HROZNE vypadajici ocicko!

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Pacinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 365
Registrován: Čt Zář 18, 2008 14:51
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pacinka » Pá Zář 09, 2011 8:30

Prosím za tvou činčilku - navštivte paní doktorku Lietavcovou a její šance na přežití a uzdravení se rázem o 90 % zvýší!! Je to činčilářka, králíkářka - a ví si rady s kdečím...má výbornej přístup a rozumí malým zvířátkům!

Disable adblock

Avatar uživatele
yerea
Nový uživatel
Příspěvky: 22
Registrován: So Dub 17, 2010 2:22
Místo/Bydliště: Kolín

smutne zpravy

Příspěvekod yerea » So Zář 10, 2011 15:29

ELIŠKA 2.4.2009- 10.9.2011
Našeho boubíska jsem musela nechat dnes rano uspat. Doplatila jsem na neschopnost veterinářů jednat. Až pan doktor Mecera věděl, co dělat, ale bylo pozdě. Děkuju všem za podporu a rady. :cry:

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod luciex » So Zář 10, 2011 16:07

to mi je moc líto :(

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » So Zář 10, 2011 16:56

Je mi to take lito, ale uz jsem svuj nazor psla. Kdybys na nas dala a jela za Lietavcovou,mas to tam pul hodky rychlikem, tak tady mohla zrejme byt.Ted to nema cenu uz resit, jsem z toho uz vseho unavena, at je ji tam nahore dobre uz.

Disable adblock

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tarja666 » So Zář 10, 2011 17:18

je mi činčilky moc líto :(

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: smutne zpravy

Příspěvekod Wulfina » Ne Zář 11, 2011 10:09

to je nám líto :cry:

Avatar uživatele
lulka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: Stř Pro 03, 2008 21:21
Místo/Bydliště: Kraslice-Karlovarsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lulka » Ne Zář 11, 2011 11:07

Je nám to strašně moc líto :cry: :cry: :cry:

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » Ne Zář 11, 2011 18:40

Tohle bude nejspíš vzniklé velkým tlakem v oční bulvě, určitě to chce dobrého veta a co nejrychleji!

Avatar uživatele
Jerryno
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 113
Registrován: Pá Srp 05, 2011 13:54
Místo/Bydliště: Okr.Nove Mesto nad Váhom

Příspěvekod Jerryno » Ne Zář 11, 2011 18:54

to je mi luto :cry:

Pacinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 365
Registrován: Čt Zář 18, 2008 14:51
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pacinka » Po Zář 12, 2011 8:50

Činčilky je mi moc líto. Kdyby byla včas v rukou odborníka na činčily - kontakty jsi dostala - nemuselo to takhle dopadnout.
Když už nic jiného, tak maličkou už to nebolí...

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Po Zář 12, 2011 13:00

Souhlasim s Pacinkou a ikdyz uz jsem nechtela do toho stourat, musim.Tebe mi neni lito vubec, ale te cincilky ano.Psala jsi mi,ze o penize vubec neslo, akorat, ze jsi nemela zrovna auto a proto do Prahy za Lietavcovou nemohla jet.Promin, ale tohle beru, jako nehorazne vymluvy, ponevadz jsi z Kolina, do Prahy to mas pul hodky rychlikem.Kdybys byla z druheho konce republiky, nevydelavala si apod., tak se to jeste pochopit da, ale tohle ne.Nakonec jsi mi jeste napsala, ze kdyby tam s Tebou nekdo jel,nebo ja.Promin, ale ja to mam dal, nez Ty a pojedu tam s Tebou?Dle toho tady jsi chodila po vsech moznych vetech a zbytecne, i ten posledni vet je sice dobry, ale ne cincilar.Do Prahy jsi jet nechtela, ze je to daleko, ale do Pardubic, kam je to jeste dal za Berankem ano?Cincilku jsi zbytecne nechala trapit a zbytecne nechala zabit, to je cele. Mohla zit, kvuli oku se zvire neutraci, problem byl jinde a byl s nejvetsi pravdepodobnosti resitelny.Nepsala bych to uz sem, ale jsem silene alergicka na lidi, kteri si nenechaji poradit, vymysleji si ruzne protiargumenty a pak, kdyz cincila umre, nebo ji nechaji v Tvem pripade utrati,t breci a hraji na litost, jak ji milovali a jak jim chybi.To je cele.Cincilku starsne moc lituju, umrela naprosto zbytecne, na utraceni je vzdy casu dost,je to uz ta posledni moznost.

