kde mám sehnat mládě

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Veronika Marková

Příspěvekod Veronika Marková » Út Lis 23, 2004 14:54

Asi má� pravdu, má obavy aby mi neonemocněl. Nevim jestli je lep�í, kdy� bude sná�et vět�í teplo v obýváku kde je tak do těch 23 stupňů. Problém bude večer, jeliko� mi z obýváku máme i lo�nici, mě tedy to rachtání nevádí, ale mé drahé polovičce ano, tak ho �oupl za dveře na chodbičku, tam se tedy taky trochu topí, ale přijde mi, �e je tam vět�í vlhko. Jedině, �e by přes den byl v obýváku a na noc bysme ho dali do chodbičky, ale jetli mu nebudou vadit takový skoky a přesuny.

Disable adblock

Milan

Příspěvekod Milan » Út Lis 23, 2004 15:55

My máme v bytě asi 24 stupňů a nev�imli jsme si, �e by jim to nějak vadilo. Oni si doká�ou poradit. Kdy� je jim teplo vyskočí si na parapet, kde je chladněji, nebo se opřou o lednici. A s tím stěhováním, to by asi fakt nebylo to pravý, asi by byl vykulenej, co se to s ním děje. U nás, kdy� uklízíme, tak je taky dáme tak na půl hodinky tro�ku bokem a má� vidět, jak poskakujou a vykukujou kam �e se to dostali. Věřím, �e to lomození není na spaní asi nic moc, ale ono se dá zvyknout na v�e a pokud má tvoje polovička ráda zvířata, tak mu nějakej ten noční �ramot určitě odpustí.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Stř Lis 24, 2004 11:38

Mám na to jiný názor, je�tě asi před rokem jsem trpěla silnou nespavostí, a to jsem byla v noci, kdy� mě něco vzbudilo, schopná i vra�dit. Ferdu jsem v pokoji přes noc měla jednou, normálně jsem to málem nevydr�ela a a� ráno jsem vyčerpáním usnula. Mně prostě sebemen�í zvuk vadil. Tak�e kdy� máme náv�těvu, Ferda se na noc stěhuje do koupelny.

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

umisteni

Příspěvekod Ina » Stř Lis 24, 2004 11:45

Veronika Marková napsal:To asi udělám, a� mám klid. Hlídám ho jako oko v hlavě, dostává jen granulky a seno, které je�tě dosu�uju na topení, vypadá dobře i voní , tak snad je ok.
Kde máte činčilku umístěnou, my jsme ho dali na chodbu, kde má vet�í klid a je tam chladněji ne� jinde, zhruba 18, je to tak správně? Jen nevím... je to novostavba a zatím tam není a� tak suchý vzduch, jak činči potřebují, aby z toho nějak neonemocněla. Nemam jinou mo�nost kam jí dát v obýváku kde byla předtím je na ní zase horko a odpoledne tam svítí sluníčko a to jí nedělalo dobře.

Pokud je to mlade, tak 18stupnu neni nic moc a ta novostavba je asi vlhci vzduch. Urcite mu nevadi spis to teplo v obyvaku, kde je hlavne suchy vzduch, ktery oni potrebuji a teplota v nem urcite nevyleze pres 25stupnu. Slunicka v zime bych se zase az tak nebala, klec muzes i natocit tak, aby na nej nesvitilo, ale zaleze si do domku. Cincili nesnaseji horko, ale teplo 20stupnu je pro ne idealni, v te studene mistnosti bych se bala, aby nedostal zapal plic, jsou na to dost nachylne.

Disable adblock

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

cincila

Příspěvekod Ina » Stř Lis 24, 2004 11:47

Milan napsal:Ahoj Veroniko, my máme na�e zlobidla umístěný v zádveří. Ale aby to nevyznělo, �e jsou skoro na chodbě, tak zádveří je součástí bytu, jen je tam vět�í klid a míň bě�ného ruchu domácnosti. Máme je tam u� 5 let (teda Ferdu) a zatím jsme nedostali od něj �ádnou stí�nost. :D Ale jestli má� novostavbu, tak na to bych si dal pozor, proto�e ta je je�tě pořád vlhká a z vlastní zku�enosti vím, �e kdy� přistaví� skříň těsně ke zdi, tak se ti za ní objeví plíseň a v chladněj�í chodbě by to mohlo být tím spí�. Mo�ná bys ho na první zimu měla dát někam víc do bytu a přestěhovat ho a� pří�tí rok. :roll:

Nadherna cincila Milane:-), no ktera vlastne neni:-)

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Stř Lis 24, 2004 11:56

Připojuji se k názoru, �e chladněj�í vzduch a vlhko není při činču nic moc. Já mám my�áky v lo�nici s okny na jihozápad. Pokud nezatáhnu �aluzie, svítí na klec sluníčko. Proto�e se činčilky na sluníčku rády vyhřívají, mám přes část klece přehoz aby se mohly vyhřívat a měly i stín a �aluzie zatahuji jen v létě - aby nedo�lo k přehřátí.
Pokud není klec přímo u zdroje tepla a v pokoji je normální teplota, tak si myslím, �e si my�ka v pohodě zvykne.

