2 činčily- KLEC

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

chocolate
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 648
Registrován: Pá Pro 18, 2009 22:05

Příspěvekod chocolate » Stř Črc 14, 2010 19:33

ten jsem používala,vydrží vonět tak den,dva,víc ne

Disable adblock

kkarollkaa
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 286
Registrován: Po Bře 01, 2010 18:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kkarollkaa » Čt Črc 15, 2010 7:39

Tak už nevím a počurávali ti jen dno nebo to občas šlo i do vzduchu? Bo věřím že z toho dřeva se to vydrhnout nedá :?

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Čt Črc 15, 2010 9:27

kkarollkaa napsal:Tak už nevím a počurávali ti jen dno nebo to občas šlo i do vzduchu? Bo věřím že z toho dřeva se to vydrhnout nedá :?


Mě to z toho dřeba nejde dolů ten pach, použila jsem sanytol, savo ale NIC furt to smrdí...Proto kupují normální klec.

EDIT
u mě jinak nejvíc dno. na poličky sem tam ale moc ne protože poličky asi mají moc rádi na to aby si je počurali :D
Naposledy upravil(a) Reňaaa dne Čt Črc 15, 2010 9:34, celkem upraveno 1 x.

chocolate
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 648
Registrován: Pá Pro 18, 2009 22:05

Příspěvekod chocolate » Čt Črc 15, 2010 9:32

u nás to bylo hlavně dno a občas nějaká ta polička

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Čt Črc 15, 2010 10:46

kkarollkaa napsal:ty skříňoklece se dají tímto přípravkem celkem v pohodě zbavit zápachu
http://www.exo-eko.cz/Kovove-a-drevene- ... pray-400ml


To je asi dost nákladný,ne?Stříkáš jenom místa kde je načůráno nebo celou skříňoklec?

kkarollkaa
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 286
Registrován: Po Bře 01, 2010 18:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kkarollkaa » Čt Črc 15, 2010 10:54

Jednou za čas celou skříň, je to aji jako dezinfekce. Ale zas já mám jenom jeden pár činčil. Tak mě ta spotřeba zatím netíží. A smrdět mi nic nesmrdí, čůrají jen na dno, do těch míst kde hodně, tak tam dám víc pilin a taky ty granule do záchudku pro kočky.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Čt Črc 15, 2010 13:18

ja halvně u těch zverimexových nemám ráda, že tam nemáte k činčilce přístup, jsou tam miniaturní dvířka a když činčilce něco je, tak k vám nepude. Nehledě na to, že se například fredka chrom velmi špatně rozkládá, když ji chce člověk čistit. A to nemluvím o tom, že činčilka ma otevřenou klec ze všech stran a nemá své soukromý.

Počůrané dno se da vyřešit linem a nebo dlaždičkama, které v létě příjemně chladí. Já mám dřevěné klece z lamina a vůbec nesmrděj. dobře se čisti a k činčilam mam dobrej přístup :-)

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Čt Črc 15, 2010 17:19

Každý má nároz na to jiný já jsem proti skříňo-klecím. nevím o tom že by se špatně rozkládala, má ji totž Jájinka a nic mi neříkala o tom...klec bude v rohu místnosti a ze 2 stran bude uzavřena (logicky)

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Čt Črc 15, 2010 20:48

Ona je totiž sama o sobě ta klec docela těžka a musí se po stranách zaklapnout pod zobáček ... ja ji mam ještě přetahnutou pletivem, prootže má velky mezery a činčilky mi zdrhaly, takže se to tam cpe ještě huř :-)

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Čt Črc 15, 2010 20:56

Martej napsal:Ona je totiž sama o sobě ta klec docela těžka a musí se po stranách zaklapnout pod zobáček ... ja ji mam ještě přetahnutou pletivem, prootže má velky mezery a činčilky mi zdrhaly, takže se to tam cpe ještě huř :-)


Já si nějak poradím:-)

