Výstavy - Standard X Standard

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Výstavy - Standard X Standard

Příspěvekod Wulfina » Ne Říj 28, 2012 12:32

Včerejší zkušenost mne přivedla na docela zajímavou myšlenku...

A to Standard X Standard hodnocení na výstavách.
Myslím, že toto téma se týká všech, co pořádají výstavy.

Klasický, světlý standard se NIKDY nemůže vyrovnat Dánskému/polskému standardovi.
Když srovnám mojí Bublinu, světlou standardku, ta se nikdy nemůže kvalitou vyrovnat naší Krystal (dánsko-polská linie).

Proto mne napadlo, co kategorii standard začít rozdělovat na Světlý standard a Tmavý standard?
Včera ceny brali pouze dánský standardi a ti klasický světlý, co byli moc hezký se neumístili vůbec... Protože nemaj šanci... Dokud se budou dáni a světlí standardi posuzovat v jedné kategorii, tak světlouši ostrouhaj...
Co vy na to?

Disable adblock

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstavy - Standard X Standard

Příspěvekod žanda » Ne Říj 28, 2012 12:40

Wulfi, takto se to dělilo, dokonce třídy byli 3 + 1. Dělili se na světlý, střední a tmavý standard a další byli mláďata do 7mi měsíců. Jenže dneska už to neni. Proč? Jednoduchá odpověď. Málo takových jedinců a výstavě.

Kysy jsem byla na výstavě kterou pořádal pan Urbanec. Tuším rok 2006 nebo 2007? Tehdy byli výstavy především o kožkařském chovu a tak tam bylo hodně moc standardních jedinců a tyto kategorie byli. Dneksa si spočítej kolik jich na výstavě je. A tak se kategorie zůžili. Třeba zase někdy budou..

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstavy - Standard X Standard

Příspěvekod Wulfina » Ne Říj 28, 2012 12:43

Proč nebyly klasičtí standardi? Protože je Dáni vytlačili...

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstavy - Standard X Standard

Příspěvekod Wulfina » Ne Říj 28, 2012 12:45

ps: lidi věděj, že se světloušema nemaj šanci na umístění, proto berou jiné mutace... :wink:
Možná, kdyby se to dělilo, lidi by je zas začali vystavovat...

Disable adblock

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstavy - Standard X Standard

Příspěvekod žanda » Ne Říj 28, 2012 13:23

Nemyslim si. Vem si kolik je na výstavě v Srchu standardů a jaké procento z toho je od kožkařů? Mazlíčkáři jich tolik doma nemají. Já mám v chovu 5 z 20. Jsou tací co nemaj jediného, protože se jim ta barva nelíbí. A jiní kteří maj především standardy, protože se jim naopak moooc líbí. A jiný důvod je atraktivita této barvy - jak se udávaj mláďata. Jsou barvy které jako miminka ani nestihneš inzerovat a je zájem (viz čoko).

Mno a taky důvod tmavé barvy u standardů? Kožešinově je to nejcennější odstín.

Samozřejmě si myslím že kdyby se členové ZO s vedením dohodli, tak by se dali dělit standardi na 3 kategorie. Nebo jen 2. Ale opět je to o tom, že by účastníci výstavy museli zaručit dostatečný počet těchto zvířat na to aby se kategorie mohla udělat...

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Výstavy - Standard X Standard

Příspěvekod Kobylatko » Ne Říj 28, 2012 13:58

Ono to je aji o tom že spouta lidí co mají standarty by tam třeba jít chtěly ale řeknou si "má to vubec cenu jít tam s šedou činčilou?" ocení to někdo"? nebo jejich cincila nemá puvod,PP atd takže spousta takovych chovatelu si myslí že nemají šanci aspon na diplom nebo stužku.Já též mám obavy jestli bych uspěla třeba s Lentilkou a to je standart x brown velvet.Já bych klidně vzala všeny sví 3 holky standartí.A za další si myslím že je to i v tom že Brno nemá každý za bukem a Polsko a jíné též,třeba Olomoučák,Zlínák, a třeba náky ty městečka za Prahou,si chovatéle řeknou mám to daleko to je zbytečný.Asi tot muj názor :D .Ale byla bych ráda za rozdělení na skupiny :D a třeba i za nějakou výstavu tu u nás na Olomoucku :D .

