3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Schecke » Po Zář 16, 2013 11:32

Ahoj všem :)
Chtěla bych všem chovatelům přítomným na naší výstavě velice poděkovat za účast a výhercům velice pogratulovat k cenám. Hned jak bude tabulka vítězů hotová, vložím sem odkaz.


Mám ale jednu věc k pořešení. Jak jistě účastníci výstavy ví, na naší letošní výstavě se účastnilo několik rakouských chovatelek - celkem 4. 2 z nich jsem osobně pozvala na naši výstavu a to Iris Freinhofer a Moniku Talas z rakouského klubu CHG. Další dvě poslaly pouze přihlášku. Jedna z nich a to - Birgit Mangelberger přijela s 5ti zvířaty, což je od jednoho chovatele na naší výstavě maximum, a to chtěla přivézt zvířat 10, vyhrála celkového vítěze výstavy, se třemi zvířaty první cenu a s jedním jednu třetí cenu.(Jen mimochodem ta druhá - Marlene Edelbacher je její přítelkyně). většina chovatelů byla zklamaná jak je to možné a určitě je zajímá jak to je možné.

No po pořádku vám řeknu co jsem se v dnešních dnech vše dozvěděla a co jsem bohužel před výstavou nevěděla:

Mangelbergrovi jsou velkochov o více jak 300 činčilách! Pan Walter Mangelberger je adept na posuzovatele v Rakousku a údajně se do posuzování všem dalším plete, aby vyhrál. Před každou výstavou zkoupí nejlepší odchovy a zvířata z těch nejkvalitnějších chovů v Rakousku a s těmi jdou potom vystavovat. V přihlášce ovšem měli napsáno, že všechna zvířata jsou jejich vlastní odchov. Lžou o tom jak jsou zvířata stará. Velice jsem se při posuzování divila, že Miranda - vítěz výstavy, která vážila 668g má pouhých 6 měsíců. Samozřejmě to byla lež. My se ovšem dle váhy také řídíme a proto nás toto velice naštvalo! Naši chovatelé díky tomu neměli tím pádem šanci na úspěch a musím říct, že je toto chovaní velice nefér k našim chovatelům! Údajně toto dělají už celá léta a mne velice mrzí, že jsem se o tom dozvěděla až po výstavě. Jak jsem se dozvěděla, tak dělají všude problémy jen proto, aby všude vyhrávali a nikdo už je v Rakousku nemá rád.

Díky těmto vědomostem bych jim ceny nejraději sebrala, ovšem vyhráli tak či tak "poctivě" tedy jejich přivezená zvířata byla opravdu nejlepší a ty činčilky nemohou za to kdo je přivezl. Na naší výstavě ale pro takové chovatele co podvádějí jen kvůli úspěchu není místo a proto jsme se rozhodli mezi chovateli našeho klubu, že od příští výstavy už mohou na naší výstavě vystavovat pouze chovatelé kteří mají chov do max 50 zvířat. Jak už jsem několikrát psala, náš klub i naše výstavy jsou pouze pro drobnochovatele, kterým na svých činčilkých záleží a nejsou pro ně jen "zboží" a v tom duchu bychom chtěli pokračovat.

Letošní výstava byla skvělá, velká a bohatá a všem chovatelům, návštěvníkům a sponzorům se velice líbila, byli spokojení a moc nám děkovali a také vykládali o tom že je to u nás lepší jak jinde na výstavách zvířat (třeba v Ostravě) ale výsledky byly následně tedy trošíčku zklamáním.
Doufám, že se přes tuto nepříjemnou věc překleneme a v přístím roce už budou vyhrávat jen poctiví chovatelé a nejlépe ti naši :)

Rakouské chovatelky z klubu CHG - Iris a Monika by chtěly všem vzkázat, že Mangelbergerovi mezi ně nepatří a abychom na jejich spřátelený klub CHG a činčilky nezanevřeli v tom smyslu, že všichni rakouští chovatelé nejsou stejní a že jejich vlastní odchovaná zvířata byla v čestném a rovnoceném souboji s těmi našimi a rádi nás přivítají i na jejich výstavě ve Vídni a budou potěšeny, když je v přístím roce znovu pozveme.

