čtyřčata!!!

Zde pište, pokud se vám narodily mladé činčilky.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

čtyřčata!!!

Příspěvekod Janča » Čt Led 05, 2006 13:52

Ahojte všichni, mám skvělou zprávu... dneska ráno (nevím v kolik, nebyla jsem u toho - bohužel jsem na to přišla až teď v jednu) se nám narodily další mláďátka - a aby toho nebylo málo, tak rovnou ČTYŘI!!! Jsem z toho fakt na větvi, navíc je každý jiný - jeden standart, jeden světlejší ebonek a dva black and white - ale každej z nich má ty fleky jinde :D . ty dva černobílý mi přijdou docela větší než ty dva další, ale přesně to zjistím až večer, až mi přivezou váhu.
Alice, myslíš že bych Kikinku po tom výkonu měla nějak přikrmovat? jsou čtyři a navíc 108 dní po předchozím vrhu (to jsem nějak nepodchytila). asi týden před porodem měla 800g, teď má 600, což je u ní naprosto normální váha, vždycky měla mezi 500 a 600. Už jsem je dala všechny do jiný klece (je menší tak jim Kikinka nebude tolik utíkat, navíc má menší mezery v pletivu tak nehrozí že se procpou, přišlo mi rozumnější dát tam jí a mimča než Bonýska, kterej by se tam asi zbláznil - má rád svuj prostor). Akorát doufám že jsem je dala pryč včas, ráno jsem nebyla doma tak nevím co zatím stihli :? .za jak dlouho je můžu dát zase k sobě, aniž by zas hned zabřezla? nechci aby vyrůstali bez táty, vždycky se hrozně stará :D
asi jsem se dost rozepsala, omlouvám se, ale jsem z toho fakt mimo - čtyřčata jsem ještě neměla :). tušila jsem to, když tolik ztloustla (byla to hrozná koule, už měla i problémy skákat na větve a když se trochu proběhla, tak normálně funěla :lol: ), ale tušit neni to stejný jako ty barevný kuličky vidět na vlastní oči :lol:

Disable adblock

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Čt Led 05, 2006 14:06

Gratulujeme :lol: :lol: :lol: Přejeme všem pevné zdraví a spoustu lumpáren :lol:
Budou fotečky? Sím sím, smutně koukám :P

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Čt Led 05, 2006 14:12

jasně, fotečky budou hned jak někdo přijde domu, aby mi s nima pomoh... zkus uhlídat 4 malý rošťáky na jednom místě a ještě je rovnou fotit :lol:

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Čt Led 05, 2006 15:01

To bych nezvládla. :wink: Já bych totiž seděla před klecí a fascinovaně na ně bez hnutí zírala :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Disable adblock

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Čt Led 05, 2006 15:05

tak to teda gratuluju! Jak to tak vypadá, tak mě Casy hned po porodu nezabřezla.
Čtyřčata, tak to je hustý, na fotky se těším, ale i netěším - znáte mě - jak Janča dala minule ty dva čertíky do galerie, tak jsem se neubránila a už mám jejího (teď už mýho) Luckyho doma....

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Čt Led 05, 2006 15:08

tak nějak :D akorát už jsem si vzala na chvíli k sobě ty dva bílý, jsou fakt větší a moc průbojný, tak aby se ti drobečci mohli taky pořádně napapkat. a dalo mi fakt práci uhlídat i ty dva - vypadá to na kluka a holku, ale zatím nevím. a na minutku jsem si vytáhla i ty další dva, to vypadá že to jsou oba kluci. ale ještě to neni na 100%, to se teprve uvidí :D . Jsou fakt úžasný, to byste nevěřili jaká je to radost :D .
A vzhledem k tomu, že mě čekaj v úterý a ve středu písemky v Praze, tak fakt nevim jestli je udělám - kdo by se učil, když má doma takový zázraky :lol: . A to navíc včera si rodinka mýho přítele přivezla domu dvouměsíční štěňátko - černej Novofundlandskej, ten drobeček má už teď takových 10 kilo!!! takže kdo se má pak učit??? :? :lol: :lol:

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Čt Led 05, 2006 15:17

:lol: :lol: :lol:
Jančo, na učení si nařiď budíka. Jako že 15 minut učení, 45 minut "televize" - a uvidíš, že to zmákneš. Navíc komu jinému bude držet pacinky tolik chlupáčků najednou? :wink: :lol: :lol: :lol:

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Čt Led 05, 2006 17:08

Odvaz ich a daj mi vediet.zatial neprikrmuj.sleduj ci matka krmi vstky a neodstrkuje tie mensie.Inac je sanca ze jedno z nich zomrie.To je pri tak velkom vrhu normalne.Mozes obcas tie vacsie vybrat na 1hod a urzovat v teple aby sa aj tie male mohli najest lebo tie vacsie im vsetko zjedia.Odstran z klietky policky aby im mama neutekala.nevyrusuj ich a nestoj hodiny vedla klietky :D :D dopraj im oddych.Matke mozes pridat do vody trochu jablkovehu dzusu sladkeho.To podporuje tvorbu mlieka.ak si otca nevybrala okamzite z klietky je dost velka sanca ze ju uz naparil.Mozes ho dat nazad po 48hodinach ale moze sa stat ze ho tam nebude chciet mat.Drzim ti palce nech to dopadne lepsie ako u mna.

