Prolízačky

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Prolízačky

Příspěvekod Reňaaa » Po Lis 16, 2009 15:23

Chtěla bych dát do klece Mackovi nějaké prolízačky nebo tak něco... a vůbec mě nenapadá z čeho je mám vyrobit, tak jsem chtěla poprosit jestli někdo nemá nějaký nápad, třeba to může být něco na zavěsení, cokoliv já nemám fantazii :D

Disable adblock

Avatar uživatele
jaji-nka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 574
Registrován: So Dub 04, 2009 21:20

Re: Prolízačky

Příspěvekod jaji-nka » Po Lis 16, 2009 15:51

Já jsem udělala klukům houpačku .Ušila nějak solidně... 30x30 cm ...na ní i spinkají.... :D Nebo si kup trupky,které dáš do klece rádi v nich bloudí činčilky a rádi spinkají:-)

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: Prolízačky

Příspěvekod Reňaaa » Po Lis 16, 2009 19:53

jaji-nka napsal:Já jsem udělala klukům houpačku .Ušila nějak solidně... 30x30 cm ...na ní i spinkají.... :D Nebo si kup trupky,které dáš do klece rádi v nich bloudí činčilky a rádi spinkají:-)


Něco ve smyslu houpačky už jsem taky vyrobila má to zavěšené ve vzduchu a je to z látky, jinak Macík zatím zkoumá a neví co stím.

Avatar uživatele
jaji-nka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 574
Registrován: So Dub 04, 2009 21:20

Re: Prolízačky

Příspěvekod jaji-nka » Po Lis 16, 2009 20:46

Reňaaa napsal:
jaji-nka napsal:Já jsem udělala klukům houpačku .Ušila nějak solidně... 30x30 cm ...na ní i spinkají.... :D Nebo si kup trupky,které dáš do klece rádi v nich bloudí činčilky a rádi spinkají:-)


Něco ve smyslu houpačky už jsem taky vyrobila má to zavěšené ve vzduchu a je to z látky, jinak Macík zatím zkoumá a neví co stím.


Já jsem dala klukům kožešinu,protože ji mají rádi..Oba dva tam dneska spali..Jinak by jsi mohla koupit trubku,jako rozvodový nebo jak se to jmenuje tak dvě části,prodávají to v OBI:-)

Disable adblock

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: Prolízačky

Příspěvekod Reňaaa » Út Lis 17, 2009 10:59

jaji-nka napsal:
Reňaaa napsal:
jaji-nka napsal:Já jsem udělala klukům houpačku .Ušila nějak solidně... 30x30 cm ...na ní i spinkají.... :D Nebo si kup trupky,které dáš do klece rádi v nich bloudí činčilky a rádi spinkají:-)


Něco ve smyslu houpačky už jsem taky vyrobila má to zavěšené ve vzduchu a je to z látky, jinak Macík zatím zkoumá a neví co stím.


Já jsem dala klukům kožešinu,protože ji mají rádi..Oba dva tam dneska spali..Jinak by jsi mohla koupit trubku,jako rozvodový nebo jak se to jmenuje tak dvě části,prodávají to v OBI:-)


Jo to jsem už viděla!!! Tak to mu asi koupím, dík :wink:

Bodlinka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 77
Registrován: Po Říj 19, 2009 10:41
Místo/Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bodlinka » Út Lis 17, 2009 18:08

trubky jsou moc fajn a koukni někam do zveráku prodávají prolézačky a takové závěsné houpačky (je to takový čtverec a je na něm kožešina) pro fretky. moje potvůrky to zbožňujou.

NNikisek
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 259
Registrován: Ne Lis 15, 2009 19:41
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod NNikisek » Út Lis 17, 2009 18:14

U nás taky frčí houpačka koupená ve zmerimexu, původně byla určená pro fretky a prodavačka říkala, že se tomu říká hamaka. Jinak papírové trubky jsme vyprosili v obchodě kde prodávají koberce, doma nařezali a přidělali do klece a naši miláčkům se to moc líbí a pěkně si v tom lebedí :P

Avatar uživatele
jaji-nka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 574
Registrován: So Dub 04, 2009 21:20

Příspěvekod jaji-nka » Út Lis 17, 2009 18:41

NNikisek napsal:U nás taky frčí houpačka koupená ve zmerimexu, původně byla určená pro fretky a prodavačka říkala, že se tomu říká hamaka. Jinak papírové trubky jsme vyprosili v obchodě kde prodávají koberce, doma nařezali a přidělali do klece a naši miláčkům se to moc líbí a pěkně si v tom lebedí :P


Tak to je skvělí..

Avatar uživatele
bigi
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 197
Registrován: Čt Zář 27, 2007 20:44
Místo/Bydliště: Třinec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod bigi » Ne Lis 22, 2009 11:36

Naše holky taky mají v kleci houpačku pro fretky. Kožešinu jsem jim dala pryč. Holky v houpačce ve vrchní vrstvě vykousaly díru, zrušily lemy kolem dokola a teď se v tom schovávají. Jsou natolik chytré, že do spodní vrstvy díru nekoušou, asi ví, jak by dopadly. Každopádně na vánoce dostanou novou houpačku.

neseto
Nový uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: Út Srp 04, 2009 22:27
Místo/Bydliště: Pardubicný kraj

