chudák činčilák

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Maartyy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: Stř Ún 01, 2012 7:39
Kontaktovat uživatele:

Re: chudák činčilák

Příspěvekod Maartyy » Stř Bře 14, 2012 17:03

Asi to bude Kitty, pani ji pojmenovanou neměla.

Disable adblock

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: chudák činčilák

Příspěvekod Lenca » Stř Bře 14, 2012 17:05

jo v pohodě,tak jim sedl;) naši měli také krásné kožíšky z apetitu,co se považuje za špatny a apetitem jsem zbavila samečka dredů co měl od předchozích majitelů,sestry mého bývalého přítele ( také bezcitných tyranů).už jsem to tu psala jednou, ten náš neměl u majitelů ani napáječku,protože si ji zničil a ikdyž je to k neuvěření,tak vydržel půl roku bez vody, dostaval vždy jablko celé do klece,at se napije štávy z jabka...a když mi ho dávali,tak se slovy, krm ho čim chceš,je naučeny jako morče na trávu a on pije málo,jabko mu stačí...byl 3 roky v kleci asi 40x30x35 a měli ho 3 malé děti,které ho tahali,bouchali mu do klece atd..Když jsem se stěhovala od bývalého, tak si ještě dělali na něj nároky,že je jejich a že si ho neodvezu. Tak jsem si ho odvezla když nebyli doma.Hlavně je to drzé,když jsem mu koupila volieru,ktera me vyšla na 2500,-, dala ho do kupy z 430g na 600g a rok jsem ho krmila kvalitním krmivem.

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: chudák činčilák

Příspěvekod Kobylatko » Stř Bře 14, 2012 17:52

My měli z Rockynou to samý přišla o páníčka bo dostal silnou alergii na seno a nechat si ji nemohl(měl ji 4 roky),pak ta nána co ji poloutopila,pak se mi ještě přiznala že jí měla puštěnou po pokoji šla ke svíčce a shořely ji fousky(dívím se že nechytla cela)a ještě z toho měla šílenou srandu že to byl děsný smrad,jak od nás odcházela tak sem ji ju prostě nedala bo by dopadla asi špatně :( .Aby toho nebylo málo tak si u nás neštastně zlomila pacinku.Za tu chilku to na ni bylo moc,dá se říct že to vše šlo posobě,asi se to stát mělo :( .Ted je psychicky mimo.Nesnáší ostatní zvířata,někdy bezduvodně ječí a líta po kleci jak divá.Su ráda za to že zustala u nás.

lucy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 107
Registrován: Po Srp 08, 2011 16:54

Re: chudák činčilák

Příspěvekod lucy » Stř Bře 14, 2012 18:15

To je dobře že už je někde jinde a že se jí daří =D> zajímalo by mě kde se dá sehnat kvalitnější písek než je apetit za rozumnou cenu v Hradci Králové nebo jeho blízkosti??

Disable adblock

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: chudák činčilák

Příspěvekod ajtik » Stř Bře 14, 2012 19:05

Stačí si v sobotu 24.3. přijet do Srchu u Pardubic penzion Pluto na výstavu činčil a tam si koupit písek Sepiolete.

Avatar uživatele
Maartyy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: Stř Ún 01, 2012 7:39
Kontaktovat uživatele:

Re: chudák činčilák

Příspěvekod Maartyy » Stř Bře 14, 2012 20:01

Včera po převozu byla celkem aktivní a zvědavá. Bob mi tu běhá už od šesti a nová činča chrní, kdo ví jaký má naučený režim...

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: chudák činčilák

Příspěvekod Lenca » Stř Bře 14, 2012 21:02

Hele jako režim,ehm, ten je u nás dost zvláštní...Jako by uměli hodiny...Alfons se mi vzbudí v pul 3 odpoledne a půl hodiny sedí a kouká, ve 3 začne po kleci běhat,z patra na patro,k misce a v půl 4 to začne, lomcuje a lomcuje a lomcuje dokud ho nepustím...každý den je to na minutu stejný,jakoby uměl hodiny co jsou naproti kleci :lol: ale ne,neumi,protože když ho zakryju dekou,tak stejnak v půl 4 lomcuje...:D běhá od půl 4 do 7...v půl 7 se nám budí holky, půl hodiny sedí a koukaj a v 7 začnou lítat a zakousnou se do dvířek a čekají...:D takže takhle u nás no :D a nedejbože abysme byli pryč, když přijdem domů až v půl 5,tak Alfons v kleci bručí a lomcuje o stošest :lol:

Avatar uživatele
Maartyy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: Stř Ún 01, 2012 7:39
Kontaktovat uživatele:

Re: chudák činčilák

Příspěvekod Maartyy » Stř Bře 14, 2012 21:08

Tak už konečně vylezla z boudičky. Čučí na mě, zkoumá klec, ale když jsem ji chtěl vyndat a podívat se na ten její kožíšek tak panicky utíkala a kadila o sto šest. Jinak je opravdu kost a kůže na omak. Strst vypadá o malinko líp, ale pořád nic extra a zápach se nezměnil...

