Ledviny?

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Chuckova Veverka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 296
Registrován: Pá Kvě 11, 2007 22:40
Místo/Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Ledviny?

Příspěvekod Chuckova Veverka » So Pro 13, 2014 11:24

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli s tím máte někdo zkušenost. :?: :?:
Před měsícem mi Ťapka začala nechávat malé loužičky na podlaze při venčení. Myslela jsem, že je to voda, bylo to bezbarvé a opravdu malé množství. Asi po 4 dnech jsem se vrátila z práce a Ťapka měla uplně mokré břicho, dupku a ocásek. Jeli jsme na veterinu, byl tam Raška, což jsem byla ráda. Ťapku komplet prohlédl, ale nic nezjistil. Doma jsme zjistili, že váží o 60g méně. Doktor řekl, že ji máme pozorovat a pokud bude nadále ukapávat, tak máme přijít, že jí vezme krev a moč, jestli to nejsou ledviny. Od té doby byl klid. Během 14 dnů nabrala ztracená kila.
Jenže dnes je to nanovo, ale s tím rozdílem, že na dupce (pohlaví) měla hustou bílou tekutinu. Vypadá to, že to z ní vždycky vyteče najednou, utřela jsem ji a už je skoro suchá. Naštěstí jsem ji včera vážila, takže vím, že je o 28g lehčí. :(
Jinak co se týče jídla a pití, tak jí normálně a pije taky.

Disable adblock

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ledviny?

Příspěvekod Dantha » Ne Pro 14, 2014 8:27

Bílá hustá tekutina může značit říji nebo také zánět dělohy, ale vzhledem k tomu, že nejsem veterinář, tak k tomu asi víc neřeknu. Co se týče ledvin, tak pokud by "učůrávala" z nějakého nachlazení, pomůžou jí bylinky na pročištění ledvin a brusinky. V případě, že by se mělo jednat o selhání ledvin, pak je diagnostika i léčba bohužel zbytečná.

Jedna samice mi na selhání ledvin odešla, vypadalo to asi tak, že začala hubnout, normálně jedla, pila, byla aktivní. Bobky čisté, tak jsme jeli na veterinu, kde paní doktorka podle příznaků usoudila, že se jedná buď o selhání ledvin nebo o selhání jater. Doktorka nabídla vyšetření krve aby se zjístilo, který orgán odchází. S ohledem na to, že selhání ledvin je neléčitelné a je otázkou cca tří měsíců než zvíře umře, krve jsme nebrali a zaměřili jsme se na pročišťování jater, která na rozdíl od ledvin mají obrovskou schopnost regenerace. Zhruba za tři měsíce jsem činčilku vezla na pitvu, kde se selhání ledvin potvrdilo jako příčina úmrtí. Musím však podotknout, že tato samička asi rok před selháním ledvin podtoupila u jiného veterináře poměrně náročnou léčbu, kdy jí bylo podáno velké množství antibiotik, která pravděpodobně poškození ledvin způsobila a pak už bylo jen otázkou času, kdy začnou ledviny selhávat.

Věřím proto, že Váš případ bude mnohem banálnější a bude se snad jednat jen o nějakou změnu chování spojenou například s říjovým cyklem, případně o nějaké nachlazení nebo drobnou infekci.

Avatar uživatele
Chuckova Veverka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 296
Registrován: Pá Kvě 11, 2007 22:40
Místo/Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ledviny?

Příspěvekod Chuckova Veverka » Ne Pro 14, 2014 13:34

Doufám, že máš pravdu a nebude to nic vážného.
Co se týče úbytku na váze, tak s tím má problémy už cca 2 roky. Byli jsme s tím na veterině, ale nic nezjistili. Krev i bobky v pořádku. Vždycky jednou za půl roku začne postupně hubnout a po pár týdnech začne zase nabírat.
V tomto případě, ale klesne váha ze dne na den. Jako kdyby se jí v ledvinách nebo močáku hromadila voda a potom to z ní jednoho dne najednou vyteklo. Před tím má vždycky trošku nafouklý pupík. Vlastně když se to stalo poprvé, tak měla přímo panděro.

Někdy si říkám, že je škoda, že nemůžou zvířata mluvit, aby nám řekli, co je trápí. :-k

Avatar uživatele
Chuckova Veverka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 296
Registrován: Pá Kvě 11, 2007 22:40
Místo/Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ledviny?

