Jak často čistit klec?

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Hanča
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 196
Registrován: Ne Bře 08, 2009 18:43

Jak často čistit klec?

Příspěvekod Hanča » Pá Říj 02, 2009 15:18

Orientačně by mě zajímalo jak často čistíte klec, když máte páreček činčil.. a co máte za podestýlky.. Mám pocit, že je čistím zbytečně často, jestli jim tím nenarušuju soukromí...

Disable adblock

Avatar uživatele
Wity
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 65
Registrován: Ne Bře 01, 2009 11:48
Místo/Bydliště: Rajhradice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wity » Pá Říj 02, 2009 16:01

Já čistím pravidelně každej týden, ale ne kompletně všechny klece, některé činčilky chodí na stejné místo a tak vyměním pouze to kde nejvíc načůrají a vymetu z polic všechny bobky, ale u těch kterých chodí všude možně tak musím vše vyměnit. Jinak používal jsem kukuřičné granuláty které se prodraží pokud máte víc jak jednu klec, dále jsem také používal hobliny a teď v poslední době se mi nejlépe osvědčilo jako podestýlku dávat nakrátko nasekané a bezprašné seno, které jsem zakoupil ve Zbýšově od Paní Žaludové.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Pá Říj 02, 2009 16:31

ja bych seno jako podestýlku nedávala. činčilky ho totiž počurají a pak některý ho i ochutnají a můžou se nafouknout.

Já čistím každou sobotu a to komplet všechny klece. Používám hobliny.

Avatar uživatele
Wity
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 65
Registrován: Ne Bře 01, 2009 11:48
Místo/Bydliště: Rajhradice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wity » Pá Říj 02, 2009 19:44

ja bych seno jako podestýlku nedávala. činčilky ho totiž počurají a pak některý ho i ochutnají a můžou se nafouknout.

Já čistím každou sobotu a to komplet všechny klece. Používám hobliny.


Já jsem zatím neměl žádný problém, právě naopak u nás dělali některým činčilkám potíže hobliny skrze očka a to i když jsem koupil bezprašné, jak jsme začli stlát tím senem tak už tento problém nemáme... A to co jim dávám tak není úplně přesně to stejný seno jako se dává do králikáren na podestýlku, to co dáváme je takové hodně na drobno nasekané...

Disable adblock

Iveta47
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 450
Registrován: Po Črv 25, 2007 20:08
Místo/Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Iveta47 » Pá Říj 02, 2009 21:59

ja čistim každe dva tyždne niekedy aj tri možno moje niesu take špindiri alebo moju velky vybeh :lol:

Hanča
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 196
Registrován: Ne Bře 08, 2009 18:43

Příspěvekod Hanča » So Říj 03, 2009 7:32

No já právě čistím dvakrát týdně... je to podle mě často... činčilky většinou chodí čůrat do záchodků, takže mám piliny jen tam..velikost záchodů je tak 20 na 30 cm, mám tam tak 3 centimetrovou vrstvu pilin.. ale právě za tři dny už to je tak pročůrané a smradlavé, že to musím čistit.. vy máte asi podestýlku po celé kleci, že? Taky mi do záchodu některé semtam lehnou a z bílého kožíšku je žlutý :(

Avatar uživatele
Wity
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 65
Registrován: Ne Bře 01, 2009 11:48
Místo/Bydliště: Rajhradice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wity » So Říj 03, 2009 10:13

No já stelu na celé dno klece

Avatar uživatele
Jana L
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 435
Registrován: Stř Dub 15, 2009 10:29
Místo/Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jana L » So Říj 03, 2009 10:18

Já mám záchudek a dva párečky mi do něj chodí a tam měním jen záchůdky co dva dny a jednou za čas bobky ve zbytku klece, a u toho třetího párečku, který není zrovna moc čistotný asi jednou za týden až týden a půl celou klec. Záchudky se musí často měnit protože jsou docela cítit, ale výhoda je že se vezme vysypou a nasypou nevé peletky, je to otázka 1-2 minut.