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: chudák činčilák

Příspěvekod Lenca » Stř Bře 14, 2012 21:19

to chce čas a trpělivost :wink: pomaličku na ní,ona se časem dá dokupy,uvidíš :)

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: chudák činčilák

Příspěvekod Reňaaa » Stř Bře 14, 2012 21:50

Z klece činčilku nevytahuj ještě :) nech ji ať si zvykne na novou klec, nové prostředí, pachy...

Avatar uživatele
Maartyy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: Stř Ún 01, 2012 7:39
Kontaktovat uživatele:

Re: chudák činčilák

Příspěvekod Maartyy » Stř Bře 14, 2012 21:58

Asi jsme objevili nový problém....Granulek moc nezmizelo, když si došla k misce na poličce tak s granulkou seskočila dolů a schroustala ji. Přítulku napadlo jí dát žrádlo dolů na zem. A činča dřepla k misce a žere a žere. Na druhou poličku vůbec nevyskočila. I seno si rozházela po kleci a žere ho ze země. Ona vůbec nezná poličky, když už si vyskočila nahoru tak jenom k napáječce kde vydržela docela dlouho ale preferuje přízemí....jestli fakt žila v té hrůze co byla v inzerátu......voliéra pro ptáky a místo poličky dvě bydýlka vedle sebe....

lara
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 201
Registrován: Pá Říj 28, 2011 13:25
Místo/Bydliště: středočeský kraj

Re: chudák činčilák

Příspěvekod lara » Čt Bře 15, 2012 18:02

ta srst se jí určitě zlepší! Poku jedla pouze směsky tak se to podepsalo i na vzhledu kožíšku - zažila jsem to u jedné činči kterou její majitelé roky krmili směskama a děěěěsně se divili že jejich činča má oškliví kožíšek. Po té co začali krmit granulema se to dostalo do normálu :-)! Jinak mám doma taky činču která má oproti ostatním mastný kožíšek a stačí aby se vykoupala ve vitakraft sandy a je nádherná! Je od Vás mmoc hezké že ste se jí ujali!!

Avatar uživatele
jejula
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 302
Registrován: So Led 07, 2012 17:46
Místo/Bydliště: Sobotín
Kontaktovat uživatele:

Re: chudák činčilák

Příspěvekod jejula » Čt Bře 15, 2012 18:35

Ty jo asi na tom něco bude jak jsem dostala od kámošky činčiláka Chloupka tak měl taky horší srst a krmili ho směskama ještě k tomu Polskejma.Tak mu kupuju granulky a má ji lepší,ale pořád mi přijde mastnější.To jsem se ho před tim snažila pořád koupat v písku.Ale jde vidět,že kožíšek má lepší.Ale buh vi jak dloho ho tím krmili.A to v tom byli ještě tučny seminka.

Avatar uživatele
Maartyy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: Stř Ún 01, 2012 7:39
Kontaktovat uživatele:

Re: chudák činčilák

Příspěvekod Maartyy » Čt Bře 15, 2012 18:43

Ještě malá komunikace s bývalou majitelkou....nesnáším lidi kteří se neumí rozepsat :o
Zdravim, tak cinca uz je v novem domove a zda se zatim spokojena. Chtel bych se
zeptat jeste na par veci pokud by to nevadilo. Neznate nahodou vyrobce krmiva
ktere ste ji davali a znacku pisku v kterem se koupala? Znate jeji rodice a
datum narozeni? Mela uz nekdy mlade, popripade byla uz v kontaktu se samcem nebo
jinou samici? Mela nejake problemy zdravotni? Zuby, srst, paraziti? Navstivila
uz nejakeho veterinare, jestli ano mate na nej nejaky kontakt? Kdybych si jeste
na neco vzpomel tak se jeste ozvu. Zatim dekuji a tesim se na odpovedi :-)


A přišla odpověď

To jsme rádi,že je v dobrých rukou a že se bude mít dobře. Krmení jsme kupovali standartní pro činčilu.
Pač při každé koupi jsme neměli štěstí na stejné krmivo,ale vůbec jí to nevadili,vždy jsi vybrala co chtěla.
Samečka zná od sousedky,takže se samcem byla,zdravotní problémi zatím neměla,tak doposud jsme veterináře vyhledávat nemuseli. A mladé měla jednou.


