Chloupek

Vložili jste do své fotogalerie nové fotky a chcete se o ně podělit i prostřednictvím diskuze?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
jejula
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 302
Registrován: So Led 07, 2012 17:46
Místo/Bydliště: Sobotín
Kontaktovat uživatele:

Chloupek

Příspěvekod jejula » Ne Led 08, 2012 21:21

Ahojik jsem tu nová a včera jsem si přivezla svoji první činčilu.Jmenuje se Chloupek a je mu 5 let.Vzala jsem ji kamarádce,která ho měla u rodičů a oni na něj neměli moc času.Tak jako milovník zvířat jsem si ji vzala do své péče.Ještě mám 2 potkánky,2osmačky a 2 nevlastní pesany.Prostě mám zvířátka ráda a hlavně hlodavce. :lol: Tak snad se mu bude u mě dobře dařit. Tady jsou fotky činčilky zatím jen bohužel přez mříže.
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Ne Led 08, 2012 23:04

Pěkný sameček, gratuluju k novému přírůstku.
Doporučuji pročíst si témata strava, bydlení, je zde plno užitečných rad o péči o činčilku.
Ať dělá radost :D

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tarja666 » Ne Led 08, 2012 23:09

Vítám tě na fóru! :D Moc pěknej činčilák :) ať se mu daří a tobě dělá jen samou radost :D

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Po Led 09, 2012 0:26

Také vítám zde na forku :) myšák je moc pěkný, tak ať málo zlobí a brzo si zvykne na nový domov >:*B

Disable adblock

Avatar uživatele
jejula
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 302
Registrován: So Led 07, 2012 17:46
Místo/Bydliště: Sobotín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jejula » Po Led 09, 2012 8:35

Děkuji.Jo čtu si to tady.S činčilákem to vypadá na dlouho už ho mám 2dny a občas útočí přez mříže a je někdy naštvanej.Pamlsek už si vezne přez mříže,ale celkem z něj mám docela strach ani nevím jak mu mám dát do klece jídlo. :( Když jsem mu dala ruku naposledy do klece tak na mě chrčel!

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Po Led 09, 2012 9:45

Pokud poslední majitelé na něj neměli čas a nevenovali se mu, tak asi není moc navyknutý na lidský konntakt.

Když mu budeš dávat pamlsek mluv na něj potichu a dej pomalu ruku do klece a nabídni mu ho. Zkušenosti s agresivní činčilama nemám, to je jediné, co mě napadá.

Avatar uživatele
jejula
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 302
Registrován: So Led 07, 2012 17:46
Místo/Bydliště: Sobotín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jejula » Po Led 09, 2012 9:49

Tak jak byl u kamarádky,ale to je asi tak 2 až 3 roky tak se o něj starali v poho,ale jak ho měl ten tatik tak ho asi nepouštěli měli kočku a psa.Ale na toho tatika navyklej byl.Tak nevím bude to chtít asi čas,ale nejhorší je že nevím jak mu vyměním a nakrmím ho.Koupila jsem mu granule,protože to co jsem dostala se mi moc nelíbí.A nevím jak mu to mám dát.Zatím mě nekousl a jen občas chrčí.Vůbec nevím jak se s ním zacházelo neptala jsem se.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Po Led 09, 2012 11:16

dejte mu čas. jestli se o něj nestaraly, tak se asi bojí. Nejprve bych se zaměřila, co by mu mohlo vadit - má přes den klid? Je na místě, kde se cítí v bezpečí? Má se v kleci kam schovat? Má dostatečně velkou klec? A čím ho krmily?

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Po Led 09, 2012 11:36

Je krásný :-)
Mám doma činčilku, která byla týraná, a skoro po 2 letech, co jí mám doma je z ní neskutečný mazel :wink: Chce to jen čas :)

Avatar uživatele
jejula
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 302
Registrován: So Led 07, 2012 17:46
Místo/Bydliště: Sobotín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jejula » Po Led 09, 2012 11:59

Mě se nějak ztratila moje otázka z druhýho tématu.Tak krmili ji nějakou směskou pro činčili,ale moc se mi nezdá tak mi bylo doporučeno,že mám koupit granule pro činčili tak jsem je koupila.No to místo nevím.Je vedle počítače,ale chci aby si na nějakej hluk zvykl.Nemám ji moc kam dát bydlím v půdním bytě,ale u potkánků,kteří jsou noční tak problém nebyl a není.Byl zvyklej asi jen na toho tatika i na kámošku pak vystartoval.Klec je podle mě malá.Ale dali mi ho sní.Má tam obrácenej květináč a malej otvor tak se tam asi nevleze.No tím,že si ho veznu jsem mu chtěla pomoct,aby měl nejlepší péči a hlavně bych ho pouštěla z klece což oni nedělali.Nebo tak mě napadlo nemám ho přez den přikrýt hadrem,ať má větší tmu?Mám to tak i u potkyšů,aby neměli tolik světla.Jinak všechny moje zvířátka jsou miláčci a zvládala jsem to v poho,ale s ním si nevím rady a nevím jak na něj.

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tarja666 » Po Led 09, 2012 13:05

jestli je to takhle, tak to se opravdu bude chtít obrnit trpělivostí. Zřejmě není téměř zvyklý na lidský kontakt a bude to trvat o něco déle, než si zvykne.
Opravdu zkus projít fórum, je tu toho o ochočování psáno hodně.
Jinak si nemyslím, že by byl hadr přes klec nutný, nevšimla jsem si, že by činčám světlo nějak vadilo, pokud teda není někde na přímém světle - pak bych ale klec raději dala na jiné místo.
Jaké jsou rozměry klece? Jinak pokud je domeček malý, určitě pořiď jiný, aby se mohl schovat někam, kde se bude cítit v bezpečí a umísti ho co nejvýše v kleci. Činčilky tam spí nejraději.

