Novy prirustek :o)

Zde pište, pokud se vám narodily mladé činčilky.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Host

Novy prirustek :o)

Příspěvekod Host » Po Srp 06, 2007 11:36

Ahoj, vcera se nam narodilo male cincilatko. Nase cinca Bianka uz rodila podruhe, ale pri prvnim porodu malinka cinca umrela :( .
Ale ted jsme moc radi, ze mame doma male mrne.
Proc vlastne pisu. Jen jsem se chtela zeptat, jestli mam pak prizpusobit male cincilce napajecku, dat ji treba niz nebo dat misku s vodou.
Jinak doufam, ze mamka Bianka vse zvladne bez problemu a tatka Blackos je necha v klidu a nebude male otravovat. Jsou totiz vsichni tri spolu v kleci.
Mam opravdu radost z toho maleho :D

Disable adblock

Avatar uživatele
moniqua
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 318
Registrován: Po Kvě 28, 2007 15:46
Místo/Bydliště: Brno / Bratislava

Příspěvekod moniqua » Po Srp 06, 2007 11:47

Ahoja!
Já při prckách s napaječkou nic nedělala a dlouho k ní nechodili... pŕedpokládám teda že vodu berou při kojení "z mlíka"... teprve až začali zkoušet pevnou stravu, začali zkoušet i vodu :)


A jinak, s tím samcem... pokud jej necháš u samice, je velká pravděpodobnost, že ji znovu oplodní, což by tak rychle po sobě nemuselo být pro samičku dobrý. :!:
A samozřejmě... k prckovi gratuluju :) ať hezky roste :)
Naposledy upravil(a) moniqua dne Po Srp 06, 2007 11:52, celkem upraveno 1 x.

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Po Srp 06, 2007 11:48

gratuluju!
co se týče té napaječky... Nijak extrémně to nespěchá, protože teď je malý stejně jen na mlíku od maminky, ale pak máš dvě možnosti - buď dát napaječku trochu níž (ale tak, aby se z toho ještě pořád mohli napít i rodiče, aniž by si zlomili vaz ;) ), nebo přidat další napaječku. Záleží na možnostech a taky na tom, kde původní napaječku máš... já mám tu hlavní až nahoře, takže aby to pro rodiče nebyla tak velká změna, tak radši přidám další dolu k zemi, přesně na výšku stojícího mimina. Dávám mu jí tam asi po týdnu, to už začíná všechno zkoumat a ochutnávat... Misku s vodou určitě ne, mimčo je trouba, zmáčelo by se a pak by mohlo nastydnout ;).

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ajtik » Po Srp 06, 2007 12:45

My pouze blahopřejeme =D> :lol: zatim jsme mimča neměli takže poradit nemohu.

Disable adblock

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Po Srp 06, 2007 13:51

Já mám napáječky na přízemí, žádné změny nebylo třeba :wink: . Misku určitě ne.

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

ach jo a ja zase nic :-(

Příspěvekod Plačková Kamila » So Lis 03, 2007 10:22

ach jo a nase cinci zase nic :-( no treba je to tim jak byl samecek pokousanej a dlouho se lecil(sem si ho vzala ze zverimexu v hroznym stavu) nebo ja nevim :-( moc me to mrzi se na ne tesim treba naky budou :-) prosim jestli by ste mi nemohli poradit jestli to muze byt tim :-( diky moc :-(

Avatar uživatele
Lída
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 636
Registrován: Út Črc 24, 2007 23:19
Místo/Bydliště: OSTRAVA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Lída » So Lis 03, 2007 12:26

Kamilo, podívejte se, jestli má Váš sameček všechna mužská ústrojí. Moje kamarádka má párek činčil, standard samičku a wilson white - silver samečka. Oba jsou moc krásní a nic :cry:
Já jsem jim samečka prohlédla a zjistila jsem, že nemá ani jednu "kuličku". Možná to bude tím - v jejich případě.
Třeba to chce jenom čas, příroda zavolá :P
Pokud byl dlouho ve stresu, potřebuje moooc času, aby se dal dokupy a začal věřit okolí. Pak příjdou i jiné radosti.

Disable adblock


Vrátit se na “Máme miminka”