dluh

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

michalw
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 100
Registrován: Út Črc 28, 2009 22:18
Místo/Bydliště: Sedliště
Kontaktovat uživatele:

dluh

Příspěvekod michalw » Stř Črc 17, 2013 20:28

petulinovo - co se takhle vyrovnat za činčily - pak se dají dohledat i data? Na sms ani maily nereaguješ.

Disable adblock

Avatar uživatele
petulinovo
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: Stř Led 16, 2008 0:56
Místo/Bydliště: Staré Město pod Landštejnem

Re: S rodokmenem nebo bez?

Příspěvekod petulinovo » Po Črc 22, 2013 23:38

michalw napsal:petulinovo - co se takhle vyrovnat za činčily - pak se dají dohledat i data? Na sms ani maily nereaguješ.



Jsem moc ráda,že v rámci obhajoby ZO se tu zapomíná na dodržování pravidel!
Děkuji za urážení a nepravdy posvěcené a přehlížené zdejšími moderátory

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: S rodokmenem nebo bez?

Příspěvekod Terezka » Út Črc 23, 2013 13:00

Pravidla naleznete na následujícím odkazu viewtopic.php?f=4&t=4317
Svoje soukromé záležitosti si řeště přes soukromé zprávy nebo jiným komunikačním kanálem. Oba dva jste přispěli k tématu rodokmenů. Pokud je mezi vámi něco nedořešeno, měli byste si promluvit spolu, nikoliv si vynucovat potrestání diskutérů.

Avatar uživatele
petulinovo
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: Stř Led 16, 2008 0:56
Místo/Bydliště: Staré Město pod Landštejnem

Re: S rodokmenem nebo bez?

Příspěvekod petulinovo » Stř Črc 24, 2013 10:28

Takže mi chcete některá říct,že Michalovi dlužím peníze za dark ebony violetu a dark tanu zakoupenou na výstavě ve Vojkovicích?
Možná by tu měl tedy veřejně Michal napsat za co mu dlužím,protože rodokmeny jako zakládající člen organizace /o které se tu diskutuje a která jediná vydává průkaz původu ke svým zvířatům/ ZO prostě nevydával a tvrdil že se ztratily spolu s ostatními daty a teď tu čtu,že je mám znovu zaplatit a pak mi k nim laskavě nějaký původ vyčaruje?
Tak takto se vyrábí oficiální průkazy původu?

Pak možná by bylo dobré,aby tato organizace přestala balamutit lidi a hrát si na uchovněné,počítané a kdovíjak evidované činčily,protože nic z toho,co dělají vlastně neslouží k nějakému posunu v chovu činčil,ale k lepšímu prodeji,kšeftu s tvorbou internetových stránek a zoo potřeb.

Abych se držela tématu
co znamená uchovněná činčila?Nikde ve světě jsem se nedočetla,není mi známo.
Co děláte s neuchovněnými zvířaty?Prodáváte na mazla,nebo je vám jedno že na nich ostatní chovají dál?

Za mě by stačilo uvádět hodnocení v určitém věku -např.ve 4 měsících,v 8mi měsících,vítěz té a té výstavy,jeho body.

Pokud je chcete počítat,tak si je klidně počítejte,ale nikdy pokud nevznikne centrální evidence nebude k něčemu dobrá-tedy jasná povinnost hlásit data narození,přesunu,porodu či úhynu do systému který je ucelený a jednotný pro celý stát,potažmo evropu.
Nastává další problém - nutné označování zvířat známkou,její ztrátu okamžitě hlásit,žádat o novou a znovu označit.

O změnách jmen činčil ani mluvit nebudu,že Minlub - co třeba tvá Tarja? Chovatelka Monika Hečová žádnou Tarju neprodávala,její jméno je Ebby a člověk který by hledal Tarju v jejích odchovech by žádnou nenašel a kdyby se náhodou zeptal,jesli ji tobě prodávala,tak už teprve ne!

Co z toho vyplývá???

Ano,je lepší koupit činčilu dle svého uvážení a nejlépe od nějakého Pepíka,bez PP,třeba lépe s rodokmenem a nebo výpisem předků -tak abych na něm viděl jasně odkud pochází rodiče a jméno chovatele /né od koho jsem ho koupil - to je totiž v této republice velké hobby koupit činčilu,odchovat na ní mláďata a hned ji šupem přeprodat/ - tak abych ho mohl v případě kontaktovat o případných problémech,poptat se ho třeba na mléčnost samic,na problémy se zuby a podobně..

Možná by pak nebyl třeba registr ZO,ale stačila by lidská slušnost informovat zpětně chovatele,že mám problém ne se pídit po registrech a někoho tu veřejně špinit - to je ale zas jen a jen o lidech..