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » Čt Led 05, 2006 17:26

jéééé gratuluju!!!!! tak to musí být skvělý a nádherný!!!!!!!!

Alice napsal:Mozes ho dat nazad po 48hodinach ale moze sa stat ze ho tam nebude chciet mat.Drzim ti palce nech to dopadne lepsie ako u mna.

co se stalo????

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Čt Led 05, 2006 17:28

nic sa nestalo :D

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Čt Led 05, 2006 19:01

bohužel, jedno mělo nehodu... ten šediváček upadl na záda, ze začátku to vypadalo fakt zle, prohýbal se a bylo vidět, že to schytala páteř.. pak se dal ale docela dohromady, byli jsme u veterináře - dostal nějakou injekci, prý má šanci, protože ještě nemá vyvinutou kostru - chrupavka je odolnější. má být sám a v teple, a každý dvě hodiny na jídlo k mámě. teď je u mámy a vypadá to, že papá... hýbe se už mnohem líp, jen trochu nejistě a občas za sebou "zapomene" nožičku... doufám že se z toho dostane... má někdo ještě nějakej nápad, jak mu pomoct?

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Čt Led 05, 2006 19:11

Možná bys mohla k zahřátí využít gelové polštářky z lékárny, o kterých se tu už někde psalo. Pak bych doporučila plyšáka, aby mu nebylo smutno nebo kousek fleesu, krásně hřeje a připomene mu mámin kožíšek.

Držíme palečky, ať se dá drobeček dohromady! Určitě to zvládnete :)

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » Čt Led 05, 2006 19:46

Janča napsal:bohužel, jedno mělo nehodu... ten šediváček upadl na záda, ze začátku to vypadalo fakt zle, prohýbal se a bylo vidět, že to schytala páteř.. pak se dal ale docela dohromady, byli jsme u veterináře - dostal nějakou injekci, prý má šanci, protože ještě nemá vyvinutou kostru - chrupavka je odolnější. má být sám a v teple, a každý dvě hodiny na jídlo k mámě. teď je u mámy a vypadá to, že papá... hýbe se už mnohem líp, jen trochu nejistě a občas za sebou "zapomene" nožičku... doufám že se z toho dostane... má někdo ještě nějakej nápad, jak mu pomoct?

:cry: :cry: :cry: no..tak to je prostě smula :cry: :cry: :cry:
hlavně, že se jeho vztah už zlepšuje! :wink:

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Pá Led 06, 2006 10:54

tak dnešní noc zvládli všichni v pohodě - až na mě. Každou hodinu se střídali, ve skupinách dva velký a dva malý. co se týče váhy, tak šedivák a černej - 36 (těm jsem ještě nevymyslela jména), Fifinka a Flíček - 48. Každopádně jsou všichni hrozně rychlý a zvědavý, takže se chovaj jak správný činčilata. Na šedivákovi už ani není vůbec poznat, že mu něco bylo.Já teď půjdu asi v klidu umřít někam do koutku, jsem utahaná jak štěně... držte nám palce, ať to všichni zvládnou. Budu informovat :D .
Jo, a fotky už nějaký jsou, jen je musím nějak naházet do počítače, tak vydržte :wink:

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Pá Led 06, 2006 11:16

Jeee, to musi byt krasne, i my gratulujeme a prejeme spoustu cincilich radosti. Nechas si je vsechny?

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Pá Led 06, 2006 11:21

Vlasticka napsal:Jeee, to musi byt krasne, i my gratulujeme a prejeme spoustu cincilich radosti. Nechas si je vsechny?


a kam bych je asi dala? bohužel, miminka si nechávat nemůžu, půjdou do světa. ale člověk si asi nikdy nezvykne, vždycky je mi z toho smutno... takže každopádně, kdo má zájem, tak se nestyďte, ještě není zabraný ani jedno :wink:

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Pá Led 06, 2006 11:30

no to je ale doba s těma fotkama - taková událost, tady jsou všichni nedočkaví... honem honem honem... :lol: :wink: :lol:

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Pá Led 06, 2006 11:35

Janča napsal:
Vlasticka napsal:Jeee, to musi byt krasne, i my gratulujeme a prejeme spoustu cincilich radosti. Nechas si je vsechny?


a kam bych je asi dala? bohužel, miminka si nechávat nemůžu, půjdou do světa. ale člověk si asi nikdy nezvykne, vždycky je mi z toho smutno... takže každopádně, kdo má zájem, tak se nestyďte, ještě není zabraný ani jedno :wink:


Vzdyt ja vim :oops: ja bych nemohla mit malicke prave proto, ze bych je pak nechtela dat pryc a nechat bych si je taky nemohla. Tak hlavne at se dostanou k dobrym lidem.