Příspěvekod Chuckova Veverka » Po Pro 15, 2014 17:36

Tak jsme byli na veterině. Zadařilo se odebrat vzorek tekutiny, z kterého doktorka zjistila, že je to hnis. Ještě je potřeba udělat sono břicha, aby zjistila odkud jí hnis teče, ale na to je potřeba mít naplněný močový měchýř. Takže počkáme tak 3 dny a potom se uvidí. Jinak jsme dostali antibiotika, tak snad se to brzo zlepší. [-o<

Disable adblock

Avatar uživatele
Chuck
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 221
Registrován: Út Ún 20, 2007 16:36
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: Ledviny?

Příspěvekod Chuck » Čt Pro 18, 2014 18:04

Tak jsme se opet vratili z veteriny. Na sonu se zjistilo, ze tapcin problem neni v mocovych cestach samotnych. Ve skutecnosti ma delohu naplnenou pravdepodobne zanetem. Dutina v deloze je naplnena na vic jak centimetr. To celkem vylucuje moznosti konzervativni lecby, protoze by asi musela hodne dlouho brat silny antibiotika, aby se tohle nejak potlacilo. Takze jsme se dohodli, ze bude lepsi jit pod kudlu. Takze zitra kolem poledne drzte palecky, tlapicky, pacicky. :wink:

Veverka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 66
Registrován: Pá Črv 22, 2012 15:50

Re: Ledviny?

Příspěvekod Veverka » Pá Pro 19, 2014 19:10

to jsem překvapená, že činčilce na veterině udělali sono. Když jsem byla loni se svým činčilákem na veterině v Brně (= Jekl, Hauptman) tak mi tam řekli, že činčilám se sono nedělá neboť to jsou moc malá zvířata a tím pádem by na sonu nebylo nic vidět. (můj činčilák se naštěstí tenkrát uzdravil - bolel ho sval na nožce a nechtěl na ni došlapovat).

Jinak moc držíme s našima činčilama palečky, tlapičky, ať operace dobře dopadne [-o<

Avatar uživatele
Chuck
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 221
Registrován: Út Ún 20, 2007 16:36
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: Ledviny?

Příspěvekod Chuck » So Pro 20, 2014 0:59

Tak v patek vecer jsem myshu vyzvedl u doktora. Operovana byla nekdy po poledni. V sobotu rano jdem na kontrolu, u ktere snad bude operujici doktor, ze se dozvime vic. Tapka nam trochu ztratila vahu, tak ji cpem vrchem spodem. Ma krasnej zastichovanej pupik. Davam fotky:

https://plus.google.com/photos/10743975 ... K6iy536oQE

Doktorka Solna, u ktere jsme byli puvodne, brala sono bricha a mocaku jako automatiku. Nejdriv vzala nejmensi sondicku a nakonec vzala jen pokusne tu nejvetsi sondu, kterou mela Tapka podelne od prcky skoro az po krk. A z te velke byl paradni obrazek rezu celym telickem. Bez sona bychom vubec nevedeli co je tam za problem a tezko bychom se rozhodli k okamzite operaci, bez ktere by nam to Tapka asi nerozchodila.

Tak drzte nam tlapicky dal. Ted budeme muset s marodem asi absolvovat vanocni navstevy u rodiny.

Veverka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 66
Registrován: Pá Črv 22, 2012 15:50

Re: Ledviny?

Příspěvekod Veverka » Po Pro 22, 2014 20:54

PŘEJU BRZKÉ UZDRAVENÍ :-)

Avatar uživatele
Chuckova Veverka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 296
Registrován: Pá Kvě 11, 2007 22:40
Místo/Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ledviny?

Příspěvekod Chuckova Veverka » Út Pro 23, 2014 23:28

Děkujeme. Jizva po operaci se pěkně hojí, takže je to na dobré cestě. :) :)

Avatar uživatele
Chuckova Veverka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 296
Registrován: Pá Kvě 11, 2007 22:40
Místo/Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ledviny?

Příspěvekod Chuckova Veverka » Po Ún 23, 2015 13:37

Tapka je už v oříškovém nebi. Jenom co se zotavila z operace, tak musela na další. Doktor jí z břicha vyoperoval 200 gramový nádor, takže se nedalo nic dělat.
Moc mi chybí :(( :(( :(( :(( :(( :((

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ledviny?

Příspěvekod Dantha » Út Ún 24, 2015 9:58

Moc mě to mrzí! Udělali jste pro ni všechno, co jste mohli!

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

Re: Ledviny?

Příspěvekod Jitka Řeháková » So Ún 28, 2015 10:48

Takové zprávy se nečtou dobře, ale bohužel někdy to nevyjde, je mi to taky moc líto ](*,)

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Ledviny?

Příspěvekod Wulfina » So Ún 28, 2015 13:05

To je mi líto :(

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”