Toto tedy k souhrnu o nečestných vítězech. Ostatním bych ovšem chtěla opravdu pogratulovat, protože i přes tuto skutečnost se dokázali přes tyto chovatele probojovat na stupně vítězů a nebo obsadilli hned další již nevítězná místa a mohou se tak pyšnit nadějnými zvířaty :) Budu velice ráda, když to v dalším roce zkusí znovu a třeba již dosáhnou na stupně vítězů :)
Na všechny se budu velice těšit!

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Wulfina » Po Zář 16, 2013 12:16

To, že Mangelbergrovi jsou velkochov o více jak 300 činčilách je velmi známá věc...
Jejich praktiky jsou zas jejich věc - ostatně, ať si každý dělá ve svém chovu co chce, navíc i někteří chovatelé z čech jezdí do zahraničí, tam si nakoupěj činčily a pak si je dotáhnou na výstavu - to je také profláklé...
Stačilo se před výstavou poptat třeba organizátorů výstav v Srchu, co jsou Mangelbergrovi zač, nemusela bys být teď zklamaná či naštvaná... :wink:

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Dora » Po Zář 16, 2013 12:37

Wulfi na co se jako Betty měla ptát organizátoru v Srchu???Teď nějak nechápu... přece v Srchu mají plnou podporu a zelenou :-)
Však si to tam pojedou pěkně prodat a vyhrát další ceny, ne??? To je taky známá věc :-)

Je fakt že by bylo super česká výstava s českými chovateli a kdyby tam každý prezentoval svůj chov s vlastními odchovy....
Myslím že je škoda, že se to tu zavádí jinak...

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Wulfina » Po Zář 16, 2013 12:45

Nebo se zeptat lidí co je znaj, co do Srchu jezděj často...
Na co se zeptat?

Napsat třeba:
Přihlásili se nám na výstavu Mangelbergrovi, jsou kožkaři nebo ne? Kolik maj zhruba činči?
Prostě se na ně normálně zeptat. Však to není žádné tajemství...
Další věc je, že v Srchu kožkaři maj zelenou, všicí, to víme taky :)

A dál, jednou je to mezinárodní, tak je to mezinárodní... to je zas čistě rozhodnutí pořadatelů výstav v Srchu :)

Disable adblock

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Dora » Po Zář 16, 2013 12:56

Wulfi navíc si myslím že není jejich věc, že napíšou vlastní odchov když není a jiný věk!!!
To není jejich věc, to je podvod!!!!!! :-(

Asi možná nejde o velikost chovu a kožkaře... ale o férovost :-)

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Wulfina » Po Zář 16, 2013 13:01

Njn, holt maj žaludek na to chlubit se cizím peřím... :-"

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Schecke » Po Zář 16, 2013 13:07

Wulfi, já tě chápu, ale já opravdu nejsem člověk který se na každého chovatele vyptávala co je zač a co dělá v jeho chovu. Od toho jsou tu jiní lidé :) Uznala jsem jejich přihlášku tak jako přihlášku od kohokoliv jiného. Jak říkáš, ať si každý dělá co chce, ale myslím, že naše malá výstava nemá zapotřebí, aby na ni takoví velkochovatelé jezdili pobrat všechny ceny. Byla bych mnohem radši kdybys tu velkou podložku za 5 tisíc od pana Kamenického ze Stelta.com pod psa vyhrála ty pro svýho berňáčka než oni. Fakt je mi to líto a budu raděj dělat výstavy pro 20 činčil než aby to takhle dopadalo. Chci aby se z cen těšili hlavně naši chovatelé a doufám, že příští výstavu to tak bude :)

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod minlub » Po Zář 16, 2013 14:16