Avatar uživatele
Karolína Kapitánová
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 119
Registrován: Út Led 11, 2011 15:01
Místo/Bydliště: Oravský Podzámok, 115/9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Karolína Kapitánová » Po Zář 19, 2011 15:26

No nič ma do toho absolutne nie je, ale proste mi to neda a musim vsetkymi desiatimi suhlasit s Jasmin...dookola si tu riesila kde vsade este ides skusit s cincilkou ist a cincilka chudatko za tvoje jednanie zaplatila zivotom. Koli oku... :cry: Neviem ako to bezne funguje ale keby som ja mala problem s niektorym z mojich zvierat, letim s nim kludne aj do Brna (a to som z Oravy v SR) ak by mi to odporucili pomaly vsetci tu na webe. Ale tak tvoja vec, ten vysledok hovori za vsetko...:( chudatko cincilka zbytocna smrt...:(

Avatar uživatele
Zrzka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 114
Registrován: Út Bře 22, 2011 22:36
Místo/Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zrzka » Stř Lis 23, 2011 15:08

No, tedy, já zírám, takových rad a bobíka nechat trápit! Neskutečné!
Můj Huginek měl taky problém s očičkem, ráno jen ospalky a odpoledne vřed jako prase. Zavolala jsem do Prahy na Hůrku, tam mi řekli, že je dr. Lietavcová v Libuši a ta mi hned řekla, že mám okamžitě přijet. Mám to sice 100 km, ale jela bych klidně i dál, jen kdyby to pomohlo a pomohlo!!! Huginek o očičko nepřišel, jednalo se o vřed na rohovce, a paní doktorka Lietavcová je naprosto úžasná. Sice šmudlíka ještě pořád trápím atb kapkami, dokrmuju ho, ale je stále lepší a lepší.
Prostě nikdy bych se zdravím mých miláčků nehazardovala a okamžitě jedu do Prahy k odborníkovi. V přepravce chvíli vydrží a vyplatí se to!!!

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Stř Lis 23, 2011 23:38

Jo, bohuzel ne vsichni jsou taci, jako Ty a i mnozi zde a bohuzel ve finale nato dojede to zviratko.
Nejvic alergicka ale jsem na hlasky, jak dotycny svou cincilu strasne miluje a prosi o pomoc a nakonec na ty rady stejne neda a udela si to podle sveho,jde jinam, nebo ma dle nej jeste cincila cas a pak breci, kdyz zemre:-(

Avatar uživatele
Zrzka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 114
Registrován: Út Bře 22, 2011 22:36
Místo/Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zrzka » Čt Lis 24, 2011 7:49

Mám čtyři kluky a když na ty tři ostatní Huginek štěkal a měl nateklý očičko, tak mě to bolelo za něj. Prý je to strašná bolest, takže když mu to paní doktorka rozkapala, aby se snížil tlak, a dostal léky na bolest, tak byl hrozně zmučenej a spinkal celou cestu zpátky.
Přece nebudu mý šmudlíky mučit, když jsou to členové rodiny a mám je moc ráda. No, ještěže je nás dostatek rozumnejch.

Miri
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 54
Registrován: Po Ún 07, 2011 21:59

Příspěvekod Miri » Čt Lis 24, 2011 7:49

Nedá mi to nenapsat svůj názor.Opakovaně mi totož vadí souhrnné podceňování všech veterinářů kromě jednoho v Brně a jednoho v Praze.Máme veterináře v Turnově.Správnou narkozu pro činčily má,koukne kukátkem na zuby případně uspí a ošetří.Byl čllenem nějaké sekce pro drobné hlodavce a s Jeklem spolupracuje.Také nám nabízel,že nám to tam může domluvit,ale informace byly jasné.Přerostlé zubynám ošetří sám a přerostlé kořeny zubů se dají ošetřit jedině vytrhnutím,což má spoustu rizik včetně zlomení čelisti a dá se tak řešit poze jeden zub.´Moc ne jestli se jedná o více přerostlých kořenů.Takže jsme se rozhodli,že ho nebudeme trápit.Nelituji toho.Představa,že mi umře po takovém náročném léčení,které je hlavně stresem pro zvířátko mě děsí daleko víc.Nenechala bych zvíře trápit se s něčím a jdeme hned k vetovi,ale zároveň si myslím,že v některých případech dopřeji zvířeti ten luxus, co lidé nemají a nechám ho v klidu a pokoji uspat i když mi to je moc líto.Tolik jenom můj názor.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Čt Lis 24, 2011 8:13

