Co se stalo?

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Host

Co se stalo?

Příspěvekod Host » So Kvě 12, 2007 6:25

3.4.se samici narodili 3 mláďata.Jedno bylo už od narození malinký,i když jedlo bylo furt o půl menší než ostatní.Bohužel nemám digitální váhu,abych ho mohla zvážit.Bylo dobré normálně vyskočilo až na nejvyšší poličku jako ostatní. Ale včera večer jsme ho (vlastně ji-je to holka)našli ležet na dně klece na boku.Nemohla se hýbat a samice se jí nevěnovala asi celý den do toho večera.Vyndali jsme ji zabalili do pletené čepice a zkoušeli sunar.jedla jak vyšinutá.Asi měla velký hlad.Na noc jsem ji opět dala do klece do sena,ale ráno jsem ji zas našla ležet na boku a celou vlhkou.Dnes jí mám celý den u sebe zabalenou v teple.Nevím co se mohlo stát.Bud spadla a něco si udělala s nohou
(má ji divně nataženou a nešlape na ni),ale to se ještně nedá bohužel určit když nechodí a sotva stojí.A nebo má něco po tatínkovi.Ten mi bohužel umřel před měsícem(byl strašně hubený,měl kozí hřbet a uslintanou bradu)Na internetu mi radily,že má špatné zuby nebo játra ze stravy.tak jsem ho vzala k veterinářovi,ale ten mi řekl,že je v pořádku.4 dny na to jsem ho našla v kleci s křečema a strašně kvíkal.Furt se natahoval.Měla jsem ho u sebe celou noc,ale do rána bylo po něm.Asi to prý byla nějaká genetická vada,nebo ty játra.Nevím.Měla jsem ho od jedné puberťačky tak nevím čím ho 2 roky(nebo jak dlouho krmila)
Tak si říkám nemá ta malá nějakou vadu po něm?nebo je jen zesláblá.Normálně z kapátka jí.jak sunar tak vodu nebo mlíko.Spíš,ale chce pevnou stravu.Zhltla 5 ovesných vloček a kousíček jablka(o to se skoro rvala).

Tak toto jsem se včera radila s jednou chovatelkou.Poradila ať taky napíšu sem.CDelou noc jsem měnila PET láhev s teplou vodou a krmila,ale bohužel před malou chvilkou mi umřel v náručí. :cry:
Tak se ptám.Co se stalo?

Disable adblock

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » So Kvě 12, 2007 10:30

Zkus si přečíst tuhle diskuzi. http://diskuze.cincila.com/viewtopic.php?t=3947
Třeba to je ten případ. Ale jinak ti neporadim. Nemám s timhle žádné zkučenosti. Třeba ti poradí někdo jiný.
Je mi miminka i tatínka líto. :cry:


Vrátit se na “Nemoci a potíže”