Avatar uživatele
warranty
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 48
Registrován: Út Zář 15, 2009 6:44
Místo/Bydliště: blízko Hradce Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod warranty » So Říj 03, 2009 11:13

No Matýsek není 2x moc čistotnej.... bobečky v kleci zanechává v jednom rohu a čůrá kam chce... a když ho mám puštěnýho tak bobečky jsou všude a o čůrání bohužel ani nemluvím :-D (jednou dokonce i na polštář a to sem myslela že ho asi láskou zabiju:) )
Jinak ten roh bobečků vyměňuju tak 1x nebo 2x týdně a celou klec až to uznám za vhodné

Avatar uživatele
Wity
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 65
Registrován: Ne Bře 01, 2009 11:48
Místo/Bydliště: Rajhradice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wity » So Říj 03, 2009 12:25

ja bych seno jako podestýlku nedávala. činčilky ho totiž počurají a pak některý ho i ochutnají a můžou se nafouknout.


Tím senem jsem myslel tadyk toto, jsem si to popletl :D ona to je sláma
Obrázek

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » So Říj 03, 2009 12:27

a opravdu to nepráší a nesmrdí? Ja vim, jak babička davala kralikum jako podestylku seno a smrdělo to teda hodně.

Avatar uživatele
Wity
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 65
Registrován: Ne Bře 01, 2009 11:48
Místo/Bydliště: Rajhradice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wity » So Říj 03, 2009 12:44

a opravdu to nepráší a nesmrdí? Ja vim, jak babička davala kralikum jako podestylku seno a smrdělo to teda hodně

Babička měla v králikárnách taky slámu, ale tato sláma je jiná, je najemno nasekaná a nepráší. Tuto slámu používají Žaludovi ve velkochovu, u nich jsem si ji také zakoupil.

Avatar uživatele
kikes
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 216
Registrován: So Črv 14, 2008 16:42
Místo/Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kikes » So Říj 03, 2009 17:08

ja pouzivam oko plus uversal a vymenuju cca po 14 dnech ale asi jen proto ze sou cunata a curaji uplne na nejvizsi polici tak tu uklizim porad :cry:

1victoria1
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 269
Registrován: Stř Dub 15, 2009 13:18
Místo/Bydliště: Nový Hrozenkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod 1victoria1 » So Říj 03, 2009 19:41

Já mám v kleci krabičku se dřevěnýma peletama. Do ní chodí činčila čůrat ale bobkuje všude. Jinak na dně podestýlku nemá, jen ty peletky v té krabičce. Jen misku s jídlem, minerální kámen a sépiovou kost. Někdy plyšáka. Klec celou myju tak jednou za tři týdny. Jinak každý den se snažím vymést bobky a bordýlek z větviček a jídla.

Avatar uživatele
Katarina8
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 191
Registrován: Ne Črc 22, 2007 19:55
Místo/Bydliště: KNM, Žilina

Příspěvekod Katarina8 » So Říj 03, 2009 20:10

my sme doteraz používali hrubšie piliny, tie jemnejšie veľmi prášia...no dnes som im dala drevené peletky... bolo nám povedané, že sú lepšie, tak ich testujeme...ale mám problém, že ich Snehurko žerie :roll: ...len dúfam, že pelety sú iba drevo, bez lepidla, aby mu to neškodilo... :evil: inak čistíme raz za týždeň kompletne celú budku a každý deň sa zmetajú bobky po poličkách a menia sa začurané piliny >:*B >:*B

Avatar uživatele
neprodejny vzorek
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 434
Registrován: Po Srp 13, 2007 8:50
Místo/Bydliště: Lázně Bělohrad nebo Mostek (TU)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod neprodejny vzorek » Ne Říj 04, 2009 16:27

Denně smetu bobky z poliček a octovou vodou umyju Šmudlinčin podpis. Záchod čistím 1x týdně.

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Út Říj 06, 2009 17:49

dávám hobliny - jen asi 2 hrsti dolů do rožku, na čůrání si tam kluci slezou, bobky mají všude, na to bych musela mít podestýlku i metr před klecí :lol:
co se týče čištění klece, tak denně, při krmení, vymetu bobky a vyházený písek, pokud je někde nějaká loužička mimo podestýlku, tak ji utřu vlhkým hadrem, písek a hobliny měním 1 x za cca 4 dny

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Stř Říj 07, 2009 13:24

My každý den zameteme bobečky a když je načůráno na poličkách tak to utřeme.
Máme po celém dně hrubší hobliny,ty měníme tak po 1,5-2 týdnech,podle znečištění.
V některé kleci jsou holt pořádnější než v druhé. :D

