Činči v oddělených klecích

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Coky
Nový uživatel
Příspěvky: 20
Registrován: Ne Dub 18, 2010 20:33
Kontaktovat uživatele:

Činči v oddělených klecích

Příspěvekod Coky » Pá Zář 21, 2012 18:39

Zdravím Činčiláře! :)

Chtěla bych se vás zeptat na váš názor k dilema, které právě řeším. V dubnu se moji činčilce Jill narodil kluk císařským řezem. Tatínka doma nemáme a jelikož už nechci aby měla Jillka další mimina (byla s tím velká komplikace), rozhodla jsem si Jimba (synek) nechat. Přistavěla jsem klec a teďka je chovám odděleně. Nemohu je spolu nechat vůbec běhat - Jimbo na Jill pořád skáče a ona je z toho nervózní a raději se někde schová, se zadkem v koutě, než aby se proběhla. Kontakt mají jen přes mříž (mají i tak udělaný domeček, takže spolu můžou spinkat). Pořád mi ale vrtá hlavou, jestli jim takovýto kontakt stačí? Jillka je samotářka a tak mi nepřipadá, že by tím trpěla, ale Jimbo vždycky hrozně lítá po kleci, když běhá venku zrovna Jill a furt jí čumáčkuje přes klec a vyhledává. Přemýšlím, jestli by nebylo lepší Jimba vyměnit za nějakou samičku, aby mohly bydlet činči spolu (nová dvoj klec se dá spojit). Mám Jimbase moc ráda, je to přece jen vymodlené a vypiplané miminko (málem porod nepřežil). Každý další názor velmi ocením. =)

Omlouvám se, jestli tu již někde takové téma je, bohužel jsem ho neobjevila.

Děkuji =)

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Činči v oddělených klecích

Příspěvekod Wulfina » Pá Zář 21, 2012 18:57

Ahojky, sameček dospěl a nerozlišuje, zda je to jeho mamina nebo ségra nebo cizí samice, pro něj je to prostě samice, která mu voní. Pokud si chceš Jimba nechat, tak bych byla pro kastraci... Sameček by se měl uklidnit... :wink:

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Činči v oddělených klecích

Příspěvekod Lenca » Pá Zář 21, 2012 20:06

souhlasím s Wulf...pokud si ho chceš nechat,tak bude šílet po samici.Když bude vykastrovaný,tak s ní bude moct být a nebude se trápit pachy.Mám vykastrovaného samečka,tak vím,jak to bylo u nás :)

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: Činči v oddělených klecích

Příspěvekod ajtik » Pá Zář 21, 2012 22:39

Kastrace samečka je nejlepší řešení.

Disable adblock

Coky
Nový uživatel
Příspěvky: 20
Registrován: Ne Dub 18, 2010 20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Činči v oddělených klecích

Příspěvekod Coky » Pá Zář 21, 2012 22:54

Děkuji za odpovědi.

Vidíte, kastrace mě vůbec u takhle malejch tvorečků nenapadla. Od císařského řezu mam zkušenost, že je u činčilek nebezpečná anestesie - Jillka se z toho nevzpamatovala do teďka a musim jí dokrmovat RodiCarem, protože jinak nežere ani granule a hubne. Na začátku července měla i strašlivý křeče a tak i podezření na postižení jater.

Mohu se tedy zeptat na vaší zkušenost s kastrací samečků?

Coky
Nový uživatel
Příspěvky: 20
Registrován: Ne Dub 18, 2010 20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Činči v oddělených klecích

Příspěvekod Coky » Pá Zář 21, 2012 23:11

Jo, teďka sem našla téma katrace =)

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Činči v oddělených klecích

Příspěvekod Lenca » So Zář 22, 2012 9:08

musi ten lekař mit inhalačni narkozu :!: , pak je to v pořadku.

Avatar uživatele
verýk
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 423
Registrován: Stř Črc 09, 2008 12:08
Místo/Bydliště: Jablonec nad Jizerou- okres Semily
Kontaktovat uživatele:

Re: Činči v oddělených klecích

Příspěvekod verýk » Pá Zář 28, 2012 11:02

Nechávala jsem taky kastrovat samce, a neměl inhalační anestezii a vše bylo v pořádku, krásně se probudil a je stejný jako před kastrací i občas zkusí prohnat samičku, ale samo nemá šanci :D

Coky
Nový uživatel
Příspěvky: 20
Registrován: Ne Dub 18, 2010 20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Činči v oddělených klecích

Příspěvekod Coky » Pá Zář 28, 2012 12:01

Já jsem se o tý kastraci bavila s veterinářkou a zjistila jsem, že asi ve stresu není. Podle toho, co mi říkala to vypadá, že je v pohodě - srst v pořádku, bobky v normě, ... Kontakt přes mříže by jim prý měl stačit - jsou na sebe zvyklí, takže by byl asi hodně smutnej, kdybych ho dala pryč. Kastraci zatim dělat nebudu - nechám to až když bych si všimla že není v pohodě, je agresivní, nebo kdyby hubl či tak. Ona jeho máma má stejnak nějaký zdravotní potíže (včera měla zase takovej malej záchvat - byla taková vláčná, vypadala že má bolesti, tak jsem jí musela dát dormicum), takže bych je asi musela stejnak oddělovat, aby měla svůj klid. Jillka je opravdu silná činča a hodně toho zvládá - jen mam o ní strach...

Ale děkuji za rady =)

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”