No a otázka na závěr kterou bych měla hrozně ráda zodpovězenou
- do kterého kolene a jak úzkou tedy příbuzenskou plemenitbu /pro kterou to vše tedy hlavně a zásadně děláte/-Vaše organizace považuje za nepřípustnou???

Já totiž jako zootechnik znám několik forem příbuzenské plemenitby,která se používá jak u skotu,tak i u jiných zvířat a nikde není napsané,že je u činčil nepřípustná.

Disable adblock

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: S rodokmenem nebo bez?

Příspěvekod Terezka » Stř Črc 24, 2013 10:40

Nikdo tu neříká, kdo komu něco dluží, nebo nedluží. To je vaše věc, dohodněte se sami neveřejně. Jestli čtu správně, Michal to dál nerozebírá, takže nemá cenu to propírat věřejně.
Diskuze se týká činčil a PP/výpisu předků obecně, ne pouze ZO. Předpokládám, že o ZO lze diskutovat v jejich fóru.

Avatar uživatele
petulinovo
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: Stř Led 16, 2008 0:56
Místo/Bydliště: Staré Město pod Landštejnem

Re: S rodokmenem nebo bez?

Příspěvekod petulinovo » Stř Črc 24, 2013 11:20

Terezko tak Michal veřejně může,a já ne?
Já to vidím jako jasné porušení bodu 1.

Je zakázáno:

1. Napadání uživatelů fóra a jakékoliv osobní inzultace. Ať už se jedná o nadávky, pomlouvání nebo rýpání (napadání uživatele je, i když nemluvíte sprostě, pokud ho nemáte rádi, ignorujte ho).

Žádala jsem Vás soukromě přes SZ,ale o nic se prý nejedná,tedy si mám myslet,že čekáte,až se začnu hádat já,abyste zakročily?Nebo jsem snad žádala Michala o nějaké osobní veřejné inzultace?Můj dotaz byl na dvě činčily v evidenci!

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: S rodokmenem nebo bez?

Příspěvekod Terezka » Stř Črc 24, 2013 11:23

Vždyť Michal už nepíše. My nejsme oprávněni rozhodovat, kdo má pravdu, kdo dluží peníze nebo rodokmen. Takže si to prosím vyřešte spolu. Pokud by se jeden z vás mýlil a měl charakter, měl by tomu druhému veřejně napsat omluvu, pokud došlo k nějaké újmě.

Avatar uživatele
petulinovo
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: Stř Led 16, 2008 0:56
Místo/Bydliště: Staré Město pod Landštejnem

Re: S rodokmenem nebo bez?

Příspěvekod petulinovo » Stř Črc 24, 2013 12:34

Nemyslím celkově,že by jeho příspěvek měl co dělat v tomto tématu a ráda bych viděla nějakou nápravu.Kdyby hned pod jeho příspěvkem bylo nějaké upozornění od moderátorů,tak se k tomu nevyjadřuju.
Veřejně se tu ale pomlouvat nenechám a to doufám chápe každý,včetně Vás moderátorů.

Vás ale netrápí ani to,že se tu pomlouvá MVDr Švehlová,která se k tomu nějak nemá možnost jakkoliv vyjádřit,tak proč by Vás asi trápila nějaká narážka na mě..
Smutné k čemu dnes slouží toto forum..

michalw
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 100
Registrován: Út Črc 28, 2009 22:18
Místo/Bydliště: Sedliště
Kontaktovat uživatele:

Re: S rodokmenem nebo bez?

Příspěvekod michalw » Čt Črc 25, 2013 14:00

Terezko omlouvám se, nechtěl jsem už reagovat ale musím.

Petulinovo - spoléháš na to že neexistuje písemná smlouva nebo dohoda o částce kterou máte zaplatit za 72 kusů činčil které jste ode mne odvezly jak jsem končil s chovem. To co jsi na dvakrát zaplatila je jen část dohodnuté částky. A ted tvrdíte že je to celá částka. Nemám to jak doložit a je mi jasné že už zbytek nikdy neuvidím ale aspon lidi uvidí jak funguješ.

A co se týče rodokmenů - na výstavě mi odešel disk v počítači s celou evidencí. Nicméně se podařilo zachránit několik pomocných souborů ze kterých se sice namáhavě ale dalo znovu poskládat data alespon k některým činčilám. Proč v tomto případě tady omíláš ZO tedy nechápu. (asi účelově)

A ted obecně ke všem - zkuste na chvíli zapomenout kdo evidenci dělá, jestli ten či onen nebo ZO a zkuste společně uvažovat jak by měla vypadat aby vyhovovala všem a sloužila činčilám.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: S rodokmenem nebo bez?