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » Čt Říj 08, 2009 8:19

Uklízím denně bobky i misku na čůrání umývám když se Matylda netrefí..... Otázka dne víte jak dlouho vydrží vysavač při denním používání na bobky? Přibližně 2 roky - včera začal tak divně řvát ale stále vysává, tak uvidím

Avatar uživatele
Wenduska
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 216
Registrován: Út Črc 21, 2009 10:58
Místo/Bydliště: Prostějov

Příspěvekod Wenduska » Čt Říj 08, 2009 12:53

Já teda čistím klec až to uznám za vhodné a t je většnou 1 x týdně v neděli :)..jinak podestýlku jsem měla kukuřičnou drť, když to bylo čistý, bylo to nádherný a pěkne to vonělo, ale po tom týdnu to smrdělo, a navíc to Oskar hrozně roztáhal i do misky s jídlem.
Přešla jsem znovu na hobliny a nemůžu si ztěžovat :)...záchůdek budu mít až ve skříňové kleci :)

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Čt Říj 08, 2009 13:53

tak mi skříňovou klec máme,ale záchůdek se minul účinkem,stejně čůrali okolo,tak jsme dali znovu hobliny

Avatar uživatele
Pajafa
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: Ne Ún 08, 2009 11:29

Příspěvekod Pajafa » Čt Říj 08, 2009 23:52

Po pár experimentech jsem přišla na to, že nám s činčou nejvíc vyhovuje, když namíchám piliny s kukuřičnou drtí. Nesmrdí to, nepráší a zároveň činčila nic neochutnává. Chodí sama od sebe na ubrousek, který měním každý den, potom zbytek stačí jedou za 14 dní. Samozřejmě zametám poličky také každý den.

Avatar uživatele
davidhr
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 163
Registrován: Út Led 13, 2009 11:25
Místo/Bydliště: HK

Příspěvekod davidhr » Pá Říj 09, 2009 16:29

U nás uklízíme každý den, smeteme bobky, ytong rozkousaný z poliček a ze dna. Podestýlku máme na dně klece a to zhruba v 1/3 dna, asi 3-4 cm vysoké, kam chodí oba na záchod. Komplet měníme každý 4. den, protože máme dva kluky a je to tak akorát. Když byl jen Cipísek, tak stačilo 1x za týden. Dno klece jednou za dva až tři měsíce umyjeme, záleží jak se trefují na záchod.
S tím vysavačem to není špatné uklízení, ale zase bych ho tolik nepoužíval, protože když se vysává, tak přes všechen bordel co je v sáčku jde vzduch, který vyběhne ven a dýcháte ho. Ješte taky záleží jak dlouho máte sáček, jestli tak týden, či měsíc nebo i déle. Ty fitry toho moc zase neodchytí. Max po vysávání komplet sáček vysypat a vrátit zpět.

Avatar uživatele
Elouš
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 81
Registrován: Po Dub 20, 2009 20:11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Elouš » Čt Lis 05, 2009 11:18

já čistím jednou týdně, mám jen jedoho činčiláka a jako podestýlka se mi zdá být nejlepší z dřevěných peletek, nesmrdí a dlouho vydrží.. i kukuřičnou jsem zkoušela, ale chodil to ožírat a čůral mimo asi to považoval za krmení než podestýlku :)
Taky jsem zkoušela záchůdek,ale ten honezajímal.. takže měním celou klec.

Bodlinka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 77
Registrován: Po Říj 19, 2009 10:41
Místo/Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bodlinka » Čt Lis 05, 2009 17:43

takový ten malý úklid jako smést bobečky a písek denně. Zároveň zjistit co si uklidili do domečků po výletě :lol: a velký úklid 1x za 14 dní. Moc se mi osvědčili konopný peletky. Miláčkům nechutnali, ale bohužel už se prý nedělaj tak máme dřevěný a taky dobrý. Záchůdek jsme zkoušeli, ale neklaplo to. Ať jsem dělala co se dalo tak každý ráno byl čisťoučkej a všechny peletky do jedný vybraný a načuráno pěkně vedle :wink: asi mi tím chtěli dát najevo, že si tam mám chodit sama :lol:

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”