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Stř Lis 24, 2004 12:00

Terezka napsal:Mám na to jiný názor, je�tě asi před rokem jsem trpěla silnou nespavostí, a to jsem byla v noci, kdy� mě něco vzbudilo, schopná i vra�dit. Ferdu jsem v pokoji přes noc měla jednou, normálně jsem to málem nevydr�ela a a� ráno jsem vyčerpáním usnula. Mně prostě sebemen�í zvuk vadil. Tak�e kdy� máme náv�těvu, Ferda se na noc stěhuje do koupelny.


Na činčilu v lo�nici se zvyknout dá, i kdy� netvrdím, �e to platí pro ka�dého. Mám klec půl metru od postele a nehne to se mnou. Jakýkoliv jiný zvuk mne okam�itě probudí, stačí aby činčila zakňukala jinak ne� obvykle a jsem hned vzhůru. Ale na bě�nou činčilí noční neplechu jsem si za těch devět let u� zvykla a naopak nemohu bez činčilího lumpačení spát. Jó, je to deformace :lol:

Veronika Marková

Příspěvekod Veronika Marková » Stř Lis 24, 2004 12:15

Asi to vyře�ím tak, �e přes den bude v obýváku kde mu jistě bude líp a v noci ho dám na chodbu. Tam tedy taky topíme, ale je více vlhká, ne nějak moc, ale cítím to. Myslím �e přes 70% vlhkosti tam určitě není (jak se uvádí v kní�kách a na netu). Doufám, �e si na ty přesuny zvykne. Kdy� ho pou�tíme vyběhat, tak klec má v obýváku, aby se mohl vrátit a pak putuje zpět. Zatím mi nepřijde, �e by nějak protestoval.

Milan

Re: cincila

Příspěvekod Milan » Stř Lis 24, 2004 15:44

Ina napsal:
Milan napsal:Ahoj Veroniko, my máme na�e zlobidla umístěný v zádveří. Ale aby to nevyznělo, �e jsou skoro na chodbě, tak zádveří je součástí bytu, jen je tam vět�í klid a míň bě�ného ruchu domácnosti. Máme je tam u� 5 let (teda Ferdu) a zatím jsme nedostali od něj �ádnou stí�nost. :D Ale jestli má� novostavbu, tak na to bych si dal pozor, proto�e ta je je�tě pořád vlhká a z vlastní zku�enosti vím, �e kdy� přistaví� skříň těsně ke zdi, tak se ti za ní objeví plíseň a v chladněj�í chodbě by to mohlo být tím spí�. Mo�ná bys ho na první zimu měla dát někam víc do bytu a přestěhovat ho a� pří�tí rok. :roll:

Nadherna cincila Milane:-), no ktera vlastne neni:-)

Naprosto s tebou souhlasím, v�echny jsou moc krásný a v�echny, které vidím, bych chtěl mít doma, ale to bych se asi mohl vystěhovat zase já. :lol:

Veronika Marková

Příspěvekod Veronika Marková » Stř Lis 24, 2004 16:29

To má� pravdu jsou to ú�asný zvířátka. Dřív jsem měla morčata, ale činča je činča.

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

:-)

Příspěvekod Plačková Kamila » So Lis 03, 2007 17:04

no nejhorsi je kdys nevite jak se novi majitele budou k cincilkam chovat :-( kdys se davaji pryc tobe preju at ji brzy najdes protoze vypadas jako nekdo kdo ma o sve zvire strach takove lidi mam rada

Avatar uživatele
Denča Bártková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 953
Registrován: Čt Říj 19, 2006 20:11
Místo/Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: :-)

Příspěvekod Denča Bártková » So Lis 03, 2007 17:08

Plačková Kamila napsal:no nejhorsi je kdys nevite jak se novi majitele budou k cincilkam chovat :-( kdys se davaji pryc tobe preju at ji brzy najdes protoze vypadas jako nekdo kdo ma o sve zvire strach takove lidi mam rada


Kamčo.. tenhle příspěvek je z roku 2004.. vždycky se podívej na datum, kdy byl vložený.. :wink:

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » So Lis 03, 2007 21:02

Ale je fajn, Kamčo, že čteš i staré příspěvky, dozvíš se plno věcí, na které by ses tady musela ptát :roll: .

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Čt Lis 08, 2007 17:33

to sem tady byla 1 den a nevedela sem :oops: :oops: :oops: no tak tet se musim snazit :oops: :oops: nak sem si nevsimla :cry:

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Čt Lis 08, 2007 22:01

Nic se neděje, možná že se ti podaří oživit pár starých témat 8-} .

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”