Když jsem odcházela byl ještě v pořádku.

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Martina Tošenovská

Když jsem odcházela byl ještě v pořádku.

Příspěvekod Martina Tošenovská » Ne Pro 18, 2005 12:42

Píše se den 17. prosinec 2005. Po několika chmurných dnech vyšlo sluníčko. Byl krásný zimní den, jako stvořený pro vyjížďku na koních zimní krajinou. Proto jsem se ráno společně s mamkou vydaly do nedalekého jezdeckého klubu. Když jsme odcházely, zašla jsem ještě zkontrolovat Pattyho a Jerryho (moje činčilky) jestli mají dostatek vody a sena. Oba vypadali spokojeně. Jerry seděl na poličce a Patty v domečku. Spokojeně jsem se usmála, oba podrbala pod bradou a odešla. Když jsem se však vrátila odpoledne domů, tak Jerry nehybně ležel na dně klece, Patty nad ním seděl a jako by mi chtěl říct, prosím pomoz mu. Ale už bylo pozdě, Jerry se otrávil když pobíhal po pokoji. Ohlodal nábytek a lak se mu stal osudným. Tímto bych chtěla Jerrykovi říct, promiň, že jsem toto zavinila, nikdy na tebe nezapomenu a Patty určitě také ne. a vám, co čtete tento článek bych chtěla říct, dejte pozor na svoje miláčky. Smrt nejde vrátit. :cry: :cry: :cry: :cry:

Disable adblock

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Ne Pro 18, 2005 15:17

:cry: :cry: :cry:
To je mi moc líto! Je to smutný příběh a měl by být nám všem tady výstrahou.
Opatrnosti není nikdy nazbyt. Dneska dáváme na Ferdíka velký pozor,
ale kdysi jsem byla lehkomyslnější, naštěstí se nikdy nic vážného nestalo.
Drž se a činčilímu kamarádovi přeju hodně sil.

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » Ne Pro 18, 2005 16:11

to je mi strašně líto!!! :cry: :cry: :cry:
přeju ať to rychle překonáš a ať se zase můžete veselit!!

Angela

Příspěvekod Angela » Ne Pro 18, 2005 21:20

to je mi opravdu liito :cry: :(
ale tys je nechala pustene ze jo?
je to moc smutni...mnele si je radsi nechat v kleci
preju hodne stesti jerrymu... :cry:

Disable adblock

Jarka

Příspěvekod Jarka » Po Pro 19, 2005 7:47

ahoj, je mi to strašně líto, opravdu si myslíš, že to má z ohlodování nábytku, přece je máte již nějakou dobu a určitě si do nábytku už kousli.Docela jsem dostala strach, naši myšáci nám taky koušou nábytek, zdi a dveře, které jsme nedávno natírali, ne že by jim to člověk dovolil, sice se snažíme je hlídat, ale stejně si kousnou.Nemůže to mít z něčeho jiného? Ahoj Jarka

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Po Pro 19, 2005 8:40

v jedné písničce se zpívá: "...čo bolí, to prebolí..." Je mi moc líto Jerryho... Vůbec si nedokážu představit, co bych dělala, kdyby se stalo něco mým činčám. Dneska v noci jedna z nich hrozně pískala. Ale jsou v pořádku...

:cry: :cry: :cry:

Hanka

Příspěvekod Hanka » Po Pro 19, 2005 11:21

Ahoj, i já vyjadřuju soustrast - je to smutné, jenže s tím se opravdu už nedá nic dělat. Nejhorší je, že ty potvůrky jsou strašně náchylný... Ať se Ti podobné příhody zdaleka vyhýbají a pozdravuj Pattyho a nezapomeň, že i on teď potřebuje o hodně víc lásky a ňufání, než dříve, když byli s Jerrym na lumpačení dva. Držte se!!!

Avatar uživatele
Veronika
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: Út Pro 07, 2004 13:17
Místo/Bydliště: Psáry
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Veronika » Po Pro 19, 2005 14:27

Martino, to je mi moc líto!!! Hlavně se drž!! Patty tě teď bude hodně potřebovat, aby se necítil tak sám. Přeju hodně sil vám oboum!!!!

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Po Pro 19, 2005 18:05

Je to hrozne, uprimnou soustrast. Poridis Pattymu noveho kamarada at neni sam?

