Matylda bude mít mimča a nově možná i Barča

Zamknutá témata a zbytečné hádky.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Po Pro 03, 2007 17:24

Ina napsal:Tehle osobe nikdy nemelo smysl nic radit a vysvetlovat, protoze ma svoji hlavu a bohuzel jsem mela vzdycky pocit, ze ji jde jen o ji samotnou a jeji stupidni experimenty, nez jeji cincily.:-(


proč si to myslíš mě to nepříde ale s 12ti letou samickou fakt nevim no asi bych to taky nenechala ale nemuzeme ji do toho mluvit musi si to rozhodnout sama :wink:

Disable adblock

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Po Pro 03, 2007 17:35

Protoze jsem si s ni uz taky uzila svoje, ale to uz je dlouho, nechci to tady rozebirat. Snad ti skalni uzivatele, kteri zde jeste zbyli a pamatuji si to vedi, o cem je rec.Tenkrat to bylo zase ohledne krmeni a nedala si nic poradit, vymluvit, dokonce uvazovala i o rozevreni samice, jen aby ji samce stacil oplodnit a take si ho chtela jen vypujcit na to. Fakt uz se k tomu nechci vracet, protoze by tady zase bylo zle, ale nedalo se k tomu mlcet:-(.
Samozrejme, ze je to bohuzel jen jeji vec a jeji cincily, ale my, kteri je mame radi k tomu asi mlcet a jen tak to prejit nemuzeme.

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Po Pro 03, 2007 17:39

aha tak to se ti nedivim to sem nevedela :cry:

Avatar uživatele
parisse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1483
Registrován: Po Srp 27, 2007 20:23
Místo/Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod parisse » Po Pro 03, 2007 17:46

Už se tu zas schyluje k hádce?Nebo to terntokrát bude v klidu?

Disable adblock

boruvka311
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1179
Registrován: Po Srp 07, 2006 13:04
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj- Ostrava, F-M
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod boruvka311 » Po Pro 03, 2007 17:50

Myslim ze to bude v klidu :wink: ze jo holky?? :P Neni treba tady zamykat dalsi tema, ja vim ze to neni lehke, prihlizet takovym vecem kdyz jde o nami milovane zvirata, ale mohlo by se to prejit bez dalsich otazek a odpovedi a pokracovat tady tutino tema, uzamknutych temat uz bylo dost a pak budou Vanoce, musime navodit atmosferu :D :wink:

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » Po Pro 03, 2007 17:55

cože??? rozevření samice??? :shock: ale to bylo taky trošku jinak... tuším, že se tu někde psalo... Ale tuším, že samice se rozevře (nebo něco takovýho)když má říji ... Vypůjčení samce jo ale to bylo taky trošku jinak... Ino díky tobě mám Matyldu, dává mi moc radosti, ale nevíš co a jak bylo když jsem k holkám byla nucena dát p. Alexandra... Ale sama tu často píšeš jak jsou činče citově založený, jak můžou zešílet když se rozdělí pár a z šoku i zemřít... A 2 samci se vedle dvou samic můžou k smrti poprat... Měla jsem rozdělit další pár (Matyldu a Barču) nebo jsem k němu měla dát nedospělou samici?
M.
PS: moc mi tu pomáháte... prosím probírejte stáří Barči a co jsem provedla se mnou v soukromých zprávách... Moc se těším až se narodí miminko Matyldy