Avatar uživatele
Ivana_P
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 49
Registrován: Po Črc 11, 2005 18:58
Místo/Bydliště: Ostravsko

Příspěvekod Ivana_P » Pá Led 06, 2006 12:35

Taky moc gratuluji. Jak to zvládáš? To musí být nádhera, ale i velká starostlivost. Já bych se zbláznila. už se vidím, kdo by za mě pracoval?....Já bych se od nich netrhla. Taky jich mám požehnaně, ale jsou už to odrostlejší mláďata a jeden dospělák. :wink:

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Pá Led 06, 2006 14:39

Ježíš, to je škoda, já jsem si tady už zbrkle zamluvila ebonka, ale až pak jsem si uvědomila, že Janča je z Teplic, což je pro mně, brňačku dost daleko a pro ebonka na cestování taky. Navíc bych si ho mohla vzít až od 3. dubna a dál, protože koncem března jedu na dovolenou a nenechám nově přivezené mládě u cizích nebo aby tam někdo z rodiny jen chodil na 10 minut krmit.... :?
Moc mně to mrzí, na svého, zatím imaginárního, Ebíčka (jméno Ebony mám jasné už od listopadu!), se moc těším. :D
Poptávka po ebonkovi samečkovi, kterého bych si vzala od dubna, stále trvá, dám to i mezi inzerci.
Pro vaši informaci, náš známý z Brna nabízí (darem nebo za symbolickou úplatu) mlád´átka. Stáří, pohlaví, zbarvení a foto zajistím. 8)

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » Pá Led 06, 2006 17:21

Ivanka napsal:Ježíš, to je škoda, já jsem si tady už zbrkle zamluvila ebonka, ale až pak jsem si uvědomila, že Janča je z Teplic, což je pro mně, brňačku dost daleko a pro ebonka na cestování taky. Navíc bych si ho mohla vzít až od 3. dubna a dál, protože koncem března jedu na dovolenou a nenechám nově přivezené mládě u cizích nebo aby tam někdo z rodiny jen chodil na 10 minut krmit.... :?
Moc mně to mrzí, na svého, zatím imaginárního, Ebíčka (jméno Ebony mám jasné už od listopadu!), se moc těším. :D
Poptávka po ebonkovi samečkovi, kterého bych si vzala od dubna, stále trvá, dám to i mezi inzerci.
Pro vaši informaci, náš známý z Brna nabízí (darem nebo za symbolickou úplatu) mlád´átka. Stáří, pohlaví, zbarvení a foto zajistím. 8)

já mám zase sem koupit si violetka!!! spíš samičku! mě se oni strašně moc líbí!!! je to můj sen!!!

Majka

Příspěvekod Majka » Pá Led 06, 2006 17:51

Janča napsal:tak dnešní noc zvládli všichni v pohodě - až na mě. Každou hodinu se střídali, ve skupinách dva velký a dva malý. co se týče váhy, tak šedivák a černej - 36 (těm jsem ještě nevymyslela jména), Fifinka a Flíček - 48. Každopádně jsou všichni hrozně rychlý a zvědavý, takže se chovaj jak správný činčilata. Na šedivákovi už ani není vůbec poznat, že mu něco bylo.Já teď půjdu asi v klidu umřít někam do koutku, jsem utahaná jak štěně... držte nám palce, ať to všichni zvládnou. Budu informovat :D .
Jo, a fotky už nějaký jsou, jen je musím nějak naházet do počítače, tak vydržte :wink:



Gratuluji k tem ctyrem prirustkum a preji jim pevne zdravi a stastny zivot a uz se taky moc tesim na fotecky.

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Pá Led 06, 2006 23:18

tak šediváček už je úplně v pořádku - neni na něm nic poznat.. doufala jsem, že teď už budou moct být aspoň občas u mámy všichni najednou, ale nějak to nejde... vypadá to že má funkční jen tři bradavky (vždycky pijou maximálně tři) a když tam jsou všichni tak se ten velkej kluk hrozně štěká s tím malým černým (většinou to ale vyprovokuje ten černej), jdou po sobě i zoubkama - když jsem je chtěla od sebe odtrhnout, tak mě ten černej hryz, nebylo to do krve ale fakt to docela bolelo. Každopádně jak se perou, tak to občas schytaj i ty okolo včetně Kikiny, ta je z toho na nervy a pít nemůže nikdo... takže jsem najela zase na střídání po dvou po hodině, to jsou všichni v pohodě a pijou, ale nevím jak to takhle vydržím, jsem na ně sama.. Alice, jak dlouho myslíš že to může trvat, než se to srovná? už z toho začínám být fakt na prášky, když zmizí jeden problém, objeví se další...

Disable adblock


Vrátit se na “Máme miminka”