otěhotnění

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

nika

otěhotnění

Příspěvekod nika » Stř Zář 28, 2005 15:23

ahoj,mám takový menší problém a nevím si rady..mám doma dvě činčilky,matěje a marušku.matýsek už je dospělej chlapák ale marušce jsiöu teprve 4 měsíce.no a maruška už ted váží 460gramů,pač za poslední měsíc nabrala 60gramů..je těžší než matýsek a je taková kulička..občas se totiž matěj o "něco"pokoušel,a tak si myslím,jestli není těhotná..myslíte,že se to dá nějak podle váhy zjistit?a mohlo by jí ublížit mít miminka když je takhle mladá?předem vám moc děkuji za radu...a propo,žádnou voskovou zátku jsem nenašla...

Disable adblock

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Stř Zář 28, 2005 15:29

s otěhotněním mladé samičky moc zkušenosti nemám, ale když jsem si pořídila Amálku (4měsíční), tak mi tu bylo řečeno, že samička by měla přijít do klece se samcem až tak v 1 roce. Pokud je samice březí, samozřejmě víc papá a přibírá na váze, ale pokud je mladá, troufala bych si říct, že to moc dobrý není. Naše Casy, když poprvý měla mimina, tak jí už rok byl

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Stř Zář 28, 2005 15:31

Asi byla chyba, že byli spolu, pokud samička je takhle mladá. Ale 4 měsíce jsou podle mě ještě málo na to, aby mohla zabřeznout, že jí nefungují pohlavní orgány.

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Stř Zář 28, 2005 16:01

I já si myslím, že samička březí nebude. Ale bylo by dobré ji mít do toho jednoho roku samostaně, třeba od svého kamaráda oddělenou jen pletivem.
Přírůstek váhy by asi měl být OK, je to ještě tak trochu mimčo a rychle roste a 60g za měsíc není snad moc (na to se mrkni do témat o váze činčilek, tam najdeš i čísla). (Činčilí holky jsou obvykle větší než kluci.)

Disable adblock

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Re: otěhotnění

Příspěvekod Alice » Stř Zář 28, 2005 18:09

nika napsal:marušce jsiöu teprve 4 měsíce.no a maruška už ted váží 460gramů,pač za poslední měsíc nabrala 60gramů..tak si myslím,jestli není těhotná..myslíte,že se to dá nějak podle váhy zjistit?,žádnou voskovou zátku jsem nenašla...


mat 460g v 4 mesiacoch je normalna vaha. ja mam samceka ktory mal v tom veku 470g.Takisto v tom veku pribrat 60g za mesiac neni problem.Cincilka rastie ako z vody a pribera.Vaha stupa az do 2 rokov.Potom sa zvycajne ustali. Tehotenstvo sa da podla vahy zistit ale nie v takom mladom veku.NA jedno mlada je to +100g a na kazde dalsie zvycajne +40-50g.Voskovu zatku nemusis najst.Zvycajne ju hned zjedia.Skore tehotenstvo tu hrozi.Urychlene premiestni samicku do inej klietky.Ak otehotnie v tak mladom veku hrozi smrt jej aj mladatam.

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”