PORAĎTE S ČINČILOU

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Matysová Žaneta
Nový uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: Ne Ún 17, 2008 10:29
Místo/Bydliště: VLNAŘSKÁ 690, LIBEREC 6,46001

PORAĎTE S ČINČILOU

Příspěvekod Matysová Žaneta » Po Ún 18, 2008 22:15

S ČINČILAMA ZAČÍNÁM A HNED JAK JSEM SI POŘÍDILA ČINČILÁKA STANDART,TAK CHCI DALŠÍ,JE TO KRÁSNÉ ZVÍŘÁTKO. NEJSEM SI ALE JISTÁ,JESTLI TO JAK SE CHOVÁ JE NORMÁLNÍ,POUŠTÍM HO PROBĚHNOUT PO BYTĚ KOLEM 20HOD.,ALE DOST ČASTO SI VYHLEDÁVÁ KAM SE ZAŠÍT-MÁLOKDY SE ODVÁŽÍ PROBĚHNOUT PO MÍSTNOSTI,NEŽERE Z RUKY A KDYŽ HO VRÁTÍM DO KLECE LEHNE JAK VZDECHLINA.PŘITOM JSEM ČETLA,ŽE JE TO NOČNÍ ZVÍŘE A JEDNA PANÍ CO PSALA NA INTERNETU,ŽE ZAVEDLA RITUÁL,ŽE HO POUŠTÍ OD 20-22HOD.PROSTĚ PŘIPADÁ MI,ŽE JEN ODPOČIVÁ A SPÍ(IKDYŽ NEVÍM CO DĚLÁ,KDYŽ SPÍME ZROVNA MY).JE TO NORMÁLNÍ?MÁM HO ASI MĚSÍC.TAKY ZA SEBOU ZANECHÁVÁ DOST BOBKY,MAMKA CO MÁ ČINČILÁKA,TAK TEN TO VŮBEC PŘI VÝBĚHU NEDĚLÁ.TAK CO SI O TOM MYSLÍTE?ŽANETA

Disable adblock

Avatar uživatele
Denča Bártková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 953
Registrován: Čt Říj 19, 2006 20:11
Místo/Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Denča Bártková » Út Ún 19, 2008 7:15

Bobky jsou naprosto normální.. kudy chodí, tam po nich zůstanou, nijak to neovlivní.. :wink:

A s tím běháním.. je možné, že si ještě nezvykl na nové prostředí.. Některé činčilky běhají jak splašené a jiné se spíš zašijí někde za radiátor nebo za skříň..

Avatar uživatele
Lída
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 636
Registrován: Út Črc 24, 2007 23:19
Místo/Bydliště: OSTRAVA
Kontaktovat uživatele:

odpověď

Příspěvekod Lída » Út Ún 19, 2008 7:47

Tak bobky jsou úplně normální, to patří k činčilce:)
no a ta únava po běhání???
tak to máme doma. Bobánek se tak uběhá a ulítá, že ho dáme do klece, lehne chudák na bok a leží jako mrtvý, vypadá jako na louce kráva.

Jsou činčily, které se při pouštění zastaví, sednou si, odpočinou, koukají a pak ty, které lítají jako splašené a proto se rychle unaví.
Však jak si odpočine, tak je zase čilá, ne?

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » Út Ún 19, 2008 8:25

jestli ho máš jen chvilku, tak si nejspíš musí zvyknout, některé činče jsou míň prizpůsobivé... Bobky jsou a budou bohužel všude... Můžeš mu dávat při vycházce prolízačky, koupání během běhání ho lákat na mlsání, třeba brzo nebude tak vyjukaný a bude běhat všude (já měsíc zvykám Adélku - to je činča kterou hlídám a od začátku se chová hrozně divně a vyplašeně, ale postupně se to lepší, i když na sebe stále nedá sáhnout mlsky už bere přes mříže z ruky)
M.