Martina Tošenovská

Příspěvekod Martina Tošenovská » Po Pro 19, 2005 20:16

Ahoj lidičky, moc vám děkuji za podporu. Pattymu na vánoce pořídím kamaráda, protože mi připadá, že je smutný. Zatím má v kleci plyšáka a snažím se mu co to jde věnovat. Myslím, že to bylo z toho nábytku, protože tu noc, kdy ho ohlodal tam byli oba dva po prvé (v té místnosti), protože jsem onemocněla největší provděpodobností ,,jejich vinou". Dostala jsem toxoplazmózu a ta je přenosná z koček a hlodavců. Doma máme kočky i hlodavce. Proto jesm je dala do pokoje pro hosty než se uzdravím. A nevšimla jsem si otvoru za skříní a než jsem se vzpamatovala, tak už byl za ní. Ta skříň je obrovská, proto s ní nešlo pohnout. Mysleli jsme, že když dostane hlad, tak vyleze. Vylezl v noci, já jsem číhala a chytla ho, ale druhý den ... však už víte.
Další verze je z jedné rostliny. Taky docela velká pravděpodobnost. Lidičci zlatí, dejte prosím na ty svoje chlupáčky pozor, ať se nemusíte trápit jako já, že jsem neuděla dost proto, abych ho dostala ven. Měla jsem tu skříň třeba rozkopat.

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Stř Pro 21, 2005 12:41

Je to hrozne, ale ted uz jsi poucena a o to vetsi pozor budes davat na sve mazliky ted. Smutek jednou prejde, vim, bude to tezke a nebude to hned, ale uvidis, ze zase bude dobre. Preju hodne stesti a hlavne hodne radosti s novym mazlikem.

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

mlade

Příspěvekod Ina » Stř Pro 21, 2005 13:31

Jestli chces, tak vim o krasnem bilem sameckovi, ktery bude k odstavu po Vanocich a byl by velmi levne, pokud pujde do dobrych rukou, mozna i zdrama.

Martina Tošenovská

Příspěvekod Martina Tošenovská » Pá Pro 23, 2005 17:07

Tak už jsem Pattykovi koupila kamaráda, nebylo to plánované. Šla jsem do Olomouc city nakupovat dárky. Chtěla jsem se podívat, jestli nemají ve zverimexu něco pro pejsky, kočičky a činčilku na Vánoce. Procházela jsem okolo klecí se zvířaty a v jedné klícce seděl krásný malý, asi dvou měsíční činčiláček a jak už je u mě zvykem, jsem ho ,,musela" koupit. Donesla jsem si ho domů a dala k Pattymu do klece. Přemýšlela jsem, jestli bych ho na první noc neměla nechat v jinačí kleci, protože na sebe chvilku prskali. Ale Patty není zlý, a on je ještě dětsko, tak jsem je nechala společně. Přes noc se nezakousli, Patty ho nechal nažrat tak jsem je už tak nechala. Rozhodně z toho neměl ani jeden žádné nervy. Když jsem činčiláka donesla, tak první co udělal bylo, že začal žrát. Přes noc si hrál s Pattym a teď už spokojeně spí a tulí se spolu. Fakt jsem ráda, že si tak rychle na sebe zvykli. :D
Taky se mi tim vyřešil dárek pro Pattyho. :lol: :lol:

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Pá Pro 23, 2005 18:08

Martina Tošenovská napsal:Tak už jsem Pattykovi koupila kamaráda, nebylo to plánované. Šla jsem do Olomouc city nakupovat dárky. Chtěla jsem se podívat, jestli nemají ve zverimexu něco pro pejsky, kočičky a činčilku na Vánoce. Procházela jsem okolo klecí se zvířaty a v jedné klícce seděl krásný malý, asi dvou měsíční činčiláček a jak už je u mě zvykem, jsem ho ,,musela" koupit. Donesla jsem si ho domů a dala k Pattymu do klece. Přemýšlela jsem, jestli bych ho na první noc neměla nechat v jinačí kleci, protože na sebe chvilku prskali. Ale Patty není zlý, a on je ještě dětsko, tak jsem je nechala společně. Přes noc se nezakousli, Patty ho nechal nažrat tak jsem je už tak nechala. Rozhodně z toho neměl ani jeden žádné nervy. Když jsem činčiláka donesla, tak první co udělal bylo, že začal žrát. Přes noc si hrál s Pattym a teď už spokojeně spí a tulí se spolu. Fakt jsem ráda, že si tak rychle na sebe zvykli. :D
Taky se mi tim vyřešil dárek pro Pattyho. :lol: :lol:


Gratuluji a preji hodne cincilich radosti s novym kamaradem. Uz ma jmeno? Ty jsi z Olomouce?

Host

Příspěvekod Host » Ne Pro 25, 2005 10:38

V Olomouci sice jsem na škole (na gymplu), ale pouze tam denně dojíždím ze Zábřeha. Jmeno má. Dlouho jsem sice nevěděla, ale pak se mu začalo říkat PYŠTA, tak mu to i zůstalo.

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Ne Pro 25, 2005 10:41

Gratulujeme všichni!!! máš už foto?

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”