Takže tak....

vera novotna
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 645
Registrován: Pá Led 28, 2011 22:05
Místo/Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

Re: chudák činčilák

Příspěvekod vera novotna » Pá Bře 16, 2012 2:08

Takže ještě ode mne dodatečná gratulace k úspěsnému pořízení nové činčilky Kitty =D> a vůbec mě nepřekvapilo jednání venku ohledně celého prodeje: asi "chovatel" dobře věděl proč posílá za sebe někoho! :oops: Podle zápachu mi to připomnělo jeden zverimex (nedávno zrušený :| ),kde jsem chtěla kdysi koupit samičce činčiláka a už při vstupu mě praštil do nosu otřesný zápach z moče a trusu ubohých zvířat; v jednom rohu měli v malých klecích dost často neuklízených morčata,králíky,osmáky,potkany,myši,veverky,křečky,křečíky i někde s mláďaty dohromady a v druhém rohu strašná terárka se želvami,hady a pár akvárek.U výlohy nějaké malé klícky s ptáky a zbytek prostoru bylo vybavení pro miláčky.Za pultem s regály krmením obsluhovala invalidní prodavačka na vozíku a na mou otázku ohledně činčil odpověděla,že vedoucí je chovatel různých domácích zvířat včetně činčil a když ji nechám zálohu 1.400,- Kč,tak za týden si mohu přijít pro nachystaného bílého mladého činčiláka ( bez možností fotek!) s omluvou,že vedoucí je časově zaneprázdněný! ](*,), no a taky během hovoru mě stíhaly mouchy jedna za druhou...s díky jsem radši odešla. :shock:
Takže chudinka Kitty byla určitě v podobných životních podmínkách a chvíli to potrvá než tzv.vyčichne díky pravidelnému koupání v čistém písku pokud to není zápach z tlamky ale jen z načichlého kožíšku od ostatních zvířat a díky tomu má možná převrácený biorytmus z denního rušení spánku,ale časem se to srovná tak stejně jako si zvykne na poličky a zatím chybějící bližší kontakt s vámi.Ohledně její váhy se nedivím,jestli ji krmili různými směskami asi kde byly vyobrazeny činčily s králíky,morčaty i křečky,protože může mít narušené trávení bez přibírání na váze a proto tolik bobků...a jestli měla mimča zázrakem po rychlém seznámení se samcem (asi jako u skotu,abych nekřivdila :oops: ),pak není divu,že takto krmená březí samička dá všechnu svou sílu do mladých a to ještě porodem a následným kojením ještě víc ubyde na váze jak před zabřeznutím a nedej bože se jí nedostává pravidelné stravy.Mimochodem,asi ty maličké taky nebudou mít první správný start do života :( ...kup Kitty dva i tři druhy výživných granulí,smíchej se špetkou hrachových vloček,nějakou ovesnou vločku a vojtěškové kolečko.Můžeš jí tam přimíchat rozdrcenou tabletku Vitakraft Calci Fit: obsahuje množství vitamínů a potřebných minerálů pro celkovou správnou imunitu a dej jí senou smíchané např.s mrkví,heřmánkem,kopřivou,malinou nebo mátou na povzbuzení chuti občas kousek čerstvého jablíčka nebo goji pro správné trávení!Jinak po čase radši zajdi k odbornému veterináři na celkovou prohlídku už kvůli samečkovi a oba nechej do té doby oddělené až po případné léčbě je můžeš začít seznamovat. :wink:
P.S.Kdyby to bylo v mé moci,tak zasloužíš právo váženého uživatele tohoto webu nad zachráněnou Kitty... =D>

