Pořízení další činčilky

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

recatada
Nový uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: Po Srp 29, 2011 12:34

Pořízení další činčilky

Příspěvekod recatada » Po Srp 29, 2011 12:38

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, zda k mému samečkovi mohu pořídit ještě dalšího samečka. Nejsem hodně doma, vesvěs trávím čas v práci a Hugo se podle mě nudí, tak mu chci pořídit kamaráda. Jen si nejsem jistá, zda ho příjme a jestli nebudou do budoucna třeba šarvátky ? Pokud ne, mám je třeba pomalu seznamovat a dát odděleně ? Nebo nového činčiláčka mám hned dát do voliéry k Hugovi ?
Děkuji za odpověd

Disable adblock

Pacinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 365
Registrován: Čt Zář 18, 2008 14:51
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pacinka » Po Srp 29, 2011 12:52

Pokud je činčilík sám, určitě uvítá společníka - činčilky by neměly být samotné, jsou hodně společenské, samota jim nesvědčí. Jak dlouho je tvůj chlapeček sám? Na nového kamaráda bych ho zvykala postupně, seznamovala na neutrálním území, pak vydrhla původní klec (kvůli pachům) a kluky zkusila dát pospolu...jak si sednou, je vždy trošku sázka do loterie..

recatada
Nový uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: Po Srp 29, 2011 12:34

Příspěvekod recatada » Po Srp 29, 2011 16:52

děkuji za odpověd...
Hugouška jsem dostala k vánocům m.r., kdy mu bylo 3 měsíce. Byl přímo od chovatele, kde vyrůstal ve společnosti dalších kamarádů. Takže 8 měsíců žije sám u mě doma. Mám obrovskou voliéru, do které se v pohodě si myslím vejdou, jen mi šlo právě o to, aby se nervali jako koně jak to občas někteří samečci dělávají ( myslím jiných živočišných druhů) a samičku nechci... ( kvůli produkci miminek - nechci si začinčilit byt, ale mít "jen" kamarády) :-)

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Po Srp 29, 2011 20:18

To bude rád, že bude mít kámoše :D Samozřejmě je tu možnost, že si nesednou. Určitě pročíst téma o seznamování, karanténě a podobně :)

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”