Pokud někoho nařknu z uvádění lživých informací (což může být i důsledkem vyloučení z výstavy), měla bych mýt pádné důkazy. Betty, mohu poprosit o vysvětlení a důkazy toho, co píšeš?
U Mangelbergerových jsem byla osobně ještě s další chovatelkou. Mají rodinný baráček, činčily co jsme viděli měli vlastní pěknou místnost, obrovské klece (větší jak má většina z nás) s vybavením, koupelnou aj. a určitě jich tam nebylo 300. Ani kapacitně nevím, kam by je schovali. V Rakousku mají předepsané rozměry klecí a nedávno i měli v chovu kontrolu co jsem četla. Je to velmi málo časté, ale i v 6 měsících může mít činčila 668g! Mám v chovu 2, které měli v 7 měsících 660g a 650g. Dle věku kategorie rozdělené nejsou, tak nevidím důvod, proč falšovat narození.
Proč by kupovali zvířata po celém Rakousku pořád dokola aby vyhrávali? Za prvé by museli mít hodně štěstí, aby koupili v takovém množství samé TOP. Za druhé by museli zkupovat neustále, protože na výstavu vozí převážně dorost a tam ho i prodávají. Za třetí, pokud to o nich všichni ví kde pořád kupují. A proč si je tedy nenechají a nevozí ty výherní všude, místo aby koupili a na výstavě prodali a zkupovali další....?
Většina chovatelů nevozí jen své odchovy ale i ty, co v chovu mají, aby věděli, jak na tom jsou. Mimojiné většina mazlíčkářů své odchovy nevozí skoro vůbec. Nevím, co by na tom mělo být špatného.

Máš důkaz o tom, že informace, které uvedli jsou nepravdivé?

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Terezka » Po Zář 16, 2013 14:53

Nicméně ty jejich přepravky pro 8 činčil, kde každá měla prostor 10x15 cm, to mě dostalo. Říkali jsme tomu vlak smrti a koncentrák, jen jsme kroutili hlavami.

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Schecke » Po Zář 16, 2013 15:07

Moniko,
já osobně jsem s Mangelbergrovými neměla problém. Chovali se slušně a z výhry měli radost. Nevím ale jak by se chovali kdyby nic nevyhráli takže nemůžu soudit.
Vím jaký zákon mají v Rakousku a u nás už platí mimochodem také.
Seš si jistá, že ti ukázali všechny místnosti kde chovají nebo jen ty které chtějí ukazovat?
6 a 7 měsíců je dost rozdíl. Za měsíc ti činčila může a nemusí nabrat až 100g, to přece víš.
Vím, že je to možné, ale když nám tu samičku přinesli na stůl, ani jedna jsme nemohly uvěřit, že je tomu co vidíme půl roku.
Oni si ale mohli myslet, že právě proto, že nejsou rozdělená zvířata dle věku budou mladší zvířata lépe hodnocena když se hodnotí dle váhy k věku nemyslíš?
a na otázku proč by to dělali je jednoduchá odpověď: aby vyhrávali. Někteří lidé holt dělají vše proto aby byli nejlepší...někdy proto i zabíjí jiné lidi.
Není nic špatného na tom nevozit odchovy, ale vozit cizí zvířata a vydávat je za vlastní odchov je trošku podvod nemyslíš?

Pokud jde o důkazy, ty samozřejmě nemám jak získat, jedině tak, že by se k tomu přiznali sami a to neudělají a proto jim také ceny zůstanou po právu.
Pokud jde o informace, na skutečnost, že jsou to velkochovatelé co dělají všude problémy mne upozornili na výstavě Iris s Monikou a dali mi kontakt na další chovatele, kteří s nimi mají zkušenosti. Bylo mi toho řečeno mnohem více horšího o nich a údajně s nimi chovatelé už nechtějí mít nic společného. Byli v jejich spolku a kvůli problémům co dělali museli odejít. Takový podobný případ byl i v našem klubu, takže vím přesně o čem mluví.

Mě jsou jejich spory osobně naprosto volné. Já Mangelbergrovým výhru osobně nezávidím, už proto, že moje dvě nejlepší činčily skončily na posledním místě. Ale nechápu proč by naši drobnochovatelé o které mne osobně jde a pro které jsem klub vytvořila měli soutěžit s velkochovateli se kterými se nemůžou vůbec srovnávat. Jak říkám. Ať si každý dělá co chce, ale já vyhovím našim drobnochovatelům a velkochovatelé na naši výstavě již nebudou moci soutěžit. Však velkochovatelských výstav je po celém světě mraky, kdežto náš klub pro drobnochovatele je jeden z mála :)

Avatar uživatele
Annik
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: Út Kvě 22, 2012 12:26
Místo/Bydliště: Mlada Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Annik » Po Zář 16, 2013 17:10

Wulfina napsal:Njn, holt maj žaludek na to chlubit se cizím peřím... :-"

No Wulfino, tak já teda čumim, že zrovna ty reaguješ takhle. Máš asi hodně krátkou pamět, když si nevzpomínáš, kterak jsi sklidila v Srchu nejen super ohodnocení, ale dokonce cenu s mladym standartkem, kterého jsi koupila těsně těsně před posuzováním. Takže nejen že to nebyl tvůj odchov, ale ani jsi činčilu nepřipravila, no hlavně že jsi byla spokojená že jo (a určitě jsi Czyzovým aspoň pěkně poděkovala). Každopádně jsme se z toho poučili všichni, činčily budem prostě prodávat až po posouzení, ať si každej škemrá jak chce..