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstavy - Standard X Standard

Příspěvekod genca » Ne Říj 28, 2012 14:07

Mě ještě docela zarazilo, když tam někdo říkal o tříletým činčilákovi, že je starej... Protože pro mě je teda tříletá činčila mladík :D tak mě to navnadilo, že bych za rok mohla přihlásit našeho nejstaršího, bude mu jedenáct... :D Je fakt, že starší zvíře už má jinej kožíšek a tak, protože už prostě má něco za sebou. Mohla by se udělat cena kondice, nebo tak něco pro tyhle starý (který s sebou nikdo jinak nebere...).

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstavy - Standard X Standard

Příspěvekod ajtik » Ne Říj 28, 2012 14:24

Nemohu odolat abych taky nenapsala jelikož výstava je za týden :wink:
U standardů na naší výstavě je kategorie do 7 měsíců
Pokud se jedná o dospělé mohu standardy rozdělit na světlé a tmavé pokud budu mít dostatek zvířat v tomto zbarvení momentálně mám přihlášeno přez 6O činčil ale standardi jsou tam asi tři ještě však nejsou nahlášeni všichni takže pokud máte doma standarda a přijedete není problém kategorii rozdělit.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstavy - Standard X Standard

Příspěvekod Wulfina » Ne Říj 28, 2012 14:40

Kobylatko napsal:Ono to je aji o tom že spouta lidí co mají standarty by tam třeba jít chtěly ale řeknou si "má to vubec cenu jít tam s šedou činčilou?" ocení to někdo"? nebo jejich cincila nemá puvod,PP atd takže spousta takovych chovatelu si myslí že nemají šanci aspon na diplom nebo stužku.


Přesně to si myslím taky...
Že množí si řeknou, na výstavu vezmu radši jiné mutace, protože klasické standardy nikdo neocení... Páč to přebijí tmavý standardi...
Já mám doma 4 světlounký standardy z 12 činčil...
A kdybych je nechtěla uchovnit, tak je nikam taky tahat nebduu, protože sama vim, že tmavý stanardi už jsou žádanější a světlý standardi začínají být pouze odpad do zveráků #-o

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Výstavy - Standard X Standard

Příspěvekod Kobylatko » Ne Říj 28, 2012 18:20

Jo mužu poprosit o obrázek tm.standart a svět.standart at vím jaký je mezi tím rozdíl :D .Dík

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstavy - Standard X Standard

Příspěvekod Wulfina » Ne Říj 28, 2012 18:28


Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: Výstavy - Standard X Standard

Příspěvekod Reňaaa » Út Říj 30, 2012 10:02

Na výstavě jsem nebyla, ale vůbec to není špatný nápad to rozdělit! Klasický standard, s kterým začínal snad každý nemá šanci na dnešních výstavách, stačí se podívat na fotky z Výstavy a člověk si hned řekne, že to nemá ani smysl jít vystavovat...

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstavy - Standard X Standard

Příspěvekod Wulfina » Út Říj 30, 2012 11:04

Myslim si to samí...

lustici
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 285
Registrován: Stř Lis 17, 2010 13:38

Re: Výstavy - Standard X Standard

Příspěvekod lustici » Út Říj 30, 2012 12:47

Standard není zrovna moje téma,
ale odpovědi tak trochu pro všechny, jak to vidím já:

genca napsal:Mě ještě docela zarazilo, když tam někdo říkal o tříletým činčilákovi, že je starej... Protože pro mě je teda tříletá činčila mladík :D tak mě to navnadilo, že bych za rok mohla přihlásit našeho nejstaršího, bude mu jedenáct... :D Je fakt, že starší zvíře už má jinej kožíšek a tak, protože už prostě má něco za sebou. Mohla by se udělat cena kondice, nebo tak něco pro tyhle starý (který s sebou nikdo jinak nebere...).


