Problémy se stoličkami

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Ne Kvě 13, 2007 15:09

A co seno? Zkouší ho činčilka baštit? Ono to po broušení zoubků někdy chvilky trvá, než činčilka začne baštit úplně normálně. U nás se z počátku hodně osvědčilo právě seno, které obrušování zoubků pomáhá.
Klasické granulky činčilce určitě nech v kleci i při krmení těmi vlhkými, až to půjde, určitě nějakou slupne.
Držíme packy, ať je to brzy úplně v pořádku.

Disable adblock

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Po Kvě 14, 2007 11:01

Pro mě to byla ta největší noční můra, když Ferdyšek nechtěl po broušení zoubků papat. Tolik jsem se bála, že mu zase přerostou. Doktorka nám je kontrolovala každý týden, co jsme jí tam otravovali a vždycky mě uklidnila. Když baští aspoň něco, předpokládám, že i ty namočené granule žvýká, tak to bude časem zase dobré.

Vellunka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: Stř Dub 25, 2007 10:49
Místo/Bydliště: Most

Příspěvekod Vellunka » Út Kvě 15, 2007 16:53

seno jí dávám každej den čerstvé, i když se ho ani nedotkne. Právě že se taky bojím aby jí ty zoubky znovu nepřerostly, na žádnou kontrolu nemůžu, protože ji nechci stresovat tim převozem. trvá mi to do prahy min hodinku a půl, snad jsou ty granule dostačující na obroušení...
včera se poprvé snažila kousat i kámen a když jí dam kousek tvrdýho chleba taky se na něj hned vrhne. a od tý doby co jsme byli na tom broušení přibrala 20g to je dobrý ne?

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Út Kvě 15, 2007 17:04

To je dobrý výsledek a když jí chutná tvrdý chlebík, tak si zoubky obrušuje. Ber to tak, že má nárok na takové nějaké rozmazlení, když si musela prožít takové útrapy, tak jí ty granulky dávej tak, jak je má ráda, hlavně když papá.

Disable adblock

Vellunka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: Stř Dub 25, 2007 10:49
Místo/Bydliště: Most

Příspěvekod Vellunka » Út Kvě 15, 2007 17:15

taky že jí ted pěkně rozmazluju, udělala bych co jí na očích vidim :D vždycky když jí vidim papat mam hned lepší náladu, hrozně jsem se o ní bála...

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Út Kvě 15, 2007 17:21

Já tě úplně chápu, to se pak člověku uleví, když před tím nemohla papat.
Prostě teď nějakej prohřešek sem nebo tam, důležité je nabrat nějakou váhu a získat energii.

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”