Police do klece

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Luckaa
Nový uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: Út Lis 08, 2011 22:35

Police do klece

Příspěvekod Luckaa » Út Lis 29, 2011 14:38

Ahoj, jaké používáte police do klece? Jak široké a z jakého stromu? A kde je sehnat? Dnes jsem byla na pile ale nepochodila jsem, měli jenom úzké a hrozně tlusté fošny...

Disable adblock

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Út Lis 29, 2011 17:55

http://cincilka.cz/category/23-policky.aspx

tady jsou třeba na prodej poličky :)

lara
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 201
Registrován: Pá Říj 28, 2011 13:25
Místo/Bydliště: středočeský kraj

Příspěvekod lara » Út Lis 29, 2011 17:57

tyhle poličky máme ozkoušené a jsou super :-) !!

Avatar uživatele
mefoxinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 219
Registrován: Ne Srp 14, 2011 14:40
Místo/Bydliště: Miletínky,Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mefoxinka » Út Lis 29, 2011 18:16

anebo pokud má doma jeden jet trochu šikovného chlapa tak doporučuju třeba Bauhaus
koupí se jedno prkno tak jak se mi zlíbí a poličky sou jedna báseň a nevyjde to ani moc draze :wink:

Disable adblock

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Út Lis 29, 2011 18:25

my to delame tak,že koupime smrkove dřevo ve stavebninach, koupime taková kovová L a šroubky a přiděláme :)

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Út Lis 29, 2011 18:28

jj. taky kupuju v bauhausu či obi. Oni mi to nařežou na požadovanou velikost a ja si to pak přidělám elkama do klece:-)

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Út Lis 29, 2011 20:58

LenkaKarlovyVary napsal:my to delame tak,že koupime smrkove dřevo ve stavebninach, koupime taková kovová L a šroubky a přiděláme :)

Do skříňoklece jsem to udělala stejně.
Do normoš klece jsem dala všechny tyto tři a spokojenost. Když si to člověk udělá sám, tak asi ušetří penízky, ale mě ty poličky od Karlie ušetřily čas a nervy :D vše mají připravené, jen otočit šroubkem :wink:

Avatar uživatele
vladimir
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 211
Registrován: Po Říj 03, 2011 10:58
Místo/Bydliště: Karlovarský Kraj - Ostrov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vladimir » Stř Lis 30, 2011 7:45

My jsme meli policky vyrobeny z tvrdyho dreva a to byl vzdycky v noci rachot jak to ohlodavali :D Nyni mame drevotrisku, tak to takovej brajgl neni.

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

Příspěvekod chovamcoumim » Stř Lis 30, 2011 9:56

My máme poličky jak z tvrdého dřeva tak i z dřevotřísky,vím že by ji neměli,ale párkrát hlodnou a nevšímaj si jí tak má větší životnost,ale na smrkových se dovedou vyřádit tak je co chvíli měníme :lol:

Avatar uživatele
vladimir
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 211
Registrován: Po Říj 03, 2011 10:58
Místo/Bydliště: Karlovarský Kraj - Ostrov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vladimir » Stř Lis 30, 2011 10:15

Je pravda, ze drevotrisky si moc nevsimaj :)

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Stř Lis 30, 2011 12:17

jj,my taky máme i dřevotřísku a jen si parkrat kousli,asi jim to lepidlo a všechna ta chemie nechutná :lol:

Avatar uživatele
vladimir
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 211
Registrován: Po Říj 03, 2011 10:58
Místo/Bydliště: Karlovarský Kraj - Ostrov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vladimir » Stř Lis 30, 2011 12:25

LenkaKarlovyVary napsal:jj,my taky máme i dřevotřísku a jen si parkrat kousli,asi jim to lepidlo a všechna ta chemie nechutná :lol:


My jsme prave delali asi pred 2 mesicema klece z drevotrisky ale maji toho dost jineho na hlodani, tak stejne delaj v noci brajgl :D

Luckaa
Nový uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: Út Lis 08, 2011 22:35

Příspěvekod Luckaa » Po Pro 05, 2011 21:55

Když tedy dřevotříska, šla by i OSB deska nebo ta ne? O víkendu se dostanu do OBI, tak tam snad něco pořídím.

Avatar uživatele
vladimir
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 211
Registrován: Po Říj 03, 2011 10:58
Místo/Bydliště: Karlovarský Kraj - Ostrov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vladimir » Po Pro 05, 2011 22:00

Luckaa napsal:Když tedy dřevotříska, šla by i OSB deska nebo ta ne? O víkendu se dostanu do OBI, tak tam snad něco pořídím.


Kdyz se kouknu na stranky chovatelu, tak bych rekl ze to OSB je :)

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Po Pro 05, 2011 22:04

když poličky, tak z masivu...
Mám kámoše truhláře a když něco kutí, často má zbytky dřeva - 10x15cm a pod... tak mi je doveze a já je využiju.
Být tebou, zkouknu ve tvém okolí, jestli tam někde nesídlí také truhláři a šla bych se zeptat. Pro ně jsou to už nepotřebné kusy (prakticky odpad), kterýho se rádi zbaví :wink: A máš poličky zadara :)

Avatar uživatele
davidhr
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 163
Registrován: Út Led 13, 2009 11:25
Místo/Bydliště: HK

