Barborka

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Ilona
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 31
Registrován: Čt Pro 02, 2004 9:09
Místo/Bydliště: Jihlava

Barborka

Příspěvekod Ilona » So Bře 16, 2013 18:25

Včera odpoledne nás opustila naše malá myška. Žila s námi téměř 8,5 roků, takže nám všem moc chybí. Narodila se 12.10.2004 a do léta 2011 byla zdravá jako řípa. Poprala se s otravou a následně poškozenými játry, plísní i přerostlými zuby. Zabily jí až zánětlivé bulky v krku a nose. Ještě ve čtvrtek nás veterinářka chválila jak pěkně vypadá. Po novém roce totiž vážila pouhých 300g. Teď už zase měla pěkné kulaté bříško. Smrt přišla nečekaně a naštěstí rychle. Celé roky jsem toto fórum sledovala, přestože jsem moc nepřispívala. Většinu odpovědí jsem zde našla. Když jsem sem přišla poprvé setkala jsem se s činčilkami Václava, Terezky, Iny, Ivy, Burýsky a dalších, kteří mě ovlivnili, že jsem si vybrala právě činčilí holku. Dnes jsme ji tedy pohřbili.Klec se vším ostatním jsme odnesli na půdu, protože nás to moc rozrušovalo. Snad si časem zvykneme, že už s námi není.

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Barborka

Příspěvekod Wulfina » So Bře 16, 2013 19:04

:( to je mi líto...
Ale nejlepším lékem na žal je zas činčilí miminko :)

Avatar uživatele
Ilona
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 31
Registrován: Čt Pro 02, 2004 9:09
Místo/Bydliště: Jihlava

Re: Barborka

Příspěvekod Ilona » So Bře 16, 2013 19:13

Já jsem to taky říkala. Opět by se jmenovala Barborka, ale ostatní členové rodiny nechtějí ani slyšet. Zase by nám jednou odešla a byla nemocná. Slz už prý bylo dost. Já věřím, že jednou myšku zase mít budeme.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Barborka

Příspěvekod Wulfina » So Bře 16, 2013 20:26

2x stejné jméno nedělá dobrotu... :wink:
Nikdo tu nežijeme věčně a 8 let je opravdu krásný věk... [-o<

Disable adblock

Avatar uživatele
silva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1353
Registrován: Čt Srp 31, 2006 22:14
Místo/Bydliště: Brno

Re: Barborka

Příspěvekod silva » So Bře 16, 2013 20:33

Ale každý živý tvor jednou odejde. Důležité je, jak se měla a jak na ni vzpomínáte.Časem to přebolí a prázdná klec bude chtít zaplnit, uvidíš.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Barborka

Příspěvekod jasmin » So Bře 16, 2013 21:58

Tak to je mi moc lito, vim, jak to boli, prozila jsem si to uz 7x a ten strach znam z porizeni dalsi, ale nikdy jsem to dlouho nevydrzela, vetsinou to byly cincilky a je, ktere potrebovali pomoci bud od kozesnika, nebo z otresnych podminek zveraku.
Ten Tvuj strach chapu, ponevadz bohuzel u nas je hlavne genetickymi vadami diky nezodpovednym lidem a mnozitelum, nekterym zverakum, kterych je porad hodne apod. postizeno a poznamenano az 80% cincil, coz je desive a silene.To je proste kazda druha a hlavne co se tyce tech zubnich problemu.
A stejne jmeno bych ji nedoporucovala davat take, opravdu to nedela dobrotu, stehne, jako clovek, i zviratko je kazde original.Ja to udelala jednou po sve milovane jedne samicce a dala te dalsi jeji jmeno stejne a problemy prisly zdravotni hned tenkrat.A jak jsem ji prejmenovala, uzdravila se.
Nic nelamejte nasilim, az prijde cas, poridte dalsi.Nejlepe nejakou, ktera potrebuje zachranit a pomoci ze spatnych podminek, bud na inzerci, nebo zverak, to ma clovek pak i dobry pocit.Je tam ale zase riziko, ze muze mit nejake problemy zdravotni, ikdyz ale ani od chovatelu nemas jistotu, ze problemy nebudou.

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

Re: Barborka

Příspěvekod Jitka Řeháková » Ne Bře 17, 2013 9:26

Krásný věk, bohužel člověk není nikdy připravený na to, že ho opustí zvířecí kamarád. U činčilek je to dáno i tím, že jsou to i přesto, že se zdá, že je má každá domácnost, stejně zvláštnost a člověk, když s nimi naváže kontakt, není to automatické jaké u psů nebo koček. Někdy jsou za tím i 2 - 3 roky. Pokud jsme všechno udělali nejlépe podle našeho vědomí a svědomí, tím lépe. Každý máme za sebou slzavé údolí a pokud to je možné, opravdu nejlepším lékem je nový kamarád. Bylo by škoda nevyužít svých zkušeností pro novou činčilku. Čeká jich opravdu hodně :wink: , tak do toho :wink:

Avatar uživatele
Ilona
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 31
Registrován: Čt Pro 02, 2004 9:09
Místo/Bydliště: Jihlava

Re: Barborka

Příspěvekod Ilona » Ne Bře 17, 2013 14:44

Děkuji všem za povzbuzení.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Barborka

Příspěvekod minlub » Út Bře 19, 2013 17:41

Činčilky je mi moc líto, bohužel to bude bolet ještě dlouho :( Za sebe bych pořídila novou.

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”