Příspěvekod neseto » Út Lis 24, 2009 15:49

Já našim mazlíkum koupil pelíšek pro malý psy, nebo kočky a přidělal ho na nejvyšší poličku. Strašně rády v tom spinkaj. Taky dutý kmeny jsou fajn, naše potvůrky to zbožňujou, když se půjdete projít do lesa určitě na nějaký narazíte. Pak je ale potřeba vnitřek vydlabat dlátkem až na zdravé dřevo, aby se do klece nenosily houby, nebo tak něco, pak se to nechá nějaký čas vyschnout a nakonec hodí na chvilku do trouby.
Když bylaještě Anička sama, měla ráda plyšové morče, ale teď se o něj už vůbec nezajímá, asi ho z klece vyndám.
Zavěšený hamak máme taky, mají to rády.
Na dno je dobré dát kameny. Na pískovci se nám Anča dokonce válí, jako by se koupala.
Pak se dá z větviček a drátu (každou větvičku provrtáte na dvou místech a navléknete jako korálky) udělat dobrý žebřík.
Dříve měly takovou závěsnou houpačku, ale bylo to dost nestabilní a činčám se to vůbec nelíbilo, tak jsme to vyndali.
Mám v počíátači fotky, ale nemám čas to sem teď dávat, tak možná později.
Časem bych rád koupil činčám nějaké to škrabadlo pro kočky, co se prodává. Myslim, že by se jim to hrozně líbilo. :)

Bodlinka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 77
Registrován: Po Říj 19, 2009 10:41
Místo/Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bodlinka » Út Lis 24, 2009 16:54

dobrý nápady u nás místo kmenu mám bambus a korkovou kůru, jenže ta nemá moc životnost, protože jí vždycky po chvíli rozhryžou :lol: , ale neni drahá a taky se dá docela dobře sehnat

neseto
Nový uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: Út Srp 04, 2009 22:27
Místo/Bydliště: Pardubicný kraj

Příspěvekod neseto » Stř Lis 25, 2009 17:40

Kde se dá sehnat korková kůra ? :) naše dostávají jen korek z vína a milují ho :)

Avatar uživatele
neprodejny vzorek
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 434
Registrován: Po Srp 13, 2007 8:50
Místo/Bydliště: Lázně Bělohrad nebo Mostek (TU)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod neprodejny vzorek » Stř Lis 25, 2009 19:23

Ve zverimexu ji maj myslím u terárií a akvárií.

Bodlinka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 77
Registrován: Po Říj 19, 2009 10:41
Místo/Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bodlinka » Po Lis 30, 2009 19:21

já jí beru od Animalsu, ale měla by se dá koupit nebo objednat ve zveráku. I když mám zkušenost, že ne každý ví co po něm chceš :lol:

Avatar uživatele
silvila
Nový uživatel
Příspěvky: 9
Registrován: Út Lis 17, 2009 11:06

Re: Prolízačky

Příspěvekod silvila » Stř Pro 16, 2009 22:30

našim klukum jsem ušila závěsnou látkovou houpačku ....stal se z toho záchodek tak jsem to vytahla ven... nevím proč to dělají ...ale dělají škoda...schválně jsem jim koupila látku kde je na stromě veverka :D :D a oni jí chodí počůravat ...potvory nevděčnééé :D :D

Avatar uživatele
silvila
Nový uživatel
Příspěvky: 9
Registrován: Út Lis 17, 2009 11:06

druhy pokus

Příspěvekod silvila » So Led 09, 2010 21:12

Tak jsme jim pověsili znova látkovou houpačku a už do ní nechodí čůrat, tak ještě že tak... jinak bych jim dala :-D :-)

Avatar uživatele
Terdule
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 121
Registrován: Stř Říj 28, 2009 9:34
Místo/Bydliště: Zdice

Příspěvekod Terdule » Po Led 11, 2010 11:06

U nás jsou v kleci polštářky činčilí velikosti a holky je milujou. :wink: Pak máme taky zeshora přidělaný tubus, který jsem pořídila ve výtvarných potřebách- prostě papírová trubka, ta je taky móóóc oblíbená. Naštěstí nečůraj ani do jednoho... :lol:

Avatar uživatele
bigi
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 197
Registrován: Čt Zář 27, 2007 20:44
Místo/Bydliště: Třinec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod bigi » Ne Led 31, 2010 20:06

Naše holky dostaly na vánoce novou houpačku, ale ta už jim tak nejede, je z jiného materiálu, který asi není tak dobrý :D Taky dostaly kompletně nové police a to bylo něco pro ně, hned musely všechny ochutnat.

evusa63
Nový uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: Ne Kvě 30, 2010 14:49
Místo/Bydliště: Jihlava

sblížení dvou činčil

Příspěvekod evusa63 » Ne Kvě 30, 2010 16:12

Nejdříve jsme je dali k sobě, ale Líza ho pěkně proháněla. Teď jsou odděleně, večer je oba vypouštíme.I venku, když na něj narazí, hned ho, chudáčka, žene...Chtěli bychom od nich miminka, ale máme strach,že se nesnesou....

Avatar uživatele
jaji-nka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 574
Registrován: So Dub 04, 2009 21:20

Re: sblížení dvou činčil

Příspěvekod jaji-nka » Ne Kvě 30, 2010 20:57

Dej tomu čas.Držím palečky :)

kkarollkaa
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 286
Registrován: Po Bře 01, 2010 18:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kkarollkaa » Po Kvě 31, 2010 7:13

u nás to tak taky chvíli bylo, samička samečka pěkně proháněla. Oni si na sebe musí zvyknout, jsou to hodně temperamentní zvířátka. když tak je strčit do nějaké bedny spolu, oni si to vyříkají a bude klid :D

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”