"Krvavá" Packa

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
PETE.cz
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 237
Registrován: Čt Zář 29, 2005 19:01
Místo/Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

"Krvavá" Packa

Příspěvekod PETE.cz » Ne Led 15, 2006 20:36

Odkaz na obrazek v galerii :
http://fotogalerie.cincila.com/displayi ... 142&pos=30

Nesetkali jste se s necim takovym? Na prave zadni nozce ma krvavej jeden prstik. Nevsiml jsem si, ze by si to sama kousala,ani ze by to bylo mokre, ani ze by nejak kulhala,. Je aktivni jako vzdycky.. Byl bych rad, za vas nazor...

Disable adblock

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Ne Led 15, 2006 22:19

To vypadá ošklivě. Ať je to co to je, zkuste to léčit nějakou hojivou mastičkou s desinfekčním účinkem, třeba kalciovou mastí.
Nevím, co by to mohlo být. Třeba se někde odřela, nebo jí někam zapadla nožička.

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Ne Led 15, 2006 22:41

já bych jí asi vzala k veterináři, aby ránu pořádně vyčistil... vypadá to jako povrchová odřenina, hlavně jestli se chová normálně, takže největší je podle mě právě riziko infekce, má to dost krvavé...

Avatar uživatele
PETE.cz
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 237
Registrován: Čt Zář 29, 2005 19:01
Místo/Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod PETE.cz » Ne Led 15, 2006 22:54

no je aktivní .. normalne hopsa po kleci .. zkusil bych hojivou masticku, ale jedine co mame doma je framikoin... ale nevim, co kdyby si to lizala a zaroven treba i tu mast ???

Disable adblock

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Ne Led 15, 2006 23:16

činčila není pes a podle mě neolíže, co jí nevoní. Ten framikoin zkus. Třeba aspoň na chvíli při výběhu, pak jí to, jestli chceš, utři, aby se nelízala. Ono se to vstřebá i po chvilce působení.

Avatar uživatele
PETE.cz
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 237
Registrován: Čt Zář 29, 2005 19:01
Místo/Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod PETE.cz » Ne Led 15, 2006 23:20

du na to : - )

Avatar uživatele
PETE.cz
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 237
Registrován: Čt Zář 29, 2005 19:01
Místo/Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod PETE.cz » Ne Led 15, 2006 23:26

PETE.cz napsal:du na to : - )

asi to pes je, hned to musela ochutnat ...

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Po Led 16, 2006 7:21

Aj ja pouzivam framykoin.Vycisti to peroxidom ( riedenym s vodou) a natri framykoinom.Skus to natierat tenkou vrstvou 2x denne.

Majka

Re: "Krvavá" Packa

Příspěvekod Majka » Po Led 16, 2006 7:37

PETE.cz napsal:Odkaz na obrazek v galerii :
http://fotogalerie.cincila.com/displayi ... 142&pos=30

Nesetkali jste se s necim takovym? Na prave zadni nozce ma krvavej jeden prstik. Nevsiml jsem si, ze by si to sama kousala,ani ze by to bylo mokre, ani ze by nejak kulhala,. Je aktivni jako vzdycky.. Byl bych rad, za vas nazor...


Mates to mel taky,vycistla jsem mu to peroxidem a uz je to v poradku.Nejhorsi bylo to premlouvani aby byl chvily v klidu.

Avatar uživatele
PETE.cz
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 237
Registrován: Čt Zář 29, 2005 19:01
Místo/Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod PETE.cz » Po Led 16, 2006 16:36

ted jsem dosel z prace, volal jsem na veterinarni univerzitu v brne na oddeleni drobní savci atd a tam sou jen do 15:00. Maj tam nonstop, ale Ti to s cincilama atd neumi :-( Takze budu muset oblect bilej plast sam a asi to zvladnout sam :- ((((
Nebo vite o nekom z Brna, co dela i v normalni dobu, tedy vecer, kdy lidi konci v praci ? ? ? ? ? ? ? ?

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Po Led 16, 2006 16:44

PETE.cz napsal:ted jsem dosel z prace, volal jsem na veterinarni univerzitu v brne na oddeleni drobní savci atd a tam sou jen do 15:00. Maj tam nonstop, ale Ti to s cincilama atd neumi :-( Takze budu muset oblect bilej plast sam a asi to zvladnout sam :- ((((
Nebo vite o nekom z Brna, co dela i v normalni dobu, tedy vecer, kdy lidi konci v praci ? ? ? ? ? ? ? ?


To zvládneš sám, uvidíš :wink: Držíme pacičky :wink:

Avatar uživatele
Magda
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: So Črc 16, 2005 13:21
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Magda » Po Led 16, 2006 17:40

PETE, podívej se do příspěvku Vyjřeznutí střeva. Hned v prvním článku, co jsem psala, máš kontakt na veterinu na Palackého tř. Můžeš tam kdykoliv - je tam i popsán ceník a tel. čísla. Přepojí tě na pohotovostního doktora.
Jinak můj sameček to měl taky ale ne tak moc. Mazala jsem mu to jitroceleovou nebo kostivalovou mastičkou. Framykoinem samozřejmě taky nic nepokazíš. Uvidíš, po čem se to bude lepšit nebo naopak horšit. Tak to zmákněte :wink: .