začnu věkem - ano tíletý činčilák není staré zvíře, ale na výstavě "nemá co dělat"
kožešina - je to o co jde v první řadě a ta správná vyzrálost pro výstavu je okolo 8-10 měsíců,
potom zvíře patří do chovu a na výstavy jeho potomci (je to tak i u králíků - neporovnávejte se psy!)
kondice - výstava není o kondici jako takové, ale o "výstavní" kondici, což je zcela něco jiného

žanda napsal:Wulfi, takto se to dělilo, dokonce třídy byli 3 + 1. Dělili se na světlý, střední a tmavý standard a další byli mláďata do 7mi měsíců. Jenže dneska už to neni. Proč? Jednoduchá odpověď. Málo takových jedinců a výstavě.

Kysy jsem byla na výstavě kterou pořádal pan Urbanec. Tuším rok 2006 nebo 2007? Tehdy byli výstavy především o kožkařském chovu a tak tam bylo hodně moc standardních jedinců a tyto kategorie byli. Dneksa si spočítej kolik jich na výstavě je. A tak se kategorie zůžili. Třeba zase někdy budou..


barva standard - ano dělili se na světlé, střední a tmavé a to dokonce u zvířat do 7 měsíců a 8 a více = takže 6 skupin
a asi by to nebyl problém rozělit i v součastnosti, ale muselo by jich přijet dostatečné množství pro zatím jediné uznané hodnocení v ČR a to srovnávací metodou...

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstavy - Standard X Standard

Příspěvekod genca » Út Říj 30, 2012 20:48

No jo, jenže když to není výstava kožkařů a hodnotí se všechno, ne jenom kožešina... Tak by se mohla účastnit i starší zvířata ne?
Já teda výstavy hlodavců neznám, vím jak to chodí u psů, koček, koní... Kdyby šlo jen o kožku, tak pak to chápu.

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstavy - Standard X Standard

Příspěvekod ajtik » Út Říj 30, 2012 20:55

Tím jak činčila stárne tak její srst strácí jas a elastičnost a tím i body.Při posuzování činčil se hodnotí hustota srsti,elastičnost, čistota barvy,stavba těla a celkový vzhled bohužel je to kožešinové zvíře a chceme jim ty krásné husté kožíšky zachovat.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstavy - Standard X Standard

Příspěvekod Wulfina » Út Říj 30, 2012 21:28

Jasný, kožíšky zachovat, ale v dnešní době posuzovat činčile jen kožich mi přijde v dnešní době mazlíčkářů úplně out...
Kožíšky zachovat, ano, jsem pro, budem posuzovat kožku ALE i ten zbytek...
Tvar těla, tvar hlavy, atd.... :wink:

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstavy - Standard X Standard

Příspěvekod ajtik » Út Říj 30, 2012 21:54

To se posuzuje ale kožešina je to hlavní.Nevím co jiného posuzovat bohužel vše má svá pravidla.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstavy - Standard X Standard

Příspěvekod Wulfina » Út Říj 30, 2012 22:09

Ano, vše má svá pravidla, která se dají měnit :wink:

Líbilo se mi třeba posuzování v Brně, nešlo jen o kožku, ale o činčilu, jako takovou :wink:

lustici
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 285
Registrován: Stř Lis 17, 2010 13:38

Re: Výstavy - Standard X Standard

Příspěvekod lustici » Stř Říj 31, 2012 10:36

Co k tomu ještě dodat..?

Asi tolik, vyjeďte se podívat na výstavu do Polska nebo do Dánska...
tam teprve uvidíte, jak má vypadat posouzení činčily jako komplex na body.

Jaké pozice se hodnotí?
Od hmotnosti, která je jasně rozdělaná podle gramů/věk
typ barvy, čistota barvy, jakost kožešiny, břišní pás

Pokud chceme mít kvalitní zvířata, tak musíme držet krok "se světem"
a ne si něco přizpůsobovat jak se nám líbí,
protože potom bychom mohli pouze závidět... !

Jednou je činčila celosvětově zařazena mezi kožešinová zvířata,
tak bohužel pro ty, kteří ji chovají jako mazlíčka,
bude vždy a všude na prvním místě kvalita kožešiny
a teprve potom to ostatní...