Avatar uživatele
monisska
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 172
Registrován: Pá Ún 05, 2010 19:59
Místo/Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod monisska » Pá Črc 23, 2010 17:46

Nechtěla jsem zbytečně zakládat nové téma. Mám dotaz. Za nedlouho budu mít u samečka samičku, tedy dvě činči v jedné kleci (klec mám velikou dost pro oba). Ale co mě zajímá je jestli bych měla mít v kleci i dva domečky? A miska na jídlo a napáječka jim stačí jedna?... aby se mi o to třeba nehádali :D

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Pá Črc 23, 2010 17:49

Všechno jim stačí jednou,neměj obavy,podělí se.Pokud máš 2 domečky,můžeš je tam dát ze začátku oba,ale opravdu to potřeba není.
Počítáš s tím,že samička může k samečkovi až s váhou cca. 500-550g a věkem kolem 8 měsíců?

Avatar uživatele
monisska
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 172
Registrován: Pá Ún 05, 2010 19:59
Místo/Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod monisska » Pá Črc 23, 2010 17:52

Díky. S tím počítám, mám pro ni připravenou jinou menší klec, kde přečká karanténu v jiné mistnosti a pak bude vedle samečkovy klece dokud z ní nebude velká holka :)

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: 2 činčily- KLEC

Příspěvekod Wulfina » Pá Črc 23, 2010 18:09

Michjas napsal:Cau, Chci se zeptat jestly bude stačit pro 2 činčily klec 60x56x60cm. Vím že je to docela malé ale kámoš měl takovou a měl tam 4 činčily

4 na tak malém místě?? Je normální???? :shock:
pro 4 činčily alespoň ptačí klec - nejlíp na Alexandra či žaka!
1mx1,5mx1,60m... (pro 2 - 100cmx80cmx1m)

Avatar uživatele
Vignette
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: So Led 23, 2010 17:17
Místo/Bydliště: Praha- Barrandov

Příspěvekod Vignette » Ne Črc 25, 2010 16:20

monisska napsal:Nechtěla jsem zbytečně zakládat nové téma. Mám dotaz. Za nedlouho budu mít u samečka samičku, tedy dvě činči v jedné kleci (klec mám velikou dost pro oba). Ale co mě zajímá je jestli bych měla mít v kleci i dva domečky? A miska na jídlo a napáječka jim stačí jedna?... aby se mi o to třeba nehádali :D


Jj, všechno stačí jednou. Teda já holkám nejdřív dávala dva domečky, protože se to všude doporučovalo pro případ, že by se třeba pohádaly nebo tak, ale po pár týdnech, kdy na druhý domeček jenom bobkovaly, jsem ho vyndala :D

Jinak mám skříňoklec a nemůžu si ji vynachválit :D. V normální kleci mi holky šíleně ramplovaly s mřížema, pletivo nechávají na pokoji, jen se od něj odráží. Taky je stěny chrání před průvanem, jak už tady někdo psal. Navíc si myslím, že jsou v ní klidnější, vyrovnanější :wink:. Pletivo mají jen na dvířkách a na stropě, aby tam neměly moc velkou tmu. Zvláštní, nemám ani pozinkovaný šuplík (mám ještě jeden náhradní, do toho už asi nějakou vaničku udělat nechám), ani oplechovaný poličky (myslím, že Esk na ně občas čůrá, čuně) a klec po několika měsících vůbec nesmrdí. Teď jsem akorát obtáhla všechny poličky šmirglem a vypadají zase jako nový :D

Avatar uživatele
Činčiláček
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 70
Registrován: So Srp 07, 2010 5:50
Místo/Bydliště: Trutnovsko
Kontaktovat uživatele:

Musím se také ozvat...:-))

