nikam nedotáhne :(

Avatar uživatele
Poorubacka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 139
Registrován: Ne Kvě 31, 2009 9:51
Místo/Bydliště: Ostrava-Poruba

Příspěvekod Poorubacka » Čt Říj 20, 2011 16:58

Nevím a nechápu proč se to zase a opět otočilo na Moniku... A pokud umím číst tak toto téma ani nezaložila ale pouze přispěla svou zkušeností... Jednoduše odpověděla na Žančinu otázku a to se mi zdá úplně v pořádku že pokud se někdo na něco zeptá dostane odpověď... A Peťo (Petulinovo) nevím proč jsi se do toho vložila, když nevíš jak se věci mají... Já toho vím celkem dost... A taky to, že Monika Michalovi neskutečně pomáhala a on se potom zachoval jako... Já sama osobně jsem mu říkala ať už přestane blbnout a ať si přestane sám házet klacky pod nohy... Ono totiž mrzí mě i mnoho dalších lidí jak se momentálně chová a také mi vrtá hlavou jestli tato změna byla ze dne na den a nebo je takový pořád... Víš, ono Tě srazí na kolena když někoho pokládáš velkou dobu za kamaráda, za kterého by jsi strčila ruku do ohně a trávíš mnoho času přemýšlením nad tím jak pomoci na místo toho aby jsi se věnovala naplno rodině, toliko ztraceného času nad výrobou stránek apod., a když už mu alespoň pomáháš tím, že od něj kupuješ co nejvíce zvířat a pak Ti začnou jezdit zvířata nízké váhy, ba dokonce i nemocná a ještě k tomu zjistíš, že Ti lhal ani nevíš jak dlouho... A nakonec to završí tím, že pokud už máš plné zuby věčného lhaní, protože zjistíš, že každému říká o jedné věci něco jiného a řekneš "Už dost" tak začne akorát vyhrožovat... Toto se dá pojmenovat snad jen jednostraným kamarádstvím a z druhé strany tak akorát vychcaností... Z jaké strany je to kamarádství snad nemusím ani psát... I mě Michal strašně zklamal...!!! Když jsem mu už řekla do očí ať přestane blbnout, že to s ním myslím dobře, tak se na mě podíval dotčeným výrazem a už se se mnou nadále nebaví... Mám na něj vztek protože jsem s ním vždy jednala na rovinu ani jsem mu nevyčetla že mám doma od něj namísto EDE darku... No tak jsem malinko odbočila a ještě bych chtěla dodat že plně stojím za Monikou!!! A můžeme tady být všicni rádi a teké ji za to poděkovat (a né se hned do ní pouštět), že na jakýkoliv problém ohledně činčilek odpovídá rychle a chce tady lidem pomoci... A také bych chtěla požádat všechny Ty kteří o tom nemají ani páru aby se zdržely rýpavých komentářů a přispívali jen a pouze se zkušenostmi s farmou Bobina, tak jak se bylo na toto téma dotázáno... Děkuji...
P.s. klidně se do mě kdokoliv obujte na plno, já se nad rýpavými ohlasy budu jen a jen smát, protože vím své... Jo a ještě dokáže mi někdo vysvětlit kde jste přišli na to, že Monika vyřizuje maily za Michala :shock: ...!!! On má doma internet a denní přístup a komu tvrdil opak :^o

Miri
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 54
Registrován: Po Ún 07, 2011 21:59

Příspěvekod Miri » Čt Říj 20, 2011 19:19

Zdravím a taky se přidám k předchozímu příspěvku, ať přestanete rýpat do Minlub,protože jestli se naštve a já bych se jí nedivila,odejde odsud a to by mě mrzelo.Nejsem žádný chovatel činčilky pro radost dětí i když spíš teď už víc naší máme už dlouho.Když se vyskytl zdravotní problém vždycky poradí a radí i všem ostatním a to téměř obratem.Ani nechápu jak to stíhá.A jak jsem pochopila pomáhá i jinak.Takže jestli někomu pomohla se stránkami a on se teď nechová fér věřím,že ji samotnou to musí štvát nejvíc,ale rozhodně za to nemůže.Takže prosím o soudnost.

monka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 177
Registrován: Út Črc 19, 2011 21:35

Příspěvekod monka » Čt Říj 20, 2011 20:10

Jak jsem kupovala činče z Bobiny,tak mi p.Michal pomáhal vybírat chovné páry nepřibuzné...tehdy byl OK a spolehlivý...já mám problém,jak jsem psala,že nemám rodokmeny a úhyn těch dvou činčil...nevyžádala jsem si kupní smlouvu,tak jsem z tím nic nemohla dělat...ale už kupuji u jiných

Disable adblock


Vrátit se na “Archiv”