Příspěvekod davidhr » Út Pro 06, 2011 9:18

Jak už psali ostatní, nejlepší je zajít do OBI, Baumaxu či jiného krámu. Prodávají tam různé desky ze dřeva-smrk,borovice atd. Hlavně mají různé délky i šířky. Takže doma si představit poličky v kleci dle svých představ, naměřit jejich délku a pak už jen stačí koupit nějakou tu desku a nechat si ji rozřezat, většinou rozřezání je zdarma. Lepší je koupit dlouhou, vychází to pak levněji na kus. Hlavně že je to ze dřeva, můžou pořád hlodat a za ten nějaký rok se můžou vyměnit. Dřevotřísku bych moc nedával, jsou v tom různá lepidla.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Út Pro 06, 2011 9:19

No, nevim, třeba v Hornbachu se platí za rozřezání... :wink: :roll:

Avatar uživatele
vladimir
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 211
Registrován: Po Říj 03, 2011 10:58
Místo/Bydliště: Karlovarský Kraj - Ostrov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vladimir » Út Pro 06, 2011 9:26

Ja jsem minule v OBI nic neplatil, typek se sekl o dva milimetry, tak byl nejakej zmatenej, tak to zapomel nauctovat nebo to nenauctoval, ze to zkazil ale to ja uz nevim. Ten masiv bude nejlepsi, aspon vydrzi. Je pravda, ze chins do ty drevotrisky moc nekousaj asi jim to nejede :)

Avatar uživatele
davidhr
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 163
Registrován: Út Led 13, 2009 11:25
Místo/Bydliště: HK

Příspěvekod davidhr » Út Pro 06, 2011 9:27

Já jsem zatím většinou kupoval v OBI a tam mi to v pohodě rozřezali. Čekal jsem, až budou mít slevu 5,10,15%, jednou za čas ji mají, koupil asi 2m desku a hned jsem měl 3 poličky a zbytek měli na okus v kleci jen tak.

Avatar uživatele
Pajafa
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: Ne Ún 08, 2009 11:29

Re: Police do klece

Příspěvekod Pajafa » Stř Črc 25, 2012 9:42

Ahoj potřebovala bych od Vás radu a protože jsem nechtěla zakládat nové téma píši sem. Koupila jsem klec s plastovými patry a již jsem koupila dřevěné poličky jako náhradu (OBI 15mm výška), potřebuji ale ještě něco tenčího ideálně 5-10mm na stavbu domečku a zábranu proti bordelu na bok poliček. Nemůžu nikde ale takto tenké dřevo sehnat. Mají překližky, ale ty jsou lepené a nechci je do klece moc dávat. Netušíte někdo kde by se daly sehnat??? Jsem z Prahy. Díky moc už nějak nevím co s tím žádný domeček na koupení se mi nelíbí (chci rovnou střechu minimálně 15cm výšku a prostor pro dvě činči) tak si ho chci vyrobit, ale to potřebuji tenčí desky.....chjo

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Police do klece

Příspěvekod Kobylatko » Stř Črc 25, 2012 9:54

My máme domečky z 2 cm silné desky tenčí nemají šanci :lol: .Jedné naší činče sem dělala na domeček takovou verandu z tenčích destiček a ta potvora ju ukousla :lol: .u nás co nemá tlouštku min 2 cm tak nevydrží :D

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Police do klece

Příspěvekod saskie » Stř Črc 25, 2012 11:58

Na tu zábranu proti vysypávání jsem na skříňoklec koupila v obi nějaké prkýnko z masivu, dlouhé necelý metr, široké 8-10cm, tloušťka cca 0,5cm. Činčily to měly zvenku klece a hned to zlikvidovaly #-o :lol: Teď už používám ke klecím kovové, ale sama bych je nikdy nevyrobila (neuměla vyrobit bezpečné), stejně jako kovový šuplík. Jinak k těm domkům s rovnou střechou, nejraději mám tento http://cincilka.cz/p/146/domek-kralik Chip s Gadgetkou na něm v pohodě oba sedí i spinkají. Plocha horní desky je 30x16cm.

Avatar uživatele
Alyfin
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 184
Registrován: Čt Kvě 17, 2012 9:17
Místo/Bydliště: Nový Jičín

Re: Police do klece

Příspěvekod Alyfin » Stř Črc 25, 2012 12:11

Já mám zepředu klece aby se mi nesypal na zem binec desku a na té mám rohovou kovovou lištu. Takhle mi to vyhovuje a činčám taky :D

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Police do klece

Příspěvekod Kobylatko » Stř Črc 25, 2012 12:21

My máme jeden domeček bez střechy :lol: s ní by se do klece nevlezl,střechu dělá strop klece bo ta polička kde je tak vychází.A lišty to je u nás zbytečný i kovový museli by být přímo na kleci a odklápeci kvuli uklidu.Dveře sou udělaný tak že tam je takový odskok Kikina tam dycki domečkem nahrne svinčík já to pak otevřu a mám sprchu :lol: .Kolikrá uvažuju že su udělám firmu na brikety ony ty potvory ty větvičky umi tak krasně rozkousat na třísky :lol: :wink: .

Avatar uživatele
Pajafa
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: Ne Ún 08, 2009 11:29

Re: Police do klece

Příspěvekod Pajafa » Stř Črc 25, 2012 13:47

Ty kovové chrániče se mi moc líbí, ale jejich nákup by mě vyšel na stejno jako koupě celé klece a to mě přijde mírně zcestné (pro mě). Takže musím vymyslet jiné řešení. Buď mohu kolem klece (s určitým odstupem) dát ty rákosové stěny co prodávají, nebo za každou poličku (bude jich 4-5 do L) dát podobné chrániče jako ty kovové akorát ze dřeva a nebo koupit plech a udělat si je samo domo.
Klec mám tuto:
http://www.zoohit.cz/shop/hlodavci/klec ... ery/170839
(patra předělávám na dřevěné abyste mě nelynčovali)

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”