Strava - vaše otazky a zkušenosti

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Pá Črv 30, 2006 11:39

Uz se to stava zase opravdu dost neprehledne, diky tem dohadum a vyvracenim. A proste jsem musela tak zareagovat, ponevadz si tady s tim davame praci a ona jeste pise a kritizuje granule, ze jim vlastne skodi a jsou spatne a umele a kdyz si to pak nekdo precte novy, tak bude pekne zmatenej a bude si myslet, ze je to tady jak v kocourkove.
tema spravna strava by asi melo zustat napsano a vypsano bez moznosti to komentovat, samostatne a uzamknout a diskutovat se muze jinde.

Disable adblock

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Směsky a granule

Příspěvekod tuta » Pá Črv 30, 2006 12:47

Lidi, to ne, nechtěla jsem to zahnat tak do extrému, ten doktor se mi spíš snažil říct, že všeho by se mělo užívat s mírou... I dobrého i špatného. Omlouvám se za špatný příspěvek, nechtěla jsem tím říct, že to děláte špatně. Jeden můj nevidomý kamarád mi řekl, že jsem přírodní typ, od té doby na to trochu myslím... Proto toho možná nakupuju tak málo po zverimexech ale spíš chodím po venku a sbírám a suším a ukládám... A dělám si zásoby na zimu jak sysel... Nesnažím se popírat, že granule a vitaminové směsy jsou špatný, já si rači osobně dám kus ovoce než celaskon. Vždyť na světě je tolik hezkých věcí...
Mějte se Martina
PS: Udělat samostatnou sekci se zdravou výživou pro činčily není vůbec špatnej nápad, vypsat tam dobré rady a čeho by se mělo vyvarovat... a diskuzi udělat tady v diskuzi, na hlavnáí stránku dát jen odkaz správná strava... opravdu je tu moc příspěvků (vím, sama jsem tomu přispěla)

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Pá Črv 30, 2006 12:48

Tuhle všehochuť už nemá cenu zamykat. Já zamykám to, co chci, aby zůstalo přehledné, jako nedokončený seznam veterinářů, první pomoc se zoubky, rady pro začátečníky. Názory si můžete psát jinde, když přijdete na něco přínosného, tak se to do uzamčených přehledných příspěvků pouze dopíše.

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Re: Směsky a granule

Příspěvekod Vlasticka » Pá Črv 30, 2006 12:54

tuta napsal:Lidi, to ne, nechtěla jsem to zahnat tak do extrému, ten doktor se mi spíš snažil říct, že všeho by se mělo užívat s mírou... I dobrého i špatného. Omlouvám se za špatný příspěvek, nechtěla jsem tím říct, že to děláte špatně. Jeden můj nevidomý kamarád mi řekl, že jsem přírodní typ, od té doby na to trochu myslím... Proto toho možná nakupuju tak málo po zverimexech ale spíš chodím po venku a sbírám a suším a ukládám... A dělám si zásoby na zimu jak sysel... Nesnažím se popírat, že granule a vitaminové směsy jsou špatný, já si rači osobně dám kus ovoce než celaskon. Vždyť na světě je tolik hezkých věcí...
Mějte se Martina
PS: Udělat samostatnou sekci se zdravou výživou pro činčily není vůbec špatnej nápad, vypsat tam dobré rady a čeho by se mělo vyvarovat... a diskuzi udělat tady v diskuzi, na hlavnáí stránku dát jen odkaz správná strava... opravdu je tu moc příspěvků (vím, sama jsem tomu přispěla)