Příspěvekod Terezka » Čt Črc 25, 2013 14:20

Nebudeme dělat cenzuru toho, kdo co píše a nebudeme vás dokola napomínat jak malé děti.
K vašim soukromým sporům se vyjadřovat nebudu a nyní se vraťme k diskuzi o rodokmenech, evidenci a výpisu předků.

Avatar uživatele
petulinovo
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: Stř Led 16, 2008 0:56
Místo/Bydliště: Staré Město pod Landštejnem

Re: S rodokmenem nebo bez?

Příspěvekod petulinovo » Čt Črc 25, 2013 17:59

Opět jsme u toho.
Omluva za to,že mne obviňuje z krádeže činčil zakoupených na Výstavě ve Vojkovicích nikde.

Vytažený úplně jiný spor /pro mě dořešený - na rozdíl od Michala mám uložené SMS ve které mne žádá,ať si je odvezu,jinak jim zakroutí krkem a činčilárnu podpálí,mám uložené foto v jakém stavu jsem zvířata dovezla,z jakého prostředí a své nabídky,jeho požadavky.
Nemám se za co stydět,naopak ničeho nelituji a udělala bych to pro ně zas - to proto,že mi nešlo o zisk,ale o to,aby nepřišla o život zbytečně kvůli sporům dvou manželů kteří pro rozbroje zapomněly na němou tvář a svou povinnost.
Mám svědky dohod,toho jak zvířata vypadala a jestli si někdo myslí že jsem vezla kufr plný diamondů,je naprosto na omylu - až na pár kusů šlo o standarty vhodné tak na mazlíka.
Panu Weinghartovi jsem nabídla,že činčily vykrmím,ošetřím,rozprodám a poté pošlu finance.Přesto že souhlasil,ještě před mým příjezdem domů už ze mne páčil finance.Situace se opakovala týdně mnohokrát a tak jsem mu ze slíbených 15tisíc které chtěl včetně 30ti chovných dvouklecí /které jsem neměla šanci si už odvézt/ zaslala necelý měsíc na to 10tisíc ve dvou splátkách.
Nemohu za to,že je někdo tak nenasytný a čeká mnohem víc,myslí si jak se na jeho činčilách živím a přikrmován jistým staronovým přítelem čeká že ze mě ještě něco vymáčkne,nebo mě zničí.
Každý kdo má jen trochu představu kolik stojí krmení,stlaní a veterinární péče jistě dopočte,kolik jsem na tom vydělala.Nemluvím o tom,kolik jich bylo možné napárovat a dál "množit".

Takže milý Michale za tvé bývalé činčily ti dlužím pouze jediné - pořádný kopanec do zadku za to jak ses o ně jako zakladel ZO ČSCH vzorně staral a za sebe trestní oznámení pro pomluvu.
Poslední komunikace s tebou byla pokud vím někdy vloni po facebooku,měl jsi přijet,měla jsem tě vyzvednout na letišti,slíbila jsem že tě odvezu domů.
Pokud vím,nepřijel jsi a od té doby jsi opět jen vymáhal peníze.Takto určitě nevypadá komunikace a dohoda.
Máš můj telefon,e-mail tak je jasné proč to píšeš sem...

Myslím že nejsem jediná,kdo ví jak seriozní jsi naopak ty,kolik dohod jsi kdy dodržel a jak žily činčily u tebe než jsi odjel.
Pokud se ti něco z toho co jsem napsala nezdá,můžeš na mě podat trestní oznámení - nechápu proč děláš dusno tady - na rozdíl od tebe se nemám za co stydět.

Děkuji Terezko že necháte i mé vyjádření tady - když už jste nechtěly mazat ten první...
Víc myslím není třeba se tady rozepisovat,na to slouží SZ,které Michal do této doby nevyužil.

Pokud má Minlub nadstandartní vztahy s Michalem a navíc přístup do databáze ZO,budu ráda,když mi oba rodokmeny zašle.Děkuji.

Avatar uživatele
Jirka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 70
Registrován: Čt Pro 29, 2011 22:34

Re: dluh

Příspěvekod Jirka » Čt Črc 25, 2013 21:41

Petro bohužel tě musíme zklamat v dohledání rodokmenů.
Činčily jsi zakoupila v březnu 2011, registr byl spuštěn od roku 2012 a Michal už nebyl členem ZO takže už u nás neregistroval.

Avatar uživatele
petulinovo
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: Stř Led 16, 2008 0:56
Místo/Bydliště: Staré Město pod Landštejnem

Re: dluh

Příspěvekod petulinovo » Čt Črc 25, 2013 22:43

Díky Jirko,měla jsem za to,že už v té době jste běželi..

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”