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Wulfina » Po Zář 16, 2013 17:29

Počkej, já NIKDY Tiff nevydávala za svůj odchov... :wink:
Navíc jsem se Ludwiky ptala, jestli chce tu trofej ona, že je to hlavně jejich úspěch! Ludwika mi sama řekla, že je už moje a že je si mám pohár nechat...
:wink:

Avatar uživatele
Annik
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: Út Kvě 22, 2012 12:26
Místo/Bydliště: Mlada Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Annik » Po Zář 16, 2013 17:37

Jinak teda ještě k ostatním řádkům, co jsem si zde pročetla.. no chce se mi z toho blejt velebnosti

Takto veřejně někoho pošpinit a doslova pomluvit, to je teda dosti neprofesionální přístup hlavní pořadatelky. Zjistit si informace o jednotlivých chovatelích v dnešní době internetu, kdy má každý webovky, je opravdu to nejmenší. Pokud tedy potřebujete informace o chovu, aby jste se mohli rozhodnout, zda zvířata právě z toho chovu na výstavu připustit nebo nikoliv (i když teda mě osobně to přijde dost divný - ale to je asi jen můj pocit) není nic jednoduššího, než si je vyhledat.
Soudit někoho, podle toho, co kde zaslechnu.. no k tomu teda nemam co dodat, prostě ať žijou pomluvy že jo, hlavně jedná-li se o úspěšné chovatele. Já osobně jsem třeba Waltra posuzovat viděla, viděla jsem i dost jejich činčilek, a rozhodně to není tak, že udělají cokoliv pro úspěch a že by při posuzování upřednostňovali svoje zvířata. Jejich zvířata vyhrávají prostě pro to, že jsou opravdu velmi kvalitní. A kvalitní jsou z toho důvodu, že mají v původu kvalitní předky, kteří se třeba i narodili - světe div se - u jiných chovatelů. Pomlouvat někoho za to, že má kvalitní chov, do kterého investoval nejen hodně peněz, ale hlavně hodně znalostí a úsilí, to je teda ubohost první kategorie.
Pokud se vám nezamlouvá úspěch jiných chovatelů, než u kterých si to přejete, tak si prostě na výstavu pozvěte jen vámi vybrané chovatele. Pak se nebudete divit, že vyhráli chovatelé, kteří si pravidelně vozí ceny z výstav po celé Evropě.
Osobně si myslím, že mít na výstavě zvířata se super kvalitou je k nezaplacení. Porovnat s nimi svoje zvířata a zjistit, že to třeba není až zas tak špatný je přeci super. No ale asi jen pro lidi, kteří chtějí svůj chov rozvíjet. Pro ty, co jen závidí, je to samozřejmě nežádoucí. :roll:

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Wulfina » Po Zář 16, 2013 17:53

Ps: navíc to bylo špatně pochopeno, abycho to přivedla na pravou míru...

Je naprosto v pořádku, že se vystavují činčilky získené z jiných chovů.
Chovatel sám většinou své odchovy nevystavuje.

U psů, je to tak, že štěňata která se narodí v chovce si odebírají nový majitelé a ti pak štěňata vystavují, čímž dělají reklamu chovu i chovateli (prakticky prezentují domovskou stanici štěnda) ze kterého štěně pochází, tím si chovka buduje jméno a ví se o ní...
Myslim, že je to tak i u koček i u všech zvířat, které vůbec z nějakých chovů pochází...

Chlubit sem cizím peřím jsem napsala na odpověď Doře, která psala:
"Wulfi navíc si myslím že není jejich věc, že napíšou vlastní odchov když není a jiný věk!!!
To není jejich věc, to je podvod!!!!!!
"

Vydat cizí mimino za svý beru jako chlubením cizím peřím...