Ale granule jsou prave dobre :lol: :lol: :lol: Neni spatne delat zasoby na zimu, ja se snazim zasobovat vsim co zrovna roste a poroste zase az za rok. Jenze granule jinde nez ve zverimexu nesezenes, taky to chce poradne vybirat a ne popadnout prvni co padnou do oka. Je jich tady vyjmenovanych dost, urcite si vyberes :wink:
A s tim doktorem - vseho s mirou - mozna u lidi, ale ne u tak citlivych zviratek jako jsou cincily. V televizi bylo jednou jak kurakum skodi koureni. S mirou bylo uvedeno jedna cigareta denne. A pak ukazali po deseti letech plici kuraka, ktery kouril onu jednu cigaretu denne a srovnavali ji se zdravou plici. No to jste meli videt ten humus.... A stejne je to se smeskama u cincil. V malickem mnozstvi se ten sajrajt usazuje vsude mozne a teprve po letech, kdy uz se s tim neda nic delat se to usazuje. No z te spatne plice pak ti doktori spocitali kolik je tam bordelu, dali stejne mnozstvi do sklenicky, rozrizli tu zdravou plici, udelali tam jakoby kapsu a normalne to do ni nalili.jenze i kdyz to bylo narizle dost, tak se to tam zdaleka neveslo a na tom prezentovali, jak je tam ten humus zazrany v kazde malicke mezirce.... no videt znovu uz bych to nechtela....

Disable adblock

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Pá Črv 30, 2006 12:57

Terezka napsal:Tuhle všehochuť už nemá cenu zamykat. Já zamykám to, co chci, aby zůstalo přehledné, jako nedokončený seznam veterinářů, první pomoc se zoubky, rady pro začátečníky. Názory si můžete psát jinde, když přijdete na něco přínosného, tak se to do uzamčených přehledných příspěvků pouze dopíše.


Tak by se odtud vypsalo jen to dulezite a to by se zamklo, tohle by jsme prejmenovali a spravna strava bychom nazvali to nove tema. A tady to muzeme komentovat...

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

správná strava

Příspěvekod tuta » Pá Črv 30, 2006 13:53

A proč to neudělat jako samostaný odkaz - třeba rady pro chovatele, další odkaz rady pro amatéry, další rady pro začátečníky... nebyla by to zas tak složitá struktura těch stránek, jestli chcete můžu něco takovýho předchystat - vy si doplníte jen svou grafiku a co tam chcete mít...
Martina
PS: nechme kritizování toho či tohoto... navrhuji vyříkat si to do očí, protože to se bude líp komunikovat než jak vidím z některých příspěvků (ona, ji... - copak je tuta tak dlouhé?), o mně beze mě čili o nás bez nás?

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Pá Črv 30, 2006 16:51

Vpodstate co jsi tu vyjmenovala, ze susis a davas ji by nebylo zase tak moc spatne, kdyby to dostavala jen prilezitostne jako obcasny pamlsek a v malem mnozstvi. Ty bylinky jako hloh, kopriva urcite spatne nejsou a prilezitostne proc ne, ale vseho moc skodi a dvojnasob to plati u cincil. Takove veci, ani bylinky nesmeji dostavat denne, i bylinky muzou ve vetsi mire a casteji podavane bez prestavky skodit lidem, natoz malinkym cincilam. Vojtesku by take nemely dostavat denne, ani listy jetele, ci pampelisky, ale pouze jako prilezitostny mls jednu. Ty susene hribky jsou uz ale uplna blbost, ponevadz na houby nejsou uzpusobene a v jejich domovine takoveho nic neznaji. Navic houby jsou plne tezkych kovu a jsou tezko stravitelne i pro cloveka, navic obsahuji plisne, mykozy.
Zkratka granule jsou pro cincily nezbytne nutne a zakladni strava, ale musis si vybrat takove, ktere jsou kvalitni a zdrave. Nesmeji obsahovat zadne olejniny, pouze male mnozstvi tuku, zadne konzervanty, ani barviva a ne moc cukru, ani vojtesky.
Co se tyce tech susenych svestek a merunek, tak cincila by vubec nemela pekovinove plody, byt doma ususene, ale pokud ji das maly zdobicek ususenen merunky opravdu vyjimecne, tak by to zase nemelo zase az tak vadit si myslim. Lepsi je ale platek suseneho jablicka, sipek.