Příspěvekod Činčiláček » Čt Srp 19, 2010 10:22

Já měla jako první klec přímo pro činčilu(zverimex),po čase mi připadala mooc malá tak jsem ji nastavila,měla jsem na půdě ještě starou klec po morčeti tak jsem vzala vršek a přidělala k nové kleci.Klec byla zase o něco větší...Čiko v ní bydlel rok.Nakonec se stejně stěhoval...přítel mu udělal skříňo-klec a teprve teď vím,že je spokojený...má pár poliček,svůj seníček a na dně má lino,které jen zametu,vytřu vodou smíchanou s desinfekcí a je to!!Má i boční okénko aby na nás viděl do obýváku takže si myslím,že mu nic nechybí.časem bych ho jen přestěhopvala na světlejší místo,ale to až časem...přidávám i pár foteček,jen upravím velikost a přidám je sem...Lucka :)

Avatar uživatele
Činčiláček
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 70
Registrován: So Srp 07, 2010 5:50
Místo/Bydliště: Trutnovsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Činčiláček » Čt Srp 19, 2010 11:21

Zapoměla jsem napsat,že na to lino dám kousek novin,na ty chodí Čiko čůrat.Nedávno jsem čistila klec,ale odpoledne,jinak ji čistím hned ráno a Čiko pořád skákal z poličky na poličku jak blázen.Když jsem klec dočistila a dala čisté noviny seskočil a dlouze čůral... :D Byla jsem nadšená!! :) Přes den janik spí,ale asik potřeboval hodně čůrat...od té doby čistím hned ráno ať se děje co chce...foto snad dodám...

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Čt Srp 19, 2010 12:21

A to nemáš vůbec podestýlku?Jen noviny?Nebarví ti to lino a netrhá to?

Avatar uživatele
Činčiláček
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 70
Registrován: So Srp 07, 2010 5:50
Místo/Bydliště: Trutnovsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Činčiláček » Čt Srp 19, 2010 12:24

Zatím ne...Teď to bude měsíc a je to v pohodě... :)

Dávám silnější vrstvu novin,lepší jsou časopisy...naši je vyhazují tak mu je tam dávám...a pěkně sajou...

On má všude lino,jen na kraji má noviny a zatím nebylo nikde jinde načůráno...třeba se to změní nevím no,ale zatím to takhle klape...

Přidávám ty slíbené fotečky...mám spoždění nešel internet :)
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek

Na první fotce je původní klec (pro činčilu),na té druhé je malinko upravená jak už jsem psala...na té třetí je nová skříňo-klec co dělal přítel a na té čtvrté už Čiko bydlí...ještě mu tam budu něco přidělávat,ale to až časem... :D a dole na dně klece jsou ty noviny jak jsem psala...dodnes na ně chodí....

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Stř Srp 25, 2010 11:43

Hezké klece.To je fakt šilkulka že na ty noviny chodí :lol:

kkarollkaa
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 286
Registrován: Po Bře 01, 2010 18:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kkarollkaa » Stř Srp 25, 2010 12:12

U nás by to neprošlo. Tady se roztrhá jakýkoliv papír co je po tlapce :D

Avatar uživatele
Činčiláček
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 70
Registrován: So Srp 07, 2010 5:50
Místo/Bydliště: Trutnovsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Činčiláček » Stř Srp 25, 2010 12:53

Co není může být...třeba se taky rozhodne,že nebude chodit na noviny...uvidíme.... :)

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Dantha » Stř Srp 25, 2010 14:43

Moc pěkný domeček... U nás by ale asi noviny taky neprošly, teda možná prošly, ale činčilou (by je ti mí prckové sežrali za pul dne)

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Stř Srp 25, 2010 14:49

kkarollkaa napsal:ty skříňoklece se dají tímto přípravkem celkem v pohodě zbavit zápachu
http://www.exo-eko.cz/Kovove-a-drevene- ... pray-400ml


Já používám Sanytol :-)

Avatar uživatele
chovatel1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 139
Registrován: So Ún 20, 2010 21:06
Místo/Bydliště: Okolí Českých Budějovic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod chovatel1 » Pá Srp 27, 2010 15:24

jaké rozměry by měla mít skříńo-klec pro dvě činčily?

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”