Zlobivá činčila

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

tofy

Zlobivá činčila

Příspěvekod tofy » Pá Říj 28, 2005 9:52

Ahoj všem, mám asi 4 roky starého samečka činčily, mám ho strašně ráda a myslím, že když byl malý tak jsem se mu dost věnovala, ale i ořesto strašně zlobí, všechno okusuje a nechce se moc mazlit, drbat jo, ale když ho chci vzít do náruče, tak uteče, chci se zeptat jestli se dá v tomto věku ještě vychovávat a jestli by třeba kastrace pomohla zabránit okusování věcí. Děkuju za radu

Disable adblock

Zolty

Re: Zlobivá činčila

Příspěvekod Zolty » Pá Říj 28, 2005 13:39

tofy napsal:Ahoj všem, mám asi 4 roky starého samečka činčily, mám ho strašně ráda a myslím, že když byl malý tak jsem se mu dost věnovala, ale i ořesto strašně zlobí, všechno okusuje a nechce se moc mazlit, drbat jo, ale když ho chci vzít do náruče, tak uteče, chci se zeptat jestli se dá v tomto věku ještě vychovávat a jestli by třeba kastrace pomohla zabránit okusování věcí. Děkuju za radu

ahoj, nevim jak je to s tou kastrací, ale co jsem tady tak četla, myslim si, že okusování maj prostě činčily ve "vínku", jak se řiká. Každá něco okusuje.. když jsem si přinesla Sašu, tak taky nic neokusoval a ted se do něčeho s chutí zahryzne.. co místo kastrace :cry: svýho miláčka prostě jenom hlídej. Sašovi se venuju každej den tak, že ho na celej večer pustim a sednu si na zem ( i když du k PC, tak sedim na zemi až mě pak bolí za krkem ).. jakmile jsem to takhle praktikovala dýl, zvykl si na mou přítomnost a přijde ke mě, nechá se pohladit,ale taky se nerad "muchlá" v dlani nebo při jakémkoliv většim kontaktu by nejradši zdrhnul.. Prostě to, co dělá tvoje činča bych nebrala jako zlobení, myslim že je to docela běžné.. a četla jsem i horší věci než to, že do něčeho hryzne nebo se nechce chovat, fakt.. to bylo kousání, prskání, divokost.. a tak..

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlobivá činčila

Příspěvekod Alice » Pá Říj 28, 2005 17:57

tofy napsal:Ahoj všem, mám asi 4 roky starého samečka činčily, mám ho strašně ráda a myslím, že když byl malý tak jsem se mu dost věnovala, ale i ořesto strašně zlobí, všechno okusuje a nechce se moc mazlit, drbat jo, ale když ho chci vzít do náruče, tak uteče, chci se zeptat jestli se dá v tomto věku ještě vychovávat a jestli by třeba kastrace pomohla zabránit okusování věcí. Děkuju za radu


ak chces zviera ktore nebude nic hryzt a bude sa dat muchlat tak cincila nebola najlepsia volba.Cincila sa vacsinou nerada muchla a vsetko hryzie.kastracia urcite nepomoze.Mam kastrovaneho samca ten je taky isty ako bol predtym.

Burýska
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 614
Registrován: So Kvě 14, 2005 18:55

Příspěvekod Burýska » Ne Říj 30, 2005 10:36

:wink: Někdy stačí taková úplně maličká věc :wink:
Vypnout topení :!: :lol: Raraší řádí a okusují nejvíce,když je jim totální horko a už nevědí co by roupama,takže studený odchov vřele doporučuju,ale zas to moc nepřeháněj ,ať ti nenastydne :wink:
Zkus to a uvidíš :shock: :lol: :lol: :lol:

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”