:-#

Avatar uživatele
Annik
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: Út Kvě 22, 2012 12:26
Místo/Bydliště: Mlada Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Annik » Po Zář 16, 2013 17:58

Wulfi ty jsi především činčilu neměla vůbec vystavovat pod svým jménem. Vím že jsi chtěla vědět ohodnocení činčily, už jenom pro to, aby jsi věděla, co si vezeš domů. Ale vystavit jsi ji měla nechat Czyzovi, stejně jako já jsem vystavovala několik činčilek z mého chovu, které už byly zaplacené, ale výstavou prošly na mojí přihlášku a s mým jménem. Je možné, že jsi to s Czyzovimi řešila, ovšem nezasvěcení návštěvníci výstavy neměli ani tucha o tom, že si činču ani nepřipravila. Ale to už je teď jedno, nikdo to nijak neřešil, jen Czyzovi byly trošku zklamaní. Jen mě překvapuje, že zrovna ty se nad tím tak pohoršuješ.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Wulfina » Po Zář 16, 2013 18:02

Já se nad ničim nepohoršuju, ani nepozastavuju, já s Birgit i Waltrem vycházim v pohodě a jak jsem již řekla, ať si dělají co chtějí :)

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod ajtik » Po Zář 16, 2013 18:03

Jen bych chtěla podotknout k váze včera jsem přivezla samičku s váhou 428g ve třech měsících od Žandy tak kolik bude mít v šesti určitě 600g
Jo a v Srchu jsou vždy dvě výstavy mezinárodní a česká.

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod žanda » Po Zář 16, 2013 18:11

Schecke napsal:Ahoj všem :)
Velice jsem se při posuzování divila, že Miranda - vítěz výstavy, která vážila 668g má pouhých 6 měsíců. Samozřejmě to byla lež. My se ovšem dle váhy také řídíme a proto nás toto velice naštvalo!


Chci se vyjádřit jen k této poznámce. Nevím kde je pravda a hledat ji nebudu, ale jen chci podotknout, že mám v chovu 2 zvířat, která ve svých 6ti měsících tuto váhu měli (+-). Je to sice výjmečné, ale nikoli nemožné. Přeci nemůžeš posuzovat dle váhy věk činčily...

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod minlub » Po Zář 16, 2013 19:04

Betty,

Jaký charakter výstavy máš a koho necháš vystavit je tvoje věc, jsi pořadatel. Máš pravdu v tom, že máš opravdu jedinečnou výstavu. Pokud ti vadí, že mají takovou kvalitu že ostatní neobstojí, tak je příště nezvi, ale tohle jsi trošku přestřelila.

Vůbec mi nepřijde seriózní a krajně neslušné (vzhledem k funkci pořadatele a předsedy klubu) takhle bez důkazů jen podle toho co ti kdo řekl a co si myslíš takhle někoho obvinit a ještě je nazvat nečestnými vítězi. Hlavně když jde o vystavovatele, kteří přijali tvojí pozvánku, přijeli vystavit činčilky a holt měli to štěstí, že vyhráli většinu cen. Vzhledem k tomu, jako dlouho chovají, jak se tomu věnují, kolik do toho vložili peněz, jakou mají kvalitu, jezdí po výstavách kam mohou, se nedivím. Nechápu proč je tohle má znevýhodňovat! Je problém ten, že pobrali ceny? Holt některým chovům v zahraničí moc konkurovat ještě nemůžeme, ale spíš by to měla být motivace kvalitu zvýšit, ne je pomluvit. Nebo je problém v tom, že s ostatními chovatelkami z Rakouska jsou „na kordy“ a ony nevěděli, že přijedou?

Když to vezmu kolem a kolem, ať jsou činčily co vystavili od koho chtějí, tu kvalitu mají a vítězství si zaslouží. Máš důkaz, že nejsou jejich odchovy? I kdyby jich měli 300 jak jsi někde slyšela, tak to spíše by podporovalo fakt, že tolik odchovů mít mohou. Navíc mi vůbec nesedí fakta, která jsem psala v předešlém příspěvku.

