Ohřívací kámen

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

1victoria1
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 269
Registrován: Stř Dub 15, 2009 13:18
Místo/Bydliště: Nový Hrozenkov
Kontaktovat uživatele:

Ohřívací kámen

Příspěvekod 1victoria1 » Po Kvě 10, 2010 9:50

Můj činčilák rád spí na něčem teplém. Třeba kde svítí sluníčko, na zaplém počítači, nebo objevil v lednici v systému horkou baňku, pořád na ní spí a odmítá se z tama hnout. Napadlo nás, udělat mu v kleci nějaký kámen, který by hřál. Neuškodí mu to?

Disable adblock

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Po Kvě 10, 2010 10:03

To jsme si všimla můj Macík taky rád na něčem teplém leží nebo se opírá, třeba v zimě když bylo chladněji tak jsme mu dala horkou láhev tak se k ní přitulil :-)

Myslím že by to uškodit nemělo ale zase aby se nepřehřál.

Ivissek1985
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 310
Registrován: Út Led 26, 2010 13:07
Místo/Bydliště: Volanice

Příspěvekod Ivissek1985 » Po Kvě 10, 2010 11:18

Tak to jsem ještě u našich nepozorovala-ale dá se sehnat teraristycký kámen je to většinou břidlice na betonu a v betonu je ten kabel zadělaný a pak už jen do zásuvky :-).Dělá se ještě z pískovce ale břidlice pro něj bude pohodlnější :-).Dělají se pro hady a ještěrky.Výjde to cca 150-200kč dle druhu a velikosti.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Po Kvě 10, 2010 13:39

To u nás je jim taky líbí na teplém místě.
Ohřívací kámen bych si asi netroufla-nevěděla bych jak bezpečně zajistit proud do kamenu aby se nedostal k drátům.Kámen může odšoupnout nebo popostrčit.Navíc nevím jestli by byl vhodný pro činčilky jako hlodavce.Určitě ho bude ochutnávat. :D
Spíš bych eventuelně volila tu PET flašku s teplou vodou.

Disable adblock

gangland.cz
Nový uživatel
Příspěvky: 22
Registrován: Út Dub 27, 2010 18:48
Místo/Bydliště: Ano (Praha)

jaká teplota?

Příspěvekod gangland.cz » Po Kvě 10, 2010 20:14

Já bych to vyřešil jednodnoduchým termostatem+tranzistor/y s kolektorovou ztrátou asi kolem 25W.Potom ale na účtě za elektroku by se objevilo navíc za rok cca 1200Kč :shock: Kdybych ale dal poloviční wattáž,to už by bylo snesitelné těch 660Kč..To už bych raději koupil solární panel za 1000-3000Kč a rovnou tím napájel velice jemné osvětlení jejich boudy v noční době.Nebo je možné že rádi sálají teplo,takže bych jsem řidal pár IR 880nm? diod...Přes den bych panel sosal energii do baterie a přitom se 60% energie dodávalo přes den kdy spí do šutru.Co vy na to?S tou kabeláží bych si nelámal hlavu,dal bych to do železného husího krku.Tranzistory zalil do betonu :twisted:
EDIT:// neumím používat forum,jsem slabomyslnej.omlouvám se a přepisuji to sem. :cry:
Naposledy upravil(a) gangland.cz dne Po Kvě 10, 2010 20:23, celkem upraveno 2 x.

chocolate
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 648
Registrován: Pá Pro 18, 2009 22:05

Příspěvekod chocolate » Po Kvě 10, 2010 20:20

přepisuji,protože se mi to napsalo omylem do jiného tématu,ale odpověd ´jsem chtěla napsat tady:
já bych činčilu nechala tak,jak jsou zvyklé
není to chameleon nebo jiné terarijní zvířátko a obyč.termolahev v zimě bude dostatečná

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: jaká teplota?

Příspěvekod minlub » Po Kvě 10, 2010 21:13

gangland.cz napsal:Já bych to vyřešil jednodnoduchým termostatem+tranzistor/y s kolektorovou ztrátou asi kolem 25W.Potom ale na účtě za elektroku by se objevilo navíc za rok cca 1200Kč :shock: Kdybych ale dal poloviční wattáž,to už by bylo snesitelné těch 660Kč..To už bych raději koupil solární panel za 1000-3000Kč a rovnou tím napájel velice jemné osvětlení jejich boudy v noční době.Nebo je možné že rádi sálají teplo,takže bych jsem řidal pár IR 880nm? diod...Přes den bych panel sosal energii do baterie a přitom se 60% energie dodávalo přes den kdy spí do šutru.Co vy na to?S tou kabeláží bych si nelámal hlavu,dal bych to do železného husího krku.Tranzistory zalil do betonu :twisted:
EDIT:// neumím používat forum,jsem slabomyslnej.omlouvám se a přepisuji to sem. :cry:


Tohle je notně složité a pro činčilku zbytečné.Pokud je v místnosti normální teplota,jde spíš jen o to,že se ráda někde zahřívá nebo se k něčemu tulí.Na to obyčejná flaška s teplou vodou úplně stačí.Ona stejně bude běhat po kleci a každou chvíli odpočívat někde jinde.

Jinak nejlepší zdroj tepla pro činčilku je druhá činčilka. :D

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”