Avatar uživatele
PETE.cz
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 237
Registrován: Čt Zář 29, 2005 19:01
Místo/Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod PETE.cz » Po Led 16, 2006 18:20

Tak už jsme nazpět .. byl jsem na veterině u paní Fialové v Bystrci.
Namazala to takovým tím zeleným nesmyslem, předepsala mi ho,s tím, že to mám každé dva dny namazat a za týden by to mělo být v pohodě.
Jinak jsem si u něho (sice je to ONA, ale jmenuje se Evžének, blbý že :-) ) nechal prohlédnout záda. Občas mi přišlo, že má "kozí záda". Sice papala, kakala, hopsala, a važí 475g. Bylo mi řečeno, že je naprosto v pořádku, že mý krásnou srst jak na omak, tak na pohled, že je dobře krmená atd atd. Pak si Evžénka oba (asi to byl její manžel) prohmatali a řekli, že to co vyčnívá v určité poloze sou lopatky a že je to v pořádku.
sice na penězích v takovýchto okamžicích moc nezáleží, ale stálo to jen 100 kč

romana

Příspěvekod romana » Po Led 16, 2006 19:17

Tito dva "zkušení" veterináři sice činčily chovali či chovají, ale já s nimi mám špatné zkušenosti. Jak s činčilkami, tak morčaty, tak s pejsky. Už bych tam nešla. Doporučuji fakultu, stejně jako Magda tam mám s doktory nejlepší zkušenost.

Jinak Evžénkovi přeji brzké uzdravení :wink:

Avatar uživatele
PETE.cz
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 237
Registrován: Čt Zář 29, 2005 19:01
Místo/Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod PETE.cz » Po Led 16, 2006 19:51

Romčo, já tvůj příspěvěk v "Osvědčení lékaři pro činči v ČR a SR" četl, ale viděl jsem tam i pozitivní názor. Navíc mi nic nezbývalo, na fakultě mi na telefonu na nonstopu řekli, že s činčilou musím během dne, čili do těch 15:00, což je pro mě nedostižná doba a nechtěl jsem to odkládat ... Nebo myslíš, že udělala opět nějakou chybu, když aplikovala Evžénkouvi a pak mě i předepsala tu zelenou mast ? ? nevím jak se to jmenuje, nejde to přečíst, ale je to prej to, co se dává děckám na odřeniny atd.... doufám, že víte co myslím

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Po Led 16, 2006 20:14

Na manžele Fialovy nadávala spousta chovatelů, jen ne všichni svoje zkušenoti napsali. Navíc i Ina už na ně změnila názor a nedoporučuje je. Na druhou stranu, poranění na ťapince snad nebylo takového charakteru, aby bylo riziko s tím za nimi zajít.

Avatar uživatele
PETE.cz
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 237
Registrován: Čt Zář 29, 2005 19:01
Místo/Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod PETE.cz » Po Led 16, 2006 20:35

no, naháníte mi strach ... aby nakonec neměl i ty "kozí záda", i přesto, že mi oba několikrát zdůraznili, že nemá :shock:

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Po Led 16, 2006 20:53

Uklidnit Tě sice nemohu, ale když nám sem dáš fotku, na které to bude vidět, omrkneme to všichni a řekneme svůj názor.
Fialovi bohužel neodhalili ani banální problémy, naštěstí to na té druhé brněnské veterině napravili. Prostě na jejich názor bohužel nemůžeš spoléhat. Ale neznamená to, že tentokrát neměli pravdu!

romana

Příspěvekod romana » Po Led 16, 2006 21:53

Také si myslím, že poranění na ťapce bude v pořádku, ale s těmi zádíčky bych raději zašla na fakultu.

Avatar uživatele
PETE.cz
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 237
Registrován: Čt Zář 29, 2005 19:01
Místo/Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

záda

Příspěvekod PETE.cz » Po Led 16, 2006 22:02

takže odkazy na 2 fotky z víkendu, kde stojí a je vše v pohodě :
http://fotogalerie.cincila.com/displayi ... =142&pos=8
http://fotogalerie.cincila.com/displayi ... =142&pos=9

nova fotka :
http://fotogalerie.cincila.com/displayi ... 142&pos=10

starsi fotka:
http://fotogalerie.cincila.com/displayi ... =142&pos=7

No a ještě se třeba podívejte na ostatní fotky v galerii pod PETE.cz
Jak jsem už dřív psal, v některých pozicích je vše v pohodě, ale když sedí a hrbí se, nebo sedí na zadku,tak že má i zadní packy ve vzduchu tak je to vidět ....

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Út Led 17, 2006 10:01

No, já bych to možná řešila preventivní prohlídkou na veterině na Palackého. A pravidelnou kontrolou velikosti trusu (já, když najdu krásné bobečky, nosím je na lopatce přítelovi k televizi, abych se pochlubila, co Miki vyrobil... :wink: ...to máte vidět tu znechucenou reakci a ty nadávky... :lol: )!

Osobně jsem se sice nestkala s kozíma zádama, ale dle literatury je činčilka i pohublá. Mně se zdá, že "Evženka" je pěkné baculaté zvířátko a zkrátka když sedí, tak je trochu shrbená, protože se jí tak sedí pohodlně.

Miki tak sedí taky, už jsem se několikrát vyplašila. Kontroluji pravidelně bobky, ty má o.k., žere normálně a jindy zase sedí s pěkně kulat´oučkýma zádama.

Spíš mně napadá, když se takhle občas hrbí, jestli ho nebolí v zádech. Mně když bolí, taky se různě hrbím a protahuju...

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Út Led 17, 2006 16:28

Ale to víš, že tam jsou... Do 15 h. je ordinační doba, pak mají nonstop pohotovost na telefonu, a to včetně víkendů. :!:
Doktor jel od sebe z domu někdy o půl jedenácté večer a domluvili jsme se bez problémů na setkání v ordinaci za půl hodiny od telefonátu! :wink:

Bohužel to pak stejně špatně dopadlo, ale ne vinou doktora. Byl to pozdě projevený a tehdy už neřešitelný problém! :(

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Út Led 17, 2006 16:38

Tady je číslo na pohotovost: 732 615 647, snad je to číslo ještě aktuální :oops: , mám ho asi rok.

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”