Potraty

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
nemesisss
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: Čt Bře 23, 2006 23:10
Místo/Bydliště: Osová Bítýška
Kontaktovat uživatele:

Potraty

Příspěvekod nemesisss » So Bře 25, 2006 18:12

Moje činčila Adélka ze začátku mladata vzdycky umreli ale mliko meli,byli vzdycky takovi mali mrzacci,po zmeneni uplne jine zivotospravy se me podarilo neco odchovat ale z niceho nic me cincila porodila nedonosena 3 mladata (mam strasne naruziveho samce a porad ji nechtel nechat na pokoji byli spolu 6 let)poslala jsem mamku k veterinarce protoze mela i spatnou srst!Nevim co ji mama rekla ale dala ji vzorky kozichu na parazity.V patek jsem nasla Adu polomrtvou,hned jsme jeli k veterinarce a ta zjistila ze ma v deloze jeste jedno mimi ale to uz nedokaze vydelat!Skusila neco na vypuzeni ale uz bylo pozde a v sobotu rano umrela na otravu krve!Chtela jsem se zeptat jak bych tomu mohla predejit s novou cincilkou a jestli to nemam resit kastraci samce?

Disable adblock

Avatar uživatele
Ketka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 330
Registrován: Čt Led 26, 2006 21:21
Místo/Bydliště: Pilníkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ketka » So Bře 25, 2006 18:26

To je smutné... :cry: :cry: :cry: .

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » So Bře 25, 2006 20:47

to je fakt zvláštní, že měla pořád takové problémy... já bych řekla že to bylo něco genetického, nějaké příbuzenské křížení jejích rodičů nebo tak něco, tohle není normální... každopádně nechápu, jak jste to mohli vydržet tak dlouho, když ta samička očividně nebyla v pořádku!! Nevím, kolikrát ty mladé měla a kolik z nich bylo v pořádku, ale já bych v takovým případě neváhala a dala ji natrvalo od samce... měla jsem podobný problém, ale ten se objevil u mé samičky až po několikátém vrhu a byl spíš psychický - mladé vždy zakousla... udělala to dvakrát a už jsem ji nenechala zabřeznout... jednou ale taky potratila jedno mládě, ale já jela naštěstí k veterináři hned - zdála se mi trochu malátná a já se o ní bála... doktor jí nahmatal druhé mládě, píchnul jí tu injekci na vypuzení a šlo ven, takže se z toho dostala... asi je to varování, že jakmile samička potratí, tak to chce asi k veterináři hned, aby ji prohmatal, jestli tam není ještě nějaký, asi se to stává... a le to, že ty problémy měla pořád, to měla asi fakt geneticky, takže se mělo rozhodnout podle mě už dávno odstavit ji od samce..

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”