Samička k 6letému činčilákovi se zákalem očí?

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Christinna
Nový uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: Pá Ún 04, 2011 1:10

Samička k 6letému činčilákovi se zákalem očí?

Příspěvekod Christinna » Út Ún 15, 2011 15:25

Zdravím,
na jiném fóru o činčilách mě nedávno tvrdili, že není dobrý nápad kupovat samičku k 6letému standart samečkovi, kterému se teď objevil zákal u obou očí - že je to prý dědičné.
Ovšem dnes jsem byla na vyhlášené veterinární klinice v Brně a mluvila s panem doktorem Jeklem a ten mě utvrdil v tom, že to dědičné z 99% není, že je to kvůli jeho věku. Věřím určitě více vetovi, ale stejně se chci poptat na vaše názory.
Samec, jak už jsem řekla, je starý 6 let a většinu života strávil sám. Zdá se mi poslední dobou smutný, proto mu chci pořídit společníka - moc ráda bych měla ještě jeho mláďata a tak opět uvažuji po dnešní konzultaci s panem doktorem nad samičkou.

Takže mám pár dotazů :
Koupit raději mladší samičku ( třeba půl roku starou ) nebo raději starší, která už měla mladé? Nebo je to jedno?
A jak se na ni bude tvářit samec, když byl tak dlouhou dobu sám? Bude umět pak pečovat o miminka, nebo ho budu muset s velkou pravděpodobností od samičky po porodu odstavit?

Díky předem za odpovědi :)

Disable adblock

Christinna
Nový uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: Pá Ún 04, 2011 1:10

Příspěvekod Christinna » Út Ún 15, 2011 16:35

tak spíše asi už roční bych pořídila, abych je nemusela držet odděleně tak dlouho.. ale stejně se toho trochu bojím :)

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod genca » Út Ún 15, 2011 16:41

Kup takovou, která může rovnou k němu :) a neboj, seznamování probíhá většinou v pořádku... Taky mám samici, která žila roky sama a seznamovala jsem ji s druhou holkou a byly v pohodě... :)

Avatar uživatele
verýk
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 423
Registrován: Stř Črc 09, 2008 12:08
Místo/Bydliště: Jablonec nad Jizerou- okres Semily
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod verýk » Út Ún 15, 2011 16:56

Spíš bych upozornila, že se vědčinou seznamování neobejde bez boje a pár vykousaných chlupů...ale to tak bývá - tak jen aby jste to čekali :wink:
... a pokud to tvrdí pan Jekl tak bych do toho šla....klidně i se samičkou, která je už starší aby si sním kdyžtak poradila :D

Disable adblock

Christinna
Nový uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: Pá Ún 04, 2011 1:10

Příspěvekod Christinna » Út Ún 15, 2011 20:21

Tak díky za odpovědi.. nějakou mu pořídím, už se těším, jak na ni bude reagovat.. snad dobře a těch vytrhaných chlupů bude co nejméně :)

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Út Ún 15, 2011 20:34

Pokud to tvrdí Jekl,je to pravda.Jak píšou,spíše starší kolem 1 roku,ne nad 2,5 roku co ještě neměla miminka to by byl problém při porodu.
Hlavně dodržet měsíční karanténu aby bylo vše v pořádku,seznamování někdy bývá bez štěknutí,jindy se nahání několik sní.Je to na povaze a jak si sednou.Určitě měj klec v zásobě kdyby si nesedli.Mě se nejvíce osvědčilo je dát ráno do přepravky-zatřást pokud se hádají-když je klid dám je do samečkovi vyčištěné klece nebo nejlépe úplně jiné.

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”