Prosím o radu...

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Shejla
Nový uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: Út Srp 10, 2010 9:03
Místo/Bydliště: Turnov

Prosím o radu...

Příspěvekod Shejla » Út Srp 10, 2010 9:19

Ve voliéře mám samečka standarta a samičku Wilsonku.Jako pár už spolu žijí 2 měsíce.Neodolala jsem teď ale nádherný velvetce a doufala,že si spolu časem všechny 3 sednou....že je nebude lehký seznámit mi bylo jasný.Wilsonka si tvrdě chrání území i samečka a velvetku napadá.Když jsem velvetku dala do malý klece k nim do voliéry,bílá strašně vyváděla a kdyby to šlo,tak tu klec prohryže jen aby se na ní dostala.Samečkovi samozřejmě harém nevadí.Když jsou puštěný z klece ven,k nějakým větším střetům nedochází.Je možný,že si po čase na sebe zvyknou a nebo to mám vzdát a jít sehnat ještě samečka,aby byli dva páry?Ještě mě napadlo,že bych samečka dočasně dala z voliéry pryč.Třeba by se pak wilsonka cítila osaměle a samičku by pak přijala,jenže otázkou je jestli by hádky pak až bych přidala samečka nezačly znova?

Disable adblock

Avatar uživatele
romana
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 483
Registrován: Ne Kvě 06, 2007 12:52
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod romana » Út Srp 10, 2010 9:51

Samice si chrání své teritorium, velvetku ti mohla škaredě poškubat nebo i zabít. Do malé klece se dává agresor, takže jsi tam měla dát tu bílou samičku, ne velvetku :) Zkus ale toto:

- všechny tři dej do malé přepravky (ideálně v sobotu ráno a nechat je tam do druhého dne, v neděli je dát do klece a dávat pozor jak se chovají), pokud se v přepravce začou prát, tak s přepravkou zatřást, většinu je to cca po hodině přestane bavit

- důkladně vyčisti klec, vydezinfikuj všechny poličky, hračky atd. aby jsi smyla pach bílé samice

Většinou tahle metoda pomáhá, ale jsou i vyjímky, tak je možné, že budeš muset pořídit dalšího samečka.

Avatar uživatele
Terdule
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 121
Registrován: Stř Říj 28, 2009 9:34
Místo/Bydliště: Zdice

Příspěvekod Terdule » Út Srp 10, 2010 14:30

Mně se přepravková metoda málem dost ošklivě vymstila- šlo to až do krve, takže jsem vydrhla velkou klec, rozpůlila a takhle to bylo asi měsíc, něž byly dámy ochotné se k sobě vůbec přiblížit, aniž by se snažily jedna z druhé udělat sekanou... Obě dvě totiž jsou takové vůdčí teroristky. Po spojení výběhů se ještě dost dlouho vyhýbaly, ale nakonec to šlo. Pokud vím, tak tu někdo psal, že když už má někdo stávající pár, tak je to horší. Že by se měl saměček dát pryč, a pak teprve sblížit samičky a samečka zase přidat :? My měli všechno postupně, tak nevim. A taky co činčila, to osobnostní skvost :D takže hodně štěstí :wink:

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Út Srp 10, 2010 14:43

Mě se to také dost vymstilo seznamovat 2 samičky a samečka.A to jsem začala postupně,měli vedle sebe klece a pak šli do přepravky.Nejdřív jsem seznamovala holky že pak přidám kluka.Začali se rvát už v přepravce,doporučovali mi s přepravkou chodit (aby si mysleli že se někam jde,prý se pak víc sblíží)-to docela zafungovalo.Pak šli do klece (úplně cizí,ani jedna nebyla doma) a byl konec :( .Začali na sebe útočit a jedna mi druhou pokousala.Naštěstí jen málo,hned šli od sebe a už jsem radši nezkoušela,bála jsem se.
Jednu rodinku jsem měla po třech,rozhádali se jakmile obě zabřezli.
Někdo má rodinky po třech a vychází to,je to na povaze.Ale pozor,až by jedna zabřezla nebo obě ve stejném termínu,můžou si jít vzájemně po mláďatech nebo po sobě.Je potřeba je hlídat.

Kolik je velvetce?Může jít k samečkovi až při váze 500-550g a věku cca.8 měsíců.Jinak by mohla mít problémy při porodu (nemusí vytlačit miminka) nebo se odvápní a veškeré vitamíny co bude potřebovat ona dá miminkům.

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”