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Pá Črv 30, 2006 20:08

Tak ako aj ludia aj zvierata su velmi individualne. Ako terapeut stretam roznych ludi. Niektori jedia u MC Donalds 4x do tyzdna a maju skvely krvny obraz, nizucky cholesterol a skvelu pecen. Niekto iny si da ale viac masla a o krajec chleba viac a uz mu vyskoci cukor, cholesterol a pod. Tak isto je to aj u cincil.To ze sa jedna cincila krmena nespravne dozila 10 rokov neznamena, ze vsetky ostatne by dopadli rovnako.Stavim sa ze 9 z 10 by dopadli katastrofalne. A ja nebudem riskovat, ze prave ta moja bude ta 1 z 10 co to bude zvladat v pohode. Je ale nie na mieste doporucovat nieco take a zvlast na prestiznom fore ako toto. My mame zaujem aby sa ludia dozvedeli ako robit veci co najlepsie.Nerada by som aby si ludia brali priklad z tvojej stravy.nechcem aby si mysleli, ze ked to tvoja cincila zvladla tych 10 rokov, ze to urcite zvladne aj ta ich.Lebo moja skusenost hovori o niecom inom.

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

správná strava

Příspěvekod tuta » So Črc 01, 2006 7:34

já měla pocit, že granule se dávají z vojtěšky, jestli je hlavní složka vašich granulí něco jinýho, tak se omlouvám....
Martina

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Re: správná strava

Příspěvekod Vlasticka » So Črc 01, 2006 10:32

tuta napsal:já měla pocit, že granule se dávají z vojtěšky, jestli je hlavní složka vašich granulí něco jinýho, tak se omlouvám....
Martina


Vojteska je myslim jen v nekterych granulich a tem je prave treba se vyhybat. Urcite nebrat Prestige, ty tady byly pomluveny vic nez dost, je to humus. Dobre jsou ale Vitakraft, sonneland, apetit ch a dalsi, nekde uz tady vyjmenovane jsou :wink:

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » So Črc 01, 2006 11:43

Alice napsal:Tak ako aj ludia aj zvierata su velmi individualne. Ako terapeut stretam roznych ludi. Niektori jedia u MC Donalds 4x do tyzdna a maju skvely krvny obraz, nizucky cholesterol a skvelu pecen. Niekto iny si da ale viac masla a o krajec chleba viac a uz mu vyskoci cukor, cholesterol a pod. Tak isto je to aj u cincil.To ze sa jedna cincila krmena nespravne dozila 10 rokov neznamena, ze vsetky ostatne by dopadli rovnako.Stavim sa ze 9 z 10 by dopadli katastrofalne. A ja nebudem riskovat, ze prave ta moja bude ta 1 z 10 co to bude zvladat v pohode. Je ale nie na mieste doporucovat nieco take a zvlast na prestiznom fore ako toto. My mame zaujem aby sa ludia dozvedeli ako robit veci co najlepsie.Nerada by som aby si ludia brali priklad z tvojej stravy.nechcem aby si mysleli, ze ked to tvoja cincila zvladla tych 10 rokov, ze to urcite zvladne aj ta ich.Lebo moja skusenost hovori o niecom inom.

Dik Alice, presne tohle jsem mela na mysli a napsala jsi to za me. Tebe snad nikdo za to kritizovat nebude:-)

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Re: správná strava

Příspěvekod Ina » So Črc 01, 2006 11:44

Vlasticka napsal:
tuta napsal:já měla pocit, že granule se dávají z vojtěšky, jestli je hlavní složka vašich granulí něco jinýho, tak se omlouvám....
Martina


Vojteska je myslim jen v nekterych granulich a tem je prave treba se vyhybat. Urcite nebrat Prestige, ty tady byly pomluveny vic nez dost, je to humus. Dobre jsou ale Vitakraft, sonneland, apetit ch a dalsi, nekde uz tady vyjmenovane jsou :wink:

Nejlepsi jou White Mollen Country-Line

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Re: správná strava

Příspěvekod Vlasticka » So Črc 01, 2006 11:49

Ina napsal:
Vlasticka napsal:
tuta napsal:já měla pocit, že granule se dávají z vojtěšky, jestli je hlavní složka vašich granulí něco jinýho, tak se omlouvám....
Martina


Vojteska je myslim jen v nekterych granulich a tem je prave treba se vyhybat. Urcite nebrat Prestige, ty tady byly pomluveny vic nez dost, je to humus. Dobre jsou ale Vitakraft, sonneland, apetit ch a dalsi, nekde uz tady vyjmenovane jsou :wink:

Nejlepsi jou White Mollen Country-Line


Jenze jsou neskutecne drahe :cry: :cry: :cry: :cry:

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

granule

Příspěvekod tuta » So Črc 01, 2006 11:59

No dala jsem jí ty granule ze zoo. Buď je eče zblblá od doktora (nebo jí vysvětlil že by měla baštit co jí dávám?), nebo jí fakt nevadí. Jsou to takový velký tlustý špunty (krmí tím nějaký vysokohorský zvířata, který taky nic nesmí). A jedna dokonce zmizela a druhá je nakousnutá.....
Třeba v zoo nepřejdou zase na jiný krmení......
Martina

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » So Črc 01, 2006 12:04

tmavě zelený

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » So Črc 01, 2006 12:06

tuta napsal:tmavě zelený


A jak se to jmenuje?

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » So Črc 01, 2006 12:09

to nevím
berou to tuším po metrácích.... mně vždycky jen odsype do pytlíčku.......už jsme ale takhle vyzkoušeli alespoň dvacet druhů a bez úspěchu.... kzusím tomu kamošovi zavolat v jaký sekci to aspoň dávaj

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » So Črc 01, 2006 12:15

tak už o vím, je to od hlodavců mara, vojtěšková granule s granuláží I3 nebo I4....... no a jsem na tom zase stejně, tý vojtěšky se nezbavím.......a eče k tomu nepůjdu dneska ani dělat seno, nějak se zatahuje.......

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » So Črc 01, 2006 16:25

Tak zkus ty White Mollen. Obsahuji karotkove granule, obilninove a zelene.

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

bylinky, seno

Příspěvekod tuta » So Črc 01, 2006 19:16

Velká Klajdovka, okolí Jedovnic, přehrada (myslím i okolí, krásná procházka jelením žlabem), občas zajedu někam dál na "venkov" třeba k Náměšti nad Oslavou nebo na jižní moravu (pasohlávky, pouzdřany) luk a všeho je hodně, zkus se poptat na brontosaurech, nebo na Nesehnutých nebo na Duez ((/to jsou ty neznámější) kam jezdí kosit a jestli by ti třeba nedovezlï trochu trávy, dosušila bys v Brně - pokud nemáš čas jet do přírody) - většinou to tam zůstává na kupkách bez odbytu....
M.,

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Kosení luk

Příspěvekod tuta » So Črc 01, 2006 20:06

no nevím možná máš pravdu, znám někoho odtamtud (převážně ne z Brna), možná chodí ale za jinou organizacii, nebo jen tak za sebe, možná se časy dost změnili tak třeba už to nedělá nikdo...... a sejde se jen skupinka nadšenců co jdou takhle vypomáhat (neseskupení pod žádnou organizaci).
Zůstvá to často u těch luk, co se kosí.... je ale potřeba když nevidíš přesně to místo vytahat z toho bordel (všelijaký plevel a jedovatý kytky)
M.
PS: jsem příliš slabá nato abych se účastnila podobných akcí, ale před třemi lety to tak určo chodilo......
I když je pravda, že znám mimobrněnské lidi, v Brně jsem se neangažovala

zkusila jsem vygooglovat něco o kosení luk
http://www.google.com/search?hl=en&q=ko ... gle+Search

Disable adblock


Vrátit se na “Strava”