Mně to také vadí, že ostatní veterináři jsou podceňovaní a často zbytečně. Nejde přece o to nahnat všechny do Prahy a do Brna, ale aby se o dobrých doktorech vědělo a byli dostupní pro chovatele z regionů, kteří to mají daleko.

Avatar uživatele
Zrzka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 114
Registrován: Út Bře 22, 2011 22:36
Místo/Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zrzka » Čt Lis 24, 2011 8:17

Není problém zaktualizovat seznam dobrých veterinářů přes činčilky. U nás třeba přes tato zvířátka nikdo není. Takže radši jedu do Prahy.
Činčilka, kvůli které bylo založeno toto téma, bohužel doplatila na zkoušení veterinářů, což takto dopadnout nemuselo.
Já myslím, že zkoušení vetů, když je zvířátko na tom hodně bledě, je fakt nesmysl a obrátím se na osvědčeného, ale pokud má někdo dobré zkušenosti s nějakým vetem jinde, je dobré dát to vědět. Asi to tady vyznělo jako podceňování jiných veterinářů, ale neřekla bych, že to někdo myslel zle. Jistě se najdou i jiní dobří, ale s touto činčilkou to mohlo dopadnout lépe, kdyby se vet nezkoušel... bohužel...

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Čt Lis 24, 2011 15:32

V Karlovarském kraji jsem nenarazila na dobrého veta.Bohužel...Když by byl problém,okamžitě jedu za ověřeným vetem,o kterém vím,že je dobrý. Takže pro jistotu bych jela do Prahy,Brna...

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Čt Lis 24, 2011 18:58

V K. Varech je jeden dobrej, ale nevim, jak se jmenuje, napiš ségře, ta k němu chodí s čičnilama to umí - sz písni soarce :wink:

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Lis 24, 2011 22:13

Zrzka napsal:Není problém zaktualizovat seznam dobrých veterinářů přes činčilky. U nás třeba přes tato zvířátka nikdo není. Takže radši jedu do Prahy.
Činčilka, kvůli které bylo založeno toto téma, bohužel doplatila na zkoušení veterinářů, což takto dopadnout nemuselo.
Já myslím, že zkoušení vetů, když je zvířátko na tom hodně bledě, je fakt nesmysl a obrátím se na osvědčeného, ale pokud má někdo dobré zkušenosti s nějakým vetem jinde, je dobré dát to vědět. Asi to tady vyznělo jako podceňování jiných veterinářů, ale neřekla bych, že to někdo myslel zle. Jistě se najdou i jiní dobří, ale s touto činčilkou to mohlo dopadnout lépe, kdyby se vet nezkoušel... bohužel...

S timto nazorem naprosto souhlasim a tak to bylo take mysleno.
Bohuzel se o dalsich veterinarich, kteri se specializuji na cincilky a hlavne na zuby a koreny a maji isufloran mnoho zatim neni, nebo se o nich nevi.A rozhodne clovek, stejne, jako sam se sebou, tak i se zviratkem, pokud mu na nem zalezi, pojede za osvedcenym a vyhlasenym odbornikem, nez by experimentoval.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Lis 24, 2011 22:20

Urcite je uz dnes situace s veterinari, kteri se zabyvaji i cincilkami a problemy zubu lepsi, nez pred par lety, ale o mnoha se nevi.Pokud vite o opravdu dobrych, kteri spolupracuji s Lietavcovou, nebo Jeklem, tak je napiste vzdy do tematu doporucovani veterinari.Ja jsem zatim slysela ve vychodnich cechach jen o tom Bartosovi v Hradci Kralove, kontakt na nej je myslim ve veterinarich a kde sidli

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”