Disable adblock

Avatar uživatele
Matysová Žaneta
Nový uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: Ne Ún 17, 2008 10:29
Místo/Bydliště: VLNAŘSKÁ 690, LIBEREC 6,46001

ČINČILA

Příspěvekod Matysová Žaneta » Út Ún 19, 2008 10:36

NO, KDYŽ JÍ DÁM DO KLECE,TAK LEHNE PŘESNĚ JAKO TA KRÁVA NA LOUCE A ZA CHVÍLI SE DÁ DO JÍDLA A PO KLECI SI POLEZE TO JE PRAVDA.ASI JSEM ČEKALA,ŽE K NÁM BUDE CHODIT,KDYŽ SEDÍME TŘEBA U TELEVIZE.KDYŽ SI JÍ DÁME K NÁM NA SEDAČKU,TAK V TURÁNU ZDRHNE.S TĚMA BOBKAMA JSEM SE PTALA,PROTOŽE MAMKA MÁ TAKY ČINČILÁKA A TEN TO NEDĚLÁ VŮBEC PŘI VÝBĚHU.JSEM ZVĚDAVÁ JAKÁ BUDE SAMIČKA AŽ SI JÍ POŘÍDÍME(POVAHOVĚ).PS:JAK POZNÁM JAKO LAIK,ŽE MÁ ČINČILA DOBROU SRST A STAVBU TĚLA?NĚCO JSEM O TOM ČETLA NA INTERNETU.NEMÁM ČINČILU Z FARMY ANI Z VELKOCHOVU,ALE OD PANÍ PŘES INTERNET.ŽANETA

Avatar uživatele
Matysová Žaneta
Nový uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: Ne Ún 17, 2008 10:29
Místo/Bydliště: VLNAŘSKÁ 690, LIBEREC 6,46001

DANČI ČINČILA

Příspěvekod Matysová Žaneta » Út Ún 19, 2008 11:00

CHCI ŘÍCT DANČE,ŽE SCRAPIE JE MOC KRÁSNÁ,POŠLI FOTO AŽ BUDE MÍT MLÁDÉ.PŘESNĚ TAKOVOU SAMIČKU BYCH CHTĚLA,BUDU BRÁT TEĎ OD MONČI SILVRA,TAK JSEM ZVĚDAVÁ JAK SE DOBARVÍ,PROTOŽE JEJICH SRST SE TROCHU MĚNÍ-JAK ROSTOU.URČITĚ BUDU BRÁT JEŠTĚ JEDNU SAMIČKU PRO MAMKU A MOŽNÁ I ROZŠÍŘÍM I SVŮJ CHOV,ALE TO MUSÍM NEJDŘÍV ZVĚTŠIT KLEC.POŠLI FOTO.ŽANETA

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » Út Ún 19, 2008 12:33

Pokud jsi si nedávno pořídila první činčilu, tak být tebou chvíli počkám a nechám si jen jeden páreček. Nejprve si nazbírej pár informací a až se rozkoukáš, jak a co činčilka potřebuje a co to obnáší chovat i miminka, tak pak si pořiď další páreček. Pokud tě to teda bude dále bavit.
Tohle je můj názor, neber to nijak zle. Já taky začínala. :wink:

Avatar uživatele
silva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1353
Registrován: Čt Srp 31, 2006 22:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod silva » Út Ún 19, 2008 13:34

Jak budeš mít čas, sedni si k počítači a pročti poznatky o činčilách tady na fóru. Na všechny Tvoje otázky jsou tu odpovědi. Odkud jsi?
A kt ěm bobkům při výběhu: Včera jsme je schválně spočítala: za 15 minut jich ve dvou vyprodukovali 30 :) Takže co minuta, to bobek :D Činčila, ze které nic nepadá, když běhá, je rarita. :D

certa001
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 34
Registrován: Ne Led 06, 2008 22:03

Příspěvekod certa001 » Út Ún 19, 2008 13:39

moje činčily nekakaju vobec ked su pustene.vadi to???no nie uplne ze vobec ale nie az tak ako tie tvoje:)))

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » Út Ún 19, 2008 13:43

Je pár vyjímek, které při výběhu nebobkujou. Pokud v kleci normálně bobkuje, tak je vše OK.

certa001
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 34
Registrován: Ne Led 06, 2008 22:03

Příspěvekod certa001 » Út Ún 19, 2008 14:01

no v klietke uplne normalne:)))ale dakujem chcela som si byt ista

Avatar uživatele
Matysová Žaneta
Nový uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: Ne Ún 17, 2008 10:29
Místo/Bydliště: VLNAŘSKÁ 690, LIBEREC 6,46001