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

Re: chudák činčilák

Příspěvekod Jitka Řeháková » Pá Bře 16, 2012 10:36

=D> chvála Bohu, že se najde někdo takový - tedy asi by nás bylo více, ale možnosti jsou omezené. Já jsem si oba činčiláky taky brala ze zveráčů - Žoli byl maličký, byl tam chvilku, Amy tam byla určitě půl roku. Žoli byl a je dodnes malý drak, pohybově bezva, Amy měla zkrácené svaly, jenom hopkala a taky se jí nechtělo na poličku. Postupně jsem měnila výšku a dnes je taky čamrda, jenom občas je jak hrom do police [-o< . Určitě se Kitty rozběhá a bude z ní taky skokan, všechno bude dobré. Přeju Vám moc a moc úspěchů.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: chudák činčilák

Příspěvekod saskie » Pá Bře 16, 2012 11:30

Jé, tak to je skvělé, že se má jedno zvířátko zase lépe. Když se ke mně dostal Mikuláš (Miky - někde tady na foru má téma, vlastně jsem chtěla přidat aktuální foto, no nic), též smrděl. A to fakt zoufale. Měsíc to určitě trvalo. Ale z toho se dostane. Ze všeho, alespoň tomu věřím. Všechny u nás zachráněné činčilky, a to i z horších podmínek, než pochází Kitty, se zberkaly. Jsou úžasně silná tahle nádherná zvířátka. Časem se u vás zabydlí a určitě ocení lásku a péči, kterou konečně dostane. Jen trpělivost :wink:

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: chudák činčilák

Příspěvekod Kobylatko » Ne Bře 18, 2012 21:37

Jakpak se má Kitty ? :wink:

Avatar uživatele
Maartyy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: Stř Ún 01, 2012 7:39
Kontaktovat uživatele:

Re: chudák činčilák

Příspěvekod Maartyy » Ne Bře 18, 2012 22:15

Docela fajn :) Sedí v kleci na domečku a tváří se že by se chtěla proběhnout, když na ni chci sáhnout tak stále panikaří, jinak je docela čiperná v kleci. Za víkend spořádala tak 90% granulek v misce a to ji měla vrchovatou, jinak vypila cca 50ml za dva a pul dne a seno taky mizí a to ho neroztahává po zemi. Bobky už mají správnou veliskost i tvar. Kožíšek je zase o nějaký stupínek lepší, ale chce to už aby dorazil sepiolete.

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

Re: chudák činčilák

Příspěvekod Jitka Řeháková » Po Bře 19, 2012 10:14

=D> =D> =D>

Napomenutí za porušení pravidla č. 1 viz. viewtopic.php?f=4&t=4317

Avatar uživatele
Maartyy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: Stř Ún 01, 2012 7:39
Kontaktovat uživatele:

Re: chudák činčilák

Příspěvekod Maartyy » Po Bře 19, 2012 21:04

Galerie jak to vypadá po týdnu

Tak tady jsou nové fotečky, musel jsem dnes koupit další písek, protože sepiolete vyzvednu na poště až v pátek, takový polský v zelené krabici, ale jiný nemají a jezdit do Olmiku kvůli písku...no výdaje za činči už převyšují výdaje za mě pomalu :-D Jinak jsem darebáčkům dnes vyčistil klece, vysál bobky a koupil plastové záchodky, protože dostvát asan ze skříňoklece je celkem záhul a oba dva chodí na malou do rohu klece takže zbytek asanu přijde vniveč:-D

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: chudák činčilák

Příspěvekod minlub » Po Bře 19, 2012 21:09

Už vypadá o hodně líp, je vidět že se má dobře. Tak písek není akutní, hlavně že bude. A Sepiolete je výborný.

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: chudák činčilák

Příspěvekod Lenca » Út Bře 20, 2012 6:49

jéé,jde vidět,že je na tom líp :) jen tak dál

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: chudák činčilák

Příspěvekod jasmin » Út Bře 20, 2012 11:48

Krasna prace, je fakt videt zmena a konecne spokojena cincilka.Na kazdem zvireti se zmena k lepsimu pozna a ze je stastne, nebo tyrane.dik, ze jsi ji zachranil

Avatar uživatele
Maartyy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: Stř Ún 01, 2012 7:39
Kontaktovat uživatele:

Re: chudák činčilák

Příspěvekod Maartyy » Út Bře 20, 2012 14:34

Snad uz bude jenom dobre. Chci se jeste zeptat, mam je sice oddelene v roznych mistnostech, ale po karantene, muzu dat klece vedle sebe? Jak je to totiz s tim zaseknutim rustu u samce? Musi si vrznout nebo staci kontakt pres mrize a muze se zaseknout. Jestli muzu seznamovat bezkontaktne hned po karantene, nebo az bude Bob dospely?

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”