Avatar uživatele
jejula
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 302
Registrován: So Led 07, 2012 17:46
Místo/Bydliště: Sobotín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jejula » Po Led 09, 2012 13:26

No moc jsem toho zrovna nenašla,ale musim koukat čtu to teprv od rána.Tak kamarádka se s ním prej i mazlila,ale to bude asi dávno.A občas si s ním někdo hrál,ale moc ne!Možná ze mě jen cítí strach a proto útočí nebo nevím.Já mu musím nejdřív tu klec otevřít a pak mu tam něco dát což se bojím i vydělat misku.

Bodlinka-h
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: Ne Kvě 08, 2011 15:36

Příspěvekod Bodlinka-h » Po Led 09, 2012 14:12

máme klec s podobnou roztečí mříží a protože holky blbnou s miskou, museli jsme ji přidrátkovat. Granule se dají pohodlně doplnit přes mříž polívkovou lžící, na seno holt musíš otevřít. Horší to bude s úklidem...

Jinak mě napadá snad už jen zkusit dát klec někam do tmavšího rohu, aby byl chráněnej z více stran a měl větší pocit bezpečí

Avatar uživatele
jejula
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 302
Registrován: So Led 07, 2012 17:46
Místo/Bydliště: Sobotín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jejula » Po Led 09, 2012 14:33

Tak já jsem si vzala mikinu a vyměnila jsem mu to žrádlo a zabudovala jsem mu tam větve ať má co hryzat.Ale hned se na mě vrhl a kousal mě do mikiny.A kňučel u toho.Se mu to asi nelíbilo.Vměnit to teda nevím jak to budu dělat,ale snad až tak za pár týdnů.

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tarja666 » Po Led 09, 2012 14:44

pokud máš tu klasickou kovovku, tak stačí oddělat dno a než vyčistíš, činčilku nechat v té mřížové části. Jednu dobu jsem taky měla kovovku a dělala jsem to takhle. Tak ji ani nemusíš stresovat chytáním :)

Avatar uživatele
jejula
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 302
Registrován: So Led 07, 2012 17:46
Místo/Bydliště: Sobotín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jejula » Po Led 09, 2012 14:51

To mě napadlo!No uvidím třeba si Chloupek zvykne dřív.Prej mu to čistili 1x za 3 týdny tak uvidím jak na tom budem.Dyštat to zkusím pokud neseskočí.

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Po Led 09, 2012 15:37

Hele já dávám na klec deku, není po celém obvodě, ale z hora to mají celé přikryté a trochu ji z boku, oni se takhle cítí víc v bezpečí protože na ně tolik nevidím a oni zase na mě ne (:D), navíc je děsně baví tahat rohy deky do klece a dělat si z ní pelíšek.

Dala jsem ji kvůli mladšího protože jak byl malý tak byl celkem plachý a takhle když se měl jak skrýt (neberu boudku), tak byl klidnější a deku jsem tam už nechala protože jsou na ní zvyklí a jak jsem říkala ničit ji je strašně baví :) Jak řekli ostatní chce to čas a trpělivost, nic není hned. Nevím jestli to není blbost, ale když jsem měla jednoho činčiláka ještě, tak měl plyšáka (cca stejně velký jak on) a spal s ním, nepřišel si potom tak sám, ted by ho už měli jen na ničení :D

Držím palce!!!!

Avatar uživatele
jejula
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 302
Registrován: So Led 07, 2012 17:46
Místo/Bydliště: Sobotín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jejula » Út Led 10, 2012 21:44

Tak jsem mu zkusila dát do klece ruku a on mi pořát ruku oprcává!Tak myslím,že je ochočenej! :D

Avatar uživatele
jejula
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 302
Registrován: So Led 07, 2012 17:46
Místo/Bydliště: Sobotín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jejula » Stř Led 11, 2012 21:33

Chloupek na výletě mimo klícku.
Obrázek
Obrázek

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Stř Led 11, 2012 22:09

Moc pěkný :) Pořád útočí? Jinak zdá se mi to, nebo se tváří nějak klidněji? :)

Avatar uživatele
jejula
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 302
Registrován: So Led 07, 2012 17:46
Místo/Bydliště: Sobotín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jejula » Stř Led 11, 2012 22:11

Ne neutočí jen po ránu je naštvanej!Včera jsem si ho perfektně ochočila jak mi ojížděl ruku a pořád to dělá!Jo byl venku z klece tak vypadá spokojenějš!

Avatar uživatele
jejula
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 302
Registrován: So Led 07, 2012 17:46
Místo/Bydliště: Sobotín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jejula » Út Led 17, 2012 12:58

Tak teď už je Chloupek úplně v pohodě!Už na mě nevrči ani poránu a pečlivě si mě čistí a já ho drbu za ouškama a uplně se nastavuje!A nechá se i nosit!No krása \:D/

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Út Led 17, 2012 13:24

týýjo,tak to je super :) to se mi ani po roce a půl nepodařilo u samičky :(

Avatar uživatele
jejula
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 302
Registrován: So Led 07, 2012 17:46
Místo/Bydliště: Sobotín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jejula » Út Led 17, 2012 13:31

To já jsem strašně ráda je to miláček!Teď mi v klícce nádherně chrní!večer ho zas pustím proběhnout! :lol:

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Út Led 17, 2012 13:38

hlavně,že se u tebe bude mít dobře ;)

Disable adblock


Vrátit se na “Galerie”