ČINČILA

Příspěvekod Matysová Žaneta » Út Ún 19, 2008 14:04

JÁ JSEM Z LIBERCE.TAK HLAVNĚ,ŽE JE TO V POŘÁDKU S TÍM BOBKOVÁNÍM.MÁM TEDA CO UKLÍZET-BOBKUJE DOST,TY CO MAJ TY ČINČILY CO PŘI VÝBĚHU NEBOBKUJOU,TAK MAJÍ UŠETŘENOU PRÁCI ZA ÚKLID.ŘÍKALA JSEM SI JESTLI TO NEDĚLÁ TŘEBA ZE STRACHU,KDYŽ JÍ MÁM MĚSÍC.V MÉM OKOLÍ KOHO ZNÁM A MÁ ČINČILU JE MOJE MAMKA,TAK TO POROVNÁVÁM S JEJÍM ČINČILÁKEM.MAMKA ALE O TOM TAKÉ NIC MOC NEVÍ PROTO VYHLEDÁVÁM POSTUPNĚ INFORMACE NA INTERNETU A TY PAK MAMCE TLUMOČÍM.ŽANETA

Avatar uživatele
silva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1353
Registrován: Čt Srp 31, 2006 22:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod silva » Út Ún 19, 2008 16:31

Při výběhu si natáhne střívko a bobečky se sypou :D Docela mě dostává, když si čtu, činča "sedí" na židli a já slyším, jak to z ní padá :)

Avatar uživatele
bigi
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 197
Registrován: Čt Zář 27, 2007 20:44
Místo/Bydliště: Třinec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod bigi » Út Ún 19, 2008 18:32

Naše Niki ze začátku, když jsme ji pustili proběhnout, tak běhala tím stylem, že se pohybovala pouze v rourách od koberců, jako by měla strach z volného prostoru. Po dvou měsících přiběhne na zavolání, nechá se podrbat, ale nejvíc ode mně, asi je to tím, že s ní trávím nejvíc času. Jinak bobky vyrábí jak na běžícím pásu. :D

Avatar uživatele
Katarina8
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 191
Registrován: Ne Črc 22, 2007 19:55
Místo/Bydliště: KNM, Žilina

Příspěvekod Katarina8 » Pá Ún 22, 2008 12:34

s tými bobkami je to naozaj niekedy sranda... :roll: keď si človek myslí že ich je už dosť, že môže pozametať miesnosť alebo ich náhodou pustí do čistej miestnosti, nájde jeden bobek vedľa druhého.... :D ale schválne ich dnes porátam... :roll:

Avatar uživatele
KAKTUS1010
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 532
Registrován: Stř Bře 28, 2007 16:10
Místo/Bydliště: Povazska Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod KAKTUS1010 » Pá Ún 22, 2008 12:46

moja ich nepusta iba ked sa unavi tak vtedy ich zacne pustat a viem ze uz by rada isla do klietky a lahne a lezi

Kač
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 215
Registrován: Ne Lis 25, 2007 17:40
Místo/Bydliště: Praha

Re: ČINČILA

Příspěvekod Kač » Pá Ún 22, 2008 12:50

Matysová Žaneta napsal:NO, KDYŽ JÍ DÁM DO KLECE,TAK LEHNE PŘESNĚ JAKO TA KRÁVA NA LOUCE A ZA CHVÍLI SE DÁ DO JÍDLA A PO KLECI SI POLEZE TO JE PRAVDA.ASI JSEM ČEKALA,ŽE K NÁM BUDE CHODIT,KDYŽ SEDÍME TŘEBA U TELEVIZE.KDYŽ SI JÍ DÁME K NÁM NA SEDAČKU,TAK V TURÁNU ZDRHNE.S TĚMA BOBKAMA JSEM SE PTALA,PROTOŽE MAMKA MÁ TAKY ČINČILÁKA A TEN TO NEDĚLÁ VŮBEC PŘI VÝBĚHU.JSEM ZVĚDAVÁ JAKÁ BUDE SAMIČKA AŽ SI JÍ POŘÍDÍME(POVAHOVĚ).PS:JAK POZNÁM JAKO LAIK,ŽE MÁ ČINČILA DOBROU SRST A STAVBU TĚLA?NĚCO JSEM O TOM ČETLA NA INTERNETU.NEMÁM ČINČILU Z FARMY ANI Z VELKOCHOVU,ALE OD PANÍ PŘES INTERNET.ŽANETA


No na sedačce s vámi asi sedět nebude. Není to žadný mazlík. Spíš se připrav, že bude věčně zdrhat a nenechá se skoro chytit nebo pohladit. Možná až za delší dobu.. ale taky to není pravidlo.
Pošli fotky a místní odborníci ti řeknou jestli je tvoje činčila v pořádku.

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”