Určitě by ti více chovatelů napsalo, že taková váha v 6 měs. být může. Sice výjimečně, ale může. Možná proto v kombinaci s předpokládanou kvalitou právě na výstavu jela…..a jen proto říct, že lžou??? Píšeš, že je to samozřejmě lež, takže důkaz samozřejmě máš????

Pokud víš, jaký mají zákon v Rakousku tak víš, že mají předepsané jiné rozměry než náš zákon, který platí až od 1. 1. 2014.

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Schecke » Po Zář 16, 2013 20:56

Na tyto nepěkná slova k mé osobě řeknu pouze toto:¨Já věřím chovatelům z Rakouska, kteří na ně upozornili, protože narozdíl od vás mluvků tady s nimi mají více zkušeností a nemají rozhodně důvod si takové věci vymýšlet když chovají už od osmdesátých let. Pokud Vám na výstavě v Srchu vyhovuje, že tam jezdí velkochovatelé a a jaká zvířata vystavují, není nic jednoduššího než jezdit pouze tam a neřešit nějaké malé výstavy v Brně :) Já budu ráda, když k nám budou jezdit drobnochovatelé pro které klub funguje, protože si také zaslouží vyhrát stejně jako velkochovatelé se kterými nemohou soupeřit. Pokud jde o můj názor, tak se výstava v Srchu rozdělila na zahraniční a českou právě proto. Na to ale naše nevýdělečné sdružení nemá finance a ani po tom nijak netouží.
Jak říkám, na našich výstavách nejde o kvantitu činčil, ale o fajn atmosféru s fajn chovateli a krásnými milovanými zvířátky a hlavně o radost našich chovatelů z toho, že si můžou také zasoutěžit a vyhrát mezi českou kvalitou a ne TOP kvalitou zahraniční. Nechci aby k nám chovatelé přestali jezdit jen proto, že už dopředu ví, že nevyhrají. Kdybych mohla tak dám ceny všem :) Věřím tomu, že naši chovatelé dosáhnou brzo stejné kvality jako chovatelé zahraniční ale prohrávat naše chovatele asi k lepšímu chovu moc nenakopne, spíš je to utvrdí v tom, že výstavy nemají smysl a to nechceme! Děláme to přece pro ně :)

Avatar uživatele
Magda
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: So Črc 16, 2005 13:21
Místo/Bydliště: Brno

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Magda » Po Zář 16, 2013 21:38

Betty, já Mangelbergrovi moc neznám, pouze ze Srchu - takže přímo je soudit nemůžu. Ale působí jako slušní lidé a činčily mají opravdu luxusní - jednu od nich mám. Nechci se k tomuto tématu vyjadřovat ale musím reagovat na to, že věříš, že i chovatelé z ČR se dostanou na jejich ( zahraniční ) úroveň kvality.... Jak to vidím já, tak to tak brzy nebude. Kdejaký množitel si koupí činčilu - hlavně aby byla co nejlevnější a měla nějakou barvu. To pak rozmnoží s činčilou podobné kvality a prodá mláďata pod cenou - jen aby prodal, přece to nedá na zkožkování. A lidi koupí, protože je to barevné a hlavně levné. Každý zachrání kdejakého mrzáka ( omlouvám se za ten výraz ) a pokud to jde, množí to dále. Neříkám, že toto dělají všichni " chovatelé " . A pak přijedete na výstavu, kde uvidíte standardní činčilu a žasnete - něco tak krásného mít doma - ale nejsou ve většině případů z českého chovu. Když zahraničního standarda srovnáte s čekým opelichancem, tak ani nevěříte, že ten zahraniční je taky standard. Ale ten zahraniční není zdarma do dobrých rukou nebo za 200 Kč ale za peníze.... A v ČR se , bohužel, dává zatím dost přednost ceně nad kvalitou. A tím jsme u toho. Na výstavu mazlíků do Brna přijedou činčily z Rakouska - a ouha - oni vyhrávají - no ještě aby ne, zaslouží si to. Já, když přijela poprvé do Srchu a uviděla standardy od Czyzů, tak mě spadla brada a musela jsem si jednoho koupit. (A už mám i samici - standardní, která váží skoro kilo..... ) A taky to v Srchu všichni berou jako samozřejmost, že Czyzovi vyhrají skoro všechny ceny v jejich kategorii - oprávněně. A je to jen o selekci a množení kvalitních zvířat. Jak jsem psala, k tomuto musí přijít i chovatelé v ČR. Musí přijít na to, že nekvalitní činčila nepatří do chovu - pouze na mazlíka - ale kde je zaručené, že když ho prodáte jako mazla, že ho nový majitel nebude dále množit ? A pak jsou ty inzeráty hrající na city - prodej spěchá, jinak ho pustíme na louku nebo do sklepa..... atd., atd..
Jinak mě mrzí, že jsem na výstavu do Brna nemohla ani na čumendu, manžel měl nějakou akci a musela jsem dělat doprovod, takže snad příští rok. Tož asi tak ....