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Po Pro 03, 2007 18:16

Musela jsem pritvrdit, protoze Ty sis tezko kdy dala rict.Njedrive sis nedala rozmluvit tu svoji vlastnorucne vyrabenou smes pro cincily, kde byly i suseny houby a granule jsi tvrde odmitala.Vzdy jsi chtela slyset radu a ptala ses, ale kdyz Ti nekdo odpovedel a poradil, tak jsi skoro vzdy prohlasila, jako ted, ze je to Tvoje vec a nechas vse prirode a udelas si to po svym.
Ja, nez bych riskovala komplikovany porod, nebo mozna dokonce i uhyn samice, tak bych nechala samce vykastrovat. nakonec mas to stesti, ze jsi z Brna a muzes na tu nejprestiznejsi veterinu, takove stesti kazdy nema. Pak spolu muzou byt vsichni, ale stejne bych se bala,aby se holky jednoho dne neservaly do krve o samce. Ja bych nikdy osobne nenechala v jedny kleci vic, jak jednu samici se samcem. Uz se ty pripady staly a prirode opravdu neporucis, ze jedna ze samic mela mlade a napadla tu druhou, se kterou dlouho zily predtim v harmonii i se samcem.
podivej, co se stalo Cikovi a neni to ojedinely pripad o kterem vim.kolikrat spolu cincilky,zily leta v poklidu a lasce by se dalo rict a jednoho dne jedna z nich mela smrtelna zraneni. A bohuzel se tohle stalo i u letiteho souziti dvou samcu.
Nemyslim si, ze by Tvuj samec stresem umrel z odlouceni. tak mu tam dej tu mladsi samici, stejne i par musis nekdy oddelit, aby si samice odpocinula a k te starsi samici muzes dat mlade holku.
Nebo samce zvlast a drzet klece pobliz sebe, moznosti je vic, nez riskovat.

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Po Pro 03, 2007 18:36

holky nehadejte se nemá to cenu

Avatar uživatele
silva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1353
Registrován: Čt Srp 31, 2006 22:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod silva » Po Pro 03, 2007 20:02

Tak mě napadá: Někde jsem četla, že činčily žijí ve skupinách. Ty činčilí samice, které jsou starší, se samcům vyhýbají? Nebo činčilák ví, že jsou starší a nemá o ně zájem on? Je to riskantní, samozřejmě, ale neděláme my právě takovými zásahy (převařená voda v napáječce, fleesový pelíšek, tíměř konstantní teplota a vlhkost vzduchu ...) z našich chlupáčů "skleníkové kytičky" ? (Náchylné k nachlazení, lehce stresovatelné, trpící epilepsií, křečemi apod.) V přírodě jde o poměrně odolné zvířátko.
PS: Netvrdím, že to občas taky "nepřeháním". Není to výzva k hádce, pouze úvaha.

Kač
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 215
Registrován: Ne Lis 25, 2007 17:40
Místo/Bydliště: Praha

Příspěvekod Kač » Po Pro 03, 2007 20:06

silva napsal:Tak mě napadá: Někde jsem četla, že činčily žijí ve skupinách. Ty činčilí samice, které jsou starší, se samcům vyhýbají? Nebo činčilák ví, že jsou starší a nemá o ně zájem on? Je to riskantní, samozřejmě, ale neděláme my právě takovými zásahy (převařená voda v napáječce, fleesový pelíšek, tíměř konstantní teplota a vlhkost vzduchu ...) z našich chlupáčů "skleníkové kytičky" ? (Náchylné k nachlazení, lehce stresovatelné, trpící epilepsií, křečemi apod.) V přírodě jde o poměrně odolné zvířátko.
PS: Netvrdím, že to občas taky "nepřeháním". Není to výzva k hádce, pouze úvaha.


Já souhlasím... ve volné přírodě jsou ty zvířátka daleko odolnější... Jenže na druhou stranu ty činčilky, které máme doma ve voliérách už s těmi divokými nemají moc společného... a v těch podmínkách, které jsou venku by dlouho nepřežily. Myslím, že už jsou z nich prostě bohužel sklenikové kytičky a nám nezbývá než je tak chovat..

Avatar uživatele
Vaclav
ADMINISTRÁTOR
ADMINISTRÁTOR
Příspěvky: 278
Registrován: Po Kvě 24, 2004 1:46
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Vaclav » Po Pro 03, 2007 23:11

Ino, to jsi trochu prehnala. Kazdy ma svobodu rict nazor, ze s necim nesouhlasi, ale neni mozne nikoho osobne inzultovat.

ze ji jde jen o ji samotnou a jeji stupidni experimenty


Tohle me neprijde vubec, jako normalni chovani dospeleho cloveka.


Bohuzel nemuzu jinak, nez dat ban na dobu neurcitou (podminka uz byla porusena nekolikrat). Tema uzamykam.

Disable adblock


Vrátit se na “Archiv”