Je to stejné jako u králíků, pokud bude mít někdo zájem není problém se domluvit
a mohu vám zařídit, abyste se mohli podívat na posuzování králíků...
Taky sem tam někdo vystaví staršího králíka, který však mezi mladými zvířaty,
byť je v kondici, nemá šanci na výhru a mnohdy ani na dobré ocenění,
které dostal jeko mladý v tom správném věku a výstavní kondici.
Takové zvíře prostě na výstavě "nemá co dělat" má mít lásku a péči doma v králíkárně,
sloužit jako chovný jedinec, jehož potomci vyhrávají na nejprestižnějších výstavách po celé ČR.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstavy - Standard X Standard

Příspěvekod Wulfina » Stř Říj 31, 2012 11:35

Jenž v dánsku či polsku se na činčilu dívaj, jako na kus masa... :roll: A ne, jako na domácího mazlíčka... :wink:
Možná, kdyby se změnila "celosvětově" pravidla pro vystavování, nebyly by výstavy záležitost jen pro kožkaře... :wink:

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstavy - Standard X Standard

Příspěvekod ajtik » Stř Říj 31, 2012 17:21

Tak to není na každé výstavě se na zvíře kouká jako na chovného jedince který bude svou krásu předávat dál :wink: Také by tam měli najít informace ti co chtějí s chovem začít a chovat krásné a zdravé jedince.

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: Výstavy - Standard X Standard

Příspěvekod Reňaaa » Stř Říj 31, 2012 17:22

Wulfino, líp bych to snad ani nenapsala!!!

A lustici na to vaše jít se podívat na výstavu do Polska nebo do Dánska...tady ale jsme v ČR a jak si můžete všimnout zdejší chovatelé chovají pro radost a nepotřebují mít super kvalitní drahé zvířata a vyhrávat výstavu za výstavou, jako Poláci aspol. jasně jste jejich přívrženec, kterému příjde naprosto normální činčilu s horším kožichem zabít. Samozřejmě činčilu, která nesplňuje zrovna kvality pro chov není ideální dál zařazovat do chovu, dá se vše udělat jinak, ovšem už bez zisku, což pro výše jmenováně národnosti nepřipadá v úvahu. A fakt nechápu proč tu táhate nějaké králiky :shock:

Už se s tím smiřte, že tady v ČR takové věci neklapnou a kecy o nějaké kvalitě, závidění,...ach. Ne každý chová pro zisk a pyšnění se s činčilama :)

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstavy - Standard X Standard

Příspěvekod ajtik » Stř Říj 31, 2012 17:41

Myslím že výstava o tom není je jen ukázkou kvality a možnost koupě pěkného zvířete do chovu.Nikdo neříká že zvíře nechovné se musí zabít jen když dám někomu na mazlíčka tak by se mělo pohlídat aby dotyčný na takové činčile nezačal chovat protože pak budou činčily vypadat takhle http://aukro.cz/cincila-samecek-sleva-s ... 33121.html a to přeci nechceme.

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstavy - Standard X Standard

Příspěvekod žanda » Stř Říj 31, 2012 17:46

Já sem mazlíčkář, nikdy bych činčilu nezabila proto že nedostane na výstavě první třídu a přece mi jde o kvalitu! Neprodávám činčily draho, mohou potvrdit lidé co u mě činčilku někdy koupili... Nedělám to pro prachy, ale pro chov a šlechtění. Je důležité udržet tuto kvalitu. Sama doma bazíruji i na dalších kvalitách, jako je povaha, tvar těla, velikost... Ale srst je na tomto zvířeti to nejdůležitější z pohledu výstav.
A pokud se vám to nelíbí, tak si udělejte svoji výstavu se zaměřenímk které vám vyhovuje, Proč ne? Betty začala pracovat jinak a je to super! Nikdo přece neříká, že to tak nemůže být. Ale proč měnit světové standardy? Klidně se tu může dělat ročně 6 výstav. Každá jinak zaměřená. Jedna na kvalitu kožešiny, jiná na povahy, další na tvar těla.. Klidně se zúčastním všech.
Ale nevim proč by ZO měla měnit standardy...

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”