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Schecke » Po Zář 16, 2013 22:33

Vsak na mne působili také jako slušní lidé, to už jsem psala, ale tak na mne pusobili i Chudoplesti, kteří u mě pred výstavou i přespali, ale vyklubalo se z nich potom to, že mi vyhrožovali, že jestli nevyhraji tak mi neprivezou výstavní klece. Takto se mohli chovat oni k ostatnim Rakouskym chovatelům, ale to už tady nikdo vědět nemůže. Takže i když je někdo slušný na někoho tak na jiné být nemusí. Není to tak že v Srchu taky vyhrávají náhodou? Jak by se chovali kdyby to tak nebylo? Tak či tak na naší vystavu prostě velkochovatele nepatri. Řekněte mi popravdě kdo byl rad, že vyhrali všechny prvni ceny až na jednu?
A to co pišeš o kvalitě českých lidí, takhle se ale dobří chovatele nechovají ani nekupuji to nejlevnější. Dobří chovatele se přece snaží mít ty nejlepší odchovy a nedělají to pro peníze ani neprodávají svoje činčily pod cenou aby se jich zbavili. Já mám taky standardas od Czyze a řeknu ti že kromě srsti je to jedna z nejrypatejsich a z nejzlejsich prskacich činčil v chovu. Já jsem si ji nekoupila, byla mi koupena takže jsem si ji nechala. tím chci jen říct, že takovou činčilu by tady zvládl odchovat každý s činčilou s Dánskou srstí.

Avatar uživatele
Magda
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: So Črc 16, 2005 13:21
Místo/Bydliště: Brno

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Magda » Po Zář 16, 2013 22:43

Já taky nepsala, že všichni chovatelé a dobří chovatelé ..... Za chovatele teda považuju každého, kdo činčilu chová a množí. Taky soudím z odpovědí na inzeráty - některé odpovědi jsou opravdu náročné. Taky už u mně dost lidí pro činčilu bylo a našel se i jedinec, který zřejmě očekával cenu kolem 500 Kč za krásnou barevnou samičku... Jsou tady opravdu chovatelé poctivci ale dále to nechci rozebírat. Jen mi pak dej vědět, až uvidíš u někoho tak luxusního standarda jako např. od Čížů - ale z rodičů ČR. To snad ze zdejšího " materiálu " snad ani nejde vyrobit :)

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Schecke » Po Zář 16, 2013 23:02

Tak oni chovají po standardech z dánska. Proto jsem psala že to tady zvladne každý nakoupit činčily z Dánska a odchovat s nimi další kvalitní zvířata :)

Avatar uživatele
Mona
Nový uživatel
Příspěvky: 22
Registrován: Po Kvě 21, 2007 13:10
Místo/Bydliště: Tišnov
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Mona » Út Zář 17, 2013 7:59

Do jisté míry máš pravdu.... původní zvířata dovezli z Dánska (opět na ně museli mít finance, protože pokud je mi známo, stojí v přepočtu tak 5.000,-Kč/ks a to nepočítám dopravu) a to, co vozí na výstavu, to jsou jejich odchovy z jejich odchovů.... je to prostě několikátá, jimi odchovaná, generace. :-)
K vystavování zvířat - dokud nebude na výstavách kolonka "chovatel", tak jak např. u psů, tak se budou chlubit cizím peřím i čeští vystavovatelé.... a děje se to i v Srchu a to dokonce až tak, že zvíře zakoupené těsně před výstavou, se předělá z 1 klece do druhé a vesele se vystavuje jako "moje". ;-) Ale proč ne, já souhlasím s tím, si nechat posoudit zvíře, které jsem si koupila, ale ať je vidět jeho původ!

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”